Balkon sušička prádla

Pro ty, kdo žijí ve výškových budovách, je sušení oblečení naléhavým problémem.Vyskočte z balkonu - sami to není moc příjemné a není přípustné ve všech městech.Pro mnoho lidí se sušička na balkoně stává odtokem.Mají různé modely a způsoby instalace nebo instalace.

Způsob instalace

Podle způsobu instalace sušičky prádla na balkon to může být:

 • strop;
 • namontovaný na zeď;
 • venkovní;
 • namontováno.

  Nejrůznější vzhled, montáž, objem a provedení

Z názvů jsou zřejmé instalační vlastnosti každého modelu.Vyžadovat lze pouze vysvětlení týkající se zavěšovacích sušiček na prádlo.Jsou obvykle malé velikosti - 60 - 100 cm dlouhé, s 3-6 lany /příčníky (na obrázku).

Závěsná sušička prádla na balkóně

Vybavena dvěma nebo třemi háčky s velkým průměrem, které umožňují zavěšení konstrukce na vodorovné přepážky, například na balkónový plot.Mohou být umístěny uvnitř nebo venku, takže možnost je mobilní a pohodlná.Ale jen pro skladování potřebujete najít místo nebo udělat smyčky na zdi, pro které můžete zavěsit sklopnou sušičku prádla.

Stropní modely

Sušičky prádla namontované na stropě balkonu nebo lodžie jsou jedny z nejvícepopulární modely.Jsou to dvě lamely s příčníky nebo lany, na nichž je zavěšeno prádlo.

Existují dva hlavní typy sušičů stropů pro balkony:

 1. S nezávislým zavěšením každé prkna.Nejoblíbenější modely v této skupině se nazývají „Liana“ a GIMI Lift.Jedná se o stejný design, pouze výrobci jsou Rusové (Liana) nebo zahraniční.Jsou vhodné pro ovládání, protože umožňují snížit a zvednout jednu tyč, umístit je v různých výškách.

  Stropní sušák na prádlo

 2. Jediné zavěšení pro celou konstrukci.Několik příčníků (od 2 do 6) je namontováno na teleskopických závěsech.Můžete je pouze sklopit a zvednout dohromady.

Druhá možnost se snadněji instaluje, má nižší náklady, ale je méně výhodná.Všechna prkna jsou ve stejné výšce.To ztěžuje sušení prádla, které je umístěno blíže ke zdi nebo ve středních řadách.Druhý bod: sušička naplněná mokrým prádlem není tak snadné zvedat.

Toto je Liana se stropním držákem.

Nezávisle zavěšené sušičky se instalují trochu obtížněji.Všechny příčky jsou připevněny ke dvěma lištám na stropě, ale ke každé z nich je provaz, který vám umožňuje snížit /zvednout pruty pro zavěšení oblečení.Během instalace je tedy kromě instalace příčných nosníků na strop nutné upevnit tyč na blízkou stěnu, na které jsou upevněna lana.Příčky v tomto typu stropní sušičky mohou být vyrobeny z plastu, ocelismaltovaný prášek (Gimi) nebo hliník (Liana).Najdete dřevěné tyče a další výrobce, ale ty výše uvedené jsou představovány velkým počtem modelů.

Nástěnné modely

Nejznámějším modelem je nástěnná sušička prádla na balkóně s provázkem na protilehlých stěnách.V domácích verzích jsou háčky vtlačeny do zdi nebo je připevněna tyč, na které jsou upevněny všechny stejné háčky (tyto mohou být ohnuté hřebíky).Mezi těmito háčky jsou nataženy motouzy /tenká lana.Toto je dlouho známá možnost pro všechny.Ne nejestetičtější, ale nejlevnější a velmi běžný.

Vylepšenou a vylepšenou verzí je sušička prádla na balkóně s kroucenými lany.Skládá se ze dvou částí: stacionární, která je připevněna k jedné ze stěn, a mobilní, kterou namontujeme na opačnou stěnu před zavěšením prádla, a odstraníme ji, když je suchá a odstraněná.

Kompaktní balkonová sušička na prádlo je namontována na zdi

Existuje několik dalších nástěnných sušáren na šaty pro balkony a lodžie.Mají společnou vlastnost - jsou namontovány na rohových nebo konzolách ve tvaru T.Struktura se může velmi lišit.Pro malé množství prádla jsou na balkoně vhodné skládací sušičky na zdi.Když jsou složené, nepřeplývají prostor, snadno se skládají a snadno skládají - stačí vytáhnout krajní lištu a prádlo můžete pověsit.Model se také složí - stačí kliknout na krajní lištusměrem ke zdi.Vše se skládá do obdélníku kompaktních rozměrů.

Sklopná sušička prádla na stěně na balkóně

Tyto sušičky mají pouze jednu nevýhodu: po zavření nelze na ně nic zavěsit.A mohou být uspořádány pouze vcelku - nemůžete navrhnout jeden nebo dva bary.

Skládací nástěnné sušičky také nezatěžují prostor.Jsou to rám s napnutými lany nebo nastavovacími tyčemi.Rám je pohyblivě namontován přímo na stěně nebo v krytu.Lze jej upevnit zarážkami, popruhy, řetězy.Pokud si chcete na balkoně udělat vlastní sušičku prádla rukama - jedná se o nejjednodušší, nejspolehlivější a nejkompaktnější modely.

Konstrukce jsou velmi jednoduché, snadno proveditelné vlastními rukama

Je-li to nutné, je nakloněno, úhel náklonu je určen bočními držáky - zarážkami, ale existují modely s pevnýmistuhy.

Existuje rovněž výše popsaná verze Liana na stěně.V tomto případě je držák, ke kterému jsou připevněny proužky, upevněn na stěně výše, držák s nastavovacími závity na stejné stěně, ale nižší.

Sušení „Liana“ v možnosti uchycení na zeď

Při instalaci modelů sušičů na prádlo na stěnu je vhodné je opravit pomocí všech otvorů, které jsou v držácích.Pak můžeme doufat, že i ti, kteří jsou naloženi na maximum, nespadnou.

Instalace na podlahu

Tato skupina nevyžaduje instalaci vůbec, ale sušáky na prádlo umístěné na podlaze jsou obvykle sklopné, aby se šetřil prostor.Většinou vyrobenoz tenkých kovových trubek potažených práškovou barvou.Dražší modely mohou být vyrobeny z nerezové oceli a existují i ​​dřevěné.Ten z velké části domácí.V každém případě je dřevo v našich obchodech vzácné.

Různé modely a materiály

V jakémkoli víceméně velkém obchodě jsou modely se sklopnými nohami a skládacími stranami.Navíc existují jak jednoduché modely, tak i elektricky vyhřívané.V tomto případě je uvnitř trubek, na nichž je prádlo zavěšeno, zabudován topný článek s nízkým výkonem.Pokud se ohřívač během provozu dotkne zkumavky, bude příjemně teplý na dotek, ale nebude horký, takže nepoškodí ani ty nejjemnější tkaniny.

Elektricky vyhřívané

Modely sušiček prádla s ohřevem mohou mít ohřívače pouze v jedné části (jako na fotografii výše) nebo na celé pracovní ploše.Ve druhém případě je spotřeba energie větší, ale ne moc, protože povrch se zahřívá jen nepatrně.

Existuje mnoho skládacích podlahových sušáren.Koneckonců, prádlo bylo vždy sušené, protože člověk měl oblečení.Zde jsou mistři a snaží se přijít s něčím zajímavým, prostorným a zároveň kompaktním.

Existují podlahové konstrukce pro každý vkus a barvu

Možnosti výběru

Na balkoně není sušička prádlapouze v konstrukci, ale také v parametrech:

 • počet tyčí a jejich délka;
 • materiál prutů;
 • materiál závorek.

Z materiálů je vše jasné.Nejlepší, ale také nejdražší - nerezová ocel.Jen to nemíchejte s chromovou ocelí.Chromové pokovení zpravidla letí velmi rychle, poté kov začne rezavět.Práškově lakovaná obyčejná ocel se chová dobře, ale pouze v případě, že tato technologie nebyla během malování narušena.Jinak budou rezavé skvrny také „stoupat“.

Velmi dobrá kombinovaná možnost: nosné části konstrukce jsou práškově lakovaná ocel a překlady, na nichž jsou zavěšeny šaty, jsou vyrobeny z plastu.Tento typ sušičky lze nazvat nejlepší kombinací ceny a kvality.Moderní plasty jsou dostatečně trvanlivým materiálem, který vydrží zatížení prádla, není příliš drahý a po dlouhou dobu nemění své funkční vlastnosti.Ale v nosných konstrukcích, zejména v kloubech nohou modelů skládacích podlah, je přítomnost plastu nežádoucí.Stále existuje příliš velké zatížení pro plasty.

Na místech označených šipkami není přítomnost plastu tou nejlepší volbou.

Kombinace charakteristik určí, zda je vhodné nebo nikoli použít konkrétní model.Například pro sušení ložního prádla jsou optimální tyčinky o délce nejméně 2 metry.V takovém případě může být jakákoli část dvojité sady zavěšena bez sklopení.

Venkovní sušička prádla na balkóně nebo lodžii

Množství prádla, které lze zavěsit najednou, je určeno celkovou délkou prutů.Obvykle se nachází vpopis, ale pokud ne, můžete násobit počet prutů délkou.Takže dostáváme stejnou charakteristiku.Zde, samozřejmě, čím větší číslo, tím více povlečení můžete pověsit.Ale na druhé straně, čím větší bude prostor na balkóně nebo lodžii, bude nutné vyhradit sušičku.

Fotografie zajímavých nápadů

Sušička prádla může být také originální a zajímavá.Existují modely, které jsou pohodlné a kompaktní, existují modely, které překvapí přítomnost technických „zvonků a píšťalek“.Obecně jsou níže uvedené zajímavé modely.

Myšlenka připevnění lan pro vlastní instalaci sušičky prádla na balkon

Skládací konzoly mohou být různé

Další kompaktní varianta

Jeden z modelů stropuinstalace

Sušicí kolona

Je vhodné a bezpečné sušit „vážné“ věci

]

Vestavěné modely nábytku

Toto je model Gimi Spider - opravdupřipomíná obrovského pavouka na webu

Nejjednodušší volba pro domácí sušičku na lodžii

S vysoušečem vlasů, podsvícením a dálkovým ovládáním ...

Originální a zajímavý model