Antény pro televizi do země

Jsme tak zvyklí na tok informací, že bez nich se cítíme nejistí.Proto, mimo město, mít více nebo méně dům, první věc, která se objeví, je televize.A aby mohl pracovat na venkově, je zapotřebí televizní anténa.Je vybrán v závislosti na umístění nejbližšího opakovače - televizní věž a typu televizního signálu, který „chytíte“.

Nestačí vidět letní domy bez antén

Dnes existuje několik typů signálů, a proto existuje tolik typů antén:

  • Zemská analogová televize - signál je kódován a přenášen ve specifickém rozsahu vlnových délek: UHF (decimetrové vlny), MV (metr).Pozemní televizní antény lze nejčastěji vidět v chatkách.Ačkoli s nimi vyvstává poměrně málo otázek, stojí to docela dost.Pokud je letní chalupa sezónní, trávíte většinu času na místě a sledujete televizi buď za špatného počasí nebo večer, když již není možné pracovat.Ne každý chce dát drahé vybavení na několik hodin sledování a několik kanálů, které mohou „chytit“ taková zařízení, je dost.
  • Satelitní televize.Signál je vysílán ze satelitu, kvalita je obvykle dobrá, počet kanálů ve stovkách.Ale paraboly stojí hodně.Pro dobrý příjem ve venkovských oblastech musí být velké - nejméně 90 cm, což také ovlivňuje cenu.Kromě toho je placeno satelitní vysílání a platba se provádí ročně.Existují levné balíčky, má smysl je koupit, pokudi v zimě se pravidelně objevujete v zemi.Ale v případě satelitních antén v zemi vyvstává otázka jejich bezpečnosti.Pokud jeden ze sousedů žije trvale nebo existuje dobrá (!) Bezpečnost, zařízení může přežít.Pokud ne, je lepší ji rozebrat, a to zdaleka není nejjednodušší.
  • Digitální televize.V Ruské federaci byl přijat program, podle kterého by do konce roku 2015 mělo být celé území pokryto digitální televizí.Pokud se poblíž letního domu nachází věž, která vysílá televizní signál v digitálním formátu, můžete mít štěstí, s pomocí konvenční pozemní DMV antény a set top boxu s tunerem DVB-T2, můžete přijímat 20 kanálů v dobré kvalitě.Pokud máte televizor nové generace, který podporuje tento formát, nepotřebujete set-top box, stačí správně orientovaná anténa.

    Jak vyrobit anténu pro DVB T2 pro dávání (pro příjem digitálního televizního kanálu)

Vysílací televizní anténa: co si vybrat pro dávání

Řekněte přesně, coth antény, aby na své chatě mohou být použity pouze k soběkonkrétní případ.Při výběru se bere v úvahu:

  • umístění - rovina, kopec, nížina;
  • přítomnost nebo nepřítomnost lesů a velkých stromů v blízkosti domu;
  • vzdálenost k nejbližšímu opakovači.

Hlavní význam má vzdálenost od televizní věže a co to je.výšku můžete zvednout anténu.Někdy na každém metr záleží.

Vnitřní nebo venkovní

Vnitřní antény lze nainstalovat pouze tehdy, je-li opakovač v přímé viditelnosti.Pokud je z vaší chalupy vidět televizní věž, můžete to zkusit.Aby nedošlo k plýtvání penězi, můžete si vyrobit nejjednodušší anténu vlastními rukama: vezměte kus drátu, připojte jej k odpovídajícímu konektoru TV a projděte se po místnosti s touto „anténou“, stoupejte výš ke stropu, blíže k oknu atd.Pokud jsou zachyceny alespoň některé signály, můžete zkusit vyrobit pokojovou anténu nebo ji koupit.

Venkovní antény „chytí“ desítky kilometrů od opakovačů

Pokud při všech pohybech neexistuje náznak jasného signálu, potřebujete venkovní anténu, ale pro jistotu zónypříjem (s nižším ziskem).Pro všechny ostatní případy, kdy je vzdálenost od věže desítky kilometrů, určitě potřebujete externí anténu.

Širokopásmové nebo úzce zaměřené

Protože pozemní televize je vysílána ve dvou pásmech - decimetr a metr, existují pro tyto pásma antény.Pokud přijímač „zachytí“ signál pouze v jednom rozsahu, paknazývá se úzkopásmové připojení.Jsou pouze pro UHF nebo pouze pro VF frekvence.

Existují také širokopásmové sítě (nazývané také všechny vlny) - jejich konstrukce je navržena tak, aby bylo možné řádně přijímat signál na všech frekvencích.Jsou obvykle objemnější a těžší, mají dlouhou činku.S tím však souhlasí - širokopásmová televizní anténa pro letní sídlo může „zachytit“ více kanálů.Protože je nejčastěji kupují.

Aktivní nebo pasivní

Je třeba věnovat větší pozornost tomu, zda je aktivní nebo pasivní anténa nejlépe umístěna.Aktivní je zařízení se zesilovačem zabudovaným do pouzdra.Pasivní - to jsou pouze žlázy, ke kterým musíte samostatně zakoupit zesilovač.

Aktivní přijímače s vestavěným zesilovačem jsou levnější, přijímají více kanálů, ale mají významný minus: desky zesilovače se často rozpadají.Jakákoli víceméně vážná bouřka a kanály, které byly dříve jasně přijaty, začnou „sněžit“ nebo dokonce zmizí.Výměna může pomoci problémům.Chcete-li to provést, musíte vyšplhat na střechu, odstranit anténu, vyměnit desku, nainstalovat a znovu ji nakonfigurovat.Tento postup lze opakovat po každé bouřce.

I když bouřky neovlivnily výkon vaší letní chatové antény, po roce a půl se počet dobře přijímaných kanálů snižuje.Kvalita se postupně zhoršuje a dříve či později si všimnete, že již není možné sledovat.Důvodem je oxidace kontaktů a prvků na desce.Přijímače na anténě nejsou zdaleka uzavřeny aprach, vlhkost se dostane dovnitř, ničí kontakty a cesty.Průměrná životnost aktivní antény je proto asi rok.Není to bouřka, takže oxidace to dokončí.

Nejlepší anténa pro letní pobyt: neaktivní se samostatným zesilovačem

S bouřkou není co dělat, a oxidace může být výrazně zpomalena, pokud bezprostředně po nákupu na obou stranách okamžitěnaplňte desku silikonem.To bude chránit kontakty a prvky před oxidací.Nikdo to stejně neopraví, pokud hrací deska „letěla“, kupte si novou a dejte ji na místo.To je celá oprava.Je také užitečné utěsnit kabelové připojení.I zde dochází v důsledku oxidace k velkým ztrátám signálu.

Pasivní antény se samostatnými zesilovači jsou dobré, protože kus železa je nainstalován nad střechou a zesilovač je v podkroví.Výměna desky v podkroví způsobuje mnohem méně problémů než na střeše.Obzvláště v zimě.Zachytávají méně kanálů, ale obraz je „čistší“.

Existuje další plus: oddělené zesilovače mají dva vylepšení - zvlášť pro rozsah UHF a MV.To je užitečné, protože někdy některé signály přicházejí s mnohem vyšší úrovní a „ucpávají“ ty slabší.Poté dochází k překrývání zvuku a /nebo obrazu, v některých případech, je-li nějaký signál velmi silný, obecně se vyskytuje nepřetržitý „sníh“.Úpravou citlivosti rozsahů můžete situaci uložit.Pasivní antény se samostatnými zesilovači pro poskytování jsou tedy tou nejlepší volbou.

Televizory Samsung a Al Ji mají obecně „slabou“ funkcisignál. “V tomto případě nemusí být zesilovač vůbec potřeba.Umístěte do země pasivní anténu, zapněte režim a nalaďte kanály.Mělo by být hezké zobrazit alespoň 5-6 kanálů.

Uzemnění či nikoli

Dalším problémem, který je třeba vyřešit, je, zda by měla být televizní anténa uzemněna pro letní dům.Na jedné straně je to často nejvyšší bod.Na druhou stranu, pokud je uzemněna, zachytí jakýkoli blesk, který bude poblíž.Podle toho pokaždé, když musíte změnit desku, protože to selže.

Pokud se rozhodnete anténu stále uzemnit, připojte lanko k kovové tyči a tyč uzemněte

Z tohoto důvodu „antény“ trvají na tom, ženemusíte je uzemňovat.Zejména pokud je zařízení pod napájecími vodiči.Blesk pak zasáhne nejvyšší uzemněný bod.Hlavní věc je, že to není vaše anténa.

Které antény jsou lepší

Jako obvykle si musíte kromě výrobce zařízení zvolit také výrobce.A to snad není snazší.Doporučení mohou pomoci.Na fórech populárních výrobců je několik:

  • Lokus (Locus).Antény ruské výroby.Široký rozsah, nízké ceny (od 480 rublů do 1,7 tisíc rublů).Existují oba aktivní - s vestavěným zesilovačem a pasivní.
  • Harpoon.Také ruská anténa.Přijímá v zónách rozsahu DMV a MV.K dispozici pouze v pasivní formě, určené k instalaci v oblastech s nejistým příjmem.Maloobchodcena - Harpoon-0416 - 1500 rublů, Harpoon-1028 - 2300 rublů.
  • Antény „Delta“ vyrobené společností ZAO NPP OST.Zde je sortiment velmi široký.Existují úzce zaměřené pouze pro MV nebo pouze pro UHF pásma a širokopásmové připojení.Navíc mohou být antény UHF použity pro příjem digitálního televizního signálu DVB-T2.Mnoho modelů je vybaveno F-konektorem - zařízením, přes které je kabel připojen: během instalace ho nemusíte rozebírat, abyste jej mohli připojit.Vložte vodič očištěný od izolace do zásuvky.To je vše.Kabel je připojen.
  • GoldMaster (GoldMaster).Existuje několik recenzí, ale podle dostupných je to spolehlivé i v oblasti nejistého příjmu.Dokonce i za deště nekvalitní kvalita signálu.Obrázek je stále jasný, bez „sněhu“.

Všichni ostatní výrobci nejsou nijak zvlášť oblíbení.

Neaktivní antény také vyžadují zesilovače.I zde mají své vlastní preference:

  • LHA důmový zesilovač;
  • TERRA (Terra);
  • Výkonné nízkošumové zesilovače Breeze, Alcad (Alkad).

Instalace antény

Před zahájením všech prací je vhodné opatřit všechny šrouby, matice, připojení antény pomocí Movil nebo Lithol, něco podobného vvlastnosti.Pokud je vybrána aktivní anténa, je lepší utěsnit desku silikonem.Po takovém zpracování anténa nebude trvat rok, ale mnohem déle.

Který kabel se použije pro připojení.Zde je lepší nezkoušet spořit: dojde k příliš velkým ztrátám.Proto si vezměte značkový SAT 50 nebo SAT 703. Z kvality kabelua kvalita „obrazových“ připojení závisí méně než na příjmu.

Televizní anténa pro zahradnictví: kde a jak nainstalovat

Místo instalace je vybráno s ohledem na místo, kam budete muset nasměrovat anténu.Pokud to zatížení střechy a větru dovolí, můžete jej upevnit na střechu.Aby se zvedl přijímač výše, je anténa namontována na stožár.K tomu jsou k dispozici speciální svorky.

V některých případech musíte anténu zvednout co nejvýše - v nížinách nebo pokud stromy blokují příjem.Potom se hodí teleskopické tyče

Stožáry jsou z prefabrikovaného kovu, jsou zde sklopné teleskopické stožáry.Tento pohled je výhodnější, zejména pokud je anténa s přijímačem - budete muset pravidelně měnit desku a vždy je potěšení demontovat stožár úplně.Teleskopické stožáry lze spustit odšroubováním pojistného kroužku.Anténa připevněná k horní části se spustí s horní částí tyče.

Pokud nepotřebujete zvedat vysoko, můžete použít dřevěný trám nebo popraskaný kmen mladé borovice.Toto je zcela příměstská varianta.Můžete použít ocelovou trubku ne příliš velkého průměru nebo rohu.Možnosti pro moře.Vybraná podporamusí být zajištěna.Způsoby montáže jsou znázorněny na obrázku.

Jak nainstalovat stožár pro anténu

Nejběžnější montážní anténa na pedálu.Realizuje se nejsnadněji, ale pouze v případě, že to umožňuje dekorace nebo materiál stěny.Takže se nepřipevňujte na stěny lemované vlečkou a na zdiz pórobetonu - příliš komplikované.Potom je možné připevnit tyč k trubce, k krokvím nebo k natahování ke střešnímu materiálu.

Způsoby připevnění antény k podstavci budovy: ze železa a dřeva

Při připevňování k podstavci musí být vzdálenost mezi upevňovacími prvky nejméně 1,5 metru.Pokud z těchto důvodů nelze žádnou z těchto metod implementovat, můžete zkusit nainstalovat anténu na rostoucí rostoucí výkonný strom v blízkosti.Můžete připojit anténu k kufru a odříznout větve, které ruší příjem.Někdy je to nejlepší způsob.

Jak připojit tyč k držákům

Připojení kabelu

Při instalaci antény spusťte kabel dolů podél tyče.Upevňuje se svorkami každých 50–80 cm. Po spuštění kabelu na úroveň střešního materiálu je veden podél hřebene (aby nevycházel ze sněžení) k držáku, kterým je spuštěn ze střechy.Konzola je namontována nad oknem poblíž televizoru.Kabel je veden do místnosti otvorem v rámu okna.Při sklonu směrem nahoru se vyvrtá otvor o něco větším průměru, než je průměr kabelu.Takže kapky deště nespadají do rámu.Kabel před rámem by se měl trochu prohýbat - takže dáváme volnost změnám teploty.

Jak nainstalovat anténu v zemi: správně upevníme kabel

Pokud je televizní anténa pro dům neaktivní, je zesilovač nainstalován v podkroví, kabel z antény k němu je veden,a od zesilovače k ​​televizoru.

Jeden hrot: při pokládce se vyvarujte strmýchohyby.Minimální poloměr je nejméně 5 průměrů kabelu.Při připevňování pomocí držáků ji nepřiskřípněte.

Podívejte se, jak ve videu přerušit a připojit anténní kabely.