Coop inside: co je potřeba a jak to udělat

Nestačí si vybudovat dobrou stodolu pro kuřata, ale také ji musíte vybavit: opravit hnízda, hnízda, pít /zavěsit misky na pití, krmítka.Musíte to však udělat, abyste mohli pohodlně obsluhovat dům.Ve skutečnosti se kuřat nestará o to, jak jsou jejich hnízda krásná.Dokonale sedí na podlaze.Bude pro vás nepohodlné sbírat vejce z podlahy a oni se mohou kočkovat.Proto jsme zařídili kuřecí kooper tak, aby bylo pro vás pohodlnější.

Hřady

Nejprve je třeba dovnitř kuřecího kurníku vybavit hřady.Je to kulatá nebo oválná hůlka - větev stromu, stopka z lopaty, hoblovaná tyč atd., Upevněná v určité výšce nad podlahou.

V průměru se odebere asi 20–25 cm hnízda na kuře.Jsou připevněny ke zdi ve vzdálenosti 25-30 cm, jedna okouna od druhé - ve vzdálenosti 35-40 cm. Můžete si udělat vícevrstvé, ale budou bojovat o nejvyšší místo.Nezapomeňte, že všechny velikosti jsou pouze přibližné a nezbytné k tomu, aby bylo možné navigovat.Všechno je vybráno lokálně: existují různá plemena a kuřecí kouty a také jejich majitelé.

Uspořádání drůbežího koše uvnitř: doporučené velikosti

Pro snazší čištění se ve vzdálenosti 20 cm pod okounem instaluje štít z nějakého hladkého materiálu.Podestýlka se na něm hromadí, takže zvolte hladký povrch: bude snazší zametat.

Uspořádání slepice

Otázkou zůstává: v jaké výšce se opíráme, a proto štít?Nejvhodnější je vyčistit v košíku.Musí zavolat pod štít, aby mohla trus s vrtulníkem okamžitě hodit do trakaře.K povodni určuje výška štítu výšku vašeho automobilu a nad štítem již budou bradla.A opět zvolte výšku hnízda pro kuřata, aby bylo vhodné je čistit.

Hnízda

Druhým povinným prvkem při uspořádání kuřecího moku jsou hnízda.Budou se také vznášet na podlaze, ale vejce budou špinavá, a dokonce i oni mohou klovat.Podle standardů je jedno hnízdo vyrobeno pro tři slepice.Ve skutečnosti se však ukáže, že kolik jich neudělají, vyberou si jednu nebo dvě, maximálně tři a stojí v řadě v řadě.Ostatní jsou úplně stejné poblíž, jsou prázdné.Čas od času se jejich vkus mění, spěchá k ostatním ... Z toho všeho vyplývá, že můžete bezpečně spočítat 5-6 gólů na hnízdo, stejná polovina bude prázdná.

Je lepší uspořádat hnízda tak, aby bylo pro vás výhodné vzít vejce, tj.pověsit na zeď.Aby se tam pták mohl klidně dostat, dělají pasti - nakloněnou desku s přibitými boky /hůlkami.Dělají stejné pasti na bidla.Pokud jsou hnízda umístěna v blízkosti hájů a přibližně na stejné úrovni, budou se pohybovat tam a zpět.Je to docela pohodlné.

Je možné takové civilní hnízda vyrobit

Je-li to možné, ujistěte se, že hnízda mají druhou stranu směřující k chodbě, pokud existuje.Na zadní straně dělají dveře.Pak nemusíte sbírat vejcejdi do ohrady - otevřel dveře, shromáždil.

Hnízda s dveřmi vzadu

Stále se slepice chtěly vrhnout do tmy nebo alespoň za tlumeného světla.Vchod je proto malý, a proto, aby nebylo dlouho sedět uvnitř, spát a ne svinstvo, je střecha vyrobena se silným sklonem (na obrázku).

Můžete jednoduše uspořádat nebo zavěsit krabice podél zdi, ale uspořádat výpadek umístěním přepážky před hnízda.Obecně je obtížné předpovědět jejich chování.Stává se, že hnízda jednoduše ignorují, spěchají kamkoli.Pak vám může pomoci vzorník nebo rozvržení: nakrájejte vejce z bílého papíru a vložte do hnízda.Může to pomoci: budou tam spěchat.

Několik hnízd v různých provedeních na níže uvedené fotografii.To vše jsou skutečné kuřecí kouty, můžete je uvést do provozu.

Na každé úrovni bylo vybráno jedno hnízdo
Toto uspořádání nového slepičího koše
Plast je velmi praktický: pohodlnýpraní je levné, můžete dělat spoustu věcí
Taková plastová hnízda kuřat jsou velmi oblíbená.Dají do nich více sena - spěchají
Můžete se umístit na dno pro bidla nebo zavěsit IR lampu na dno - vytvořit solárium

V hnízdě vždy jednáte s rukama opatrně: nikdy nevíte, co tam slepice vzali ... Je mnohem pohodlnější a bezpečnější, když se vejce sklouznou do zvláštního prostoru - sběratel vajec.Hlavní západka v tomto zařízení: zvedněte úhelnaklonění podlahy a pružný materiál tak, aby ho vejce vytlačilo a zastavilo, aniž by dosáhlo zdi.Aby se zmírnilo „přistání“, piliny se nalije do dna.

Konstrukce hnízda pro kuřata s přijímačem vajec

Protože vejce se valí a jejich pták nevidí, mohou v takových hnízdech odmítnout vylíhnout.V tomto případě můžete připravit falešné vejce - od hustého polystyrenu k plné velikosti nebo odříznout šablonu z papíru - a přilepit na dno.Funguje to téměř vždy.

Zde si přečtěte, jak si vyrobit teplý kuřecí kurník.

Klece pro kuřata

Někdy je pták chován v klecích.Ale to je s průmyslovým nebo poloprůmyslovým obsahem.S touto metodou pěstování na malém území žije velké množství ptáků.Výkres slepičí klece je umístěn níže.

Výkres klece pro brojlery o velikosti

Všechny velikosti jsou v souladu s normami a není třeba vymýšlet nic.To je minimum, které vrstvy potřebují.A co lze získat z takových buněk na níže uvedené fotografii.

Klece na vrstvy

Podívejte se, jak ve videu vidět klece pro brojlery ze dřeva.Vše je popsáno podrobně: co, za co, jaké velikosti, jak se sestavit a co je k tomu zapotřebí.Opravdu užitečné.

Krmítka na pití

Uspořádání kuřecí mušky je nemyslitelné bez pití misek a krmítek.Kromě toho by v létě měli chodit.Krmítka jsou periodická a bunkr.Pravidelně - to je, když jste dorazili, nalili posuv a to je vše.Až do dalšího krmení stojíprázdný.

Horolezectví a rachotení je oblíbená věc

Bunker je, když existuje slušná zásoba krmiva, která je neustále posypávána do kontejneru.Obě mají nevýhody: periodické - pokaždé, když musíte jít do kuřecího koše a zalévat obilí a davy ptáků, bije o nejlepší místo, což někdy vede k tomu, že je krmítko obráceno.

Pokud máte podavač bunkrů, musíte chodit mnohem méně často, ale je zde možnost nakrmit ptáka, což je katastrofa pro vrstvy.Proto buď chodí na velké procházky, nebo krmí tímto způsobem pouze brojlery.

Existuje mnoho konstrukcí periodických krmítek, ale ne všechny z nich umožňují hospodárně využívat krmivo.Nejjednodušší způsob je nalít jídlo do mísy nebo nádoby.Ale pokud existuje alespoň nějaká možnost, slepice jídlo začnou hrabat, vylévají a potom šlapou.Musím to zahodit.A takové podavače umožňují nejen kopat do krmiva, ale také stoupat do podavače s nohama.Proto je třeba je zlepšit.K tomu jsou na nádrži nainstalovány oddělovače drátu.Spotřeba krmiva prudce klesá: je těžší vytlačit.

Krmítko s děliči

Můžete si například vyrobit další podobný krmný žlab (nebo misku na pití), který lze pohodlně připevnit nebo umístit ke zdi.Je pravděpodobně snazší svařovat z kovu, i když existují řemeslníci, kteří ze dřeva vyrobí něco podobného.

Pohodlný krmítko pro kuřata: není příliš mnoho prostoru a stojí pevně a můžete ho zavěsit

Existuje několik zajímavých nápadů.Například ze staréhoekonomický automatický podavač bude řídit auto, umyvadlo vhodného průměru a plastovou láhev na vodu s objemem 5-10 litrů.

Součásti domácího krmítka s hospodárnou spotřebou krmiva

Vyhledejte disk typu zobrazeného na fotografii: s velkým počtem malých otvorů podél vnějšího okraje.Uprostřed vyřízněte otvor velikosti hrdla láhve.V uzávěru lahve odřízněte dno a ponechejte pouze závitový kroužek.Krmná směs se nalije do láhve, vloží se na ni disk a lisuje se oříznutým uzávěrem.Krmivo se nalije do pánve, nahoře je instalována struktura.

Je to úspěch)]

Aby nedošlo k rozebrání podavače pokaždé, když je třeba ho nalít do podávací láhve, může být dno rozříznuto, takže vypadá jako víko.Pak lze samotnou láhev upevnit vážněji: upevnění závitem z uzávěru není příliš spolehlivé.Ale takové vylepšení nedovolí zahrabat se v zádi a nikdo nebude stoupat do pánve.

Podavač může být vyroben z kusu plastové kanalizační trubky.Otvory o průměru asi 7 cm jsou vyříznuty z obou stran, nemusí být vůbec zaoblené - půjde také čtverec nebo obdélník.Roh je nastaven na koncích pod 90 ° zvonkem nahoru a podél malého kusu trubky: zde můžete naplnit krmivo.

Podavač kuřecích trubek vyrobený z plastové trubky.Vhodný také jako mísa na pití

Druhá verze krmítka pro kuřecí misky vyrobená z PVC trubky

Jednoduchý, ale prostorný podavač bunkrů - slušná prsa, vkterý je připevněn na spodní straně skládací lišty.V otevřené poloze se na něj nalévá jídlo.

Další možností ekonomického podavače je plastová kanalizační trubka.Ale to je design bunkru: slušná nabídka.Konstrukce je jednoduchá a snižuje se spotřeba.

Ještě zajímavější provedení krmítka pro kuře ve videu: s víkem.Chcete-li ji otevřít, musíte na ni skočit.

Další verze podavače zásobníků vyrobená z PVC trubek a plastové láhve zpod vody.

Jak si přečíst krásné postele.

Domácí pijáci pro kuřata

U pijáků je téměř stejný příběh.Pouze zde se stříká voda, která ve směsi s podestýlkou ​​dává extrémně přetrvávající zápach a nečistoty.To vše nepřispívá k snadnějšímu a rychlejšímu čištění.Výběr misek na pití není proto o nic méně důležitý než krmítka.

Nejjednodušší možnost pro malý počet ptáků - až 15 kusů - pijáky sifonů.Jsou na nohou, umožňují vám šetřit vodu.Pokud jsou končetiny dobře navrženy, nepřeklopí je ani kuře, které letí na vrchol.

Sifonové pijáky - vyráběné v továrně a vyráběné z plastové láhve

Pijáci vyráběné v továrně vypadají samozřejmě přitažlivěji, ale domácí verze je téměř k ničemu, ale nepracují vůbechorší.Na fotografii vidíte jednoduchého domácího pití sifonu pro kuřata: v rohu byla přibita podpora - kousek desky s otvorem vyříznutým pod krk.Nahoře je upevňovací systém a zátěž, aby nedošlo ke srazení.V bývalém dnu láhve byla vyříznuta dírakterá je nalita voda.Trik je zde zvolit vzdálenost, ve které se má nádrž na vodu nainstalovat: aby nebyla malá nebo příliš velká.

Pijáci nápojů jsou vhodní, pokud se pěstují v klecích, protože jsou vhodně připojeni k síti.Ale nikdo se neobtěžuje zavěsit kousek oka, řekněme na zeď nebo přijít s jiným držákem.

Pijáky pro drůbež (včetně kuřat)

Umožňují zalévání ptáků bez postřiku.Voda je dodávána do šálku, je ohnutá gravitací, blokující tok.Vypili vodu, pohár se zvedl a voda opět vstoupila.K boční armatuře je připojena hadice, jejíž druhý konec je v nádobě s vodou, která by měla být nad úrovní pijáků.Pohodlné a ekonomické.

Možnosti instalace nápojových nápojů

Pijáky na bradavky pro kuřata.Jedná se o malá zařízení o velikosti několika centimetrů.Do plastového pouzdra je vložena tyč z nerezové oceli ve tvaru kužele.

Pijáky bradavek

Tyto bradavky se přišroubují do plastových trubek, do kterých se přivádí voda.Vyvrtá se otvor požadovaného průměru, vyřízne se nit a zašroubuje se vsuvka.Když stisknete tyč, objeví se několik kapek vody.Slepice peck prut, pít kapky, které se objevily.Hlavní nevýhodou této metody jsou kapky, které padají na zem.Aby se tomu zabránilo, je pod každý piják umístěn speciální odstraňovač kapek.Prostě zapadne na potrubí.

Tyto malé nápojové misky stojí kvůli své miniaturní velikosti hodně, zvláště pokudvysoce kvalitní - čtení - importováno.Naše, samozřejmě, je levnější, ale rozbíjejí se rychleji.

Malý piják pro kuřata nebo křepelky

A ostatní jsou různé šálky a umyvadla, do kterých se jednoduše nalije voda.Jejich nevýhodou je, že je ptáci často obracejí a voda v nich rychle zašpiní.

Stále existují zajímavé nápady od domácích.Například takový piják z dýmky je zobrazen na fotografii.V kusu plastové trubky je hladina vody ovládána plovákovým mechanismem z toaletní mísy.K dýmkám jsou připevněny tři nápoje.

K trubce byly připojeny tři pijáky

Video ukazuje pijáka s automatickým plněním.

Existuje-li přání vybavit kuřecí bederní, je možné minimalizovat potřebu jeho údržby.V tomto případě přinese pták nejen příjem, ale také potěšení: vždy je hezké se dívat na věci, které jste si sami vytvořili, a je obtížné a drahé držet ptáka v kuřecím koši bez „rovných“ rukou.