Dekorativní zahrada: vyrábíme krásné postele - 60 fotografií

Každý, kdo má letní dům nebo osobní zápletku, zkuste to udělat krásným.Ale jen málo lidí uspělo v pěstování půdy a ne pěstování okurek, rajčat, petrželky: člověk chce nejen obdivovat květiny, ale také se radovat z vlastní sklizně.Jeho chutnější.Takže ostudně schovávají zahradu někde za zahradou, na okraji pozemku.Ale marně.Řádně vyrobená a plánovaná zahrada může být ozdobou.Existuje dokonce něco jako úprava zahrady a možná je to francouzština nebo angličtina.Tady to máš.Zajímavé je, že je snadné vyrobit si krásné postele vlastníma rukama.Pouze pro vlastní registraci stačí znát několik tajemství a pravidel.

Rovnoměrně osázená listová zelenina různých odrůd je již krásná

Dekorativní zahrada

Pravděpodobně jste si všimli, že rostlinné a aromatické plodiny jsou krásné jak během kvetení, tak během plodení..I brambory kvetou s krásnými květinami a některé květiny mohou závidět bohatou barvu jeho vrcholů.Krásné pestrobarevné lesklé papriky na keři, červeno-zelená rajčata, dokonce i okurková postel, s rostlinami zvlněnými po oblouku vypadají dobře.Existují také barevné saláty, různé druhy zelí, nejrůznější kopr a petrželjiné zdravé a zapáchající byliny.Estetové si toho všimli a začali krásně navrhovat postele.Existují dokonce dva různé typy dekorativních zahrad.

Francouzská zahrada

V klasické verzi se jedná o symetrická lůžka, v jejímž středu se nachází sochařská skupina, fontána a další rekreační oblast.Takové zahrady byly vytvořeny poblíž hradů a byly také místem odpočinku.Přísná geometrie plánované oblasti dále zdůrazňovala krásu hradu.Byl to on, kdo byl vždy prioritou.

Čisté formy lůžek, jejich hranice jsou označeny hraničními výsadbami
)
Přerušované barvy - základ ozdobnosti francouzské zahrady
Jejich součástí jsou také krásně upravené cesty
Ve středu kompozice je fontána nebo socha
[Návrh 29]

V moderní verzi mohou být postele čtvercové, pravoúhlé, ve tvaru kruhového sektoru.Všechny jsou odděleny čistými cestami, hraniční rostliny se vysazují podél okraje lůžek.Je zřejmé, že francouzskou zahradu nemůžete nalepit na její čistou formu na 6 až 10 akrech, ale je možné udělat něco podobného.

Obecně existují dva typy lůžek - ve stejné úrovni s půdou a zvednuté.Je snazší uspořádat zahradu na jedné úrovni, ale při zpracování je vhodnější použít vyvýšené postele.Pro jejich oplocení můžete použít desky, břidlice lze rozřezat na proužky, v případě potřeby lze plot vyrobit také z kamene,vazba z révy.To je někdo, kdo se může na něco houpat nebo chce.Několik příkladů, jak vyrobit plot pro krásné postele, naleznete na fotografii.

Dekorativní postele jsou oploceny plastovým plotem pro květinové záhony
Plot pro postele je vyroben z přírodního kamene řezaného vápencem
) V lese ořízněte pružné větve (například vrby) a když jsou čerstvé, utkejte plot pro vyvýšené lůžko
Pruhy aoplocení lůžek z dlažebních desek a hranic
Oplocení z desek - rychle a jednoduše je nutné desky impregnovat bioprotektivním složením, Jinakzčerná a budou neatraktivní

Přečtěte si více o organizaci vysokých lůžek zde a obecných pravidlech plánování lokality jsou popsána v tomto článku.

U lůžek ve stejné úrovni se zemí mohou být místo hranic použity rostliny.Například petržel, pravidelná nebo kudrnatá, salát různých barev.Je zřejmé, že rostliny budou postupně řezány, ale můžete nejprve zasadit rostliny hustě a postupně ztenčovat výsadbu.Pokud to oblast umožňuje, můžete zasadit měsíčky nebo měsíčky podél okraje lůžek, pouze nízký obrubník, další rostliny, které dávají hustou zeleň a rostou malé výšky.

Kudrnatá petrželka je krásná a zdravá
)
Obrubník nebude růst za rok, ale vypadá krásně
Rostlinné postele lemované květinami jsou krásné
]

Hlavní ohnisko francouzské zahrady je v uspořádání a rovnoměrně vysazených řadách.Druhá je ve střídání barev.Třetí je v krásně vytvořených cestách, které vyrazily do zeleně.

Aby všechno vypadalo nádherně, je nutné střídat odstíny rostlin a představit si, jak bude všechno vypadat, je lepší čerpat barvu.Nakreslují co nejvíce: na počítači v programu pro projektanty nebo na šířku.Tam můžete také rozvinout rozložení postelí, pokud nakreslíte vše na stupnici.Poté budou muset být nápady přeneseny na web.Na obrázku je několik možností rozložení postelí.

Krásné postele lze získat také z pravoúhlých, trojúhelníkových nebo kosočtverečných lůžek
Nemůže-li kruh vstoupit do sekce, vypadá půlkruh a dokonce i jeho čtvrtina dobře
Čistá výsadba a stezky jsou základem jakékoli ozdobné zahrady
Z nějakého důvodunaši zahradníci dávají přednost radiálnímu uspořádání zahrady.Pravděpodobně proto, že se podobá koláče)))

A tak byste si nemysleli, že v našich podmínkách není možné vytvořit nic takového, níže je několik amatérských fotografií z reálných dach a osobních pozemků,kde jsou Francouzipostele již žijí déle než jeden rok.

Plot pro proutěné postele
Je na podzim, ale v létě je to velmi krásné
I při vstupu bude oblouk...
A opět desky jsou rozložení smíšené - pravoúhlé a radiální
Další lůžko z desek
Toto je stále vproces formování, ale výsledky jsou viditelné
Malá francouzská zahrada a dokonce i socha je
Vysoké postele s okemDoy z prken
Dokonce i luk vypadá atraktivně v geometricky dokonalém střihu

Doufáme, že vás příklady designu postelí inspirovaly a řekneme vám, jak pro ně ploty o něco snížit.

Anglická zahrada

Není tak symetrická jako francouzská a dominuje jí hrad nebo dům, ale trávník.Zelenina se prolíná s květinami a všechna výsadba zdůrazňuje atraktivitu trávníku.Samotný dům je také spíše vertikální postel: břečťan se často navíjí na zeď, stojany, hrnce a květináče visí.Vše dobře upravené a "divočina" necítí.

Klasický příklad anglické zahrady

Anglickou zahradu je vlastně obtížné oddělit od zahrady nebo květinové zahrady.Zde je princip „všeho“společně. “Ale nějak se jim podaří vše zkombinovat a velmi harmonicky.

]
​​

Jak udělat odkapávací zavlažování záhonů a květinových záhonů zde číst To není příliš obtížné, kromě toho jsou zde připravené sady o výrobcích zde číst ).

Vyrábíme krásné postele vlastníma rukama

Pravděpodobně jste pochopili, jak plánovat zahradu.Zbývá se naučit, jak vyrábět vyvýšené nebo vysoké postele.Plot pro ně může být vyroben z desek, břidlice, zbytků železné krytiny a dalších podobných materiálů.

Trochu o velikosti.Postel můžete zvednout do výšky 20 cm a nikdo neudělá nad 1 metr - je to obtížné a nepohodlné.Šířka hřebene závisí na tom, zda k němu lze přistupovat z jedné nebo ze dvou stran.Odhadněte, v jaké vzdálenosti od okraje bude pro vás zpracování rostlin výhodné.Posaďte se a pokuste se dosáhnout rukama, vzhledem k tomu, že v této poloze budete muset chvilku vydržet.Toto bude pro vás optimální šířka.Délka lůžek často závisí na místě nebo oblasti, kterou chcete této plodině věnovat.

Po určení velikosti můžete vypočítat, kolik materiálu je potřeba.Rozhodněte se, s čím oplocujete zahradu, prohlédněte si stodolu.Možná z konstrukce zbyly nějaké materiály a lze z nich vyrobit plot.Pokudmateriály jednoho druhu nestačí, můžete si vyrobit několik z jednoho, z několika dalších.Aby všechno vypadalo nádherně (děláme nádhernou zahradu), vytvořte různé ploty skrz jeden.To také přidá zvrat do vaší zahrady.

V článku o vysokých postelích najdete techniky výroby některých plotů.

Oplocení z břidlice

Pokud existuje břidlice, bude práce na uspořádání postelí snadná.Je nakrájeno na proužky požadované šířky, přičemž se bere v úvahu skutečnost, že bude třeba pochovat 10 centimetrů.Chcete-li ušetřit materiál, existuje druhá možnost: vsuňte kolíky do země a přišroubujte břidlici k kolíčkům pomocí šroubů (hřebík), jejichž spodní okraj je jen mírně utopen do úrodné vrstvy.

Toto je ve výstavbě
Lehce vyvýšená lůžka
Dřevěné sloupy a břidlice - jednoduché a atraktivní
Plot pro postele z hladké břidlice
)
Malované břidlice vypadá ještě lépe

Mimochodem, plot může být pěstován nebo tkán. Živý plot je vynikajícím zázemím pro krásné postele ve francouzském stylu a proutí je pro zahradu ve venkovském stylu.

Desek

Existuje mnoho možností pro ohraničení a ploty pro postele z desek.Od nejjednodušší - čtyři desky složené do čtverce nebo obdélníku, po složité vzory.

V nejjednodušší verzi vezměte dvě desky dlouhé, dvě krátké (šířka lůžek).Na krátké hrany porazte tyč s průřezem 50 x 50 mm.Jeho délka je o 15-20 cm delší, výška desek.Pak na volnou stranu tyčí, nehty dlouhé desky, sbírání obdélníku.

Jak vyrobit jednoduchý plot pro dřevěnou postel

Pokud si přejete, můžete design zkomplikovat.Z desek si můžete vytvořit vlastní nebo dokonce stupňovitou postel.A vůbec to není tak obtížné, jak se zdá.Viz nápady na fotografii.

Po shromáždění několika kusů je můžete začít umisťovat na místě
Neobvyklý tvar - založený na francouzské zahradě
Takový plot z palubního odpadu je nestandardní, ekonomický (a náklady jsou nízké a šetří se prostor) a vhodné
z desek
Další verze vertikálního vícevrstvého záhonu

Výroba rybníka se nachází zde.A v tomto článku - o tom, jak ji proměnit v fontánu.

Nekonvenční přístup: neobvyklá podoba a /nebo materiály

Lidé si na nečekaných místech az neočekávaných materiálů vytvářejí krásné postele vlastními rukama.Skutečnost, že obrubníky jsou vyrobeny z kamene, mnozí vědí, ale na jejich upevnění se používá beton.A to je dlouhé a únavné.Ale pokud uděláte plot z kovové mřížky, ale uvnitřabychom vyplnili kameny, dostaneme originální plot.Říká se tomu „gabion“ a v poslední době je velmi populární.Aby se zabránilo úniku Země, je vnitřní část sítě (ze strany sypké půdy) pokryta geotextilií.

Plot z kamene

Z větví můžete vytvořit krásnou zahradu.Obyčejné, nemotorné.Hlavní věcí je nezapomenout na ně zacházet s bioprotekcí, aby se nestaly zdrojem chorob rostlin.

Plot vyrobený z větví - s výjimkou času nejsou téměř žádné výdaje,

I z vertikálního lože mohou být vyrobeny plastové trubky.Stojan je mimo jiné sestaven z PVC trubek, ale s menším průměrem.V trubkách, do kterých byly rostliny zasazeny, byly vytvořeny otvory.Zabírá se jen pár metrů prostoru a zahrada je slušná.

Postel pro greeny vyrobené z plastových trubek

Tomu nebudete věřit, ale můžete zasadit zahradu ... na zeď domu.Jen dlouhé, úzké krabice namontované na zdi jeden pod druhým.Je zde dost světla pro každého, je vhodné se o něj postarat a téměř nezabírá prostor.

Zahrada na zdi domu

Svahový pozemek je vždy o něco složitější než na úrovni jedné.Ale kolik nestandardních nápadů lze realizovat.Například taková postel pro zelené nebo aromatické byliny.

Jakýkoli kus může být užitečný a krásný))

Přemýšlíte, z čeho se mají dělat stopy mezi postelemi?Existuje starý koberec?Nakrájejte na proužky a vložte do zahrady.Když zalévání, voda prochází, pak se neodpaří, plevele nerostou.Krása v zahradě bez nákladů- je to možné ...

Starý koberec se může stát zahradní cestou (i na jeden rok)

A některými zajímavějšími postelemi pro aromatické byliny nebo zelení.

Vertikální zahrada
Do-it-yourself vertikální postel ...
Pyramidové lůžko
]
Lůžko v několika úrovních je snadno vyrobitelné z pneumatik
]
Různé druhy salátů - krásný, zdravý, chutný
Dokonce si můžete krásnými postelemi vytvořit vlastní ruce.ze starého kola.Byla zde vysázena kolekce aromatických bylin - to je voňavá zahrada, ale můžete si také udělat podobnou kořenitou - s kořenitými rostlinami