Dispozice a design kuchyně: vyvíjíme se nezávisle

Kuchyně patří do technických nebo pomocných místností.Ale hostesky zde nejen tráví značné množství svého „volného“ času, ale také všichni obyvatelé bytu tam rádi sedí u šálku čaje nebo kávy.Často je to malý, obvykle malý pokoj, který je středem celého bytu nebo domu.Proto je uspořádání kuchyně a vývoj designu provedeno s ohledem na všechny požadavky.Mělo by to být praktické, pohodlné, krásné a útulné.Úkol není snadný, ale pokud bude přidán „levně“, stane se ještě obtížnějším.V takové situaci však lze nalézt přijatelné řešení.

Zakázková řešení pro kuchyně - tisk fotografií na skříňky

Základy plánování

Zcela originální designové řešení při návrhu kuchyně szdat bez řádného vzdělání je obtížné, ale předělat obraz vidět na interiéru podle vašich představ reálné.Hlavní věcí je najít fotografii, která se stane základem.Je nutné provést úpravy v souladu se stávajícími podmínkami a nyní je připraven jedinečný design kuchyně.

Rozložení kuchyně může být narušenov několika fázích:

Pokud jste přátelé s počítačovým vybavením, můžete je simulovat v jednom z bezplatných návrhových programů.Zde můžete vyhodnotit proporce, velikosti, celkový dojem - většina nástrojů poskytuje prostorový obraz.Poté můžete pokračovat v implementaci vytvořeného projektu.

Druhy uspořádání nábytku v kuchyňské pracovní oblasti

Nejprve je třeba se rozhodnout, jaký druh kuchyňské oblasti bude mít.V závislosti na geometrii místnosti a umístění komunikace (zásobování vodou, kanalizace, elektrické zásuvky) si především vybírají způsob rozmístění skříní, skříní a spotřebičů.

Techniku ​​uspořádáme podle zásady trojúhelníku

Při plánování je třeba poznamenat, že je žádoucí, aby kamna, dřez a lednice tvořily trojúhelník.Vědci analyzovali pohyb v domácnosti v kuchyni a zjistili, že většinu času tráví u dřezu, poblíž sporáku a ledničky - o něco méně.Ale pohybuje se hlavně mezi těmito třemi objekty.

Pro pohodlnou práci je dřez umístěn do středu a sporák a lednička jsou po stranách.Mohou být v jednom řádku nebo vytvářetopravdu trojúhelník, ale mezi nimi je vhodné dát skříňky s pracovními plochami nejméně 80 cm. Po vyřešení tohoto problému získáte dokonale naplánovanou pracovní plochu.

Lineární uspořádání kuchyně

Z názvu je zřejmé, že skříně a spotřebiče jsou postaveny podél jedné zdi.Tato možnost rozvržení kuchyně se také nazývá jednořadá nebo rovná.Tato možnost se používá v malých místnostech o rozloze 6-8 metrů čtverečních.metrů.Je vhodný pro malý počet lidí - 1-2, ale ne více.Protože není dostatek místa, nedáte zde mnoho vybavení.Pokud chcete, nechcete, je nejlepší koupit vestavěné zařízení, protože je kompaktnější.

Lineární nebo jednoradové uspořádání kuchyně

Obvykle existují dvě nebo tři skříně, z nichž jedna je u dřezu, sporák.Teoreticky musíte vstoupit do ledničky na stejné zdi, ale ukázalo se, že to není vždy případ a je to místo, kde je místo.

Úhlové nebo ve tvaru L nebo ve tvaru L

Univerzální způsob uspořádání, který umožňuje plnější využití prostoru.Nejvýhodnější je ve čtvercových pokojích.Také s takovým zařízením jsou sníženy pohyby vynucené hostesky v kuchyni: vše je blízko ruky.

Můžete použít zeď, ve které je okno, a tu, ve které jsou dveře.Jen přemýšlejte o tom, co dát pod okno, pokuste se omezit množství světla, které vstupuje do místnosti.

Je vhodné uspořádat nábytek do čtvercové kuchyně pod úhlem

Takto je možné naplánovat kuchyň i při malé ploše: 7metrů už dost.Možná bude málo skříňek, ale všechno by se mělo hodit.V kuchyni tvaru L se často mytí provádí v rohu, pod ním je prostor pro uložení koše, čisticích prostředků a technického vybavení.

Dvouřadý

Tento způsob uspořádání je vhodný pro dlouhou a úzkou kuchyň s oknem v krátké zdi.Abyste nebránili přístupu k oknu, ponechte baterii otevřenou, skříně a spotřebiče jsou umístěny podél dvou stěn.Jsou také nuceni jednat, pokud jsou prostory průchozí.

Dvouřadé uspořádání nábytku v kuchyni je vhodné pro dlouhé kuchyně

Toto je dobrá volba pro úzkou kuchyni, pokud jsou okno a dveře v krátkých stěnách.Jídelna se pohybuje blíže k oknu a zbývající prostor je obsazen pracovními plochami a zařízením.Pouze při určování rozměrů nábytku mějte na paměti, že vzdálenost mezi řadami by měla být nejméně 80 - 90 cm. Pro zvýšení funkčnosti je lepší, aby byly dveře ve spodní úrovni pohyblivé a v horní úrovni posuvné nebo otevírající se.Tím se sníží pravděpodobnost modřin na otevřených dveřích.

ve tvaru U nebo U

Toto uspořádání je vhodné ve více či méně prostorných kuchyních, ale lze jej také použít v dlouhých úzkých kuchyních.

Varianta kuchyně ve tvaru písmene U

Pro malou rodinu můžete uspořádat jídelní kout kvůli různým úrovním pracovních desek, jako na obrázku výše.Pokud je místnost čtvercová nebo široká, lze jídelní stůl umístit uprostřed.

V široké kuchyni je rozložení ve tvaru písmene U výhodné, protože ve středu můžetedát jídelní stůl

Obecně platí, že s takovou organizací existují možnosti.Můžete experimentovat, pokud to oblast v programu umožňuje, nebo oříznutím čtverců lepenky podle velikosti plánovaného nábytku z lepenky a jejich přemístěním podle plánu nakresleného na kus papíru.Jen mějte na paměti, že vše by mělo být nakresleno v jedné stupnici.

Ostrov

Toto uspořádání se nejčastěji vyskytuje v kuchyních kombinovaných s obývacím pokojem nebo jídelnou.K některému z výše uvedených plánů je přidán samostatný „ostrov“, ve kterém lze umístit umyvadlo, sporák nebo jen stolní počítač.

Ostrov je volně stojící stůl

Tuto možnost lze realizovat na ploše větší než 16 metrů.S menšími rozměry je toto místo obvykle obsazeno jídelním koutem.Minimální velikost ostrova je nejméně 1,2 - 1,2 m, a stojí za to přidat vzdálenost od skříní pracovní stěny nejméně 80-90 cm, jinak bude pracovat nepříjemně.

Poloostrov nebo G

Jedná se o úpravu ostrova, když je na jednu ze stran přidána římsa, poloostrov.Pokud to rozměry umožňují, můžete takovým jednoduchým způsobem rozšířit funkčnost.Tato římsa se používá jako prostor jídelní části a současně může být použita jako pult, barový pult.Pokud dáte blízko vysoké židle, je vhodné si dát sousto k jídlu nebo pití čaje a kávy.

Rozložení s poloostrovem

Rozložení malé kuchyně

Je-li plocha k dispozici pouze 5–6 metrů, musíte použít nejen každýmetr a každý centimetr.Proto jsou sklopné skříně často vyráběny ve dvou řadách - až ke stropu.Často používané objekty a zařízení jsou umístěny ve spodní úrovni a ty, které se používají jen zřídka, jsou ve vyšší úrovni.Dělají skříňky nebo police a nad chladničku: proč by místo mělo zmizet.

V malé kuchyni se používá celá dostupná stěna.

Pokud máte přístup na balkon, jeho zahřátím a zasklením můžete jídelní kout vyjmout.Poslední populární verze sanace: v souvislosti s příchodem nových topných těles je realistické udržovat normální teplotu, i když jsou balkony /lodžie otevřeny u sousedů nad a pod.

Také v malých místnostech se používají různá zařízení - zásuvky, otočné police, skládací nebo posuvné desky.Obecně dělají z obyčejné transformovatelné kuchyně.

Mimochodem, věnujte pozornost: aby nedošlo k zasažení rohů, je lepší nechat desky zaoblit.Mimochodem, toto je jedna z posledních oblastí - kulaté kuchyně a kruhový design.

Zde si přečtěte více o všech jemnostech designu malé kuchyně.

Fotografie rozvržení kuchyně

V této sekci jsme se pokusili shromáždit fotografie různých rozvržení kuchyně - velké i malé, v různých stylech a variacích.Mnoho fotek skutečných bytů.Toto je dobrý příklad toho, jak mohou být myšlenky designérů implementovány v reálných podmínkách.

Nejprve několik návrhů od návrhářů.Například, jak vizuálně rozšířit úzkou kuchyň.Jednou z možností je, aby se zeď odrazilapovrch.Pokud je to možné, natřete ji barvou s kovovým leskem a nahoře ji zakryjte průhledným polykarbonátovým plechem.Více možností rozpočtu - lesklý plast.

Lesklá zeď způsobuje, že místnost není vizuálně tak úzká

Nejnovějšími trendy designu jsou spíše hladké zakřivené linie než ostré rohy a přímé linie.Vypadá to zajímavě a taková konstrukce je rozhodně bezpečnější: neublížíte se rohům.Zde se používá ještě jeden trik: skleněné dveře zjemňují jasnou barvu.

Nelineární povrchy - nový trend

Vodopád na kuchyňské zástěře v pracovní oblasti a osvětlení níže uvedeného nábytku jsou zajímavé a neobvyklé.A tvrdý kontrast barvy - černé a bílé - je přerušen květinovým ornamentem.

Zajímavé osvětlení

Klasický nábytek v neklasické barvě.Na této fotografii je rozvržení kuchyně ostrovem, ale tento nápad není obtížné transformovat: zkuste porazit tradiční nábytek nějakou neobvyklou barvou.

Indigo se v kuchyni zřídka nachází

Další - fotografie kuchyní v bytech.Jsou zde velmi malé pokoje, více.Kuchyně, i když jsou typické, existují rozdíly ve velikosti a rozložení, ale můžete nahlédnout na některé zajímavé nápady.Navíc se jedná o skutečně realizované projekty.

Neobvyklé uspořádání kuchyňských skříní: zásuvky a závěsné skříňky nejsou umístěny pouze

Rozložení malé kuchyně s lednicí

Neobvyklé provedení: střídání rovnoměrně malovaných dveří a dekorativních prvků

Rozložení kuchyně s balkonem - úhlové uspořádání nábytku

)

Rozložení kuchyňského prostoru ve standardním bytě

I v blízkosti digestoře jsou úzké skříně.Racionální použití

Otevřené a uzavřené nástěnné skříňky - zajímavé

Příklad územního plánování

Možnosti rozvržení kuchyně ve tvaru písmene L