Design ložnice: udělej to sám

Moderní trendy v designu pokojů a designu ložnice, včetně nepřítomnosti zbytečných věcí.Situace je vytvořena promyšlená a stručná, po umístění veškerého nábytku a doplňků je volný prostor.To není špatné - neexistuje pocit, že na vás něco tlačí, což přispívá k dobrému odpočinku.Pokud je design ložnice vyvinut s ohledem na tento trend, měl by se v každém případě ukázat jako špatný.Pokud v průběhu času cítíte, že vám něco opravdu chybí, můžete vždy chybějící prvek přidat.

Design ložnice do-it-yourself - hlavní věcí je vybrat styl a barevné schéma

Aby interiér ložnice vypadal, musíte dodržovat design jednoho stylu.Je snazší rozhodnout se o barevné paletě, vybrat si nábytek, textil a doplňky.Ve skutečnosti, design ložnice může být cokoli, jen nejoblíbenější v tuto chvíli jsou stručnější: moderní styl nebo moderní, minimalismus, high-tech a orientální nebo japonský.Design ložnic v jednom z těchto klíčů volí mladí lidé.Všechny jsou charakteristické jasnými liniemi, barevné schéma je často výrazné, postavené na kontrastních barvách.Solidní lidé přitahují klidnější a pohodlnější interiéry.Tato atmosféra je vytvářena klasickým stylem, stejně jako provensálským nebo skandinávským.Kreativní lidé dávají přednost extravagantnějším - podkrovím, art deco.

Ložnice v moderním stylu

Základním pravidlem modernity jsou jednoduché formy, které se opakují v různých objektech.V důsledku variací této formy v nábytku, výzdobě stěn, doplňků se vytváří dynamický a zároveň lakonický design.Druhé pravidlo - linie jsou čisté a hladké, bez kadeří a nadměrných ozdob.Nábytek je nutný, vše, co je možné, je odstraněno z očí.Vestavěné vestavěné skříně nebo vestavěné skříně plní tento úkol skvělou práci.

Pouze nezbytný nábytek, několik designových předmětů a lakonické barevné schéma

Nástěnná dekorace v ložnici moderního stylu je většinou jednoduchá nebo se slabým grafickým vzorem.Obecně platí, že pravidlo je stejné: stručnost.Jedna dominantní barva, jedna nebo dvě, maximálně tři pro zdůraznění.Navíc dominantní barvy jsou vybrány světlé, měkké.Toto „vyblednutí“ je zředěno jasnými akcenty.

Stěny v ložnicích moderního stylu jsou jednoduché nebo s grafickým vzorem

Jedním z nejnovějších trendů je zeď jasnější barvy, někdy kontrast, někdy stejná barva.ale jasný stín.V ložnici obvykle zdůrazňují buď zeď, u níž stojí postel, nebo naopak.Při pohledu na to, čemu chcete věnovat pozornost.

Důrazjedna ze stěn - jeden z nejnovějších trendů ve vytváření interiérů

Přízvuk ve zdi je umístěn v hlavě postele

Jiný směr- svislé pruhy jiné doprovodné barvy.Někdy namísto zvýraznění zdi barevně dali nějaký grafický obrázek, často - tisk fotografií.Plots také vybírat moderní, obzvláště populární fotky nočního města, nebo někteří jiní.Poté jsou všechny ostatní položky vybrány ve stejném gamutu jako na tapetu s fotografiemi.

Secesní styl nemusí být nutně chladný, s maskulinním „charakterem“.Existují variace velmi měkkých interiérů ložnic

Moderní styl může mít nějakou představu, která odráží pohled majitele na svět, jeho zvyky a zájmy.Například některé doteky jakýchkoli etnických trendů - východní, skandinávské nebo jiné, mořské téma, lesy ... ano jakékoli, které je v souladu s vaším současným stavem.Ale pak musí být barevné schéma vybráno z inherentního gamutu nebo musí být neutrální.

​​
Navrhněte ložnici v moderním stylu pro milovníky přírody
V tomto interiéru je jasným náznakem zájmu majitelů o východní kultury větev sakura
Obyvatelé této ložnice samozřejmě milují moře

Pokoje moderního stylu jsou často maskulinnější.Absence „zdobení“ a zbytečných detailů je to, co má silná polovina ráda, a také to, co je v takové místnosti snazšíudržovat pořádek.

Mužská ložnice se zdá být pro mnoho lidí v moderním stylu, možná i v minimalistické verzi

Design ložnice v moderním stylu lze realizovat i v malých oblastech: žádný zvláštnídetaily a jednoduché řádky vytvářejí pocit dalšího objemu, což je dobrá zpráva.

O pravidlech pro výběr tapety pro ložnici, čtěte zde.

Minimalistický interiér

Tento trend v designu se vyznačuje ještě přísnějším přístupem k množství nábytku.Existuje jen velmi málo podrobností, pouze to, co je potřeba.

Minimalismus v designu ložnice

Existuje také přísnější přístup k výběru barev: téměř veškerý nábytek a doplňky jsou vyrobeny v jedné barvě, takže design není nudnýmonotónnost je narušena různými texturami a texturami.Například stěny - střídání lesklých a matných pruhů stejné barvy, textilie se zajímavou texturou atd.

Jedna gama.Výjimkou jsou nástěnné malby

Aby interiér nebyl příliš uspořádaný a přísný, můžete přidat několik doteků, které zředí monotónnost.Na fotografii nahoře - to je nástěnná malba, neobvyklý tvar křesla, texturované textilie - koberec a přehozy.Na fotografii níže je rozmanitost přinesena grafickými obrázky na zdi, zajímavými nočními stolky a rostlinami s neobvyklými kmeny.

Ložnice ve stylu minimalismu

Jak vidíte, zde, stejně jako v modernosti, může být přítomen nějaký nápad.Je to ona, která přináší jednotlivé rysy do poněkud chladného „čistého“ stylu.Například na obrázku níže se v důsledku charakteristické vazby na dveře skříně v designu ložnice objeví náznak orientálních kultur.

Navrhování ložnice ve stylu minimalismu - žádné zbytečné podrobnosti: čistě mužská verze

Další styl, ve kterém je snadné uspořádat pokoj pro muže a poněkud obtížnější pro dívky.ale je to dobře implementováno v malých ložnicích, protože kromě postele mohou existovat pouze skříň a několik nočních stolů.Všechno ostatní je skryto nebo odvezeno do jiných místností.Výsledkem je, že i malá místnost vypadá prostorně.

Hi-tech v ložnici

Tento styl se nepovažuje za příliš vhodný pro ložnici: zahrnuje přítomnost jasných barev, lesklých povrchů, kovových detailů.Souhlasíte, opravdu není nejvhodnějším prostředím pro relaxaci.Ale když se tato mládež zastavila před takovými argumenty: interiér je velmi dynamický, což zapůsobí na aktivní část společnosti.

Hi-tech styl při navrhování ložnice

Jako závěsy se v takových interiérech používají častěji římskými nebo válcovanými.Oni jsou nejvíce v souladu se základními myšlenkami na styl.Barvy jsou většinou bílé, šedé a hnědé.Množství světla je velmi důležité.Musí to prostě být hodně.

High-tech ložnice pro mládež

Lesklé povrchy v dekoraci ložnic však téměř nevyhovujíi v tomto stylu.Pokud existuje, pak v podstatě - na stropě, možná v některých prvcích cíle.Pokud dovolíme nějaké smíchání stylů, může se ukázat zajímavá symbióza, jako na fotografii níže.

Ložnice s hi-tech prvky nevypadá tak chladně

Ještě měkčí verze

Jak si dát postel, si můžete přečíst zde.

Navrhněte klasickou ložnici

Chcete elegantní interiér ložnice?Musíte věnovat pozornost klasickému stylu.Je to příliš pompézní pro mládež a dospělým se to líbí kvůli atmosféře pohodlí a útulnosti.Zde již používají elegantní látky, závěsy, nábytek se zlacením a kadeřemi.Všechny atributy klasiky musí mít své místo.

Příklad ložnice v klasickém stylu

Charakteristickým znakem nábytku jsou vysoké čelní desky s bohatým designem.Mohou to být dřevěné nebo čalouněné textilie, kůže.Na úpatí toho může být lavice vyrobená ve stejném stylu nebo malá pohovka.

Jedna z méně grandiózních verzí

Rozsah barev v designu ložnice v klasickém stylu je také většinou omezen: přidávají se pouze zlaté tóny a tradiční ozdoby na stěnách.V tomto případě jsou vhodnější rostlinné motivy, ale velmi stylizované.Například, jako na fotografii výše.

Na stropě a na stěnách může být štuková lišta: různé lišty, sloupy, rámy, pilastry.Všechny tyto prvky vypadají dobře v prostorném provedenípokoje s vysokými stropy a hojností závěsu na oknech.

Jedním z charakteristických znaků klasického stylu je štukatérství

V prostorných pokojích jsou dobré závěsy

Pro víceskromné ​​rozměry doporučují použití skromnějších záclon (asi , které záclony do ložnice jsou a jak si vybrat, čtěte zde).

Lakonická verze designu ložnice v klasickém stylu

Provence

Tento styl je více vlastní ženským ložnicím.V Provence v textilu a na stěnách se často používají květinové ozdoby a ozdůbky.To vše je charakteristické pro krásnou polovinu lidstva.Barvy jsou modré, růžové, fialové, někdy zelené.Tento styl je pro romantické osoby: je velmi měkký a vzrušující.

Romantický design - Provence

Při navrhování stropu věnujte pozornost zajímavé myšlence.Květiny malované na bílý dřevěný strop.Opakují se na zdi

Ve stejném duchu však lze vytvořit přísnější interiér, i když nepochybně patří do stejného stylu.

Omezenější verze

Stejný styl může být rustikální: lidé žijí nejen ve městech.Perfektně zapadá do interiéru dřevěného domu : nosníky jsou v tomto designu vítány, dřevěné stěny jsou zabarveny do světlých odstínů.

Skvělé pro dřevěné domy nebo podkroví

Interiér japonské ložnice

Jednou z nejvýraznějších kultur je atraktivní Japonsko.Každý slyšel o davu na ostrovech, proto jsou všechny tradiční předměty lakonické.Barvy - šedá, hnědá, bílá, červená.Dominantní obvykle světlé odstíny šedé, bílé, někdy béžové, všechny ostatní - pro zdůraznění v malém množství.

Japonský styl v moderním výkladu

Velmi často vidíte napodobování tradičních oddílů z rýžové tkaniny a bambusu - jen málo z nich může postavit dům ze dřeva: nejen tože to není levné, takové oddíly zabírají hodně prostoru.Protože světelné příčky ohraničují prostor do místností.V naší realitě se promění v dekorativní prvek: takto vyrábějí dveře skříně, stropy a dekorativní panely.

Tradiční vázání

Věnujte pozornost tvaru postelí.Obvykle jsou velmi nízké a vyrobené ze dřeva.Základna je obvykle natřena tmavě, ve velikosti je slušně širší a delší, než na ní položená matrace.Dalším rysem je nedostatek čela postele.Ale tato možnost není zdaleka vhodná pro všechny.Na níže uvedené fotografii je myšlenka: jak se dostat ze situace, udělat čelní desku a neporušit styl.

Můžete stylizovat čelo postele: jsme zvyklí se opírat o zeď

Interiér ložnice různých stylů na fotografii

ložnici, musíte najít jeden nebo více obrázků, které více než ostatní splní vaše přání.Pakje to jednoduché: buď převeďte jednu z možností, která se vám líbí, beze změn (pokud je to možné), nebo vytvořte mix: kombinujte nápady, které se vám líbí, a vytvořte si vlastní jedinečnou ložnici.Níže jsou fotografie interiérů ložnice, které mají zajímavé nápady.Styly jsou různé, takže si budete muset vybrat z čeho vybírat.

Vrcholem v tomto interiéru jsou dobře vybrané barvy a živé rostliny

Černá a bílá ložnice - pro stylové a výrazné.Hlavní věc je hojnost světla a nepřetékání černým ...

Novinkou v designu ložnic je „prošívaná“ zeď

Ložnice s krbem.Perla na stěnách a stropu na fotografii nevypadá moc dobře, ale v reálném životě jednoduše fascinuje

Je dobré mít velkou plochu ... Krásný interiér

Zajímavé řešení: v celé zdi byla umístěna skříň a pracovní stanice

​​

) Neobvyklé lůžko - dominanta tohoto interiéru

Zelená ložnice - je třeba dbát na to, aby se „nepotlačila“ zelení

Zajímavá možnost pro malé oblasti: kotviště na vysokém pódiu, které bylo použitouetsya jako šatna.Toto je skutečný interiér v Chruščovově

Ložnice v dřevěném domě s prvky orientálního stylu

)

Žena znějící v japonském stylu

Další verze černé a bílé ložnice s malým přídavkem zlaté béžové

Vyberte si tapetu, nábytek a textil ve stejném gamutu

Pro „zvuk“ interiéru potřebujete dobře zvolené osvětlení

Geometrii místnosti můžete upravit pomocí obrázku přilepeného ke dvěma sousedním stěnám: rozostří okraj

]

Jen pár doteků oživí obrázek

Velmi zajímavá kombinace podsvícení a neobvyklého zbarvení

Stylový design, útulná ložnice, uhodli jste - modernípodstatné jméno

Romantika: ložnice pro dívku v růžových květech na zdi

Nádherný nápad: vzory na přepážkách a dveřích skříně