Co udělat strop v kuchyni

Výroba kuchyně je obtížný úkol.Musí to být praktické, pohodlné, krásné a žádoucí - ne příliš drahé.Jedním z úkolů, které je třeba vyřešit, je vybrat si, který strop v kuchyni vyrobit, aby se snadno ovládal, sloužil po dlouhou dobu a je stále atraktivní.

Požadavky na kuchyňské stropy

Kuchyně- místnost s drsnými provozními podmínkami.Vysoká vlhkost, hojnost znečišťujících látek v bytech - vysoká pravděpodobnost záplav.To vše ukládá určité požadavky na dokončovací materiály.Strop v kuchyni by měl mít zejména tyto vlastnosti:

  • Snadná údržba, schopnost mýt saponáty.
  • Normální reakce na vysokou vlhkost.
  • Trvanlivost, vysoká údržba.
  • Životní prostředí a požární bezpečnost.
  • Atraktivní vzhled.
  • Nízká cena a snadná instalace.

    Jak udělat strop v kuchyni je obtížná otázka s mnoha odpověďmi

Kromě všeho, co již bylo řečeno, existuje ještě jedno přání - není to špatné, pokud strop v kuchyni umožňuje skrývat se.inženýrské sítě (větrání, kabeláž) a nevýhody překrývání.

Bohužel, i v současnostiVzhledem k množství dokončovacích materiálů není v žádném z nich kombinována celá řada požadavků, ale existují velmi dobré možnosti.

Obílení, malování

Před nějakou dobou byly u nás obíleny stropy.Protože tento typ dekorace stojí pouhou penny, materiál je rozšířený, samotný proces vybílení nebyl problém a téměř všechny vybílené stropy samy o sobě.

Další výhodou této metody zdobení proudu v kuchyni je schopnost vápna regulovat vlhkost.Při nadbytku vlhkosti ve vzduchu ji absorbuje, s nedostatkem dává.Do kuchyně - vynikající kvalita.V tom končí profíci.

Vymývání stropu je starý způsob, který se stává méně obvyklým

Nevýhody vybílení stropu jsou také značné.První mínus není nejatraktivnější vzhled.Za druhé - povrch je porézní, kromě vlhkosti absorbuje pachy.Kapky tuku nebo barvicí kapaliny, které padly na povrch, jsou absorbovány do materiálu, po kterém nejsou žádným způsobem odstraněny.Pouze natřen novou vrstvou nebo dvěma limetkami.Z těchto důvodů je bělení v kuchyni stále méně běžné.

Malování stropu v kuchyni je moderní náhradou za vybílení.Pro tyto účely se nejčastěji používají barvy na vodní bázi se zvýšenou pratelností.Při normální přípravě stropu je vzhled alespoň normální.Zlepšuje se také výkon - lakovaný strop v kuchyni lze několikrát umýt kapalnými čisticími prostředky.

Hlavní nevýhodou této možnosti je nutnost důkladné přípravy povrchu pro lakování.Aby malovaná police vypadala dobře, musí být plochá, bez vad.Nejprve ji vyrovnejte omítkou a poté v několika vrstvách tmel.Tento proces není snadný, zdlouhavý, nákladný.

Aby natřený strop v kuchyni vypadal takto, je nutná pečlivá příprava povrchu

Učinit přípravu stropu pro malování je o něco snazší, tapety pro malování.Strop musí být také vyrovnán, ale ne ve stejném rozsahu jako při aplikaci nátěru.Pro tyto účely existují speciální střety, netkané, papírové.Nejodolnější - laminát.Mohou být překresleny až do 20 res.Nejméně ze všech jsou papírové.Odolají 2-3 opakování.Flizelinovye - dobrá volba jak z hlediska kvality, tak ceny.Potěší je také široký výběr ozdob (samozřejmě, pokud chcete).

Další nevýhodou natřených stropů je to, že během úniku zůstávají skvrny, které lze překrýt pouze.Zřídka je možné malovat pouze poškozenou část - získají se různé odstíny.Musíme malovat celý strop jako celek.

Stropní deska

Pokud nevíte, jak vytvořit strop v kuchyni tak, aby byl levný a rychlý, zvažte polystyrenové nebo polystyrenové dlaždice.Tato metoda není nyní tak populární jako před 10 lety, ale stále se používá s nedostatkem finančních prostředků a /nebo času pro jiné typy povrchových úprav.

​​

Dobrým řešením jsou stropní desky v kuchyni.Myje se a vy můžetePoužijte kartáč a tekuté neabrazivní čisticí prostředky. Stropní deska je nalepena na speciální lepidlo.Základna je s výhodou plochá, bez náhlých změn, ale ideální povrch není nutný.Instalace trvá několik hodin a okamžitě získáte strop připravený k použití.

Takto vypadá PVC dlaždice na stropě - jedna z možností
Několik typů stropních tašek
Tato varianta je vhodná pro klasickou kuchyni
Vytvoření příjemné atmosféry
Jsou hladké desky, jsou tam ozdoby

Existuje jen málo vad.Za prvé, ne každý má rád vzhled.Zde můžete souhlasit nebo ne - záleží na vkusu.Materiál není elegantní, ale výsledek je docela slušný.Zvláště pokud potřebujete levný způsob, jak dokončit.

Druhá minus je nepřirozený materiál.S tím nemůžete argumentovat, ale použitý materiál - polystyren - je chemicky neutrální a v normálním stavu nevydává žádné látky.Ani škodlivé, ani užitečné.A to také není špatné.

Z sádrokartonu

Pokud můžete nechat strop v kuchyni snížit o několik centimetrů, zvažte možnost zavěšeného stropu ze sádrokartonu.Tento způsob zdobení stropu je dobrý v tom, že můžete vytvořit víceúrovňové struktury, které zcela pokrývají strop.V mezeře mezi hlavním a falešným stropem můžete položit komunikaci -box vrtulníku, zapojení.

Konstrukce stropu umožňuje instalaci bodových reflektorů, výběr umístění podle jejich vkusu, díky čemuž je osvětlení v kuchyni funkčnější.Výsledek může být velmi krásný.Dalším pozitivním bodem je, že sádrokarton je vyroben z přírodních materiálů - jedná se o dva listy kartonu a vrstvu sádry mezi nimi.

Víceúrovňové stropy mohou být vyrobeny ze sádrokartonu
]
Design může být v různých stylech
Správné osvětlení dokonce činí obvyklý strop krásným
Lze vytvořit komplexní návrhy
Dokonalá úprava

Instalace sádrokartonového stropu je obtížný úkol.Nejprve je rám sestaven z vodítek, poté je opláštěn sádrokartonem, poté je tmel a natřen.Pozitivní je, že sádrokartonový tmel je několikrát snáze vyrovnatelný se základním stropem: povrch je zpočátku hladký, měly by být opravovány pouze spoje a poté tenkou vrstvou tmelu pokryjte celý povrch.

Nedostatek sádrokartonového stropu v kuchyni je problém s jeho udržováním.I když používáte vodu odolný nátěr na vodní bázi, povrch zůstane drsný.Saze jsou zaneseny v pórech, prach je smíchán s tukem.Odstranění tohoto štítku není vůbec snadné.Další minus je sádrokartonšpatně reaguje na vodu.Používáte-li materiál odolný vůči vlhkosti, nebude se bát vysoké vlhkosti, ale při povodních shora bude pravděpodobně nutné všechno přepracovat.

Stretch strop

Stretch stropy v kuchyni jsou dobrou volbou.V každém případě - krásné a moderní.Ačkoli s jejich zařízením bude opět nutné „odnést“ určité množství: jsou namontovány v určité vzdálenosti od stropu.Stejně jako v případě sádrokartonových toků, strečink také umožňuje skrýt základní strop a obslužné programy.Pro osvětlení lze použít i bodová světla, ale v jiném provedení.

Stretch stropy jsou fólie (jejich PVC fólie) a textilie.Do kuchyně byste si měli vybrat film.Jsou hladké, což se snadněji udržuje, mohou být lesklé, což zvyšuje jas místnosti a zvyšuje hlasitost.Pokud se rozhodnete pro zavěšený strop v kuchyni z PVC fólie, další bonus bude ochrana před povodněmi, protože film je absolutně vodotěsný.Pokud jste zaplaveni sousedy shora, voda se shromáždí v sáčku.Bude třeba pečlivě naliet, poté bude mít materiál normální velikost.

Nevíte, jaký strop v kuchyni vytvořit?Možná úsek?
Světelný lesk na stropu způsobuje, že místnost je vizuálně vyšší
Tvar a barva - libovolná
Styly mohou být také různé
To je po povodni - voda sebraná na jednom místě

Nevýhodou stropu filmu je jeho chemický původ a takéschopnost měnit velikost z náhlé změny teploty.Film se může vrásnit, klesat atd.Netrpí to obrazy nejvyšší kvality, ale takový jev je přítomen.Další významnou nevýhodou - pokud se dotknete stropu filmu ostrým předmětem, bude otvor velmi velký.Materiál je pevně napnutý, díky čemuž se nejmenší vpich promění v obrovskou díru.Toky tkání tance jsou zbaveny této nevýhody, ale jsou méně volné ve struktuře, je o ně obtížnější se o ně starat, jsou propustné.Ale díra vytvořená náhodou se nezvětší.

Mezi nevýhody patří také vysoká cena a složitost instalace, i když ji můžete vyřešit sami.Pokud je pro instalaci filmového stropu (pro zahřátí plátna) vyžadována tepelná pistole nebo její náhrada, nepotřebujete nic pro tkaninu.

Plastové panely

Pokud hledáte strop v kuchyni, který bude levný a snadno se čistí, máte na výběr plastové panely.Tento materiál stojí docela dost, můžete jej umýt hadrem pomocí tekutých detergentů.Povrch je obvykle hladký, vše se snadno umývá.

Plastové panely na strop v kuchyni lze snadno a rychle namontovat.Po obvodu je připevněn startovací podstavec, do něj jsou vloženy řezané panely.Trvá také několik centimetrů výšky a dáváschopnost skrýt komunikaci, můžete použít reflektory.Další výhodou je vysoká údržba.Pokud se něco stalo s jedním nebo více prkny, mohou být odstraněny a nainstalovány na jejich místo.

Nejjednodušší varianta - lišty jsou namontovány jedna k druhé
)
Dvouúrovňové stropy mohou být také vyrobeny z plastových panelů
Vypadá to docela hoden
]
Hmotné nedostatky lze vždy porazit tak, aby se proměňovaly ve zvýraznění interiéru
Další verze nestandardního přístupu

Také tento druh stropní dekorace umožňuje rychle se dostat k základnímu stropu nebo k těm systémům, které skrývá.Toto je užitečná funkce.

Nevýhody - ne nejlepší výhled a křehkost panelů.Zatížení na strop je obvykle malé, takže plastové stropní panely slouží, dokud majitelé nechtějí něco jiného.Další minus je nepřirozený materiál, který po uvolnění vydává škodlivé látky.

Armstrong zavěšený strop

Zjistíte-li, na jaký strop v kuchyni se tento druh málokdy pamatuje.Armstrong se častěji používá v kancelářích, obchodních patrech, průmyslových prostorech, ale v domech a bytech také dobře funguje.Je levný, snadno se instaluje, vyrobený z přírodních materiálů, má vysokéudržovatelnost.

Armstrongův zavěšený strop je systém profilů uspořádaných do čtverců.Desky se vkládají do čtverců, které tvoří rovinu stropu.Desky jsou jednoduše položeny na profily a nejsou ničím fixovány.To je výhodné: můžete snadno vyměnit poškozené desky, vždy je přístup do stropního prostoru.

Nejjednodušší možností je
) ​​
Jaký strop by měl být v kuchyni levný, ale krásný - Armstrong
Výplň může být vyrobena ze skla
Čtverce můžete vyplnit jakýmkoli vhodným materiálem
Toto je již nákladná možnost
Fotografický tisk na sklo.A to i - Armstrong podhledy

Nevýhodou systému je, že odvádí výšku místnosti, desky se bojí vody (to je lisovaný a natřený papír).A tradiční nevýhoda pro levné způsoby zdobení stropu v kuchyni není velmi útulný vzhled, i když ne každý s tím bude souhlasit.

Lze prát pouze profily, desky nelze prát.Mohou však být překresleny nebo nahrazeny novými - náklady jsou malé, proces výměny bude trvat hodinu nebo dvě (s ohledem na oříznutí).Obecně platí, že dobrá rozpočtová varianta pro opravu stropu.