Čerpadlo pro nucené čištění odpadních vod (s a bez mlýnku) - Sololift a další modely

Co když je odpadní voda vyšší než kanalizační potrubí?Jak tedy zorganizovat odvodnění?V soukromých domech byla vytvořena jáma, do které byly shromažďovány kanalizace, odtud čerpaly ponorné čerpadlo do kanalizace nebo septiku.Dnes existuje jiné řešení - splaškové čerpadlo.V mnoha případech je instalace levnější a ještě snadnější - to je jisté.

Design a účel

Čerpadlo s mlýnkem - čerpací jednotka povrchové splaškové vody, která vám umožňuje uspořádat odvodnění tam, kde to není možné pomocí gravitačního průtokového systému.Jedná se o malý plastový kontejner s výkonným vestavěným čerpadlem, které čerpá odpadní vody do kanalizace.Pohyb odpadních vod může být vertikální i horizontální.Existují instalace s bruskou, která dokážepřipojte se na toalety, neexistuje mlýnek - na „šedé“ odtoky z dřezů, sprch, bidetů atd.

Kanalizační čerpadlo pro toaletní a jiné vodovodní armatury je malé

Aplikace

Kanalizační čerpadlo se používá vpřípady, kdy není možné vytvořit gravitační kanalizační systém.Ve většině případů, když jsou pod vstupem do kanalizace instalovány vodovodní armatury, pračka nebo myčka nádobí.Za tímto účelem se vymýšlí čerpadla nucené kanalizace.Toto řešení umožňuje převést koupelny a technické místnosti do suterénu nebo suterénu.

Sanitární čerpadla lze připojit v koupelně, WC, kuchyni, prádelně.V jakékoli místnosti, kde je vyžadován odtok vody, a odtok odpadních vod je daleko pryč

Je nainstalováno další čerpadlo s mlýnkem, pokud se po dokončení opravy rozhodne, že koupelna nebude zavedena, a kanalizační systém nebyl přenesen na místo navrhované instalace vodovodního potrubí.V tomto případě je instalované zařízení připojeno ke kompaktnímu čisticímu čerpadlu a připojeno k kanalizaci.Jaký je rozdíl?V následujícím:

 • je průměr odbočných potrubí pro kanalizační čerpadlo mnohem menší než pro gravitační systém (28-40 mm);
 • odtok může stoupat až do výšky 9 metrů;
 • ​​
 • Horizontální likvidace odpadních vod je možná až do 100 metrů (vyžaduje minimální sklon 1-4%).

To vše umožňuje organizovat připojení k existujícímu kanalizačnímu systému s minimálními náklady.téměř kdekoli.

Zařízení a princip činnosti

Kanalizační čerpadlo se skládá ze skladovací plastové nádrže a čerpadla.Některé modely, které lze připojit k záchodu, mají vrtulník.Úroveň naplnění je monitorována senzorem.Když to funguje, chopper a čerpadlo jsou zapnuté, odpadní vody jsou čerpány do kanalizačního systému.Druhý senzor řídí vypnutí - vypne napájení, když úroveň odtoků klesne pod určitou úroveň.Toto je zjednodušený algoritmus pro provoz tlakové kanalizace.

Kanalizační čerpadlo s mlýnkem: zařízení

Existují čerpací stanice odpadních vod určené k připojení zařízení různých typů a množství.Nejjednodušší je navržen pro připojení jednoho nebo dvou zařízení, nejproduktivnější - má tři další potrubí (a jednu hlavní).Nádrž má tedy jeden nebo více vstupů (v závislosti na modelu) a jeden výstup.Potrubí vycházející z vodovodního potrubí jsou připojeny k přívodům a vývod je připojen k kanalizaci.

Pro čerpání vysokoteplotních odpadních vod z praček a myček nádobí mají koupelny speciální modely vyrobené z tepelně odolných materiálů.Běžné čerpadlo na odpadní vodu nemůže s takovým zatížením zvládnout.Chcete-li tedy takové zařízení připojit, musíte hledat určité modely.

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou kompaktních individuálních kanalizačních systémů je, žeže vám umožní vybavit kanalizační systém bez provádění rozsáhlých stavebních a opravárenských prací.S jejich pomocí jsou vyřešeny složité problémy:

 • Vypouštěcí zařízení, když jsou vodovodní armatury umístěny pod vstupním bodem do kanalizačního systému.
 • Koupelnové vybavení bez velkých stavebních děl.

Dalším pozitivním bodem je použití trubek malého průměru.Většina toaletních čerpadel je připojena k kanalizaci pomocí plastových trubek o průměru 28 mm - 32 mm - 40 mm.Instalaci potrubí 50 mm vyžadují pouze vysokokapacitní zařízení.Takové vodovodní sítě se snáze skrývají.I když nemohli být skryty, nepřitahují tolik pozornosti jako standardní stovky milimetrů.

Příklady odpadních čerpadel pro toaletu a koupelnu

Existují však nevýhody:

 • Závislost na elektřině.Žádná energie - odpadní voda nefunguje.Pro provozuschopnost je nutný redundantní zdroj.
 • Čerpadla jsou hlučná.Výrobci vylepšují své výrobky, instalují čerpadla s menším hlukem, ale stále jsou přítomni.
 • Vyžaduje se dodržování určitých provozních pravidel.Například je nežádoucí dostat vláknité materiály do sekačky.Moderní drtiče se dobře hodí s toaletním papírem, ale s vláknitými komponenty a vlasy je problém.Jsou navíjeny na šroub, což snižuje kvalitu broušení.Dříve nebo později je šroub zablokován.Založenosnímač přehřátí neumožní vyhoření zařízení - vypne jej dříve.Instalace však bude muset být rozebrána a vyčištěna, což není nejpříjemnější zaměstnání.

  Existují kompaktní modely pro instalaci do výklenků

Hlavní nevýhodou je, že čerpadla shoří.Pokud je výkon a výkon zvolen správně, nevhodné předměty nespadají do kanalizace, mohou pracovat roky.Ale s chybou výběru, když je zařízení provozováno do limitu, čerpadla často nevydrží.Proto při výběru splaškové pumpy pro toaletu je lepší brát s mírou výkonu.Bude to stát víc, ale taková instalace bude fungovat déle.

Klasifikace a druhy

Neexistuje jednotná klasifikace systémů nucené kanalizace, lze je však rozdělit podle několika parametrů:

 • Přítomnost mlýnku.Je nutné, pokud je splaškové čerpadlo připojeno k toaletě.
 • Produktivita.Jedná se o objem odpadních vod, které lze odčerpat za jednotku času.Existují instalace s nízkou produktivitou a velmi solidní.Volba závisí na počtu a typu připojených zařízení.
 • Teplota čerpaného média je od 40 ° C do 90 ° C.Zde je vše jasné - odtoky z myčky a pračky, vany vyžadují čerpací stanice odpadních vod schopné čerpat odtoky při vysokých teplotách.
 • Doba trvání práce.Existují nastavení, která lze zapnout pouze krátce (umístit na jedno nebo dvě zařízení), ale existuje více„Dlouho hrající“ (lze použít k odklonění odtoků celého domu).Obvykle je to uvedeno v charakteristikách jako délka práce.Může to stát procento - 50%.To znamená, že instalace funguje 30 sekund a „odpočívá“ 30 sekund.Může být předepsán interval provozu /chlazení v sekundách nebo minutách.

  Odpadní čerpadlo pro sprchu - s instalací pod paletu

Při výběru čerpadla pro nucené odtoky je třeba si uvědomit, že nejsou určeny k připojení vany.V koupelnách je příliš mnoho vody, čímž se pumpa přehřívá a blokuje.V důsledku toho bude odtok vody z koupelny trvat dlouho.Existuje jen několik modelů systémů nucené čistírny odpadních vod, které se s tímto úkolem vyrovnají - SFA Saniplus Silence a Sololift C3.Tato splašková čerpadla odvádějí skvělou práci se spoustou teplé vody.

Další firmy navrhují, aby bylo nutné vypustit drenáž z koupelny, aby vytvořila meziprostor, do kterého bude voda odtékat.Z toho již pumpujte čerpadlo do kanalizace pomocí jakéhokoli vhodného zařízení.Vzhledem k tomu, že jáma by měla být pod úrovní drenáže, není tato metoda zdaleka vždy přijatelná.A navzdory vysokým nákladům na SFA Saniplus Silence a Sololift C3 je výhodnější jej nainstalovat než provést obrovské množství zemních prací.

Existuje další výstražné zařízení, které zabraňuje přeplnění nádrže.V některých společnostech jednoduše vydává zvukový signál o přetékající kapacitě, v jiných to také odpojuje připojení přes nějzařízení (pračka nebo myčka nádobí).

Pravidla pro instalaci a připojení

Instalace a připojení čerpadel pro toalety a nucené čerpání odtoků od různých výrobců se provádí podle velmi podobných pravidel.Ale před instalací byste si měli přečíst pokyny pro konkrétní produkt - mohou existovat funkce.

Kanalizační čerpadlo může být instalováno v kuchyni - k vypouštění odtoků z dřezu a /nebo myčky nádobí

Připojení

Místo instalace musí být zvoleno tak, aby bylo možné dosáhnout čerpadla.Nevyžaduje zvláštní údržbu, ale pravidelně je třeba provádět čištění.Pokud je k čerpadlu připojena myčka nádobí a pračka, je lepší pravidelně kontrolovat, zda není odpadní voda znečištěna mastnotou, nečistotami, usazeninami soli.V případě potřeby je možné jemné čištění.Agresivním chemikáliím se nejlépe vyhnete, protože mohou poškodit plastové a gumové části jednotky.

Pokud je přívod do kanalizace vyšší, než je nezbytné

Takže zde jsou obecná pravidla:

 • Jednotlivé kanalizační systémy musí být uzemněny.Proto musí být zásuvka třívodičová s pracovním uzemněním.(O uspořádání pozemní smyčky v soukromém domě čteme zde ).
 • Z bezpečnostních důvodů musí být na napájecím vedení nainstalován jistič a RCD.
 • Během instalace je jednotka připevněna k podlaze.Pro snížení hladiny hluku je žádoucí instalace na tlumení vibracízákladna (gumové těsnění).Je nežádoucí přitlačovat kryt ke zdi - tak, aby nedošlo k přenosu vibrací z čerpadla.Tato opatření jsou nutná ke snížení hluku.

  V kuchyni může být instalováno splaškové čerpadlo - k vypouštění odtoků z dřezu a /nebo myčky nádobí

 • Výfuková trubka je vyrobena z tuhých vodovodních trubek.Existují dvě doporučené varianty - plastové kanalizace a měděné trubky.Kování se doporučuje pevná, jednodílná.
 • Potrubí musí být upevněno (připevněno ke stěnám, podlaze atd.).

Obecně není instalace a připojení splaškové pumpy pro kuchyň nebo toaletu velmi obtížnou událostí.Ale za předpokladu, že už máte nějakou představu o práci s instalatérstvím.V tomto případě můžete dělat vše sami.

Vlastnosti výtlačného potrubí

Kompaktní sanitární čerpadla pro toaletu mohou čerpat odtoky nejen svisle, ale mohou je také zvedat.Pokud je ve spodní části svislý řez, je žádoucí zajistit možnost vypouštění - pokud musíte vyčistit potrubí od ucpání, je lepší, pokud budou odtoky vypuštěny na určitém místě a nezačnou se vylévat během práce.

Výška svislého úseku výtlačného potrubí se stanoví s ohledem na minimální sklon vodorovného úseku.Každý výrobce (někdy každý model) má minimální sklon, ale ve většině případů je to 1-4% (1-4 cm na 1 metr).

Pravidlainstalace kanalizačního čerpadla

Buďte opatrní.V popisu odpadních čerpadel je uvedena maximální výška stoupání odpadní vody a maximální vodorovná přepravní vzdálenost.Například: 8 m nahoru a 80 m horizontálně.To však neznamená, že zvednutím potrubí o 4 metry nahoru bude možné vodorovně přepravit 80 metrů.V tomto případě nebude po horizontální výšce délka vodorovného řezu delší než 40 metrů.Jen horizontálně zvedněte 1 metr „zabere“ asi 10 metrů přepravy.To je důležité a stojí za zapamatování.

Výrobci a modely

Není mnoho společností vyrábějících jednotlivé kanalizační systémy.Cenové rozpětí je však poměrně široké.Evropští výrobci mají tradičně dobrou kvalitu, ale vysoké ceny.Nikdo by nebyl překvapen, kdyby řekl, že čínská odpadní čerpadla jsou levnější, ale jejich kvalita je horší.Obecně je výběr, jako obvykle, drahý a kvalitní, nebo levnější a ...

Grundfos systémy nuceného odvodnění (Grundfos) - Sololift (Sololift)

Známý výrobce sanitární keramiky Grundfos(Grundfos) vyrábí čerpadla pro nucené čištění odpadních vod Sololift (Sololift).Aktuálně byla spuštěna upravená řada Sololift2.Neexistují žádné pohyblivé části ve styku s odtoky.Výjimkou je vrtulník, ale jeho pohon je také „suchý“.Díky tomu nejsou opravy nepříjemné.Existuje několik modelů Sololift pro různé případy:

 • WC1 - schopper, jeden hlavní a jeden další vstup.Vhodné pro připojení toalety a umyvadla.
 • WC3 - čerpadlo s bruskou pro připojení záchodové mísy a tři další vstupy.
 • CWC3 je stejný jako WC3, pouze pro připojení toalet s zavěšenými stěnami.

  Hlavní vlastnosti čerpadel na odpadní vody Sololift

 • C3 je vysokokapacitní fekální čerpadlo, které může čerpat odpadní vody s teplotami až do + 90 ° С, čerpat odpadní vody z vany, zmytí a /nebo myčka nádobí.
 • D2 - čerpadlo pro horkou odpadní vodu (s teplotami do + 90 ° C) bez pevných nečistot.Lze jej připojit ke sprše, umyvadlu, pračce a myčce na nádobí.

Kanalizační čerpadla Sololift nejsou nejlevnějším zařízením, ale pracují spolehlivě a splňují deklarované vlastnosti.Společnost také podporuje záruční opravy.

Čerpadla pro toalety, koupelny, kuchyně a technické místnosti SFA

Tato společnost se specializuje na výrobu sanitárních čerpadel.Existuje několik linek pro řešení různých úkolů, které spojují různá zařízení:

 • Saniaccess je domácí toaletní bruska s možností připojení umyvadla a sprchy (verze s čísly 2 a 3).Má malý výkon.
 • Sanibest je velkokapacitní toaletní a stokové čerpadlo.Vhodné pro soukromé domy s vysokou intenzitou užívání a pro veřejná místa.
 • SANIBROYEUR - tiché čerpadlo proWC, vrtulník, může přepravovat odtoky 4 m až 100 m na stranu.

  Rozměry SFA SANIBEST Pro

 • Sanipack je kompaktní odpadní čerpadlo, pro které můžete připojit závěsné WC a sprchu /umyvadlo /bidet.Díky malé velikosti může být do oddílu zabudován.
 • Saniplus Silence je výkonné čerpadlo, které dokáže vypustit vodu z několika vodovodních armatur.Vyznačuje se nízkým šumem a vysokým výkonem.Zvládne odtok z koupelny.
 • Sanipro XR Silence je nejtišší model pro čerpání splašků z plné koupelny (bez vany).
 • SaniTop - instalace nucené splaškové vody pro připojení záchodu a dřezu.Tento novější model ve srovnání se Saniaccess je tišší, má výkonnější čerpadlo.

Produkty SFA jsou spolehlivé a stojí o něco méně než Grundfus.Můžete si vybrat model pro libovolnou kombinaci instalatérství.Obecně je kanalizační čerpadlo SFA dobrou volbou.Instalace zařízení je standardní - umístěná na libovolném vhodném místě.Existuje pouze jedno omezení - je lepší, když odbočka začíná z vertikální sekce, pokud je na vaší trase.Pokud to není možné, neměla by délka vodorovného řezu být větší než 30 cm.

Výška svislého řezu se počítá s přihlédnutím k tomu, že vodorovný řez by měl mít sklon nejméně 1% směrem ke vstupu (1 cm na 1 metr potrubí)..

Kanalizační čerpadla Aquatik CompactLift

Čerpadla proWC Compact Elevator vyrábí čínská společnost Aquatic.Jedná se o možnost rozpočtu pro jednotlivé kanalizační systémy.Liší se nízkou hladinou hluku.

V současné době existují pouze tři úpravy:

 • Compact LIFT 250. Zařízení pro čerpání šedých odtoků (bez stolice a toaletního papíru).Malý výkon 250 W a průtok 119 l /min vám umožní připojit sprchu a umyvadlo.

  Kalové čerpadlo Aquatik Compact LIFT

 • AquatikCompact LIFT 400. Kompaktní fekální čerpadlo s možností připojení toalety s přímým výstupema tři další vodovodní armatury.Výkon - 400 W, produktivita 149 litrů /min.
 • AquatikCompact LIFT 400 A. Pro připojení závěsných toalet.Specifikace jsou podobné.série

Aquatik poskytuje záruku na svá čerpadla pro koupelny a toalety - 1 rok od data prodeje.Přerušení provozu (přítomnost vláknitých vměstků v kanálech) může způsobit odmítnutí záruční opravy.

Kanalizační čerpadla Willo

Německá společnost Willo (Willo) je známá výrobou spolehlivých zařízení.Žádná výjimka a čerpadla na toaletu.Dobrá plastová kvalita, silné stěny nádrže, spolehlivé čerpadlo.Existují následující modely:

 • HiDrainlift 3-24 - pro údržbu čistých odtoků bez trusu a toaletního papíru (sprcha, umyvadlo, pisoár).Příkon 300 W, průtok 58 litrů /min.
 • HiDrainlift 3-25 - čerpadlo pro připojení záchodové mísy s přímým výstupem a tři další trysky propřipojení sprchy, umyvadla atd.Příkon 400 W, maximální výkon 100 litrů /min.
 • HiSewlift 3-15 - pro připojení toalety v jednom patře.Navíc má jeden další vstup pro připojení umyvadla /sprchy /pisoáru /bidetu.Příkon 450 W, maximální průtok 75 litrů /min.

  Rozměry jednoho modelu čerpadla pro koupelnu Willo

 • HiSewlift 3-35 - jeden vstup pro čerpání toaletních odtoků a tři vstupy pro připojení zařízení se šedými odtoky - umyvadlo/bidet /pisoár /sprcha.Spotřeba energie 450 W, produktivita 75 litrů /min.
 • HiSewlift 3-I35.Kompaktnější instalace s parametry podobnými HiSewlift 3-35.
 • DrainLift KH 32. Pro připojení závěsné toalety je vybaven třemi přídavnými tryskami pro připojení vodovodního zařízení s čistým odtokem.Spotřeba energie 450 W, může čerpat maximálně 75 litrů /min.
 • DrainLift XS-F - podobně jako DrainLift KH 32, ale menší, pro montáž do výklenku na zdi.
 • DrainLift TMP 32. Pro připojení šedých odtoků - bez stolice a toaletního papíru.Existují dvě kohoutky, ke kterým můžete připojit myčky nebo myčky nádobí.

  Charakteristiky tří modelů kanalizačních čerpadel Wilo

 • DrainLift TMP 40. Pro čerpání domácí odpadní vody (bez výkalů).Může být napojen na kuchyň - existuje možnost přivést odtok z dřezu, myčky.Liší se od všech modelů jako standardní výbava - má plovákový spínač, který vypne čerpadlo myčky, pokud existují známkypřetečení nádrže.

Sortiment čerpacích jednotek odpadních vod Willo vám umožňuje vyřešit jakékoli problémy, pokud potřebujete vybavit koupelny a toalety v soukromých domech.Pro komerční nebo intenzivnější použití má Villo jiná řešení.

Tlaková kanalizační čerpadla STP (Jemix)

Tyto jednotlivé kanalizační systémy se vyrábějí v Číně.Cenová kategorie - střední.Recenze, jako obvykle, se liší - někdo je zcela spokojený, někdo kategoricky nemá rád.

Takže tady jsou čerpadla pro kanalizační systémy, která Jemix nabízí:

 • STP-100 Lux.Pro připojení toalety se dvěma dalšími vstupy (umyvadlo, pisoár, sprcha).Výkon 600 W, produktivita 200 litrů /min, vertikální výška zdvihu - 9 m, horizontální - 90 m, maximální teplota + 90 ° С.
 • STP-400 Lux.WC čerpadlo s podobnými možnostmi připojení.Pouze teplota odpadních vod není vyšší než + 40 ° С, výkon je 400 W, kapacita je 100 litrů /min, výška odpadních vod je až 8 metrů, horizontální doprava je až 80 m.

  Přibližné ceny kanalizačních čerpadel STP(Jemix)

 • STP-800.Můžete také připojit jedno podlahové WC + dva další vstupy.Ale výkon je 800 W, tlak je 150 litrů /min, výtah je 9 m, horizontální - 90 m. Lze přepravovat pouze teplé odtoky - až do + 40 ° С.
 • STP-200.S jedním vstupem pro připojení záchodu a dvěma dalšími.Nižší výkon - 400 W, může odčerpávat 100 litrů /min, maximální výška - 8 m,horizontální doprava - 80 m, teplota přepravovaného média není vyšší než + 40 ° C
 • STP-250.Pro odvodnění šedých odtoků (bez pevných vměstků).Má dva vchody (sprcha, umyvadlo, bidet).Příkon je 250 W, výška výtoku je až 5 m, horizontální přeprava ne více než 50 m, lze čerpat maximálně 80 litrů /min.
 • STP-500 Lux.Toto čerpadlo je určeno pouze pro toaletní potřeby.Neexistují žádné další východy
 • Od výše popsaného se liší zvýšeným výkonem - některé modely zvyšují odtoky o 9 metrů.Většina výše popsaných tlakových čerpadel pro kanalizaci může zvedat odtoky o 4 až 5 metrů.Takže v této dzhemiksy vyhráli.V tomto parametru mají pouze jednoho závodníka - Sololift Grundfos s výškou zdvihu 8 metrů.Cenová kategorie je ale úplně jiná (stejně jako kvalita).