Co lze vyrobit z plastových lahví

Množství odpadu, které každá osoba „produkuje“, roste rok od roku.Problém se stává globálním, protože létající plastové sáčky a všude kolem, kde leží plastové lahve, poškodily oči každého.Smutek, jak se ukazuje, může být nápomocen, a to i s výhodou pro sebe.V každém případě to platí pro plastové láhve.Budete překvapeni, jak různorodá a důležitá užitečná řemesla z plastových lahví lze provést doslova za několik minut.No, nebo hodinky ... Záleží na stupnici.

Budovy

PET (polyethylen tereftalát) je termoplast, ze kterého se vyrábějí láhve.Bude užitečné znát jeho fyzikální vlastnosti:

 • hustota - 1,38-1,4 g /cm3,
 • teplota měknutí (t rozměr) - 245 ° C,
 • teplota tání (tpl.) - 260 ° C,
 • teplota skelného přechodu (tst.) - 70 ° C,
 • teplota rozkladu - 350 ° C

Plastové láhve se velmi dobře používají, ale jsou škodlivé pro životní prostředí, protože polyethylen, ze kterého jsou vyrobeny, se rozkládá více než 200 let.Stejná vlastnost umožňuje použití prakticky odpadních surovin jako stavebního materiálu.Řemeslníci dokonce staví domy z plastových lahví, stejně jako přístřešky, chaty, ohniště, skleníky, ploty.Byly vyvinuty různé technologie - přístup je poměrně seriózní.

​​

Stavební materiál je připraven

Jak postavit dům z plastových lahví

Hlavní myšlenkou je nalití sypkého materiálu do lahvíotočte je víky a použijte je jako cihly.Naplňte láhve pískem, zeminou.Písek je výhodnější, protože v půdě je příliš mnoho rostlinných zbytků, které mohou hnit.Musí se prosévat, sušit, plnit lahve, zhutňovat, doplňovat až na vrchol.Původní cihly dopadají.

Technologie pocházela z teplých zemí, ale můžete postavit letní dům nebo stodolu

K vybudování domu z plastových lahví budete potřebovat řešení, které vyplní mezery mezi „cihlami“.".Existují také možnosti.Může se jednat o obyčejnou maltu, která se používá při pokládce zděných stěn, lze vyrobit jílovou maltu.Aby „cihly“ zůstaly ve zdi až do doby, kdy by malta uchopila, jsou spojeny provázkem ze strany víček.Později se tyto "pletivo" hodí, když budete omítat zdi.Ukázalo se, že jsou nerovnoměrné, takže je nezbytné zarovnání.

Vyrábíme skleník,stodola, skleník

Z plastových lahví můžete vytvořit skleník nebo skleník.V tomto případě se používá pouze průhledný plast, protože je nutné, aby světlo prošlo v dostatečném množství.Naopak pro stavbu stodoly má smysl zvolit tmavší plast - uvnitř se uvidí méně.

Skleník je odlišný v tom, že v něm nemůžete pracovat.

První technologie je jedna ku jedné

Druhápožadavek na láhve jako stavební materiál je jednotný tvar.Takové, víte, bez výklenků.Jinak skládání stěn, aby si udržely teplo, nebude fungovat - „sifon“ se vytvoří ve složených výřezech.Odstraňte štítky z lahví, suché.Stále je nutné připravit špendlíky nebo tyčinky - na ně jsou navlečeny láhve.Jejich průměr je malý, takže krk volně prochází.Nyní můžete začít stavět skleník /boudu z plastových lahví.

Pro stavbu skleníku nebo haly jsou v rozích vykopány sloupy.Z lišty jsou rámy sestaveny podle velikosti stěn.Tyto rámy budou základem pro stěny lahví.Sbíráme je (rámy) na zemi a v hotové podobě se připevňujeme k vykopávaným sloupům.Při vytváření rámů nezapomeňte na dveře a okna.

Postavíme rám, odřízneme dno lahví a navlékneme na špendlík.Z těchto „sloupů“ sestavujeme stěny, střechu

Stavební proces začíná řezáním dna.Uzavřené lahve jsme rozstřihli na kolíky a nasměrovali krky jedním směrem.Lahve vkládáme se snahou, aby byly velmi těsné.Když jsme shromáždili řadu potřebné výšky, připevnili jsme jizarámovaný.Můžete ji upevnit pomocí svorek, proužků vystřižených z kovu, hřebíků ... Jakkoli máte k dispozici.Druhou řadu zatlačíme do první, aby došlo k mírné deformaci.V této poloze se připevňujeme.Takže, po řadě, shromažďujeme všechny zdi, pak střechu.

Altán vyrobený z plastových lahví vypadá dobře.

Použitím stejné technologie můžete vytvořit altán.Těsnost však není potřeba, takže můžete shromažďovat složené a barevné kontejnery.Je to ještě zajímavější (příklad - na fotografii).

Druhá technologie - myšíme plasty

Lahve budou také potřebovat přímé, průhledné nebo žluté láhve.Centrální část je z nich vyříznuta a získává náplast z plastu čtvercového tvaru.Kousky se sešívají do dlouhých pruhů.V proužku jsou kusy uspořádány tak, že jsou zkrouceny v jednom směru.Poté se proužky zašijí do tkaniny.Aby bylo plátno hladké, jsou proužky umístěny tak, že jsou zkrouceny různými směry.Výsledkem je, že se vzájemně zarovnávají.Hotové látky jsou přibity k rámu.Stavba sklenic jejich plastových lahví skončila.

„Opláštění“ skleníků tohoto druhu toleruje zimy, není nutné jej čistit.Díky firmwaru (mnoho malých otvorů) neexistuje absolutní těsnost, která vám umožňuje nastavit vlhkost.Takový skleník nemůžete utopit, ale na podzim vás bude tlačit zpět a příchod jara se zrychlí.

Plast můžete do skleníku ušit ručně, ale není to snadné.To bude snazší pro ty, kteří mají nekonvenční šicí stroje.Vyrovnejte se s takovým úkolemstaré vozy Podolsk.Mohou existovat problémy s ostatními.

Plot a plot

Existuje několik způsobů, jak vyrobit plot z plastových lahví.Pokud potřebujete vážný monolitický plot, můžete použít láhve jako cihly.Technologie je stejná jako při stavbě domu.Chcete-li se vyhnout sádře (riziko je stále vysoké, že se rozpadne) - vyberte barvu plastu, abyste získali potřebnou rusku.Ale v tomto případě budete muset hledat „stavební materiály“ stejného průměru nebo rozložit vzory různých velikostí.Obecně je tento proces kreativní, bez ohledu na to, jak vypadáte.

Dům i plot využívající stejnou technologii

Stále můžete plnit plot z plastových lahví.Chcete-li vytvořit rám, řekněme, ze dřeva a z kudrnatých kontejnerů a jejich částí, aby přišli s krásnou náplní.

Nábytek z improvizovaných materiálů: recyklujeme plastové láhve

Nejen dům a plot mohou být vyrobeny z plastových lahví, ale také se používají jako základ čalouněného nábytku.Cílem je použít plastové rámečky na rám, nikoli dřevo.Díky pevně přišroubovaným víčkům mají vysokou únosnost a jsou sestaveny do bloků, takže jsou schopny odolat zatížení až 100 kg a více.

Postel z plastových lahví ... potřebujete dobrou matraci a základ není příliš obtížný

Přestože je nábytek odlišný, obecný algoritmus akcí je stejný:

 • Vyberte si „stavební materiál“ stejné výšky, dobře utáhněte kryty.
 • Sbíratbloky správné velikosti, jejich upevnění pomocí pásky.
 • Shromážděním základny požadovaného tvaru zašijte případ.Pro měkkost přidáním nábytkové pěny.

Trik spočívá v tom, aby láhve těsně přiléhaly k sobě a nepohybovaly se.Nejmenší vůle může vést ke zničení struktury.Proto sestavujte bloky pomalu, pečlivě upevněte.Lahve můžete skládat do vrstev a každou vrstvu zajišťovat na několika místech.Pro vnitřní vrstvy je lepší použít oboustrannou pásku - upevnění bude spolehlivější.

Polstrované stoličky /bankety

Nejjednodušší způsob je vyrobit polstrovanou stolici nebo lavici z plastových lahví.Postupujeme ve výše uvedeném pořadí.Je nutné najít láhve stejné výšky, je lepší, pokud mají stejný tvar - je snazší sbírat.Z plastových nádob s pevně zašroubovanými uzávěry sestavujeme základnu ve formě válce.Je žádoucí, aby poloměr základny byl větší než výška lahví - lavička se proto nepřevrátí.

Vyrábíme osmanské zboží z plastových lahví

Dále musíte odříznout dva kruhy ze dřevovláknité desky, která bude o něco větší než poloměr základny - toto je „spodní část“ a spodní část sedadla.Upevníme je páskou.Bereme nábytkovou pěnu a podle získaných rozměrů vystřihneme potřebné díly.Šijeme potah z nábytkové textilie, jejíž barva je vhodná do interiéru.

Banket z plastových lahví: kulatý a čtvercový

Takový banket může být nejen kulatý.Je docela možné vytvořit čtverec.A aby tento nábytek nebyl příliš lehký, onamůže být těžší nalitím vody.Voda však není příliš spolehlivá.Je lepší nalít písek.A těžší a spolehlivější.

Sedací soupravy, židle, křesla

Pokud potřebujete nábytek větší výšky než jedna láhev, fungují jako vytváření stěn domu.Najděte „materiál“ stejného tvaru a výšky.První láhev je ponechána neporušená, pevně utáhněte zátku (můžete nalít písek tak, aby se nepřevrátil).Spodní část druhého je oříznuta, jedna je tlačena na druhou.Láhev přichází do určité vzdálenosti a nepohybuje se dále, bez ohledu na to, jaké úsilí vyvíjíte.Pokud je dosažená výška dostatečná - vynikající, pokud ne - nasaďte další.Tímto způsobem sbírejte řádky požadované výšky a poté je upevněte do bloků.

Existuje i jiná cesta.Spolehlivější je, že láhve nejsou drženy kvůli stlačenému vzduchu, ale kvůli mechanickému zastavení.A stěny v nich jsou dvojité, což je také důležité.Méně práce vyžaduje více surovin.Celý proces je ilustrací krok za krokem.

Příprava plastových lahví na výrobu nábytku

 1. Bereme láhev, řezáme ji přibližně uprostřed výšky (horní část s hrdlem je menší).
 2. Horní část zasuňte krkem (kryt je našroubovaný), dokud se nezastaví v dolní části.
 3. Bereme celek stejné velikosti a tvaru a vložíme ho do připravené struktury zdola dolů.
 4. Třetí jsme rozřezali na polovinu a dno jsme položili na vrchol (s krytem).

Z těchto modulů sestavujeme bloky požadované konfigurace a spojujeme je dohromadys páskou.Neukládejte pásku.Nejprve si můžete spojit dvě láhve k sobě a poté z dvojče sbírat velké bloky.

Řemesla z plastových lahví: takový nábytek pro letní sídlo je to, co potřebujete
Je to všechno o detailech))
Neméně spolehlivá konstrukce, ale vyžaduje pečlivý výpočet
Další možnost
​​

Jak víte, s touto technologií existuje spousta uzávěrů lahví (polovina třetí láhve).Mohou být použity k výrobě jiných řemesel z plastových lahví: květin, praktičtějších věcí pro domácnost.

Způsoby výroby květin

Nejběžnějšími řemesly z plastových lahví jsou zahradní figurky a květiny.O zahradních figurkách zde čtěte . Existují další zajímavé nápady, ale shromáždilo se mnoho zajímavých zvířat a hmyzu.A o květinách z plastových lahví řekneme níže - to jsou pravděpodobně ta řemesla z plastových lahví, která nejvíce potěší.Proces je jednoduchý, existuje spousta možností, výsledek je úžasný.

Museli jste si všimnout, že dno PET láhve vypadá jako květina.Vše, co musíte udělat, je najít láhev krásné barvy, odříznout její spodní část.Takže už máte pěknou květinu.Uprostřed můžete přidat plátky nakrájené ze střední části, jádro z proužku řezaných nudlí z plastu nebo přilepit korálky dovnitř, aleo všem trochu víc.

Pokud mažete řezané dna, získáte kouzlo květin v jejich kráse

Používáme sílu ohně

Musíme pracovattam bude značka, zapalovač nebo svíčka (u svíčky je výhodnější).Pokud ano, vezměte během zpracování kleště, pinzetu nebo kleště, abyste drželi obrobek.Stále potřebujete akrylové barvy, může být zapotřebí lepidlo a korálky.Celý výrobní proces sestává z několika kroků:

 • Bereme láhev, na ní nakreslíme obrysy květu se značkou.Můžete čerpat z jakékoli části.Jen okvětní lístky se budou ohýbat v různé míře.
 • Řezali jsme se podél obrysu.

  Kreslíme, vysekáváme

 • Zapálíme svíčku a jemně zahřejeme lístky.Je důležité využít tento okamžik a ne roztavit plast.Hrany zahřejte trochu tvrději, aby se trochu roztavily a vytvořily přirozenější okraj lístku.
 • Pomocí ohně ohřátého ohněm vytvoříme díry uprostřed obdržených lístků.
 • Lakujeme akrylovými barvami.Květiny budou neprůhledné.Tam jsou také barvy na sklo (pro vitráže), ale jsou drahé, i když to dopadá krásně.

  Ohříme na ohni a vytváříme zajímavé tvary

 • Když barva zaschne, můžete sbírat květinu kombinací otvorů ve středu a rozšiřováním okvětních lístků, jak chcete.Můžete je upevnit pomocí závitu nebo tenkého drátu pomocí tlačítka se závity nebo velkého korálku.Jádro je tlačítko nebo korálek.Můžete kombinovat lístky a upevnit je kapkou lepidla a uspořádat jádropruh ze stejného plastu (nebo jiné barvy) nakrájený na nudle.
 • Vřeteno může být vyrobeno ze zeleného drátu nebo jakýkoli drát může být obalen pruhem zeleného plastu (spirálovitě) zahřátým na plamen svíčky.

Existuje mnoho možností.Jen začněte.Okamžitě se to nemusí ukázat jako ideální, ale pochopíte, co a jak to opravit.Podívejte se na několik dalších obrázků s podrobnými fotografiemi procesu výroby květin z plastových lahví.

Ze dna a jedné nebo dvou vrstev zahřátých okvětních lístků
) ​​
Takový zázrak, aby se vaše vlastní ruce opravdu staly
Jak se papírový vzor mění v plastový květ
Postup s fotografiemi krok za krokem

Nejjednodušší

Pro začínající řemeslníky můžete vyzkoušet květiny z plastových lahví jednoduchých tvarů na ozdobu zahrady.V tomto případě můžete použít nádrže na mléko.Aby nedošlo k malování plastů, hledejte barevné.A není tak důležité, zda budou transparentní nebo ne.Lze je kombinovat a vytvářet květiny různých tvarů.

Z části poblíž krku jsme vyřízli plátky

K vytvoření takových barev použijte část u krku.Je nakrájeno na plátky.Další - mírně zahřát, dávat požadovaný okvětní lístky, trochu barvy, jádro z roztaveného kusu s nití (láhev menšího průměru,a lékárna půjde).Ukázalo se, že máslo.

Další možností je stříhat od krku na proužky stejné šířky - 1-1,5 cm, ohýbat je (trochu se zahřívat na základně).Vytvořte střední metlu ze strany láhve na mléko nebo lakujte průhledným plastem akrylovou barvou.

Je to ještě jednodušší - nakrájíme na proužky pro vnější korollu a uděláme z středu bílé láhve na mléko bílý plast

Střed je jakýkoli jasný.Tady je kousek korku, ale můžete nakrájet na tenké nudle, kroužit rolkou a poté zahřát.Získejte chundelaté jádro.

Je to všechno o formě ...
Lze vyrobit karafiáty
Jsou-li k dispozici možnosti barev pro moře
Velmi jednoduché, ale velmi efektivní
]
I přes nedokonalost zdobí místo

Téma je ve skutečnosti nevyčerpatelné.Květiny z plastových lahví se nejvíce liší.Od jednoduchých a přímých k velmi realistickým.Nejde ani tak o dovednost, ale o různé chutě a touhy.

Užitečné nápady pro domov

PET kontejnery se ukázaly být tak dobrým materiálem, že vytvářejí spoustu užitečných věcí.V této sekci jsme shromáždili užitečná řemesla z plastových lahví, které lze použít na farmě.

Pro kuchyň a nejen

Pokud uříznete láhev s objemem 2 až 3 litrydole, točí mísu nebo mísu, a tak že jeho okraje jsou rovnoměrné, oni mohou být roztaveni na horkém železa.Aby se chodidlo nemuselo později čistit, použijte speciální silikonovou podložku.Pokud ne, můžete to udělat pomocí listu pergamenu pro pečení.

Kapacita produktů.Plast je jídlo ...

Ze stejné láhve jsme odřízli část nití.Kolem nitě by mělo zůstat 1–2 cm plastu (hrany roztavíme pomocí již známé technologie).Teď nebude obtížné těsně uzavřít žádné balení: projdeme jej přes odříznutý krk, zabalíme ho a otočíme víkem.

Hermeticky uzavřené tašky na potraviny

Ze spodní části lahví připojených k baru získáte vynikající polici pro noviny (foto vpravo).Můžete také ukládat deštníky.

Z plastu nakrájeného na proužky je možné plést různé tvary kontejnerů.Lahve potřebují jednotný tvar se silnými stěnami.Jsou rozřezány na proužky určité tloušťky.Je nutné řezat do spirály - v důsledku toho se získají poměrně dlouhé pruhy.Pokud jejich délka nestačí, jsou dokonale prošity.

Koše na prádlo z proužků: tkaní z plastových lahví

Stínidla

Můžete dokonce vytvořit stínidlo, ale můžeteza jedné podmínky: budete používat podobné řemesla z plastových lahví v lampách s LED lampami - pouze se jen stěží zahřívají.Plast není kompatibilní s jinými lampami.Popisujeme tři způsoby, jak vyrobit stínítko z plastové láhve.

První.Potřebujete láhev velké kapacity.Nakreslíme jej do proužků stejné šířky.Na začátku a na konci každého proužku uděláme díry vyhřívanou páječkou nebo žhnoucím hřebíkem.Do této díry vložte nůžky, vystřihněte.Získá se hladké pruhy.

Stínidla z plastových lahví

Když se proužky oříznou, vytvoříme také díru ve spodní části, projdeme silnou rybářskou linií přes krk, vložíme ji otvorem ve spodní části, zezaduupevněte dekor.Můžete - tlačítko, můžete - oblázek vhodné barvy.Nyní tahem za vlasec získáme zajímavou formu stínítka.Můžete do něj vložit žárovku.

Další stínidlo bylo vyrobeno za použití podobné technologie.Ale pak byla část láhve s hrdlem rozřezána na proužky, proužky byly zabaleny a upevněny na krku.Pro dosažení požadovaného tvaru může být ohyb mírně zahřát nad plamenem svíčky nebo zapalovače.Výsledné „květiny“ jsou připevněny k základně.Máme tedy neobvyklý design.

Používáme dna

Vytvářejí také stínítka ze dna.Je nutné najít dostatečný počet identických lahví, odříznout jejich dno, slepit společně univerzálním lepidlem (zvolte průhledné).Hlavní věc je, že lepí plast a rychle ztvrdne.

Vázy s květinami

Výroba vázy z plastové láhve - což by mohlo být snazší ... Stačí odříznout krk a máte hotovo.Ale existuje technika, která vám umožní získat vzorované stěny.Budete potřebovat páječku s nejtenčí špičkou.Jeho síla by neměla být příliš vysoká.Pak je vše jednoduché: pomocí vyhřívaného žihadla vyhořete vzory.

Krásná váza z plastové láhve

Kouzlo!Aby byl obrázek jasnější, bereme akrylovou barvu a výslednou krásu namalujeme.Barva může být v běžné plechovce, ale je rychlejší a pohodlnější pracovat s rozprašovačem.

Toto jsou možnosti ...

Fotografické nápady

Řemesla z plastových lahví jsou tak rozsáhlým tématem, že říkajío všem je nemožné.Co je hezké, když znáte několik triků, můžete snadno zjistit, jak a co dělat při pohledu pouze na fotografie.Takže jsme zde dali dohromady několik nápadů, které jsme považovali za zajímavé.

Lahve z plastových lahví

Krásné záclony

]

Stavební technologie

Jak vyrobit sloupy nebo sloupy pro plot, baldachýn atd.

Můžete dokonce vyrobit loď ....

A tohle je jen dekorace ...

Lahve z plastových lahví

Pěkný plot

]

Činky

Krmítko pro ptáky - levné a krásné

]

Další možností je