DIY instalace přílivu okna

Odliv je důležitou součástí okna.Díky této nenákladné části voda nevstoupí do zdi.To znamená, že odliv na okně prodlužuje životnost budov, eliminuje výskyt vlhkých míst, plísní a celého komplexu problémů spojených se zvýšenou vlhkostí stěn.Instalace ebbs na Windows nepodléhá přísným požadavkům nebo standardům.Neexistují žádní GOST, kteří by tento postup řídili.V průběhu let však existují nashromážděné zkušenosti, které musí být možné uplatnit v každém z těchto případů.

Druhy odlivů pro okna

Ebb se instaluje na všechna okna zvnějšku - jedná se o speciální desku namontovanou ve spodní části okenního otvoru.Je nutné, aby do ní stékala dešť nebo roztavená voda.Možná proto se někdy tato část nazývá drenáž.

Instalace přílivů oken - poslední fáze příslušné instalace

Přílivy oken mohou být:

 • Plasty.
 • Kovové;
  • galvanizovaná ocel, potažená:
   • polyester;
   • plastisol;
   • barvy na kovy.
  • měď;
  • hliník spráškové lakování.
 • Beton.
 • Kámen (žula, mramor).
 • Z fasádních tašek.

Je-li odliv správně nainstalován na okně, nebude stěna vlhká

V současné době vnější přílivy betonu téměř ne.Spíše jsou vyrobeny, ale nahoře jsou stále pokryty plastem nebo kovem.Betonové svahy mohou být samozřejmě běleny, a tak jednou také.Ale dnes je tento typ dekorace oken velmi vzácný.

Pokud mluvíme o exotice, můžeme si vzpomenout na kamenné přílivy.Jsou vyrobeny z leštěné žuly nebo mramoru.Vypadají, samozřejmě, vynikající, nedělají hluk, můžete je jen rozbít kladivem.Ale jejich cena není pro každou peněženku.

​​

Příliv kamene - elegantní vzhled

Na fasádách je další zajímavý pohled na vnější odstín - z fasádních obkladů.Funguje skvěle s jakýmkoli oknem - dřevěným i plastovým.Pokud máte suterén nebo celý dům zdobený podobnými dlaždicemi, bude to vypadat velmi „tematicky“ na oknech.Zároveň dům vypadá jako jediný soubor.Takové svahy jsou extrémně jednoduché: dlaždice jsou řezány tak, že vyčnívají 1 cm za zdí, pomocí cementové malty se vytvoří požadovaný sklon.Švy mohou být otírány cementovým mlékem nebo může být použita hydrofobní impregnace.Je však lepší namontovat takové svahy před dekoraci vnější stěny.

Úhly fasádních obkladů lze snadno vyrobit vlastníma rukama

Přestože sklony oken pocházejí z různých materiálů,drtivá většina majitelů domů se zaměřuje na dva: plast nebo kov.Každý z nich má své klady a zápory a my o nich budeme mluvit podrobněji, stejně jako o tom, jak nainstalovat ebbs na Windows.

Plast: dobrý nebo špatný?

Plastové třpytky na oknech jsou považovány za „nejtišší“.Když na ně padnou kapky deště, není téměř žádný zvuk.A jsou také považovány za levné, což je důležité, pokud je rozpočet omezený.Levnější je pouze nenatřený galvanizací, ale vypadá to, že po několika letech provozu není příliš atraktivní, barva drží velmi špatně.

Jaké jsou nevýhody plastických odlivů?Skutečnost, že plast pod vlivem ultrafialového záření ztrácí svoji elasticitu, se stává křehkým, může praskat pod zatížením.A i když neexistují žádné vážné trhliny, vždy existují mikrotrhliny.Časem se tvoří, v nich je zanesen prach.Po několika letech se sníhobílý plast stane šedým nebo má žlutý odstín.Nebudete ho umýt ničím.Pokud vás instalace ebbs na Windows každých pět až deset let neděsí, můžete je použít.

Plastové přílivy jsou dvě letadla propojená propojkami.Je nutné postupovat velmi pečlivě

Další nevýhodou přílivu z plastických hmot je hořlavost a výrazná tepelná roztažnost.Plast se taví kvůli vysokým teplotám.Pokud na něm cigareta končí, bude vytvořen otvor.To se nemusí stát tak často, ale existuje šance.

Tepelná roztažnost se projevuje, pokud je instalace odlivů na okna provedena rigidně - lišta je pevnásamořezné šrouby.Pak, v horkém počasí, on "jde ve vlnách", se ohýbá.Poté se obvykle vrátí do normálu.Aby nedošlo k obavám z tepelné roztažnosti, měli byste na okraji odlivu, ke kterému bude připevnit, nejprve vytvořit kruhovité otvory, nikoli kruhové otvory.Při utahování samořezných šroubů netlačte plast.Poté při změně velikosti plastový příliv nebude „vést“.

Instalace přílivu z plastu

Druhým bodem je ponechat po stranách tepelnou mezeru, která by měla být vyplněna silikonovým nepromokavým tmelem (pro venkovní použití).V tomto případě tepelná roztažnost nezpůsobí výskyt „vlny“.Plast se lehce roztáhne, stlačí těsnicí hmotu a poté se vrátí do normálu.Instalace plastových odlivů má tedy své vlastní nuance.

Kovové typy a vlastnosti

Tónování kovů na oknech je trvanlivé, během provozu není problém.Instalace kovových třpytů na okna obvykle nezpůsobuje problémy.Jejich minus je „hluk“.Dešťové kapky mohou „vyrazit“ docela hlasité zvuky z kovu.Během instalace je problém částečně vyřešen - všechny dutiny musí být pečlivě vyplněny polyuretanovou pěnou.Jakákoli prázdnota bude fungovat jako buben.Takže se zde snažíme dělat vše co nejlépe.

Kovový třpyt oken bude ještě tišší, pokud se z zespodu lepí pěnová guma nebo jakýkoli jiný list materiálu pohlcujícího zvuk (například linoterm).Je to jen to, že musí odolat významným změnám teploty - venkovní provoz.Tyto dva trikytato částka způsobí, že kovový příliv nebude příliš hlučný.

Během instalace nenechávejte dutiny a používejte materiály odolné proti mrazu odolné vůči vibracím

Jak již bylo uvedeno, kovové odlitky mohou být vyrobeny z galvanizované oceli potažené polyesterem nebo plastisolem.Z tohoto materiálu je vyrobena galvanizace polyesterovým kovem, proto byla technologie vyvinuta.Takové přílivy nejsou příliš drahé, ale musíte je hledat ve společnostech, které vyrábějí nebo prodávají kovové krytiny nebo podobné střešní materiály.

Plastisolový povlak je nákladnější variantou, ale má větší tloušťku, díky níž není kov tak ebenový.Zajímavé je také to, že povrch může být nejen hladký, ale také „pod kůží“, reliéfní atd.Pokud vám to rozpočet dovolí, vyzkoušejte odlitek z galvanizovaného kovu s plastisolovým povlakem.Zatím žádné negativní recenze.

Správná instalace

Další verzí „tichého“ odstínu kovového okna je hliník s práškovým lakováním.Samotný tento kov není tak zvučný, díky čemuž je hladina hluku snížena.Výhody v provozu jsou známy každému a také skutečnost, že náklady nejsou nízké.Instalace přílivu a odlivu na hliníková okna je dobrý nápad, ale není snadné jej najít.Hliníkový odlitek není příliš populární, takže si pravděpodobně budete muset objednat online.Zvlášť pokud žijete v malém městě.

Určujeme velikost

Kovové odlitky lze prodávatdlouhé proužky - až 6 metrů dlouhé najdete společnosti, které se rozřezávají na kousky požadované délky.Druhá možnost je dobrá, protože nemusíte přemýšlet o tom, kam umístit zbytky.Délka přílivu okna je určena šířkou otvoru.Deska odlivu je obvykle na každé straně rozšířena o 2-4 cm.Při přípravě je přebytek odříznut, takže výstupky zůstávají na dvou stranách otvoru okna.Ale můžete odříznout přesně šířku otvoru.Závisí to na provedení vnější stěny a na vaší touze /chuti.V každém případě, pokud si objednáte prkna o určité délce, ale neřežte je sami, přidejte několik centimetrů - to lze napravit, pokud se křivě zkrátí.

Velikost odlivu na okně je určena otvorem okna

Hloubka odlivu na okně by měla být taková, aby jeho okraj vyčníval o několik centimetrů.Příliš velká římsa není nutná - může rušit, ale 4-5 cm je zcela normální.V tomto případě se odtoková voda nedostane na zeď nebo pod základ.S takovým výčnělkem nalévá vlhkost na slepou oblast kolem domu a poté opouští bouřkovou kanalizaci.

Přílivy kovových oken mají větší rozsah velikostí

Při výběru plastového odstínu může dojít k potížím.Nejužší odliv je 15 cm, a pak zvýšení pokračuje s určitým krokem.Tato rozteč je obvykle 50 mm.Může tedy nastat situace - buď příliš málo, nebo - příliš mnoho.Rozhodnutí musí být učiněno podle situace - jak kritický je průnik vody v blízkosti základny, jak často lidé chodí po oknech.Vyhodnocením těchto faktorů si můžete vybratširší nebo užší.

Instalace odlivů na okna vyrobená z PVC profilu

Bez ohledu na materiál - kov nebo plast - se odliv instaluje na okno podle jednoho schématu.V případě kovu jsou potřebná těsnění ke snížení hluku, ale obecný postup zůstává nezměněn.

Při instalaci odlivu je v profilu rámu zvláštní výstupek.Pod ním je horní okraj přílivu.Tento výčnělek je však k dispozici, pouze pokud bylo PVC okno namontováno na stojanovém (montážním) profilu.Pak je instalace svahu velmi jednoduchá záležitost.V případě potřeby musí být na šířku odříznut ze zadní části prkna, „dát“ gumu nebo jiný materiál pro „ticho“ na univerzální lepidlo.

Správná instalace odlivů na plastových oknech

Potom zbývá pouze vložit výstupek odlivu do drážky, vyhodit požadované množství montážní pěny, upevnit odliv k profilu stojanu pomocí tří nebovíce šroubů.Aby nedošlo k úniku ze stran, měl by být příliv a odliv k okennímu otvoru namazán silikonovým tmelem.Je lepší brát transparentní - bude to méně patrné.

A pokud hrajete bezpečně?

Pro zajištění zajistěte před instalací přílivu do drážky stejný silikonový tmel.Tím se určitě zabrání pronikání vody dovnitř, a to i za velmi silného větru směřujícího ven z okna.Druhá „kontrolní střela“ se také týká hydroizolace.Je to důležité pro materiály, které se velmi obávají navlhčení.Například to je přesně to, co chcete dělat při instalaci svahů na Windows,namontovaný v rámu domu.V tomto případě se před instalací přílivu okna položí izolační páska.Je žádoucí, aby pásek visel nad zdí - pak, i když se na něj dostane nějaká část vody, bude stále mimo stěny.

Pro ty, kteří si chtějí hrát bezpečně

Pro hydroizolaci můžete použít jakýkoli válcovaný materiál, který je vhodný pro ulici, vydrží i mráz a teplo.Instalace odboček na okna tímto způsobem eliminuje zvlhčení oblasti pod oknem, i když je velmi silný déšť.

Pokud je plastové okno instalováno bez nosného profilu

Co mám dělat, když je plastové okno instalováno v rozporu s technologií a drážka není přístupná?Během instalace se plastové okno často nastavuje podle úrovně pomocí trojúhelníkových tyčí.Po zarovnání je okno upevněno k otvoru a tyče jsou ponechány.Pokud máte takový případ, můžete na tyto pruhy upravit svah.Pokud je to nutné, mohou být řezány.Musíte však pracovat opatrně, abyste je neposunuli.

Pokud již bylo vše nainstalováno a opraveno, je k dispozici pouze rámeček rámečku, můžete příliv k rámu přišroubovat.K utěsnění můžete použít těsnící těsnění (gumová páska), natřít co nejlepší tmel.Kromě toho můžete přišroubovat nějakou západku.Možná si zachrání malou situaci.

Je špatné připevnit příliv k rámu okna

Ale ani při tomto přístupu není jisté, že voda nebude protékat.Možná zpočátkua všechno bude v pořádku, ale časem se vlhkost zjevně dostane dovnitř.Pokud je to možné, je lepší rozebrat nesprávně umístěné plastové okno a znovu jej nainstalovat - podle pravidel.

Vlastnosti přílivu a odlivu dřevěných oken

V rámu dřevěného okna by měla být také vytvořena drážka pro instalaci.V tomto případě není problém a instalace ebbs na Windows se neliší.Je také možné spolehlivostí položit pruh hydroizolace pod odliv a vtáhnout jej do stejné drážky.Při použití tmelu je třeba hledat ten, který má dobrou přilnavost (přilnavost) ke dřevu a kovu nebo plastu - záleží na zvoleném typu přílivu.

Vnější odlivy na dřevěných oknech

Pokud v dřevěném okně není drážka pro odlivy, můžete to udělat sami.Drážka není příliš hluboká a široká.Může to být úzký řez, ve kterém lze zastrčit pouze tenký kov.Chcete-li zabránit ničení dřeva, před instalací jej ořízněte ochrannými prostředky.V extrémních případech můžete projít barvou.

Polokruhová nebo kudrnatá okna

Ne všechna okna jsou lineární.Ale co lepšího odlivu pro půlkruhová okna?Všechny stejné kovy mohou ušetřit.Ale pouze tentokrát je ideální volbou měděný odliv.Měď je plastový materiál a můžete jednoduše přidat trochu zakřivení klepnutím kladivem.

Kudrnaté výrobky mohou být vyrobeny z mědi.

Pokud je měď příliš drahá, existují rostliny, které vytvářejí zářivý příliv na vaši velikost.Tak jak to jeindividuální objednávka, cena takového přílivu bude také spočítána v každém případě.

Musí být objednány radiální odbočky pro okna v arkýřích

Je-li potřeba ušetřit peníze, je možné vyrobit odlivy pro tvarovaná arkýřová okna z běžných galvanizovaných odlitků polymerním povlakem.V tomto případě jsou rozřezány na kousky, pomocí kterých můžete vytvořit požadovaný ohyb.

Polokruhové odbočky standardních materiálů

Při této metodě by měl jeden kus jít do dalšího (3-5 cm) - to sníží pravděpodobnost úniku.Aby se dále snížila pravděpodobnost pronikání vody, na spoj se aplikuje vrstva těsnicího materiálu.