Altán z kovové trubky udělejte sami

Někdo má rád kovové pavilony, některé ne.Nelíbí se jim zejména těm, kteří dávají přednost dřevu.Ale ten, kdo čelil péči o strom, který je na ulici po celý rok, ví, kolik času, úsilí a peněz je zapotřebí k udržení jeho normálního vzhledu.Z tohoto hlediska je kov lepší: pečlivě zpracované a malované, roky nehrdzaví, nekřiví se, nevysychá a neklouzá, nehnije, nehrozí plísní a není plesnivý.nejhorší věc, která se mu může stát, je, že bude rez.Existují však osvědčené prostředky pro tuto „nemoc“: brusný papír, konvertor rzi a barva.Proto se často shromažďují kovové trny vlastníma rukama.Jsou také dobré, protože vydrží značné zatížení a mohou být kombinovány s jakýmkoli dokončovacím materiálem pro stěny a střechy.

Druhy a způsoby montáže

Kromě různých tvarů - pravoúhlých, šestihranných, osmihranných, kulatých - lze namontovat kovový rámproudit dvěma různými způsoby:

 1. vertikální rám trubkyzabetonováno do země.Zbytek struktury je poté připevněn k těmto stojanům.U této metody není přítomnost nadace poskytována.V zásadě lze položením podlahy v určité vzdálenosti od země položit spodní páskování, ale nejčastěji se při tomto způsobu výroby železného altánu staví beton nebo se pokládají dlažby.

  Vany jsou vrtány pod kovovými stojany, je vložena trubka, prázdné místo je pokryto sutí.Potrubí je exponováno rovnoměrně, rozdrcený kámen je rozdrcen, pak je nalit tekutým betonem

 2. Nejprve se vyrobí mělký sloupový sloup nebo základový pás, někdy se nalije monolitická deska, plocha se pokládá dlaždicemi atd.Rám je postaven samostatně a upevněn poté, co jsou připraveny alespoň spodní postroje a stojany.Je-li základ sloupový nebo pásový, na něj se umístí potrubí a připojí se na místo: hotovou konstrukci může zvedat pouze jeřáb.

  Toto je trn z profilové trubky na sloupech

Která metoda je lepší?Při pohledu z které strany hledat.Pokud je z hlediska spolehlivosti upevnění první, lepší: stojany jsou zděné.Také tato varianta je úspornější: neexistuje nižší postroj a nevznikají žádné náklady na výrobu nadace.Ale takový design, pokud je bez podlahy, je pouze letní altán.Na zimu, zavřeno, potřebujete podlahu.

Altán na nadaci je lepší z hlediska, že zpočátku předpokládá přítomnost pohlaví.Nadmořská výška navíc chrání před vniknutím spreje a nečistot, i když je malá.

Způsoby montáže

Kov je tradičně spojován svařováním.Je to rychlé a spolehlivé.V případě letního altánu však může být zapotřebí skládací konstrukce.Opravdu, v nehlídané chalupě, ponechání velkého množství železa na zimu je velmi nebezpečné.V tom smyslu, že to mohou snadno ukrást.V tomto případě jsou moduly svařeny, které jsou potom vzájemně spojeny šrouby.Takové skládací kovové trny jsou zpravidla rámem, ke kterému je připevněna markýza, nebo jiným podobným rychle namontovaným nebo demontovaným plotem a stejnou světlou střechou.

U prefabrikovaného kovového altánu se rámy pro každou stranu vaří samostatně, poté se sestaví pomocí šroubů

Rám v skládacích trnech je rozdělen po stranách.Je-li čtyřúhelníkový, vaří se čtyři samostatné obrysy se všemi potřebnými propojkami.V šestiúhelcích - jich je šest atd.

Z jakých kovů jsou vyrobeny

Pavilony vyrobené z kovu vlastními rukama jsou nejčastěji vyrobeny z profilové trubky: s ní je snadnější pracovat.Tloušťka stěny by měla být alespoň 2 mm.Silnější k ničemu: prodávají jej hlavně v kilogramech, takže se stejnými vnějšími rozměry a silnější stěnou jsou slušně dražší.

​​

Pokud používáte kulaté trubky, tloušťka stěny zůstává stejná.Je obtížnější je vařit, ale pokud už máte zkušenosti, proč ne: stojí méně než specializované.Můžete použít kovový roh.Jeho tloušťka by však již měla být 2,5 - 3 mm: menší tuhost.Pod krytem by takový altán také vypadal dobře.

Jak vařit střídačse svařovacím strojem zde číst .

Výše ​​uvedená diskuse se týkala oceli.Profilové trubky a rohy jsou ale vyrobeny z hliníku.Design se ukáže mnohem jednodušší, což v případě skládacího altánu může být velmi užitečné.Ale taková trubka je několikrát dražší.

O tom, jak připojit verandu k domu, si přečtěte zde.

Jak vyrobit altán z profilového potrubí: pokyny krok za krokem s fotkou

Než budete altán svařovat, musíte si koupit kov.Pro stojany je vhodná profilová trubka v těchto velikostech:

 • 50 x 50 mm, je-li střešní materiál z lehkého profilu, kovové dlaždice, bitumenové dlaždice nebo břidlice;
 • 75 x 75 mm se střechou vyrobenou z břidlice nebo dlaždice.

Pro propojky se používá tenčí profil.Maximální, 50 x 50 mm, minimálně - 20 x 30 mm.Jeho rozměry silně závisí na tom, jak velká bude struktura.Na silných staveništích mají větší část, pro menší samozřejmě menší.Zde stojí za to vzít v úvahu hmotnost finálního materiálu, s nímž bude rám po stranách opláštěn (pokud existuje).

Domácí trn z profilované čtvercové trubky, velikost 3 * 3 metry

Pro výrobu čtyřhranného trnu 3 až 3 metry (výše na fotografii) výška stojanů 2,2 m, byly použity následující materiály:

 • trubka pro páskování 50 x 50 x 2 mm - 12 metrů;
 • pro profilové potrubí s překlady:
  • 40 x 40 x 2 mm - 14 metrů;
  • 20 x 20 x 2 mm - 6 metrů;
  • 40 * 20 * 2 - 30 metrů;
 • kovový pás o délce 20 x 4 mm 2 m.

Označení sloupků a instalace

Pokud byl webzasadilna ní roste tráva, musí se odstranit úrodná vrstva.V opačném případě budou zbytky rostlin hnít pod podlahou.Během stavby to nebylo provedeno a vůně pro dvě po sobě následující léta byla, mírně řečeno, „ne příliš“.

Výsledná základová jáma, pokud vaše voda opouští lokalitu dobře, je pokryta pískem nebo „nativní“ půdou, ale bez vegetativní vrstvy a neplodné.Pokud je půda hlína, ujistěte se, že je zakryta stejnou hlínou.

Pokud skutečně potřebujete kresbu, je zde schéma, na kterém je čtvercový altán se čtyřmi skloněnými střechami.Rozměry 2,4 * 2,4 m, výška k hornímu potrubí - 2 m (v případě potřeby lze zvětšit)

Pokud máte v úmyslu instalovat potrubí přímo do země, pečlivě je uzemněte.Poté vyvrtejte otvory do hloubky asi 70 - 90 cm. Průměr závisí na vyvrtaném otvoru.Do hotové jámy je vložena trubka, která je naplněna velkým zlomkem drceného kamene nebo stavebního odpadu, přesně svisle drceného kamene.Exponovaný stojan se nalije betonovou maltou.Při použití portlandského cementu M 400 lze písek odebírat ve 3 až 4 dílech, beton by měl být tekutý, aby se dobře vysypal do hlubin.

Druhou možností je, že někdo udržuje stánek, nebo si najde způsob, jak to opravit.Poté vyplňte jámu betonem kamenivem drceného kamene střední frakce.Proporce mohou být takové: pro 1 díl cementu, 2 díly písku, 1,5 - drcený kámen. O konkrétních třídách si přečtěte zde.

Jak takový stojan vypadá v oddíle

Další bod: svislost instalace stojanů se nekontroluje na úrovni budovy, ale na olovnici.Vúroveň příliš mnoho chyb.A její instalatér prakticky neví, jak.Magnetické olovnice jsou velmi vhodné pro práci s kovem: mají v pouzdru magnet.Stačí dát případ na správné místo a olovnice je držen sám.

Pokud dáváte přednost zvednutí trnu, můžete jej umístit například na základové bloky.Protože celý blok pro altán je luxus, lze bloky o rozměrech 200 x 200 x 400 mm snížit na polovinu (bruska s diamantovou čepelí).Výsledné kostky jsou rozloženy po celé oblasti: jedna v rozích, mezi nimi další čtyři a uprostřed 4 další v šachovnicovém vzoru.Schéma je znázorněno na obrázku níže.Bloky ve středu jsou potřebné, aby se trubka neohýbala: tři metry s žebrem 50 mm prohnutý bez podpory.

Rozložení sloupců pod pergolou 3 až 3 metry

Aby se zabránilo betonu vtahování vlhkosti, byl ze všech stran potažen bitumenovým tmelem, protože jsou na fotografii černé.Můžete dehtu, který má pryskyřici, nebo položit na střešní krytinu ve dvou vrstvách.Ale střešní krytina se rozpadne za pár let, její kvalita dnes - není nic horšího.

Všechny bloky jsou nastaveny na stejnou úroveň.Pro snadnější nastavení rohů jedou kolíky, zatahují vlákno, kontrolují úhlopříčky a nastavují bloky podle daného schématu.Všechny jejich vrcholy by měly být v jedné rovině.To lze provést několika způsoby:

 • vytáhněte tkaničky, zkontrolujte a odhalte je a již na nich zarovnejte bloky;
 • používají dlouhou plochou kolejnici (desku), na kterou se staví úroveň budovy (testováno a s malou chybou), a tak nastaví všeBloky
 • používat laserovou hladinu, ale za slunečného počasí s ní nebude fungovat - je téměř neviditelná (nebo potřebujete speciální s takovou funkcí).

Jak víte, problémům s ucpáním lze zabránit upevněním potrubí v zemi.Je pravda, že postrojový pás bude muset být také proveden přesně.

Dolní obložení a vzpěry

Po odkrytí bloků se na ně položí kousky čtvercových trubek.Při výrobě spodního páskování kovového altánku byla použita profilová trubka 50 x 50 mm.Pokud si přejete, můžete si vzít silnější, ale altán stojí 5 let, i když se nashromáždilo více než 10 lidí.

Potrubí se pokládá, vodorovná úroveň se znovu zkontroluje pomocí úrovně.Vařte v rozích.Poté, z potrubí menšího průřezu - 40 x 20 mm, jsou vyrobeny dva propojky, na kterých spočívají podlahové desky (nebo překližka, pokud ji chcete použít).

Hotové spodní páskování

Všechny trubky byly natřeny dvakrát základním nátěrem, zvláštní pozornost byla věnována svarovým bodům.Stojany vysoké 220 cm: takže hlava nepodepírá střechu.Ukázalo se, že stojany byly těžké (50 x 50 * 2 mm), a aby byly spolehlivěji upevněny, byly svařeny montážní čelisti z kovového proužku 20 x 4 mm (viz foto).

Způsob připevnění svislých stojanů pomocí montážních výložníků

Sloup se umístí rovnoměrně, jeho směr se zkontroluje pomocí olovnice (výhodněji magnetické), načež se výložníky upnou svorkami.Je to jednodušší vařit tímto způsobem: kanalizace je téměř mrtvá a asistent je potřeba pouze pro pojištění.Nejprve uvařte potrubípo obvodu a poté střídavě odstraňujte svorky a výložníky.Vydrží i ve výšce 2,2.

Stojany na dveřích profilové trubky 50 x 50 mm v tomto dříku na úrovni zábradlí.Pro zvýšení stability konstrukce je lepší umístit je do stejné výšky.Ale v tomto případě se majitel rozhodl, že design je stabilní (kvůli výložníkům) a rozhodl se trochu ušetřit.

O základech svařování invertorovým svařovacím strojem, přečtěte si zde.

Zábradlí a horní lišta

Výška zábradlí v altánu je 95 cm. Je však možné i méně a více - to není důležité.Můžete i bez zábradlí.Například pro kontinuální zasklení polykarbonátem.Nebo pokrýt jednu nebo dvě stěny neprůhledným povrchem (od sousedů a /nebo z ulice).

Střední popruh - zábradlí - je vyroben z trubky 40–20 mm, horní popruh je stejné části.Pro zvýšení tuhosti jsou mezi prvním a druhým páskem svařeny dva svislé sloupky (výška 95 cm, část 40 x 20 cm).Celý design je na následující fotografii.

Plně smontovaný rám z profilového potrubí pro altán

Zastřešení

Potom přišla řada na výrobu střechy.Tento altán ze železa bude pokryt šindelem, protože střešní konstrukce je vyrobena ze dřeva.Pro rám byl pořízen pruh 75 x 40 mm, na bedně byla použita podšívka pro měkké dlaždice: takže pohled zespodu byl také atraktivní (může být nahrazen překližkou odolnou proti vlhkosti).

Do otevřených konců stojanů jsou hnány kousky dřeva, takže tento korek vstupuje do potrubí.ne méně než 10 cm. Z výše uvedených kusů zůstávají kusy 5–7 cm vyčnívající. K těmto zátkám jsou připevněny krokve.Mohou být nakrájeny téměř na kořen a trochu zanechají, takže je-li to nutné, můžete je odříznout do rohu.

Jak upevnit krokve v horním bodě

Krokve se řežou - každý po 4 kusech po 2,5 metru.Všechny 4 kusy jsou spojeny nahoře v jednom designu.Výška od nulové úrovně po nejvyšší bod je asi metr.Nejprve je spojte.Aby byly zkreslené, jsou podány.Knock dolů s dlouhými nehty.Dva zbývající pruty jsou přibity doprava a doleva (konce jsou také oříznuty v mírném úhlu).Aby byly drženy těsně, jsou rohy z nerezové oceli přišroubovány.

Vzhledem k tomu, že zpracování krokví nahoře je nevhodné, jsou okamžitě, stále na zemi, impregnovány antiseptikem a natřeny skvrnou s ochrannými vlastnostmi (vybírali si světlou barvu, aby byla příjemnější uvnitř. Zpracovali všechny desky a obložení pro pokovování: prší a je to

Poté se ve středu položí pomocná deska, na ní se přibije pomocný blok o délce asi 85 cm přesně ve středu, zkrátí se tak, aby krokve přesahovaly mírně za obvod postroje, takže střecha bude větší, klesá dolůstřešní voda

Struktura čtyř krokví namontovaných na zemi je zvednuta na vrchol altánu. Jeho vrchol by měl spočívat na bloku. To vše je vystředěno. Pomocí olovnice zkontrolujte svislost bloku, ale stále změřte vzdálenost od středu krokvového systému.místa, kde každýKrokve spočívají na rámu.Pokud je vše víceméně normální, připevněte konce krokví k hnaným dopravním zácpám.Poté jsou opěra a deska odstraněny, můžete připevnit bednu.

Jak byl nainstalován krokvový systém (pokrytý deštěm)

Pod bednu byly přibity další nosníky (ze stejné tyče 75 x 40 mm).Jak se to dělá - viz foto níže.

Aby se zabránilo vzniku prkna (pod jeho délkou je více než 3 metry), jsou výložníky přibity ze středu (film je z deště, i když je dřevo zpracováno)

Měkká taška na střechu byla vyrobena z podšívky.Je to dražší než hranová deska, ale její estetický vzhled je lepší.Po instalaci bedny se pokládají asfaltové dlaždice.Jednoduše se rozprostře a pomocí karafiátů přibije do montážních otvorů.Instalace začíná zdola a pohybuje se nahoru.Je nastříhán nůžkami, snadno se s ním pracuje.Po stranách, v kloubech, je přibitý 5-6 cm, nahoře jsou položeny speciální rohy.

Dekorace podlahy a boční stěny

Na podlahu byla položena hranová deska 70 x 40 mm.Podlahová deska se nedoporučuje: jsou zapotřebí malé štěrbiny, které umožní dřevu bobtnat při vysoké vlhkosti.Podlahová deska s hrotem a drážkou je zbytečná.

Boky jsou rovněž oříznuty oříznutou deskou, pouze 70 x 20 mm.Podšívka nebyla použita ze stejného důvodu: může se ukázat, pokud je mokrá po dlouhou dobu (mlha, déšť).Deska byla přibita přes povrch, uzavřela konce kůže a můžete na ni něco položit.

Fotografie altánu zkov a dřevo: téměř hotové

Pro tento altán je krokevní systém ze dřeva vyroben z kovu.Ukázalo se spíše altán z kovu a dřeva.Stejným principem můžete přesně svařovat krokvový systém z profilu a okamžitě svařovat další výložníky.Ze stejné trubky můžete vytvořit svařovaný altán s obloukem.Jak udělat dvojitý oblouk, viz video.

Asi zde si přečtěte, jak vyrobit dřevěný altán.

Fotografie kovových altánů

Obecně platí, že možnosti kovových altánů jsou velmi početné: svařování, kování, různé materiály používané k dokončení rámů.Profilová trubka, kulatá, vyrobená z oceli a hliníku, existují i ​​varianty z nerezové oceli.To vše je doplněno jakýmkoli tvarem: od čtverce a obdélníku po jakýkoli složitý tvar.Kov je tak plastický, že existuje mnoho variací.Některé z nich jsou shromažďovány ve fotogalerii.

Z neobvyklého tvaru střechy a markýzy, která byla viditelná jako ozdobné prvky, se natahovala zevnitř
]
Kovový rám pokrytý střechou markýzou: je zde stín, ne příliš horký a levný
)
Nezvyklá pochoutka tenkých trubek natřených bíle činí konstrukční světlo
Velmi krásná výzdoba.Nejedná se o kovový altán, ale o metalovou píseň
Další verze mnohostranného altánu
​​
Umělecké kování v designu stojanů - elegantní a exkluzivní
Kulatý trnpro letní sídlo pod modrým polykarbonátem - romantický
Jednoduché řešení pro letní sídlo: čtvercový altán pokrytý béžovým polykarbonátem
Systém krokví může být krásný
]
Neobvyklá struktura je velmi zajímavým řešením
Je vzácné setkat se s kovovým trnem vyrobeným z kulatých trubek.Svářeč je mistrem svého řemesla
Kovový prolamovaný altán - letní verze pro letní chatu nebo ve dvoře poblíž domu
Kresba šestihranného altánku - pohled shora
Výkres šestihranného táhla - přední část
)
Šestihranný otevřený altán vyrobený ze železa
Náčrt kovového altánu s polykarbonátovou úpravou Ve spodní částikousky zakřiveného lemování potrubí, které jsou pokryty tmavou průsvitnou vrstvoupolykarbonát
Fotografie kovového šestihranného altánu s částečným lemováním dřeva
Koště s koštětem s barbecue
Kresba kovového osmiúhelníku s rozměry
Náčrt kovového osmiúhelníku s rozměry
Osmihranný trn vyrobený z kovu
) Kruhový trn s kovovým rámem a polykarbonátovým opláštěním
Kovový rám v kombinaci se stíněným polykarbonátovým pouzdrem
(2801
Toto je pravděpodobně nejjednoduššítrn: dvě ohnuté trubky, které jsou upevněny kkopy zahradních lavic.K trubkám je připevněn polykarbonát.Letní zahradní altán je připraven

Podívejte se, jak vařit altán pro letní sídlo.