Co a jak kombinovat barvu fuchsie při zdobení

Dekorace místnosti zdaleka není snadná.Je třeba vzít v úvahu spoustu informací o tom, jak vybrat barvy, jak je kombinovat a v jakém množství, kde by se měly použít, kde ne.V tomto článku si povíme o tom, jak aplikovat fuchsiovou barvu v interiéru.

Jaká je barva fuchsie a jak se používá v interiéru

Jeden ze odstínů světle růžové se nazývá fuchsie.Nasycený růžový se světle fialovým odstínem.Vypadá to, že jeho slovní popis vypadá, ale barva je nejlépe vidět na fotografii.

Toto je barva „fuchsie“

Tato barva je velmi světlá, bohatá, veselá.Dokonce i jeho světlo „zahřívá“ interiér.Proto se nejčastěji barva fuchsie v interiéru nachází jako doprovodná barva nebo jako jedna z dalších, ale jako hlavní se používá velmi zřídka.Je příliš jasný a „aktivní“.Psychologové to popisují jako barvu aktivní komunikace, barvu aktivity a doporučují ji používat v omezeném množství.Lze použít při návrhu ložnice, obývacího pokoje, kuchyně, koupelny, školky, chodby.Ale bez ohledu na to, kolik fotografií se díváte, fuchsiová barva v interiéru vaší kanceláře neuvidíte.Je nekompatibilní svážné a obchodní prostředí.A to je třeba vzít v úvahu při vývoji vlastního designu.

Designové triky

Existují určité designové triky, které vám umožňují využívat všechny výhody této světlé barvy.Jako doprovodnou barvu lze použít následující techniky:

 • V interiéru s neutrálními stěnami zvýrazněte jednu ze stěn - natřete ji fuchsiovou barvou.Stejná barva je přítomna v malém množství v malých detailech interiéru.Aby všechno vypadalo harmonicky, je lepší zatemnit podlahu.Existují také požadavky na nábytek: je lepší, pokud má jednoduchou formu, bez domýšlivosti.
  Interiér je jen rám zdůrazňující ctnosti fuchsie
  Fuchsiová barva v interiéru se aplikuje dávkově
  Přízvuková zeď je fuchsie v „klidu“.interiér - běžný způsob oživení automobilu
 • S neutrálním designem interiéru vyrobte nábytek s fasádami a /nebo čalouněním fuchsie.Tato technika je oblíbená pro zdobení.S celkově neutrálním designem vypadá světlý nábytek velmi dobře.Není to takový špatný přístup a design obývacího pokoje nebo ložnice.Ukazuje se velmi zajímavé interiéry.Na jedné straně jsou nudné a jasné, na druhé straně nejsou příliš přetížené barvami.
  Světlá fasáda kuchyňského nábytku je skvělý způsob, jak oživit a zahřát interiér kuchyně
  V kombinaci s malým množstvím zelené a hnědé fuchsie to vypadá ještě lépe
  Pozadí neutrálních tónů slouží jako pozadí pro jasné anasycená fuchsie
  Všechny stejné kombinace - pro pocit stability a pohodlí
 • Osvěžte design v uklidňujících barvách s fuchsiovými textiliemi.Velmi dobrý přístup, pokud si nejste jisti, že budete v této kombinaci barev pohodlní.Chcete-li koupit a pověsit fuchsie záclony, stejné přehozy, šít polštáře na polštáře na pohovku ... To vše je jednoduché a není příliš drahé.Je také snadné ji nahradit textiliemi jiné barvy.Pokud se najednou ukáže, že jste unaveni.A mimochodem, nesnažte se najít záclony se širokými svislými pruhy barvy fuchsie.Jsou jistě stylové, ale velmi rychle se nudí a nepříjemně.
  Chcete-li vyzkoušet barvu fuchsie v interiéru, přidejte několik detailů této barvy: záclony, přehozy, polštáře na pohovky, dekorační prvky
  Záclony ve fuchsii - v tmavém stínu
  Různé odstíny
  Ve světlé verzi jsou dívky dobré pro pokoj
  Vytvoření prostoru pro dítě
 • Zřeďte „fuchsii“ jasně žlutou barvou v tomtostejné množství.Kupodivu, ale dva světlé odstíny neutralizujínavzájem.Interiér se ale silně ukazuje „na ventilátor“.
  Kupodivu to vypadá docela dobře s jasně žlutou
  Ne tak světlé odstíny, ale nálada zůstává
  Žlutáa fuchsie je velmi málo, ale přitahují oko

Ještě více možností pro případy, kdy se barva fuchsie v interiéru používá jako doplňková.Lze jej kombinovat s jinými jasnými barvami, ale existují i ​​interiéry, kde zbytek tvoří komplementární barvy neutrálního gamutu.Vše záleží na stylu, ve kterém se interiér vyvíjí, a na přání majitelů.Obecně je tato barva považována za „dívčí“ a ženskou.Jen málo mužů souhlasí, že bude žít v takovém interiéru.Pokud vyvíjíte návrh společenské místnosti - obývacího pokoje, manželské ložnice - je lepší začít testovat, zda silná polovina vaší rodiny může vycházet s podobnou barvou.Velmi dobrý pro tento trik s textilem.Pokud nenastane žádná námitka.A všichni se budou cítit dobře, můžete malovat stěny nebo hledat tapetu.

Jaké světlé barvy se kombinují s

Fuchsie je jedna z barev, která se vyskytuje v přírodě, protože jsou s ní kombinovány přesně „přirozené“ barvy a odstíny.Jedna z nejlepších kombinací je zelená.Ale obě barvy jsou jasné, protože v interiéru může být jen velmi málo.Hlavní věc v tomto oboru není přehánění.Jako „zelená“ může být dokonce i rostlina, a to nejen nějaké doplňky nebo podrobnostiinteriér.

Toto je květ „fuchsie“ a nejrozumnější je pokukovat v přírodě kombinace
)
Tmavší odstíny fuchsie a zelené vytvářejí „uvolněnější“ interiér
V tomto provedení je jasně zelené a akcentními skvrnami jsou jasně růžové fuchsie
Opačný přístup: v tomto interiéru je více fuchsiová barvaa zelená pouze jako doplněk
Takové kolísání je možné pouze ve velmi světlých místnostech velkého objemu

Pokud se podíváte na květ fuchsie, která dala tomuto názvu barvu, nejoblíbenější kombinací je právě ten jedinečný odstín růžové s lila nebo šeříky.Tato barevná kombinace se používá také k dekoraci interiéru.A jako obvykle u jasných barev, vše by mělo být přísně dávkováno.Jinak nebude možné relaxovat.

Jedna z barev - fuchsie nebo fialová - může být volitelná, druhá - pouze ve formě akcentů
]
Lila i horká růžová ve velmi omezeném množství: pouze k revitalizaci designu
V ložnici musí být kombinace lila a fuchsie používána velmi pečlivě
Jednoduché a efektivní
Pečlivý výběrodstíny - to je to, co je důležité pro vytvoření správné atmosféry

Pokud budeme i nadále hovořit o kompatibilitě s jasnými barvami, nemůžete ignorovat kombinaci fuchsie a jasně modré.Velmi působivé, živé a .. docela agresivní.Tato kombinace se tedy používá také v malém množství.

Při této kombinaci by měl být zbytek interiéru velmi klidný
)
Kombinace tří jasných barev je možná, ale na zcela neutrálním pozadí, se spoustou vzduchu a světla

Pokudmluvit o jiných jasných barvách, pak někdy přidat oranžovou, hořčici.Přidávají se pouze jako akcenty - ve velmi malém množství.Pouze několik místností - například dívčí pokoje pro aktivní a světlé - vydrží takové kombinace.

Dovolte mi, abych vám dal další radu.Pokud kromě fuchsiové barvy v interiéru používáte alespoň jednu světlou, je lepší udělat zdi rovnými.Mohou být natřeny pomocí emulzní barvy na vodní bázi, nanášené prostou dekorativní omítkou.Další možností je vložit se skleněnou tapetou a poté malovat.To je, pokud se na vás hladké povrchy nelíbí a omítka se zdá být příliš „oficiální“.To jsou triky, které vidíte na fotografii.Žádné zpestření.V extrémním případě můžete použít tapetu s mírně výrazným vzorem, jako je obyčejný sítotisk.

Klidnější kombinace

Pro fanoušky klidnějších kombinací existuje také několikvelmi zajímavé možnosti.Vypadá skvěle fuchsie s šedou a stříbrnou.Kombinace se ukáže být "ušlechtilý", vejde do mnoha stylů.Tento design je vhodný pro téměř všechny místnosti: do koupelny, obývacího pokoje, ložnice, kuchyně, chodby.Taková kombinace barev všude vytváří atmosféru stability a pohodlí.Ne příliš barevné, ale nudné.

​​
Barva fuchsie v interiéru kuchyně je kombinací šedé a stříbrné
V kuchyni taková kombinace zdůrazňuje styl nábytku
Interiér ložnice ve stříbrných tónech se zředí fuchsií
Světlejší odstíny více „jemnější“ konstrukce
Bez těchto jasných skvrn bude zcela nudné
Tmavé odstíny fuchsie nejsou tak agresivní

Pokud se kombinuje šedá a stříbrnáŘízení s fuchsie, zdá se vám, nicméně, trochu "nevýrazné", přidejte pár detailů černé.Dodá kontrast, ale nezbarví interiér.Mimochodem, černá může být „antracit“ i „mokrý asfalt“.To vše ovlivňuje vnímání a náladu i typ povrchu.Matný, lesklý, s hedvábným leskem - objekty s různými typy povrchů, ale se stejnou barvou vypadají odlišně.Nezapomeňte na to.

Pokud přidáte trochu černé do šedé a fuchsie, design se stane dynamičtějším
Šedá a bílá jsou hlavní, fuchsie, černá a hnědá jsou dalšía akcenty
V kuchyni tato kombinace zdůrazňuje styl nábytku

) Další možností kombinace klidných barev fuchsie je hnědá.Světlé odstíny jsou však zřídka kombinovány, častěji se ve společnosti s fuchsií vyskytuje čokoláda nebo velmi tmavý odstín.V tomto případě je barva pozadí (hlavní) jedním z teplých odstínů bílé (mléko, pečené mléko, slonová kost atd.) Nebo nějakého druhu světle béžové.Celkový pocit z takového interiéru je teplo, stabilita, měřeno.

Kombinace světle hnědého nábytku s textiliemi fuchsie
Čokoládově hnědá není nejoblíbenějším společníkem, ale tato kombinace vypadá dobře
Béžovohnědé tóny, fuchsie a tlumená růžová - perfektní kombinace pro dívčí pokoj
Barva fuchsie v interiéru je hnědá-béžové barvy oživí obrázek
Nejjasnější skvrna je fuchsie, přidání je šedo-modré

Tabulky kompatibility pro fuchsie

Harmonické interiéry se získají, pokudkompetentně kombinovat barvy.Jsou vybírány podle barevného kola podle určitých pravidel, ale pro usnadnění života jsou k dispozici také hotové tabulky, ve kterých jsou tyto barvy již vybrány.Je to mnohem snazší než hádat nebo vytvářet kombinace podle pravidel.Musíte pouze pochopit, jak tyto tabulky používat.Na níže uvedené fotografii uvádíme některé hotové barevné kombinace pro fuchsie v interiérech.Na levé straně je tabulka na fotografii, na pravé straně je jedna z možností jejího provedení v interiéru.

Hlavní barva je béžová, jedním z možných přízvuků je fuchsie
Pro klidné, ale nudné interiéry: základní - béžová, volitelná - modrá a tmavá fuchsie, přízvuk - černá a tmavě hnědá
Vzácnou variantou je hlavní barevná fuchsie
A opět béžová bázeale s jinými doplňkovými barvami
V této kombinaci fuchsie pouze akcentuje
Základní barva - šedá s jasnou barvoua dodatky
Pro jemnější interiér v pastelových odstínech
)
Světlá verze kombinace

V prezentovaných tabulkách bylo vybráno pět barev.První je základní.Je jich mnoho, on je ten hlavní.Další dva jsou volitelné.Je jich také mnoho, ale mnohem menší než „základna“.A poslední dvě -akcenty.V takových barvách vytvářejte barevné skvrny.Může jich být jen velmi málo.

Jak vidíte, ve většině případů se barva fuchsie v interiéru používá jako „přízvuk“.A je to odůvodněné: je příliš jasné.Když je toho hodně, pneumatikuje.Pokud se vám některá kombinace barev líbila, ale nelíbí se, řekněme, základní barva, můžete použít buď světlejší odstín stejné barvy, nebo zvolit jinou, která je v této tabulce jako „základní“.Pokud vám žádný z nich nevyhovuje jako hlavní, můžete vzít bílou nebo světle šedou.Ve stejné tabulce můžete také zaměnit další a akcentní barvy, můžete použít světlejší nebo tmavší odstíny.

Barva fuchsie v interiéru: foto

Kuchyně v moderním stylu jsou „přáteli“ s barvou fuchsie

Ve stylu Art Deco jsou jasnými skvrnami dyn ve stylu

Kombinované sólo a obývací pokoj - všechny jsou brány v úvahubarvy

Moderní styl - kombinace neutrálních a jasných barev

Interiér pro dívku s „fuchsie “jako další

Barevný panel - zvýraznění interiéru

Celkempouze světlá pohovka

V lázníchNení lepší používat tlumené odstíny

Nasycené kobaltové modré, téměř černé barvy slouží jako vynikající pozadí pro křeslo fuchsie

Světlý interiér v přirozených barvách