Dispozice 1-podlažního domu se třemi ložnicemi - vyberte si projekt podle chuti

Při plánování výstavby domu si můžete objednat jeho návrh na odborníka, nebo se můžete pokusit předělat jednu z dostupných možností vašim požadavkům.V každém případě musíte jasně pochopit, co chcete.Je velmi žádoucí, aby vaše touhy byly dobře promyšlené.Ne všechno, co se zdá atraktivní, jako nápad, je vhodné ovládat.A takové „malé věci“, co potřebujete vědět.Budeme analyzovat některé informace a pokusíme se najít vhodný projekt pro jednopatrový dům se třemi ložnicemi.Proč?Protože se jedná o nejběžnější možnost, která je vhodná pro rodiny se 4 osobami.To je většina.

Obecné zásady plánování

Když jste v systémuhledají hotové projekty jednopodlažní dům se třemi ložnicemi a snaží se vytvářet na základě ji našel, že je důležité mít na paměti několik věcí.

  1. Pro klimatické podmínky s chladnými zimami je velmi žádoucí přítomnost předsíně.V tomto případě se studený vzduch nepronikne do obytných prostorů při každém otevření dveří.Pokud je předsíňdo zdí se vůbec nehodí, lze ji vyjmout a vyrobit ve formě nástavce.Ne nejelegantnější řešení, ale má právo na existenci.
  2. Všechny místnosti, kde je vyžadována voda /kanalizace (kuchyň, koupelna, WC, kotelna), jsou lépe umístěny poblíž.Takže technické systémy budou jednodušší, bude potřeba méně materiálu, bude to mnohem levnější.

    Při plánování domu musí být dodržována určitá pravidla

  3. Při pobytu v domě pro 4 a více osob je vhodné mít dvě koupelny.Oceníte to.Ať jeden je docela malý - jen toaleta a umyvadlo.I když jsou umístěny přes zeď, je to velmi výhodné.
  4. Při umístění kotle v domě je vyžadována kotelna. Požadavky na kotelny v soukromém domě lze nalézt zde, je však třeba mít na paměti, že pokud je výška stropu alespoň 3 metry, musí být objem místnosti alespoň 15 metrů krychlových a v místnosti musí být okno.
  5. Okamžitě nakreslete rozložení nadměrného nábytku.V každém případě poloha postelí a skříní v ložnicích, umístění nábytku a umyvadlo v kuchyni.

Toto jsou zásady, které je vhodné dodržovat.Ale to není dogma.Vše lze vyřešit (kromě požadavků na kotelny).Opravdu existují různá řešení pro různé potřeby a vkus.Vyžaduje se pouze touha a určitá částka.

Jsou-li všechny tři ložnice umístěny poblíž

Mnoho projektů jednopodlažních domů se třemi ložnicemi je plánováno tak, že všechny pokoje jsou vjedna strana domu.Na jedné straně je to výhodné.Relativně hlučné pokoje - obývací pokoj a kuchyň jsou v opačném směru.Na druhou stranu, ne každý má rád toto uspořádání - obávají se, že děti mohou být svědky zbytečných scén.

Příklad dispozice jednopatrového domu se třemi ložnicemi na 110 metrů čtverečních

Ve výše uvedeném projektu je toto uspořádání přesně: všechny tři ložnice jsou na pravé straně domu a mají přibližněstejné oblasti.Z pozitivních aspektů - všechny ložnice jsou daleko od obývacího pokoje.S tímto uspořádáním pokojů můžete klidně sledovat televizi v obývacím pokoji a přijímat hosty bez obav z narušení vašeho odpočinku.

Z nedostatků je toaleta a koupelna daleko od kuchyně a kotelny.Není to nejvhodnější volba pro pokládku komunikace.Mezi další vlastnosti patří dlouhá chodba s mnoha dveřmi.Tuto oblast nemůžete použít žádným způsobem, protože volné mola jsou velmi malá.

Projekt jednopatrového domu se třemi ložnicemi a terasou

Při plánování terasy byste měli věnovat pozornost několika bodům najednou.První - pro optimální osvětlení je lepší, když terasa směřuje na jih nebo východ.Druhý - z jaké místnosti bude východ.Nejčastěji vycházejí z terasy z obývacího pokoje.Toto je nejlogičtější případ.Druhou možností je opuštění chodby, která zpravidla sousedí s obývacím pokojem nebo kuchyní (mnohem horší, ale možné).Vezměte prosím na vědomí, že je velmi výhodné, pokud je poblíž vchodu na terasu kuchyň -přinést /vyjmout nádobí, nápoje atd.Terasa je koneckonců často využívána speciálně pro setkání na čerstvém vzduchu.

​​

Tyto dva body již částečně určují uspořádání vašeho domu - obývací pokoj by měl mít přístup na jižní nebo východní stranu.Její pozice je tedy určena.Kuchyně by měla sousedit s obývacím pokojem a je také žádoucí „shromažďovat“ všechny místnosti spojené s technickou komunikací v jedné zóně ... To znamená, že jste se téměř rozhodli, kde se nachází obývací pokoj, kuchyň, technické místnosti.Zbývá uspořádat ložnice a zařídit pohodlný průchod.

Z terasy by měl být otevřen zajímavý výhled

To však není vše, co je třeba vzít v úvahu při plánování terasy.Existuje třetí bod - jeho velikost.Zde je přístup individuální - někdo potřebuje hodně místa, někdo méně.Zajímavou možností je terasa ve tvaru písmene L, která pokrývá jižní a východní stěny budovy.Pokud je zasklená, můžete ji proměnit v letní zahrádku ... Máte-li zájem.

A čtvrtý bod, který je také třeba věnovat pozornost při vývoji dispozice domu.Terasa je silně využívaná a je oblíbeným místem pro dovolenou, pokud má výhled do zahrady, na krásně navržený dvorek, řeku atd.Pokud pohled spočívá na plotu souseda, nikdo se nezajímá.V této poloze není terasa využívána, postupně se mění na „technickou místnost“ - položte sekačku na trávu, sušičku atd.To také určuje polohu domu na místě.To znamená, že většina úkolů pro plánování domu vásse rozhodli.

Možnost 1: s terasou podél celé krátké zdi

Podívejme se na několik projektů jednopodlažních domů se třemi ložnicemi a terasami.V prezentované verzi je přístup na terasu zajištěn z obývacího pokoje.Otevře se zde také kuchyňské okno.Pokud uděláte široký parapet, který zcela otevře okno, můžete přenášet nádobí přes okno.

Všechny technické místnosti se shromažďují na jednom místě a nacházejí se v blízkosti kuchyně.Ložnice se nacházejí na opačném konci domu, což je obecně výhodné - můžete přijímat hosty nebo sledovat TV v obývacím pokoji a nenarušovat ty, kteří se rozhodnou relaxovat.

Projekt jednopatrového domu se 3 ložnicemi a terasou

Přídavná nosná zeď v tomto projektu je jedna - téměř uprostřed podél dlouhé strany domu.Obývací pokoj v kuchyni je jeden, ale můžete nainstalovat oddíl a rozdělit místnosti.V tomto případě budete muset alokovat část obývacího pokoje, ale vzhledem k rozloze téměř 17 metrů to není příliš kritické.

Ložnice v tomto projektu mají různé velikosti: 9, 11, 13 metrů.Zda je to vhodné nebo ne, je jen na vás.V případě potřeby lze velikost ložnic zvětšit zmenšením plochy kotelny (u stropů 3 metry stačí plocha 5 čtverců, takže je zde zdroj).Nejmenší ložnici lze zvětšit, pokud přesunete šatník na jinou zeď posunutím přepážky obklopující obývací pokoj.Mimochodem, tento projekt jednopatrového domu se třemi ložnicemi má další plus - šatnu u vchodu.Je to opravdu pohodlné.

Možnost 2: s krátkou terasou po celé délcestrana domu

Zvažte další uspořádání jednopatrového domu se třemi ložnicemi a terasou.Liší se polohou „mokrého“ bloku - kuchyně /koupelny /kotelny /WC.Jsou přesunuty na opačnou stranu.Oblast ložnic je „zarovnána“ zmenšením plochy kuchyně.Upozornění: vestibul je nastaven na dálku.To také přispělo k tomu, že s relativně malou velikostí domu - 10 x 14 metrů (plocha 140 metrů čtverečních) - jsou rozměry všech místností pevné, šířka chodby je 1,7 metrů, což je také dobré.

Projekt jednopatrového domu se třemi ložnicemi a terasou

Terasa má přístup do obývacího pokoje, zabírá pouze část dlouhé zdi.Pokud tuto možnost porazíte, dopadne to velmi dobře.Například můžete umístit rybník poblíž, nainstalovat fontánu a rozbít krásné záhony.

S místem pro baldachýn automobilu nebo garáž

Pokud potřebujete umístit garáž nebo garáž poblíž domu, můžete změnit rozložení tak, aby byl vstup do domubyl blíže k parkovišti.Pak je zde možnost kombinovat vrchlík parkoviště a verandu.Může se to ukázat jako velmi zajímavé.

Při plánování kabiny je lepší najít místo pro dvě auta.Dokonce i když máte jedno auto, hosté k vám přijdou a je mnohem pohodlnější, když ho lze umístit pod střechu.Náklady na uspořádání nejsou příliš odlišné, ale vždy byste se měli podívat na budoucnost.Možná budete mít druhé auto.

Projekt jednopatrového domu se čtyřmi ložnicemi a garáží

Co je ještě dobré na střešepro auto?Pod ním můžete vybavit místo pro uložení jakéhokoli vybavení: automobil, zahrada.Zde můžete oplout místo pro dřevorubce nebo dřevinu - abyste měli blízko domu suché dříví.Obecně můžete tuto zónu používat různými způsoby.A jeho optimální velikost je asi 8 * 9 metrů.To je, pokud to velikost zápletky umožňuje.Pokud ne, můžete postupovat z minimálních rozměrů - 2 metry širší a 1,5 delší než vaše auto.

Výše ​​uvedený projekt jednopatrového domu se třemi ložnicemi má rozlohu 100 metrů čtverečních, vytvořený ve tvaru obdélníku o stranách 8,8 x 12 metrů.Uspořádání ložnic je stejné - v jednom bloku jsou všechny technické místnosti také spojeny na jednom místě.U takového rozvržení se ukáže, že chodba je velmi malá, což potěší mnoho, ale bude to zóna „průchodu“, do které nemůžete nic vložit.

Pokud potřebujete umístit ložnici svých rodičů zvlášť

Při výběru rozvržení si mnoho lidí myslí, že ložnice rodičů by měla být umístěna v určité vzdálenosti od dětských ložnic.V tomto případě je přístup k plánování změněn - podlouhlý obdélníkový tvar domu je optimální.Dlouhá strana je rozdělena na tři části dvěma nosnými stěnami.

Takový dům s dispozicí ve tvaru písmene L je dražší než obdélníkový nebo čtvercový dům

Varianta 1: bez chodby

Pokud dům rozdělíte na tři části, je možné rozvinout dispozici domu se třemi ložnicemi bez chodby.Jedna třetina domu je rozdělena na dvě ložnice pro děti, střední část jekombinovaná kuchyň /obývací pokoj, poslední třetina je rozdělena mezi vstupní skupinu /koupelnu a ložnici rodičů.

Kde se nachází ložnice pro rodiče, je vstup do koupelny zajištěn z kuchyně /obývacího pokoje.Jak úspěšné je toto řešení?Navíc to vypadá takto - velká kuchyň /obývací pokoj.Ale ona je úplně průchozí.To znamená, že v něm prostě není možné odejít do důchodu.Tento nápad by se vám mohl líbit.Ačkoli, aby bylo možné ocenit pohodlí /nepohodlí, stojí za to žít v takovém domě.Obvykle to ne každý má rád, i když ve fázi „myšlenky“ se vše zdálo lákavé.

Umístění pokojů v jednopatrovém domě se třemi ložnicemi - rodičovská místnost se nachází samostatně

Upozorňujeme, že tento projekt jednopatrového domu se třemi ložnicemi nemá kotelnu.Je-li to nutné, lze jej rozlišit zmenšením plochy kuchyně /obývacího pokoje.Ale pak bude nutné přemýšlet o tom, jak uspořádat vchod do ní.Možná, ale ne příliš výhodná možnost je z kuchyně, pokud je umístěna v blízkosti koupelny.Druhý je z ulice.Ale pak můžete dům prodloužit.I když je to určeno velikostí domu.

Možnost 2: s chodbou

Rozložení se dvěma dětskými ložnicemi a oddělenou ložnicí rodičů lze realizovat v domě čtvercovém (na obrázku níže).Minimální možná velikost je 12 * 12 metrů.V oblasti je to o něco více než 140 čtverců.V tomto případě jsou rozměry všech pokojů téměř optimální (čtvereční, mají plochu více než 10 metrů čtverečních).Obývací pokoj je kombinován s kuchyní, ale není průchodem.

Je-li to možné /žádoucí, může být také provedeno v pravoúhlém domě, výhodnější je pouze čtverec, protože náklady na bydlení za metr čtvereční jsou o něco nižší.Musím říci, že zisk je velmi malý, takže se tím opravdu neobtěžujte.Je lepší postupovat z pohodlí, protože projekt jednopatrového domu se třemi ložnicemi je vybrán pro váš vlastní život.

Projekt čtvercového jednopatrového domu se třemi ložnicemi

V této verzi dispozice je ložnice rodičů zcela oddělená.Výhodou této možnosti je, že v dětských pokojích je místo pro šatní místnosti.Nevýhodou je také - „mokré“ pokoje jsou umístěny na protilehlých okrajích domu.Instalace inženýrských systémů bude komplikovanější (kromě kanalizace a přívodu vody budete muset také přemýšlet o odděleném větrání).

Ne každému se líbí myšlenka kombinace kuchyně a obývacího pokoje.V takovém případě můžete problém snadno vyřešit instalací oddílu.Vstup do kuchyně může být buď z chodby nebo z obývacího pokoje.

Pokud však nedojde k jiným změnám, vstup do obývacího pokoje je pouze přes kuchyň, což je nevhodné.Problém můžete vyřešit provedením nějaké transformace.První - „zapuštěná“ vstupní zóna se stává „normální“, v oblasti stěn je odstraněna přepážka oddělující chodbu.Vytváří se velká vstupní zóna, ale bez teplé předsíně.Dostáváme ale další velkou plochu, která může být dobře vybavena.Je pravda, že se jedná o další projekt jednopatrového domu se třemi ložnicemi (viz níže).

Z této zóny je to možnéudělat vstup do obývacího pokoje.Ukázalo se to hned vedle vchodu, což je docela logické.Pravda, pouze část místnosti zůstává funkční, ale „poškození“ lze minimalizovat přiblížením dveří.

Jedna z možností

Můžete jít ještě dále - odstranit oddíl, který odděluje obývací pokoj od chodby.Stěna je zde nosná, takže je nutná instalace sloupů.Dispozice domu však bude v moderním stylu - od vchodu jeden prostor, který funguje jako obývací pokoj a společenská místnost.Pro mnohé se to zdá být pohodlné.

Další možnosti

S určitou sadou míst a požadavky na jejich umístění nedostanete příliš mnoho možností.Níže uvedená rozvržení se v některých detailech liší.Možná vám jeden z nich bude vyhovovat.

Jednopatrový dům se třemi ložnicemi, arkýřem a terasou

Projekt jednopatrového domu se třemi ložnicemi a terasou(90 m2)

Plocha 130 m2.m, je zde spíž se vstupem z kuchyně

Pokud potřebujete samostatnou kuchyň a obývací pokoj.Praktické umístění s malým chodbou

Přízemní dům o rozloze 160 metrů čtverečních.m, se třemi ložnicemi a kanceláří, kotelnou a malou rohovou verandou