Bakteriální prostředky pro žumpy a toalety

Většina chalup má toalety typu birdhouse s žumpy.Teprve nedávno začal místo nich septiky nebo dávat VOC.Nevýhodou žumpy je, že se rychle naplní, její obsah musí být vyčerpán - zavolejte do kanalizace.Dalším nepříjemným okamžikem je hmyz a poměrně silný zápach.Bakteriální látky (bakterie) pro žumpy mohou vyřešit všechny problémy současně.Recyklují odpad do kaše.Zároveň hmyz a zápach zmizí a obsah kontejneru může být čerpán do kompostu nebo pohřben na místě - tato kaše není nebezpečná, ale je vynikajícím živinovým médiem.

Bakterie pro žumpy pomohou vyřešit problém čichu na venkovním záchodu

Formy biologických produktů pro žumpy

Bakterie pro žumpy se pěstují vkultivační médium ažtorye jíst organické.V závislosti na formě léčiva se suší (prášky a tabletové přípravky) nebo se vyrábí vodný roztok.Při přípravě jsou bakterie v klidovém stavu, pro jejich aktivaci jsou nezbytné určité akce.Závisí na formě uvolnění a podrobněnapsáno na obalu.K dosažení výsledku je velmi důležité přesné provedení pokynů.

Bez ohledu na formu uvolňování lze většinu léčiv použít k aktivaci zpracování v septiku.Dávky se liší (septiky obvykle mají větší objem než jímka) a způsob „dodání“ do cíle.V případě domovních odpadních vod mohou bakterie také čistit kanalizaci.K tomu se lék nalije do kanalizace a nepoužívá se po dobu nejméně 24 hodin.Během této doby mikroorganismy rozpouští tuky a uvízly odpad a voda začne lépe teče.To je dobrá náhrada za chemikálie, zejména pro septiky nebo VOC, protože po chemickém čištění kvalita zpracování výrazně klesá.A tak jednoduše přidáte další část bakterií, ze kterých se odtoky čistí.

Bakterie pro žumpy se vyrábějí v přípravcích tří typů:

 • prášky dávkované;
 • kapalné roztoky;
 • ve formě tablet.

  Výběr fondů je velký

Forma vydání v zásadě nezáleží.Je důležitý počet mikroorganismů, jejich stav a stupeň „čerstvosti“.Všechny léky mají omezenou životnost.Při nákupu nezapomeňte zkontrolovat data.Čím pozdější datum, tím horší - bakterie mohly zemřít.

Výrobci rovněž normalizují skladovací podmínky.Obvykle se jedná o teplotu - lék by neměl mrznout (neměl by dokonce ochladit pod + 10 ° C).Nebylo možné zjistit, zda byly dodrženy podmínky skladování.Můžete věřit pouze empiricky- pokud léčivo nefunguje, může být příčinou to, že bakterie odumřela v důsledku nesprávného skladování.

Co dělat s bakteriemi v práškové formě

Nástroje pro žumpy ve formě prášku zaujímají velkou část trhu.To je výhodné: jsou baleny v malých sáčcích.Je nutné vylévat najednou obvykle jeden sáček, více je potřeba pouze při startu (první) bota.Uvnitř může být prášek nebo granule - různí výrobci mají různé způsoby.

Způsob použití bakterie pro žumpy ve formě prášku

Prášek by měl být zpravidla naředěn ve vodě, ponechán chvíli a poté nalit „kvas“do žumpy.

Kapalina pro žumpy

Toto je koncentrovaný roztok bakterií.Kromě suchých přípravků by koncentráty měly být „čerstvé“ a skladovány při teplotě mrazu.Také není dovoleno přehřátí - horní hranice životaschopnosti většiny bakterií je 40-45 ° C.

Tekuté výrobky obvykle jen vylévají.

Použití kapaliny pro žumpy je ještě snazší.Vše, co je potřeba, je změřit požadovaný objem (specifikovaný v mililitrech nebo čepicích) a nalít jej do jímky.Někdy je třeba zředit lék ve vodě a poté nalít.Vše je jasně uvedeno v pokynech.

Tablety pro toalety

Tento typ bakterií pro žumpy je formován do malých disků, které se podobají tabletám ve tvaru, ale mají mnohem větší průměr.Některé jsou v sáčku nebo zkumavce.Každá pilulkaBaleno v plastovém obalu.Před přidáním žumpy je skořápka odstraněna, agent je vhozen dovnitř.

Tablety pro venkovské toalety se jednoduše vyhodí dovnitř

Je-li kanalizační systém vyroben na základě septiku, tableta je vhozena do toalety, čeká na rozpuštění a poté propláchnuta vodou.

Jaký účinek by se měl očekávat

Pokud se domníváte, že reklama na některé léky na zpracování odpadu v čistírnách odpadních vod zůstane v něm téměř polovina odpadní vody, nebude cítit žádný zápachúplně a bude možné trávník zalévat kapalinou.Realita se výrazně liší od slibů.Co můžete skutečně získat:

 • Výrazné snížení zápachu výkalů za jeden až dva týdny po prvním zatížení.Při pravidelném zpracování zápach skutečně zmizí.
 • Objem odpadních vod se může snížit, ale zdaleka ne drasticky.Všechno, co bylo v jámě, zůstává v něm.Hladina je snížena v důsledku skutečnosti, že jsou zpracovávány pevné složky odpadu - mění se na kal a vzduch v nich obsažený je uvolňován.

  Zpracovaná látka je homogenní a voní slabě a obvykle necharakteristicky (někdy ve formě parfémů)

 • Bude méně mušek a středů.To je pravda - bakterie také zpracovávají jejich larvy.
 • Během normálního provozu bakterií není substrát získaný po zpracování toxický ani škodlivý pro životní prostředí.Naopak, po „zrání“ produkuje vynikající hnojivo.Výsledná kaše může být vypuštěna fekální pumpa na kompostové haldě a po dvou až třech letech použití podle pokynů.

Tyto výsledky mohou poskytnout bakterie pro žumpy.Nejsou však schopni zpracovat odpadní vody do stavu čisté nebo téměř čisté vody.

Proč bakterie nefungují

Již jsme zmínili několik důvodů - podmínky skladování jsou porušeny nebo je lék „starý“.V tomto případě prostě neexistovaly životaschopné mikroorganismy nebo jich bylo příliš málo.Existují však i jiné důvody:

 • Koupili jste si faleš.Zejména často falešné populární drahé dovážené drogy.Ukazuje se tedy, že některé mají stejný nástroj, zatímco jiné ne.
 • V jámě je příliš málo vody.Pro normální život potřebují bakterie pro toaletu země dostatek vody.Máte-li dno bez dna, odpad byl v něm uložen po mnoho let a kapalina šla do země.I když je celý povrch pokryt bakteriemi, nebudou fungovat.Aby mohly zpracovávat organické látky, musí být médium kapalné.
 • Teplota byla příliš nízká nebo příliš vysoká.Biologické výrobky pro toalety jsou funkční pouze při pozitivních teplotách.Spodní limit pro různé produkty je odlišný, obvykle je 5-10 ° C.Bakterie se také nelíbí přehřátí - horní hranice jejich „pracovní kapacity“ je + 40-45 ° C.Náš vzduch se jen zřídka zahřívá na takové teploty, ale musíme vzít v úvahu, že rozklad organických látek probíhá s uvolňováním tepla, takže se suspenze může zahřívat až do takových stupňů.Závěr je jednoduchý: bakterie usínajípro žumpy je nutné na jaře, s teploměrem „plus“ na teploměru - tak, aby již neexistovaly žádné noční mrazy.

  Bakterie musí vytvářet optimální životní podmínky

 • V odtoku je velké množství aktivní chemie - bělidla, detergenty atd.Takové prostředí škodí bakteriím, prostě umírají.
 • V jámě se vytvořila kůra.Všechny bakterie, které se připravují na odpadní jámy, jsou anaerobní - po celý život vyžadují kyslík.Kůra nedovoluje kyslíku proniknout do kanalizace, proto mikroorganismy odumírají.Pokud odtoky žumpy spadnou z výšky, zlomí tuto kůru.Alespoň částečně.Pokud je úroveň odpadu již taková, že výtok z kanalizace je pod kůrou, musíte jej ručně rozbít.Nejjednodušší způsob je nalít kbelík vody a tuto kůru rozbít.V průmyslových septikech jsou pro tento účel provzdušňovače také myslitelné na něco podobného - vhoďte hadici do díry s otvory v ní a čas od času k ní připojte kompresor.
 • Přípravy na toalety fungují s určitou kyselostí.Médium může být neutrální nebo kyselé, ale v alkalickém prostředí jsou bakterie prakticky neaktivní.Pokud je žumpa stará více než 3 roky a do té doby odpad nebyl upraven, je médium v ​​něm alkalické.Aby bakterie v žumpě fungovaly, je nutné učinit médium neutrálním nebo kyselým.Nejjednodušší způsob je nalít láhev nebo dva octy.Po týdnu můžete bakterie naplnit.Ale tato možnost je pouze pro těsné jámy (ve kterých je kapalinaneodchází).U suchého zbytku nebude takový trik fungovat.Proveďte to pouze ručně.

Jak vidíte, existuje mnoho podmínek, které ovlivňují konečný výsledek.Pro zvládání zápachů z toalety bylo snazší a aby rozklad odpadu úspěšně pokračoval, je lepší zahájit zpracování téměř okamžitě po zahájení používání čistírny odpadních vod k zamýšlenému účelu.Pokud se v něm již nashromáždilo velké množství odpadu, je obtížnější jej recyklovat.

Které bakterie jsou pro žumpy lepší

Nikdo nemůže s jistotou říci, že „koupit tento lék a všechno bude fungovat“.Stejné nástroje fungují pro některé, pro jiné - střední, pro jiné - téměř nefungují.Možné příčiny jsou popsány výše, ale stále mohou záviset na druhu odpadu, který spadne do jámy.Na chalupě bude trochu chemie, ale s největší pravděpodobností bude více organických a bakterií aktivnějších.V domovních odpadních vodách je více chemikálií, v důsledku toho nemusí být stejný lék stejně účinný, ale další bude fungovat velmi dobře.

Jedním z nejúčinnějších léků je Sanex

Obecně lze říci, co lze doporučit - vyzkoušejte různé léky, počínaje levnými.Některé z nich vám pomohou.Mimochodem existuje jeden trik, který pomůže aktivovat procesy zpracování.Do odpadní jímky pravidelně vylijte vypršenou kefír nebo kyselé mléko, můžete nalít pytel jiné krupice.Bakterie milují bílkovinu, ale v odpadu není mnoho.Při jejich krmení stimulujete rozvoj kolonie, proces rozkladu bude probíhat rychleji.

]​​)
20)
Název Aplikační teplota Balení Kolik Počáteční zatížení Pravidelné měsíční zatížení Druh přípravy Kyselina média Práce v zimě Země původu Cena
Bioenzym BIO-P1 od 5 ° C do 40 ° C 1 balení 100 g až 4 m3 200 g (2 balení) 100 g (jedno balení) směs bakterií PH = 5,0 - 7,5 Poháněno dvojitou dávkou Česká republika 6-7 $
Biocept 600 od 5 ° C do 40 ° C 24 balení po 25 g až 4 m3 4 baleníže (100 g) 2 balíčky (50 g) směs bakterií PH = 5,0 - 7,5 ve stavu spánku Francie 20 $
ORO-čerstvý WC-Aktiv od 5 ° C do 60 ° C 12 balíčků po 25 g až 4 m3 4 balíčky (100 g) 2 balíčky (50 g) směs bakterií PH = 4,0 - 10 ve spánku Německo 12 $
Vodograi od 30 ° C do 40 ° C až 2 m3 100 g 20 g Ukrajina 12 $
EPARCYL (Eparsil) 22 balíčků po 32 g až ​​2 m3 2 balíčky (64 g) 1 balení (32 g) směsbakterie Francie $ 30
Sanex od 5 °C až 45 ° C 400 g + naběračka do 2 m3 2-5 naběračky 2 naběračky ) směs bakterií a enzymů PH = 5 - 8,5 Pracuje při pozitivních teplotách v jámě Polsko 12 $
(SEPTIFOS) Septifos od+ 2 ° C až + 40 ° C 18 sáčků po 25 g až 2 m3 3 sáčky (75 g) 2 balíčky (50 g) jednou dvakrát měsíčně 27,5
Microzim Septi Trit +2 až 45 ° C 250 g 1-2 m3 250 g 50 - 100 g směs bakterií pH = 5 - 9 ve stavu spánku Rusko 12 $
biologický produkt úspěšný 30 g 0,5 m3 1 balíček každý týden 1 balíček směs bakterií Rusko $ 1,2
BIOTEL ze 4 ° C 25 g 1 m3 5-7 g jednou denně bakteriální enzymatická kompozice v nealkalickém prostředí je neaktivní Rusko 1 $
Atmosbio od 5 ° C do 40 ° C 24 balíčků po 25 g ) 1 m3 5 sáčků 1 sáček týdně směs bakterií a enzymů Francie 17 $
Mainziner septického systému DWT-360 Maintainer DWT-360 SSM 5 ° C až 40 ° C ) 454 g až 2 m3 3 naběračky 1 naběračka směs bakterií USA $ 30-40
Dr. Robik Roebik 109 od 5 ° C do 40° C 1 balení 75 g 1,5 m3 1 balení 75 g 1 balení 75 g směs bakterií Rusko 1,8 $
Dr. Robik Roebik 509 za přeplněné a staré jámy od 5 ° C do 40 ° C 798 ml (kapalina) 1,5 m3 pro jedno použití koncentrát Rusko 14 $

Existuje několik komentářů k toaletním zařízením dr. Robika.Jedná se o produkt americké společnosti, ale mají továrnu v Rusku.Ruské drogy se nazývají Roebik, americký Roetech.Rozdíl v ceně je značný.Dříve domácí Robik fungoval perfektně, takže neměl smysl v přeplatku, ale v loňském roce se situace zhoršila, takže stojí za zvážení.

Kterýkoli ze seznamu drog má dobré recenze.Nelze říci, že všechny jsou pozitivní, ale většina z nich vykazuje dobré výsledky.Aby bakterie pro žumpy a toalety země nezklamaly, musíte je koupit ne na trhu, ale v obchodě.Existuje více šancí, že budou dodržována pravidla pro ukládání.A aby nedošlo ke koupi padělku, je vhodné koupit od oficiálních zástupců kampaně.Informace o tomto naleznete na webových stránkách výrobce v části „Kde koupit“.