Co je hrubá oprava (dekorace) v nové budově

Když přemýšlíte o koupi domu na primárním trhu, musíte čelit skutečnosti, že prodávají byty s opravami různého stupně připravenosti.Nejběžnější je hrubý povrch bytu.Co to je, jaký druh práce tento koncept zahrnuje a co získáte jako výsledek, přečtěte si článek.

Různé typy renovace bytů

Byty v nových budovách lze zakoupit s různým stupněm výzdoby:

 • Pro výzdobu nebo bez opravy.
 • Pod jemným závěrem.
 • S jemným bílým povrchem.
 • Stavitel zcela dokončen.

Stále ještě začíná

Toto jsou definice, které se objevují v reklamách, které nabízejí obytný prostor v nových budovách nebo ve stavebních smlouvách.Současně se cena za metr čtvereční výrazně liší v závislosti na úrovni povrchové úpravy.Abychom pochopili, jaký je rozdíl, pojďme zjistit, jak se různé typy oprav liší od výrobce.

Dokončování

Toto je možnost bezdokončovací práce.Dostanete pouze krabici.Samotné zdi jsou vnější a ty, které omezují váš byt, nestojí za nic víc.V koupelně a kuchyni mohou být stále mola.Zbytek prostoru bez oddílů.Pokud jsou stěny odlité z betonu, je holý beton.Holé podlahové desky nad hlavou, nerovná betonová deska pod nohama.Zde je to, co dostanete.Jediná věc je, že okna lze instalovat a dokonce ne vždy.Závisí to na projektu, takže tento bod musí být vyjasněn vývojářem.

Nedokončený byt vypadá asi takto

Neexistují ani žádné komunikace.Jsou k nim připojeny body: kanalizační vývod, přívod vody, elektrický vstup do bytu a nejčastěji bez štítu.Právě začínají na stroji.V bytě nejsou rozvody potrubí a kanalizací.To vše musíte udělat sami.Výjimkou je topný systém.V mnoha nových budovách provádí elektroinstalace stavitel, i když mohou existovat výjimky.To znamená, že byt bez dekorace - bez jakýchkoli oprav.

Pro dokončení

Liší se od předchozí verze v tom, že obvykle již mají některé oddíly (typické uspořádání nebo umístění oddílů je s vámi dohodnuto ve fázi podpisu smlouvy),stěny a strop jsou omítnuté, potěr je zaplaven podlahou.Elektřinu lze zředit (upřesnit), ale ostatní inženýrské systémy jsou stále označeny pouze vstupními body.

To je to, co vidíte

Nestojí za to doufat, že omítnuté povrchy jsou rovné.Kvalita práce je obvykle podprůměrná.Budete muset vyrovnat stěny a strop.Potřebuji (možná) menší vrstvu materiálu.A tak najdete kompletní seznam prací, který zahrnuje hrubý povrch bytu a poté dokončení.

Dokončeno

Jedná se o byt, který je připraven pro dokončovací práce.Elektrikář je rozvedený, stěny jsou zarovnány, na podlahu je zaplaven rovnoměrný potěr, strop je omítnutý.Musíte pouze položit povrchové materiály a podklad pod ně (pokud je to nutné).Bez dekorace je zde koupelna, vana, toaleta.V těchto místnostech bude oprava stále vaše.

Mělo by být zřejmé, že „zploštělé zdi“ musí vyhovovat SNiP (stavební předpisy a pravidla) a umožňují odchylky v tomto pořadí:

 • na stěnách do 15 mm na metr čtvereční,
 • až 10 mm na podlaze a stropu.

Při bližší prohlídce není vše zdaleka tak růžové

Takže i když stavitelé splnili normy (zdaleka ne vždy), ne všichnidokončovací materiály lze pokládat na takové „ploché“ povrchy.Ve prospěch tohoto typu opravy nové budovy lze říci jednu věc: dům bude aktivně sedět dalších 3-5 let, takže vzhled trhlin je zcela logickým řešením.Z tohoto důvodu nestojí za to používat drahé dokončovací materiály ihned a relativně hladké povrchy budou spadat pod dočasnou možnost.

Plně opraveno vývojářem

Byla provedena celá řada prací, včetně instalace dokončovacích materiálů,interiérové ​​a venkovní dveře, vodovodní instalace.Vše, co potřebujete, je vybavit byt nábytkem a můžete žít.

Zbývá pouze položit nábytek

Tato možnost se zdá lákavá - netrpí při hledání stavitelů, finišerů.A tak to je.Ale kvalita oprav od výrobce je zřídka, když někdo uspokojí.Často je celý povrch odstraněn a proveden znovu.A často musíte zatmelit stěny (100% pro malování), vyplnit vyrovnávací potěr.

Co zahrnuje hrubé dokončení bytu

Co přesně je zahrnuto do pojmu „hrubá oprava“, každá společnost a tým se stanoví samostatně pro sebe.Z výše uvedených možností jsou pro tuto koncepci vhodné dvě fáze: pod dokončením as dokončením.Jak vidíte, míra dostupnosti prostor je zcela odlišná.A jak na to?Vyžadovat seznam prací, které mají být provedeny.

Hrubá oprava v nové budově - neexistuje přesná definice seznamu prací

Někteří uvádějí seznam možných prací s cenou za metr čtvereční.V tomto případě je vše jednoduché: rozhodnete se, jaký druh práce a kolik bude pro vás provedeno - to je nejlepší volba.Pokud neexistuje žádný seznam prací, požádejte o jeho oznámení nebo požádejte o seznam prací, které mají být provedeny.

Civilní oprava znamená povinné uzavření smlouvy o opravných a dekoračních pracích.To minimalizuje vaše rizika v případě nekalých jednání dodavatele.

Poznámka: Kdypodpis smlouvy musí být označeny všechny práce.A čím přesnější je stanovení (s tolerancemi), tím méně problémů budete mít při přijímání.

Příklad odhadu hrubého dokončení kuchyně

Hlavní typy prací

Jak již bylo uvedeno, hrubým dokončením bytu se rozumíkaždá stavební společnost má svůj vlastní způsob, ale obvykle nabízí následující seznam prací:

 • Výstavba příček podle dokončeného plánu.
 • Lití podlahových potěrů na majácích s předběžnou hydroizolací „mokrých“ místností.Zde musíte být opatrní.Potěr lze zesílit nebo ne.Rovněž je nutné vyjasnit přípustné výškové rozdíly.
 • Elektrické zapojení:
  • instalace bytového panelu;
  • pokládání silových kabelů a vodičů nízkého proudu (telefon, internet, kabelová televize) do kabelových kanálů ;
  • instalace zásuvkových krabic (bez instalace zásuvek, spínačů).

   Zde vidíte, co je výsledkem

 • štukovaných stěn na majácích.
 • Omítání stropu (ne každý má tuto položku na základním seznamu, protože se často vyrábějí strečové nebo zavěšené stropy).
 • Vedení potrubí pro přívod studené a horké vody, splaškové vody.

Tento seznam prací na hrubém dokončení bytu je základní pro většinu organizací, které nabízejí opravy bez dokončení.

Komentáře k elektrice

Několik poznámek k zapojení elektřiny.Před provedením práce by měl být vypracován plán prokterý udává počet vývodů a připojovacích bodů osvětlovacích zařízení v každé místnosti, vypočítá se průřez vodičů, jmenovité hodnoty strojů, RCD (109 zde přečtené ) pro každou větev.Musíte objasnit, kdo bude tuto práci vykonávat.

Elektřina je nejdůležitější částí

Pokud dodavatel vytvoří schéma zapojení, měli byste se nejprve s projektem seznámit.A bylo by užitečné ukázat specialistu nebo se pokusit ponořit do všech jemností sami.Pokud je s projektem všechno v pořádku, budete muset vše ovládat až po značku kabelu a jeho specifické parametry.Konkrétně bude nutné změřit skutečný průměr měděných drátů a vypočítat z nich průřez, porovnat jej s návrhem.Často existují velké rozdíly (záblesky výrobců, ale musíte je sledovat).Je obtížné přestavět elektrikáře, protože dráty jsou skryty pod omítkou a jejich výměna je velmi problematická, i když jsou položeny do vlnitých trubek.To je důvod, proč je to jedna z nejdůležitějších etap, která vyžaduje hrubé dokončení bytu, a musí být kontrolovaná velmi zodpovědně.

Na omítání stěn a vyrovnání podlahy

Před vypracováním smlouvy na hrubé dokončení bytu uveďte, jak hladké budou stěny, podlaha.Je vhodné dosáhnout konkrétních čísel, která by měla být ve smlouvě stanovena.Nikdo to samozřejmě neučiní „pod vejcem“, ale dosáhnout toho, aby rozdíly nebyly větší než 5 mm na metr čtvereční, je skutečné.

Co přesně a do jaké míry budete štukat - to je to, co musíte zjistit

Také upřesněte, zda je úprava svahů zahrnuta do omítnutí stěn.Tato část práce je často zařazena do seznamu dalších prací, takže za ni budete muset platit navíc.

Další práce

Ve většině případů, pokud to považujete za nezbytné, můžete do hlavního seznamu děl přidat následující typy děl:

 • všechny typydemontáž starých povrchových materiálů (od barev a tapet po omítky);
 • základní nátěr stěn (s antiseptiky nebo betonovým kontaktem);
 • upevnění mřížky pod omítku;
 • dekorace oblouků;

  Další práce - pro lepší výsledek

 • tepelně izolační a zvukově izolační práce v místnostech a na balkoně;
 • výměna nebo přemístění topných těles;
 • svařovací práce na stoupačkách přívodu studené a horké vody;
 • instalace ventilačních systémů.

Možná vám budou nabídnuty jiné druhy práce.Vše záleží na konkrétní společnosti.Možná mají speciální odborníky, kteří budou nabízet jejich práci.

Kdo by měl opravu svěřit

Pokud nedokončíte dokončování bytu osobně, musíte si vybrat ze dvou možností:

 • platit zabyt není zrekonstruován a pro hrubou opravu najmout tým nebo opravnu;
 • ihned objednejte byt s hrubým závěrem.

Pro všechna data je výhodná první možnost.Najděte kancelář, která opraví dobřenové budovy nejsou snadné, ale možné.Zákazník, který pronajímá byty s uspokojivými hrubými opravami, je téměř pohádka.Všechno je vysvětlitelné.

Odborníci se nedají snadno najít

Opravárenské kanceláře najímají specifické odborníky pro určité druhy práce.Dělají to pouze, je to jejich chléb, jejich pověst, a proto organizace, které respektují, sledují kvalitu práce.Pro stavitele je hlavní věcí samotný stavební proces a důraz je kladen na konstrukci krabičky a ne na povrch.Dokončovací práce je vedlejším příjmem, zdaleka není tak atraktivní (v peněžním vyjádření), a málokdo se vážně zajímá o jejich kvalitu.V každém případě se taková situace v naší zemi dosud vyvinula.

Možná někde existují vývojáři, kteří mají vysoce kvalifikované dekoratéry.K tomu však musí ve své práci neustále mít nové objekty, aby tito odborníci byli neustále zaneprázdněni, jinak je to nerentabilní.Pokud jste měli to štěstí, že jste takového zákazníka našli, viděli jste (nejen na fotografii) a cítili jste několik hotových bytů, hrubá úprava bytu jim může být bez pochyby svěřena.Jinak - hledejte společnost, která se zabývá dokončováním.

Co je třeba hledat při přejímání práce

Hrubé dokončení bytu v nové budově je dokončeno, musíte práci přijmout.Ale musíte vědět, co hledat, jak a co zkontrolovat.Abychom vám pomohli, smlouva, kterou jste podepsali s vývojářskou nebo opravárenskou společností.Měl by existovat seznam děl, která by měla býtvyrobeno.Musíte zkontrolovat:

 • Jak hladké jsou stěny.K tomu budete potřebovat dobrou konstrukční úroveň a dlouhé pravítko nebo pravidlo (jistě více než metr alepší než 1,5-2 metry ).S úrovní zkontrolujete svislost stěn pomocí pravítka nebo pravidla, aplikujete ji na zeď a provádíte různými směry, vyhodnocujete měřítko hrbolů a prohlubní.
 • Rovněž se kontroluje pohlaví.Kromě toho musíte ovládat horizontální.

  Musí procházet různými nástroji

 • Zkontrolujte úhly - vnější a vnitřní.Měly by být 90 ° (je žádoucí mít velký trojúhelník, ale můžete také zkontrolovat pomocí některých improvizovaných prostředků).
 • Elektrická inspekce.Budete potřebovat indikátorový šroubovák.Pokud je napětí (fáze), rozsvítí se v něm indikátor.Pokud není k dispozici žádné napětí, indikátor nesvítí.Zde je třeba zkontrolovat:
  • Zkontrolujte, zda jističe otevírají fázi a ne nulu.Pokud vypnete jistič, v zásuvkách této skupiny by neměla být žádná fáze (střídavě se dotkněte sondy indikátoru na výstupu vodičů do zásuvky).
  • Zašroubujte žárovky do kazet a zkontrolujte funkci spínačů.Zde by se fáze měla také otevřít (pokud přepnete vypínací tlačítka do polohy vypnuto, na vodičích, které jdou do žárovky, by nemělo být napětí).
  • Když do každé zásuvky (je-li nainstalován) přidejte stolní lampu, ujistěte se, že fungují.
  • Můžete zkonstruovat zkrat tak, že zkontrolujete činnost stroje. Ale to je jen tehdypokud víte, jak a co dělat.
 • Pokud jste měli provádět potrubí, zkontrolujte, zda všechny kohoutky fungují.

  Je třeba vše prověřit a ověřit

Máte-li jakékoli připomínky, je třeba sestavit jejich seznam a nechat je podepsat zástupcem společnosti.Teoreticky by měly být vaše komentáře odstraněny.