Design podlahy: vyberte a kombinujte

Při navrhování je velmi důležitý design podlahy.Může to být jen pozadí, nebo to může upoutat pozornost.Vše záleží na tom, jak vidíte svůj domov.V souvislosti s vizí se vyvíjí podlaha.Nejprve je vybrán tón - tmavý nebo světlý, poté jsou vybrány materiály a teprve poté jsou rozhodnuty technické aspekty.

Barva podlahy a interiér

Návrh podlahy začíná volbou barvy.Pro začátek nebude tolik barev jako tón: světlá nebo tmavá podlaha bude uvnitř.Kritéria výběru je mnoho.To je styl místnosti, její rozměry, vaše touhy.

V posledních desetiletích byla jasná podlaha jasným favoritem.Je to typické pro většinu módních stylů bytů a domů.Světlé podlahy by měly být skandinávského designu, v minimalismu, moderním stylu, pop-artu a dokonce i v populárním Provence a podkroví.Vytvářejí světlo a někdy i brilantní podlahu jak v exotických high-tech, tak v některých neméně exotických směrech.

Světlá podlaha v půdním stylu - pečlivě stárnuté dřevo

Tmavé podlahy jsou vhodné v klasickém interiéru a dalších „historických“ trendech - baroko, gotika, rokoko atd., jsou také vlastní ve východních etnických oblastech - prostory vyzdobené v japonském a čínském stylu.Pokud přesně víte, jak jsteChcete nastavení, je to pro vás jednodušší.Pokud jste se ještě nerozhodli, musíte to přijít dál.

Tmavá podlaha je klasičtější

Styl není vše, na co se můžete soustředit.Různá barva podlahy vytváří různé pocity.Díky světlé podlaze je interiér lehký a vzdušný, opticky rozšiřuje hranice místnosti.To znamená, že je to možnost pro malé místnosti.

Současně je však situace „studená“.Místnost je světlo a světlo, ale „pohodlí“ v klasickém vnímání nebude fungovat.Ale můžete dát tmavý nebo světlý nábytek, nějaké mimozemské doplňky.Na světlém pozadí to vše neublíží očím a přináší podíl pohodlí.Po náročném dni může být taková situace lepší.

Interiér je světlý, ale studený

Temná podlaha je naopak těžší a světská.Dává pocit pohodlí a stability, ale v malé místnosti, a to i při nízkých stropech, se objeví efekt „boxu“.Komfort se stává tísnivým a těžkým.Tento efekt můžete kompenzovat velmi jasnými stěnami a stropem, hojností světla.Pokud chcete tmavou podlahu v malé místnosti, nábytek a dveře by měly být světlé.

Tmavý ....

Na velkých plochách s vysokými stropy s tmavou podlahou může tmavý nábytek a dveře vypadat dobře, ale s jasným vícezónovým osvětlením a velmi světlými podlahami a stropy.U standardních bytů to není možnost.

A konečně pojďme k praktické složce.Každý již dlouho věděl, že na světlém povrchu je více vidět špína.Pro podlahu to také jespravedlivé a musí být čištěny častěji.Bude však možné ušetřit energii a osvětlení: se stejným množstvím světla je lepší osvětlení v místnosti se světlou podlahou.A mimochodem, toto je také jedno z kritérií výběru.Pokud místnost směřuje na jih, můžete ji „zatemnit“ tmavou podlahou a naopak - na severu ji můžete osvětlit bílou nebo světle šedou podlahou.

Teplejší odstíny na podlaze nepřidávají interiéru takovou pochmurnost, jako je černá nebo tmavě hnědá
Kromě sexu je vše lehké
Jednou z přechodných možností není ani tma, ani světlo

Materiály a provedení podlahy

Zdaleka nejpopulárnějšíExistují dva typy podlah - laminátové a keramické dlaždice.Laminát se nejčastěji používá v obytných prostorech, některé jeho typy jsou také vhodné pro technické podle technických charakteristik.Keramická dlažba je naopak přítomna v technických místnostech - koupelna, kuchyň, chodba, chodba a v obytných místnostech se téměř nepoužívá.Tyto dvě podlahové krytiny se používají téměř při každé opravě a konstrukce je vyvinuta hlavně na základě těchto materiálů.

Laminát v interiéru a jeho typy

Tato podlaha je pouze imitací dřeva, dlaždic, parket.Současná technologie však umožňuje opakovat texturu s vysokou přesností.Vzhledem k tomu, že povlak je relativně levný a existuje spousta možností, životnost je asi 5-8let, je zřejmé, jeho popularita.

Nelze spočítat, kolik barev laminátu „vzhled dřeva“ existuje.K dispozici je imitace jakéhokoli plemene v jakékoli barvě, s různými šířkami desky.Takže pod jakýmkoli dotazem najdete požadovanou barvu.Existují však nestandardní barvy.Například laminát napodobující dlaždice nebo parkety.To se nenajde tak často a vůbec u všech výrobců, protože mnoho o takových barvách ani neví.Vydáno ne ve formě obdélníků, ale ve formě čtverců.Níže uvádíme několik příkladů takových neobvyklých barev.

Imitace podlahových dlaždic jakékoli barvy a formátu je také laminát
Imitací parket je také laminát
Varianta s jinou barvou
Velmi podobná stromu.Ideální pro půdní styl

Ani laminát pod stromem však ve většině interiérů není o nic méně výhodný.Je ve světlé i tmavé barvě.Není tedy těžké najít požadovanou možnost.

Navrhněte místnost s lehkým laminátem

V tradiční béžové a hnědé paletě je laminát a v ultramoderní bělené barvě - bělený dub, jasan, borovice aostatní.Používají se k vytvoření těchto velmi lehkých a nenápadných interiérů v moderním stylu, minimalismu a dalších.

Módní bělená barva

Světlá podlaha dává interiéru lehkost

Světle šedá podlaha je přítomna v mnoha moderních interiérech

Toto je bělený popel.Teplý, lehce béžový odstín

Tmavý laminát vypadá stejně dobře.Zcela znovu vytvoří dřevěný povrch.

Tmavý laminát na podlaze nevypadá o nic horší

Tradiční barva vytváří atmosféru pohodlí

]

Pevná látka.Správně?

Vhodné pro některé moderní interiéry

Dlaždice

Možnosti designu podlahyz keramických dlaždic můžete mluvit po dlouhou dobu.Počet sbírek má sklon k nekonečnu, různé velikosti, tvary, barvy, odstíny, jednobarevné, s ornamenty, kresbami atd. A také jejich různé kombinace.Kromě toho existují v průběhu několika posledních let neobvyklé možnosti.

Trendem v loňském roce je používání dřevěných dlaždic na podlaze.Takové zvláštnosti - v laminátu napodobují dlaždice, v keramice - dřevo.Dlaždice na bázi dřeva však používají módní návrháři v kuchyni nebo na chodbě.

Na podlaze je dlaždice napodobující dřevo

Otázka je tedy vyřešena: položit dlaždici nebo laminát na podlahu v kuchyni nebo na chodbě.Dlaždice je pohodlnější používat, protože ani ten nejlepší laminát nemá rád vodu, bobtná a bobtná.Pokud je jeho kvalita normální, povlak se po nějaké době vrátí do normálu.Ale voda nebo jiná tekutina může být znovu prolita ... Takže položili dlaždicepodlaha, naštěstí, že byla teplá podlaha a v této verzi byla kuchyně (a koupelna) pohodlná.Bylo obtížné koordinovat „dřevěný“ vzor laminátu a hladkou, lesklou dlaždici.Ale nyní s keramickými dlaždicemi pod stromem, a tento problém je vyřešen.Spojení je mnohokrát snazší.

Další možnost do kuchyně

Dlaždice s nerovnými okraji vypadá zajímavě na podlaze.Pokud setřete švy kontrastní barevnou kompozicí, dopadne to velmi výrazně.

Tvarované dlaždice na podlaze

Zřídka byly nalezeny dlaždice ve formě voštin.Šestiúhelníky se obtížně stohují, ale účinek je neočekávaný.

Šestihranný tvar

Pokud mluvíme o tradičních tvarech - čtvercích a obdélnících, získáme s jejich použitím velmi zajímavý dekor podlahy.Recepce s velkými a malými dlaždicemi je již dlouho známa, avšak s novými kolekcemi se získá jiný vzhled.

Příjemně známý nový design dlaždic

Další možnost

Pro některé styly země budou dlaždice fungovatse vzory.V poslední době se stala populárnější kombinace hnědé a bílé.

V tomto interiéru je design podlahy klíčovým bodem

Položení takové dlaždice také není snadné: náhoda by měla být až milimetr.Všechny odchylky jsou patrné a porušují harmonii.Mistr musí být tedy vysoce kvalifikovaný.

Další možnost, ale na bílém pozadí existují hnědé vzory

Při plánování designu podlahových dlaždic nezapomeňte, že to také funguje.pravidlo: buď bude podlaha jasná, a zbytek interiéru bude klidný, nebo naopak.Můžete si vyrobit podlahu a nábytek stejné barvy nebo vyzvednout tón dveří (nebo velmi blízký odstín).Nestojí za to vybírat barvu bez ohledu na jiné nastavení, nebo dostanete něco nestravitelného.

Spár laminátu a dlaždice

Nejproblematičtějším místem nezávislého vývoje podlahového designu je kombinace dvou různých povlaků.Dovolte mi jednu radu.Pokud nemáte žádné umělecké sklony, udělejte spoj rovnoměrný.Vypadá mnohem lépe než zakřivené čáry, které jsou někdy vidět.

To nejvíce připomíná louži

Praktický účel dlaždice v blízkosti předních dveří je jasný: snadněji se čistí.Forma je však vybrána zcela neúspěšně.V tomto případě by se místo mohlo rozšířit i na druhé dveře a vytvořit spár, možná trochu zakřivený, pokud se linie kategoricky nelíbí.

Stejný problém - dlaždice u předních dveří - byl úspěšně vyřešen

Snažil se nepoužívat tyčinky jako na fotografii.Pokud se však tloušťka nátěrů liší, neodtékejte od toho.Brilantní pruhy se však v moderním designu nepoužívají.Vyberte barvu co nejblíže dlaždici nebo laminátu.V ideálním případě by to mělo odpovídat.Pak zaoblené čáry „neřežou“ oči.

Pokud se připojíte k jiné podlahové krytině ze dvou místností - pod dveřmi a spojte je.Chcete-li kombinovat, použijte korkový substrát, který je natřen v barvě laminátu nebo dlaždice.Ukázalo se, žeúhledný šev.V tomto případě je důležité okraje rovnoměrně oříznout.Mohou být naostřeny na kompletní zápas.

Příklad dokování korkovým substrátem poblíž
)
Vlna je dána tvarem dlaždice.Pro kloub byl zvolen flexibilní práh v tónu dlaždice
Kloub byl proveden úhledně

Pokud stále chcete nerovnoměrné čáry, jsou nakresleny z nějakého důvodu.Mohou opakovat čáru na stropě, obrys obrysu nábytku, spojit dva specifické body.V každém případě by mělo být připojení logické.Na níže uvedené fotografii vidíte dobrý příklad.Přestože je barva a povaha povrchu velmi rozdílná, opakování barev v nábytku to harmonizuje.Zarovnání linie, pokud se podíváte pozorně, jde kolem nábytku.Všechno je přirozené, a proto „oko neublíží“.

Úspěšná kombinace dlaždic a laminátu

Toto je hlavní pravidlo: při výběru podlah věnujte pozornost skutečnosti, že barvy spadají do jedné skupiny a jsou kompatibilní.a také to, že se opakují v dekorativních prvcích v areálu.

Parkety

​​

Parkety jsou krásné a prestižní.Ale není to zdaleka nejnižší cena, provozní vlastnosti (pravidelné leštění, pravidelné škrábání, malování a rozšiřování vlhkosti /teploty) vedly ke skutečnosti, že parkety se používají mnohem méně často než napodobeniny.Ale plasticita stromu vám umožní vytvořit velmi krásnou podlahu, navíc i atmosféra v místnostech je jiná apocity s bosými nohami jsou také odlišné.Proto i přes všechny potíže najde své obdivovatele.

Umělecké parkety jsou krásné, ale vypadají pouze ve velkých místnostech

Různé druhy dřeva mají různé textury a různé odstíny.Existuje mnoho odstínů pro zabarvení dřeva do požadovaného stínu.Takto se shromažďují celé obrazy na podlaze zvané „umělecké parkety“.Takový povlak je velmi krásný, ale vyžaduje velké množství prostor a stojí spoustu peněz.

Lze udělat něco méně komplikovaného.Navíc nelze říci, že jednodušší parkety vypadají méně krásně.V tomto případě přichází do popředí textura dřeva, nikoli složená ozdoba.

Snadnější provedení, ale neméně krásné

Několik možností pro krásné parketové podlahy ve fotogalerii.

Takto se vytvářejí parkety - prkno k prkně
S matným povrchem
Vypadá to objemně
Toto jsou ořechové parkety