DIY dekorace na zeď

Často po dokončení oprav zjistíme, že máme jednu nebo více prázdných stěn, které prostě vyžadují nějaký druh výzdoby.Okamžitě vyvstává otázka - jak vyzdobit zeď.Existuje mnoho různých způsobů.Kromě toho celé kouzlo nástěnných dekorací spočívá v tom, že většinu z nich lze snadno odstranit a vyměnit, což mění náladu a někdy i styl místnosti.Nejprve zvažte, jak správně vyzdobit zeď z hlediska designu.

Návrhový přístup

Téměř všechny populární dnes interiérové ​​styly - moderní, high-tech, minimalismus, atd.- navrhnout lehké jednobarevné stěny.Design je lehký a nenápadný, ale po chvíli chci něco živějšího, některé akcenty.Nejlepší způsob, jak přidat tyto akcenty, je vyzdobit zdi.Hladké a hladké slouží jako dokonalé pozadí.

Panely a koláže

Nejjednodušší je vyrobit nástěnný panel zidentické malé fragmenty, namalujte je v barvách blízko hlavního nebo si zahrajte s jednou z dalších barev již přítomných v interiéru.

Jednoduché panely vypadají dobře v jakémkoli interiéru

Koláže jsou vhodné pro zdobení zdi.Mohou být vyrobeny z fotografií - z osobního alba, osobností, přírodních nebo městských krajin, zvířat, ptáků ... a cokoli jiného.Vhodné jsou také reprodukce obrazů, dokonce i vícebarevné fragmenty vložené například pomocí tapetových společníků.

Koláž tapet na zdi

Je-li styl místnosti blíže pop artu nebo jinému avantgardnímu směru, vybere se správné téma a barevné schéma koláže je těžší..To je blíže umění než jen designu.Například si můžete hrát s obrázky nebo reprodukce avantgardních umělců v různých barvách.

To je blíže k umění

Navíc není zdaleka nutné zakrývat otvory pod každým rámem.Řešení si lze vypůjčit z galerií: zavěsit římsu pod strop - obyčejné nebo provázkové a nástěnné prvky, které k ní budou připevněny na silné vlasec.Změna expozice je v tomto případě otázkou několika desítek minut.

Máte rádi cestování nebo jen snít?Fotografie na zdi k relevantním tématům budou motivační
Fotografie z domácího alba
)
Pro milovníky přírody
krajiny
Triptychy

Od starověku byly stěny zdobeny triptychy, které dříve používaly pouze malbu.Zdi můžete malovat dnes, ale to vyžaduje značný talent.Pro ty, kteří s malbou neuspěli, existuje další možnost - rozdělit obrázek (fotografii), který se vám líbí, na několik fragmentů a v této podobě umístit na zeď.

Velmi jednoduchá dekorace na zeď, ale vypadá to skvěle.

Metoda je jednoduchá, ale dává zajímavý efekt.A tak, aby všechno vypadalo objemněji, vytvořte základ pro každý fragment.Můžete použít tenké dřevěné lamely, porazit je dřevovláknitou deskou, dokonce i s hustou a rovnoměrnou lepenkou, řezané kousky izolace - tenkou pěnu.

Ve ​​formě tradičního triptychu

Vyberte styl obrázku, převládající barvu podle obecného stylu místnosti a odstínů dostupných v interiéru.Není nutné, aby obraz sestával pouze z takových tónů, ale musí být přítomny primární barvy.To je jediný způsob, jak propojit nástěnnou výzdobu se zbytkem dekorace do jediného celku.Pokud stále nemůžete najít vhodný obrázek, můžete použít černobílou fotografii.Vypadá také velmi působivě.Pouze u fotografií by rámy měly být téměř ploché - kousky tvrdé silné lepenky a to je vše.

Fotografie na zdi ve formě koláže

Zdobíme stěny fotografiemi

Myšlenka na zdobení zdi fotografiemi obecně dává bytové individualitě.I přísný chladný minimalismusstává se pohodlnějším.Pokud vás nebaví chladný design vašeho domova - přidejte několik fotografií s rámy nebo bez rámečků - a okamžitě cítíte atmosféru jako „teplejší“.

Několik fotografií zajistí, že interiér bude útulnější

Kromě toho mohou být visící fotografie na stěnách provedeny podle stejného principu - na rybářských liniích připojených k bagetě pod stropem.

Zdobení dřevem a kamenem

Pokud považujete nástěnnou výzdobu za něco globálnějšího, stylovějšího a trvalejšího, můžete se obrátit na materiály jako dřevo a kámen.To už bude stacionární výzdoba, kterou můžete jen stěží rychle změnit.Stupeň dekorativnosti je však o řád vyšší.

Objemová dřevěná stěna - stylová výzdoba

Rozjasněním teplého tónu můžete rozjasnit temnotu a chlad kamene.Fragmenty nemusí být rovnoměrné. „Roztržená“ hrana je ještě zajímavější z hlediska dekorativnosti, ale z hlediska hostesek je velmi nepohodlná - je obtížné ji vyčistit.

Stejná myšlenka, ale v kameni a vylepšená osvětlením

Živé dekorace z rostlin

Živé dekorace na stěnách jsou velmi neobvyklé.Jedná se o tzv. „Zelené stěny“.Živé rostliny jsou do určité míry zasazeny.Jsou vybírány v různých barvách, typech a různých tvarech listů.Takovou kompozici můžete vytvořit ve formě obrázku v rámečku s povinným podsvícením.Pouze bude nutné nezapomenout pravidelně zalévat dekor ...

Zelený obrázek rostlin je neobvyklým způsobem zdobení stěn

Vytvoření je o něco jednoduššísložení lezení rostlin.Jsou zasazeny v dlouhém kontejneru, je přivázána rybářská šňůra a přes ni jsou rozloženy řasy.Správně vybrané rostliny vypadají skvěle.Jediným negativem je, že „dekor“ roste již dlouhou dobu.

Živá hranice pod stropem

Další verze živého obrázku z rostlin

Vyrábíme dekorace na stěny vlastníma rukama

Existuje mnoho nápadů na zdobení stěn v místnosti, které lze snadno implementovat sami.Snad nejoblíbenější jsou samolepky nebo samolepky.Existuje mnoho připravených, které je třeba lepit, ale vždy není možné najít přesně to, co chcete.Ale sny můžete vždy dělat, co jste snili.

Nástěnná výzdoba z papíru: motýli, květiny, srdce

Objemová výzdoba zdi z barevného papíru je velmi jednoduchá.Pouze by měl být oboustranný - listy by měly být natřeny na obou stranách.Budeme také potřebovat oboustrannou pásku a také tužku, nůžky, možná lepenku.

V romantických interiérech - dětských pokojích pro dívky - můžete zdobit stěny motýly nebo květinami.Nejjednodušší způsob, jak vystřihnout vzory z kartonu různých velikostí.Je vhodné je kroužit jemně honovanou tužkou a poté je oříznout podél nakreslených čar.

Zdobení zdi motýly je roztomilé a nečekané

Pokud mluvíme o motýlech, musí ohnout „křídla“ a tělo ponechat rovné.K tělu přilepte malý kousek oboustranné pásky (ochranný povlak odstraňujte pouze pomocína jedné straně).Na tomto suchém zipu bude možné dekoraci přilepit na jakýkoli povrch.

Jak vyrobit motýly na zdi vlastníma rukama

Můžete si pořídit obrázky takových barevných motýlů.Hlavní věc je myšlenka a touha ji realizovat.

Obrázky motýlů

Květiny se vyrábějí na stejném principu ze stejného oboustranného barevného papíru.Navíc jednoduché sedmikrásky vypadají jako dekorace grafičtěji než složitější (máky, růže atd.).Při jejich krájení jsou lístky mírně ohnuté, suchý zip je přilepen ke středu.Ukázalo se to na objemovou výzdobu.

Dekorace nástěnného papíru - objemové květiny

Další romantickou možností jsou srdce.Jsou také vystřižené z papíru, pouze výřez je vytvořen hlouběji.Poté spojením a přilepením řezané části dejte dekorační objem.Jsou upevněny stejným způsobem - na kusy oboustranné pásky.

Dekorace na stěnu - srdce

Nástěnné dekorace z nití a karafiátů

Nevím, jak vyzdobit zeď originálním způsobem?Z nitky můžete dělat velmi zajímavé věci.Berou nějaký základ - dřevěnou desku, například, silueta je plná karafiátů.

Neobvyklý dekor na zdi vlastními rukama

Mezi karafiáty se táhnou nitě, čímž se vytvoří trojrozměrný vzor.Můžete použít libovolné vlákno, například nit.

Dekorativní dekorace na stěnu

V této technice můžete vytvořit téměř jakýkoli obrázek.

Příklady dokončených prací

Další příklad

Vytvořte panel

Vytvoření nádherného panelu pro ložnici nebo pokoj je snadné.Musíme vzít hustou izolaci - polystyren nebo něco podobného o tloušťce 2–3 cm.

Panel pro zeď

Rozstřihněte polystyren na proužky stejné nebo jiné velikosti.zabalte jej vhodným hadříkem nebo tapetou.Nejjednodušší je je upevnit pomocí konzol ze sešívačky.

Příprava panelu

Pro snadnější připevnění panelu jsou k nim připevněny držáky (například na lepidlo).Na jeden z fragmentů - jednobarevný - můžete použít výkres.To lze provést pomocí šablony, můžete najít nějaký vzor, ​​vystřihnout a vložit.

Zhotovení panelu

Vše je snadné a snadné, panel je připraven během několika desítek minut.Několik možností na fotografii níže.

Panely jsou velmi dobré pro zdobení prázdných stěn
Abstraktní panel pro interiér ve stylu minimalismu nebo hi-tech
Krásné krajiny - vynikajícízáklad panelu
Můžete vyzdobit zeď v ložnici panelem s městskou (nebo přírodní) krajinou
​​
Abstraktní černobílé kresby jsou velmi dobré
]
Panel z fotografie květin - jemně a život potvrzující

Dekorace pro stěny kuchyně

První příležitost je vytvořit panel, ale s „kuchyní“vzorované.Například fotografie kávových zrn, šálek kávy nebo nějaké podobné obrázky.Dekorativní panel můžete vyrobit i pomocí běžných věcí - například příborů a nádobí.

Ozdoba na stěny kuchyně může být vyrobena z příborů nebo nádobí

Je tradičnější používat talíře přinesené z různých zemí.Jsou to dekorace i připomínka příjemného času.

Desky na zdi - a je hezké si pamatovat cestování a krásně

Druhý způsob uspořádání talířů je na policích

Dalším způsobem, jak ozdobit prázdnou zeď v kuchyni, je použít nálepky.Mohou být hotové - najdete je v prodeji, nebo je můžete vystřihnout z jakýchkoli obrázků a nalepit na oboustrannou pásku.

Nálepky na stěnu

DIY videonávody pro vytváření dekorací na stěně

Jak vytvořit skořápkový obrázek
)

Obrázek z kávových zrn

Dekorativní panel

Příklady nástěnných dekorací ve video formátu.