Čerpadlo pro zvýšení tlaku vody v zemi

Ve stávajícím vodovodním systému v zemi je tlak často nedostatečný.Toto je běžný výskyt, pokud je systém postaven na základě skladovací nádrže a teče do systému gravitací.V nejlepším případě máme tlak 0,8-1 atm.To nestačí ani pro sprchu a kotel nebo pračku lze připojit pouze ve 2 atm.Existují dva způsoby, jak problém vyřešit.První z nich je instalací čerpací stanice, která automaticky podporuje nastavené parametry.Metoda je dobrá, ale není vždy požadované množství peněz.Druhým výstupem je čerpadlo zabudované do systému, které zvyšuje tlak v dodávce vody v zemi.Tato možnost je mnohem levnější.Posilovací čerpadla a jejich použití budou dále probrány.

Pomocné čerpadlo pro přívod vody v zemi zvýší tlak v systému

Pomocné čerpadlo pro chatu: jaké jsou

Jedná se o malé zařízení, které zvyšuje již existující nízký tlak.To znamená, že od nuly to nemohou vytvořit. Toto zařízení narazí do stávajícího vodovodního systému a pumpuje vodu, čímž zvyšuje tlak o 1 až 3 atm.Existuje několik typů čerpadel zvyšujících tlak:

 • Podle typu chlazení:
  • se suchým rotorem - majívyšší účinnost, ale hlučnější a větší;
  • s mokrým rotorem - hladina hluku je nízká, rozměry jsou malé, ale ne příliš účinné, i když se mohou vyrovnat se zvýšením tlaku v venkovním vodovodním systému (a nejen) o 100%.
 • Podle způsobu přepínání:
  • ruční zapnutí - pokud je třeba zvýšit tlak, zapněte jej, nepotřebujte - vypněte;není příliš pohodlné: musíte zajistit, aby se čerpadlo nepřehřálo;
  • automatické spouštění - průtok je monitorován snímačem průtoku;když je kohout nebo jiný spotřebitel otevřený a existuje určitý průtok za sekundu, čerpadlo se zapne, když není žádný tok, čerpadlo se vypne;
  • kombinované modely, které fungují přepínáním spínače v jednom nebo druhém režimu.

   Pomocná čerpadla s horizontálním a vertikálním uspořádáním

 • Způsob instalace:
  • horizontálně;
  • vertikálně;
  • v obou polohách.
 • Přítomnost rychlostí:
  • jednostupňová - mít jednu rychlost výměny;
  • vícestupňové - může pracovat s různými intenzitami, které závisí na průtoku.
 • Podle konstrukčního typu:
  • in-line - kompaktní, ale málo výkonné modely, které jsou zabudovány do přívodního potrubí;
  • vír - produktivní, ale hlučný a vyžadující speciální páskování.
 • Jak dostat vodu do domu ze studny, kterou čteme zde, o organizaci automatického zavlažování si můžete přečíst zde.

  Jakovyberte

  Aby nedošlo k záměně, pomocné čerpadlo pro dodávku vody v zemi, obvykle vezmou in-line (vestavěný) s mokrým rotorem.Toto je nejoptimálnější varianta chalupy: malý hluk, snadná instalace.

  Typ instalace je vertikální nebo horizontální - záleží na tom, kde jej instalujete.Pokud jde o rychlosti, je samozřejmě lepší mít vícestupňové nastavení, ale taková čerpadla stojí mnoho, proto jsou zřídkakdy instalována ve venkovním vodovodním systému.

  Stále můžete věnovat pozornost materiálu případu.Může být vyrobena z litiny nebo nerezové oceli.Z nerezové oceli, samozřejmě, lepší, ale také dražší.Je nutné věnovat pozornost materiálu, ze kterého je vyrobeno oběžné kolo čerpadla.V nejlevnějších modelech může být vyroben z plastu, v těch dražších - z bronzu nebo mosazi.

  Vírové čerpadlo ke zvýšení tlaku v chatě

  Technické vlastnosti, jejich hodnota

  Nejprve si pamatujteže čerpadlo je napájeno elektřinou a vyžaduje normální napájení.V zásadě jsou náročné na napětí.Pokud náhle vybrané posilovací čerpadlo najednou nevytvoří požadovaný tlak, zkontrolujte napětí.Možná je nízká a požadovaná síla se jednoduše nedosáhne.

  Hlavní technické vlastnosti, které určují, zda čerpadlo zvyšuje tlak v přívodu vody na chalupě s úkolem, jsoumaximální pracovní tlak .Toto je částka, kterou může zařízení vydávat.

  Důležitější jsouVlastnosti:

  • Maximální posuv. Ukazuje, kolik vody může čerpadlo čerpat za jednotku času.Měří se v litrech za minutu (l /min) nebo v metrech krychlových za hodinu (m3 /h).Chcete-li to pohodlněji porovnat, převeďte l /min na litry za hodinu - vynásobte číslo 60, vydělte výsledné litry 1000 a získejte krychlové metry za hodinu.Například překládáme 30 l /min do krychlových metrů za hodinu: 30 * 60 = 1800 litrů za hodinu, 1800/1000 = 1,8 kubických metrů za hodinu.
  • Maximální výška .Toto je množství, o které může pomocné čerpadlo zvýšit vodu vzhledem k místu instalace.To je důležité, pokud je chata dvoupodlažní nebo více a čerpadlo je instalováno, řekněme v technické podlaze nebo v suterénu.

   Pomocné čerpadlo WILO PB-089 EA a jeho technické specifikace

  Vezměte prosím na vědomí, že obvykle jsou uvedeny maximální hodnoty.Chcete-li zjistit skutečné ukazatele, vydělte deklarované parametry 2. Pak se rozhodně nebudete mýlit.

  Je také důležité - v jakém rozsahu průtoku se automatické pomocné čerpadlo pro zapnutí zapne. Hodnoty se mohou lišit: 0,12 l /min a 0,3 l /min.Z tohoto obrázku záleží na tom, zda se čerpadlo zapne, když se napíše například nádrž na záchodě, nebo to začne fungovat až po otevření kohoutku ve sprše.

  Několik slov o tom, jaké režimy by mělo fungovat čerpadlo, které zvyšuje tlak v dodávce vody v zemi.Nejlepší je vzít ty modely, které mohou pracovat v ručním i automatickém režimu.Zde je důvod: Ne všechny body analýzy vytvářejí náklady potřebné pro automatické zahrnutí.Pokudzařízení bude mít pouze automatický režim, nemůžete pomoci s čímkoli.Pokud však lze přepnout na ruční - zapnuto před použitím a užijte si normální tlak.Jen to nezapomeňte vypnout.

  Příklad instalace vířivého čerpadla ke zvýšení tlaku vody v venkovském domě

  Další parametr jemaximální a jmenovitý výkon,se měří ve wattech (W))Ukazuje, jak silný motor pohání oběžné kolo.V zásadě čím silnější čerpadlo, tím větší tlak může poskytnout, ale mnohem více záleží na konstrukci a použitých materiálech.

  Teplota média. Měřeno ve stupních.Všechno je zde víceméně jasné.Existují čerpadla pro zvýšení tlaku pouze pro studenou vodu, pro horkou.Tento indikátor se zobrazí.

  Také důležitéjsou připojovací velikosti .Instalace pomocného čerpadla probíhá v řezu - část potrubí je vyříznuta, na tomto místě je instalováno zařízení pomocí tvarovek.Velikost spojovacích matic by měla v ideálním případě odpovídat průměru potrubí.

  Informace o instalaci venkovního vodovodu (v sekci) - výběr potrubí, konstrukce a zapojení - přečtěte zde.

  Instalace čerpadla pro zvýšení tlaku vody

  Umístění čerpadel závisí na konkrétní situaci.Pro normální provoz baterie a sprchy stačí vyměnit na výstupu z akumulační nádrže, pokud mluvíme o takovém systému.Pokud chcete umístit kotel na chatu nebopračka, budou pravděpodobně muset být před nimi umístěna další zařízení vyžadující tlak.Při dostatečném výkonu (s dostatečným průtokem) stačí jedno čerpadlo pro dvě zařízení.Teprve potom musíte podle toho promyslet tento plán.

  Tam, kde je možné nainstalovat čerpadlo, které zvyšuje tlak v dodávce vody v zemi, když se používá systém s akumulační nádrží

  V každém případě při vývoji okruhu zvažte možnost odebrání nebo obejití čerpadla.To se provádí pomocí obtoku (v obtoku musí být odbočka).

  Instalace několika nízkoenergetických posilovacích čerpadel není vždy nejlepší nápad.V tomto případě může být užitečné zvážit výkonnější a produktivnější modely, které mohou stabilizovat tlak při významném průtoku.Některé z nich dokonce zajišťují zvedání vody ze studny nebo nádrže, což v jistém smyslu nahrazuje čerpací stanici.

  Jak nezmrznout přívod vody v zemi, kterou čteme zde.

  Čerpací stanice pro zvyšování tlaku

  Tento výstup je velmi pohodlný, ale není příliš levný, ačkoli existují levné modely (například instalace Gileks Jumbo stojí od 130 $)Tyto jednotky mohou zvedat vodu ze studny nebo studny, ale sací hadici lze také spustit do nádrže.Zásobník pak může stát kdekoli, ne nutně nahoře.

  Jejich plusem je, že tlak je udržován neustále, bez zásahu člověka (pokud existuje elektřina).Hlavní věc je vybrat správné parametry.Můžete dokonceslouží ke zvýšení tlaku při připojení k centralizovanému přívodu vody.Máte-li ve vašem venkovském domě tuto možnost:

  • je voda dodávána potrubím, ale její tlak nestačí ani pro sprchu, nemluvě o dalších potřebách,
  • je dodávána hodinami av tuto chvíli nemůžete být vždy v zemi, a proto je vše ponecháno bez zalévání, není pochyb o takovém luxusu jako sprcha.

   Otázka zvyšování tlaku v zemi může být vyřešena pomocí čerpací stanice a akumulační nádrže

  Vše lze vyřešit vložením objemové nádrže (litry na 1000)a čerpací stanice.K dispozici budete mít vodu a sprchu kdykoli budete chtít.Pro zalévání nemusí být taková kapacita dostatečná, ale nikdo se neobtěžuje dát větší nebo několik menších.Informace o výběru a instalaci čerpací stanice najdete zde .