Design toalet: navrhujeme sami sebe

Navrhnout jednu z nejmenších místností v bytě - toaletu - není zdaleka snadný úkol.Je nutné optimálně využívat i nejmenší plochu, pokud je to možné, umístit i malý dřez.Současně design toalety sestává nejen z výběru povrchové úpravy materiálu, ale také z vývoje designu stěn, podlahy, stropu, osvětlení.

Dekorační materiály

Protože toaleta je místnost, která vyžaduje časté čištění pomocí čisticích prostředků, jsou požadavky na povrchové úpravy vysoké.Měli by být dobře umyté, nebát se vody, neabsorbovat pachy, mít dlouhou životnost a neměnit dlouhou barvu.Takových materiálů není tolik.Nejčastěji se jedná o keramické, mramorové nebo porcelánové dlaždice.

Porcelánové dlaždice na záchodě - pro ty, kteří nechtějí keramické dlaždice skvělým způsobem ven
Umyvadlo na záchodě nebude rušit
Celkový pohled

Zvláště stojí za zdůraznění mozaiky.Tyto malé čtverečky vypadají velmi odlišně.Se správnou kombinací s dlaždicemi běžných formátů můžete získat hodnězajímavé možnosti.

Kombinace mozaik a keramických obkladů

Existuje další materiál, který se objevil před několika lety.Jedná se o dekorativní omítky.Jsou různého typu s různými vlastnostmi.Mají také odpuzující vodu a mnoho z nich lze mnohokrát umýt štětcem.Vypadají moderní, slouží roky.Nanáší se na vyrovnané stěny pomocí speciálních špachtlí /lopatek vyrobených z plastu.Nevýhodou tohoto typu povrchové úpravy pro toaletu je vysoká cena.Další nepříjemný okamžik: málo odborníků, kteří umísťují dekorativní omítky na poměrně vysokou úroveň.Zdá se, že není nic komplikovaného, ​​ale bez zkušeností existuje spousta „jambů“ - viditelné švy, špatně otřené součásti, nepravidelnosti atd.

Dekorativní omítky mají velmi různorodou texturu, mohou mít perleťové přísady
Béžové tóny a technika aplikace tradiční pro tento materiál
Se zlatemskvrny a vzory
Stěny v záchodě jsou zdobeny dekorativní omítkou

Existuje vícemožnost rozpočtu - plastová obložení panelu.Samozřejmě to není tak trvanlivé jako dlaždice, ale stojí to mnohem méně a je namontováno mnohem snadněji a rychleji.Pokud potřebujete levnou možnost, je to ono.

Nástěnné plastové panely - ekonomická verze provedení záchodu
Jedná se o plastové panelové panely
Vlevo jsou stěnové panely z PVC v kombinaci s omyvatelnými tapetami, vpravo je neobvyklá barva
Rozhodnete se, kterou barvu si sami vyzdobíte

Další levný způsob, jak dokončit toaletu- vkládání stěn omyvatelnou tapetou.Trvanlivost takového povlaku je však relativně malá a ceny neříkají, že jsou tak nízké.V tomto případě existuje dobrý způsob - kombinovat plastové panely a tapety: oříznout spodní část plastem - do výšky asi 1,5 m, a vložit zbytek prostoru pomocí tapety.

Volba barvy a provedení

Při výběru barevného schématu pro dokončení toalety je třeba vycházet z obecného návrhu bytu.Konstrukce toalety by v zásadě neměla spadat pod obecný koncept.Ale pokaždé, když změníte dlaždici na záchodě poté, co jste znovu nalepili tapetu, nikdo si nebude jistý.Proto se často používají neutrální tóny - bílá, béžová šedá.Jsou zředěny příslušenstvím, aby odpovídaly základnímu designu bytu.Ukázalo se, že univerzální možnost.

Design toalety v neutrálních tónech je tou nejlepší volbou.

Při výběru tónu - světlá-tmavá - se primárně dívají na velikost místnosti.Ve většině bytů je toaleta malá - 2m2.m, maximálně - 3 metry čtvereční.m. To situaci příliš nekomplikuje - podobná situace je běžná, rozhodnutí jsou známa a vypracována.

Pro malou toaletu jsou vhodnější lehké dlaždice nebo kombinace.Kombinace je žádoucíudělejte to: tmavé dno, světlý vrchol.Takové rozdělení není módní, ale z vizuálního hlediska je místnost mnohem širší a prostornější.Podívejte se na fotografii.Červená a bílá toaleta vypadá mnohem širší než v béžových tónech, i když ve skutečnosti jsou stejné.

Různá konstrukce toalety stejné velikosti

Vodorovné dělení dává ještě jeden účinek: jasná čára „rozděluje“ stěny na stranu a snižuje strop.V úzké a vysoké místnosti je to požadovaný efekt.Pokud se vám nelíbí podobný design záchodu s jasným dělením, udělejte něco podobného úpravou myšlenky.Například, jako na fotografii níže.

Design černé a béžové toalety

Myšlenka je stejná, provedení je jiné.Kombinace černé a béžové není tak jasná jako u bílé, ale pro oči je příjemnější.Dělení je také vodorovné, ale není na stejné úrovni, navíc dlaždice „pod zebrou“ po stranách rozptyluje pozornost a také opticky „tlačí“ stěny do stran.

Dva další příklady fotografií.Na pravém obrázku je zeď nejdále od vchodu tmavá barva a po stranách je tmavý pruh.Vizuálně pruh tlačí stěny do stran, ale tmavá vzdálená stěna se stává, jako by ještě dále.V tomto případě to není správné rozhodnutí.Bude to vypadat lépe, pokud je tato zeď světlejší než boční.

Způsoby, jak vizuálně rozšířit toaletu

Návrh toalety ve standardním bytě na fotografii vlevo se provádí pomocí několika technik.Prvním je horizontální dělení vzdálené zdi, které ji vizuálně přibližuje.Za druhé -svislé pruhy na bočních stěnách, které slouží stejnému účelu: učinit místnost více vizuálně čtvercovou.

Dalším způsobem, jak vizuálně vytvořit místnost, která není tak vysoká, je použít na zdech několik řad dlaždic, které byly použity na podlaze.Vypadá to dobře a vytváří iluzi nižších stropů.

Několik řad dlaždic níže má stejnou barvu jako podlaha

Svislé pruhy jsou zajímavé.Výrobci keramických dlaždic také začali vyrábět ve sbírkách (jako tapeta), aby bylo snazší kombinovat.Všechny jejich prvky se dobře kombinují s medem, stačí se rozhodnout, kolik různých typů budete používat - dva, tři nebo čtyři.Na fotografii je několik možností, jak dokončit toaletu keramickými dlaždicemi.

Hlavní barva je světle béžová a dva typy dlaždic se vzory - jeden výrazný, druhý trochupatrný
Docela složitá verze kombinovaných dlaždic v záchodě - tři barvy a dokonce i vložky se vzory ... Podobný design toalety musí být nakreslen v návrhových programech.jinak se může ukázat jako něco zvláštního
Různé kombinace jsou snazší a obtížnější
Barvy z jedné kolekce
Dlaždice volitelnéby měl být lesklý.Matné možnosti také vypadají více než dobře

Jak si dokážete představit, není možné si představit všechny možnosti designu toalety.Příliš mnoho možností a variací, ale nastínili jsme hlavní trendy a metody.

Instalatérské místo

Jak jste viděli, mnoho toalet, i malých, se snaží vložit malé umyvadlo.Instalatérství má naštěstí různé tvary a velikosti.Pro toalety použijte tzv. - mini-možnosti.Jejich hloubka může být - 20-30 cm, jsou rovné a úhlové, takže, pokud si to přejete, najdete možnost pro různé podmínky.

Zvažte nejběžnější způsoby umístění dřezu na záchod.Pokud jsou dveře umístěny tak, že jeden z pilířů dopadne o něco více - můžete na tuto zeď položit umyvadlo.Záchod je v tomto případě tradičně umístěn - blíže k protější stěně.

Pokud jsou dveře na toaletu přemístěny na jednu ze stěn (během opravy je můžete přesunout), umyvadlo lze nainstalovat na boční stěnu

Při stejném uspořádání si můžete vybratdalší možností je umístit záchod (pokud je to žádoucí, a možnost bidetu) podél dlouhé zdi a umístit mini-umyvadlo do rohu.

Další variantou instalace je podél dlouhé stěny záchodové mísy a bidetu, umyvadlo je v rohu

Jen mějte na paměti, že šířka průchodu musí být nejméně 60 cm.Jinak to bude velmi nepohodlné.To znamená, že takové uspořádání vodovodního potrubí lze realizovat, je-li šířka toalety alespoň 1,2 m.

Instalatérské práce si můžete vybrat pro velmi úzké amalá toaleta o rozloze ne více než 2 metrů čtverečních.m. Existují modely toalet, které lze umístit do rohu.Může se dokonale kombinovat s rohovým dřezem.

Rohové toalety - výstup pro malé toalety

Barva a typ

Ve většině případů je instalatérství vybráno bíle.Ale možná má různé barvy: červená, černá, růžová atd.Další věc je, že barevné toalety nebo dřezy se dodávají hlavně na objednávku a musí čekat několik týdnů.Ale můžete si koupit jakoukoli barvu.

Instalatérské práce jsou v různých barvách

Je-li to možné, je lepší nainstalovat konzoli na malé WC.Vzhledem k tomu, že spočívá na zdi a ne na podlaze, nevypadá tak masivně, je výhodnější pro čištění.Jeho minus je vysoká cena.K jeho instalaci je nutná dostatečně výkonná základna, která se skrývá za falešným panelem.Tuto stěnu lze vyrobit:

  • do části výšky - zavřít montážní rám;

    Když je instalována konzolová toaleta, zavře falešná zeď montážní rám.Věnujte pozornost - texturované keramické dlaždice jsou pokládány nahoře - dekorativní omítka

  • až ​​ke stropu, a to provedením dveří pro revizi nebo instalací vodovodní uzávěry;

    Instalatérské uzávěry na toaletě

  • jsou uspořádány ve formě polic.

    Můžete vytvořit police shora

Instalace záchodové konzole - video

Byl prokázán princip instalace záchodové konzoleve videu.Pořadí akcí je jasně a jasně popsáno.

Osvětlení v toaletě

Tradičně se stropní osvětlení provádí na záchodě - pro malý prostor postačuje jedna lampa, která není příliš výkonná.Osvětlení je však také jednou z metod designu, kterou můžete porazit i na jednoduchých dlaždicích a vytvořit zajímavé světelné efekty.

K tradičním lampám na stropě na zdi můžete přidat dvě nebo tři

Zdroj světla byste neměli odmítnout nahoře, v interiéru můžete jednoduše přidat několik lamp.Pokud máte police, zvýrazněte je.Pro tento účel je vhodnější použít pásek LED. Ačkoli to nemá znatelný vliv na stupeň osvětlení, vypadá dobře (na fotografii vlevo).Další možností je instalace světel do zdi.Mohou to být běžné vestavěné modely, ale na zdi vypadají velmi neobvykle (na fotografii vpravo).

Existuje další možnost - namontovat podsvícení na dno zdi.Bude snazší udělat, pokud najdete lampy, které odpovídají velikosti dlaždic a vypočítají jejich polohu tak, aby se zcela staly.Pokud to nefunguje - nezáleží na tom, ale budete muset dlaždici snížit.

Osvětlení zespodu je zajímavá možnost

Technické požadavky na svítidla pro toaletu jsou standardní - neměla by existovat žádná vysoká vlhkost, takže si můžete koupit jakékoli modely.

Fotografie toalet v bytě neobvyklého designu

​​

Začněme praktickou součástí.V mnoha bytech jsou technické místnosti tak malé, že je velmi obtížné najít místo pro pračku.To se týká především Chruščovů, ale jiné typické výškové budovy se jen zřídka dopřávají otevřeným prostorům.Pokud máte právě takový případ, můžete zkusit nainstalovat pračku na záchod.Existují dvě možnosti - najít speciální stroj - jako na fotografii vlevo, nebo jej nainstalovat do speciálně vyrobeného výklenku, který zakrývá trubky.Pouze základna, základna je vyžadována výkonná a stroj s minimální úrovní vibrací.

Kam instalovat pračku na záchodě

Nyní pojďme k návrhu upřesnění.Začněme podlahou.V posledních letech se hromadné podlahy staly v módě a lze je vyrobit pomocí 3D efektu.

Kreslení v hromadných podlahách může být libovolné

Obraz na podlaze může být libovolný, bez omezení.Tato oblast je určena pro milovníky zakázkových řešení a extrémních sportů ... i když na záchodě.

Vyděšující ...

Fotografický tisk lze také provádět na zdi.Snímky s fotografickou přesností jsou přeneseny do keramiky.Výsledkem je, že se před začátkem lyžařské soutěže cítíte na vrcholu hory, například ...

Cítíte se lyžaře ...

Existuje celkem podivná kolekce dlaždic.Například ve formě oken výškových budov.Vypadá to zajímavě, ale jak pohodlné se cítíte na takovém místě, je otázka ...

Podivné dlaždice

A i když si přejeteKonvenční dekorační materiály lze kombinovat a vytvořit tak mistrovské dílo v designu toalet.

Návrh toaletního stylu v námořních plavbách

Futuristický instalatérský design

Zakázkový design

Celý trůn ...

Neobvyklé a stylové