DIY interiér malé místnosti

Při vývoji interiéru malé místnosti se především drží dvou úkolů: je racionální používat každý centimetr nebo i milimetr dostupné plochy a zároveň ji učinit krásnou a harmonickou.K dokončení těchto úkolů existuje mnoho připravených nápadů testovaných na tisících místnostech.Budou diskutovány.

Obecné zásady a nápady

Bez ohledu na účel malé místnosti existují obecné zásady pro jejich design.To zdaleka není dogma, ale při dodržení těchto pravidel je snadné vytvořit harmonický interiér malé místnosti sami, aniž byste obětovali funkčnost a pohodlí.

Styly pro malé prostory

První věcí, na které se musíte rozhodnout, je styl.Je tedy mnohem snazší vyvinout design, vybrat dokončovací materiály, nábytek, doplňky.Malé prostory nemohou být zaplněny předměty, v nich by nemělo být mnoho příslušenství.Čím více volného místa zbývá, tím prostornější se zdá místnost.Proto ne všechny styly jsou vhodné.Následující bude vypadat dobře:

  • moderní;
  • minimalismus;
  • hi-tech;
  • japonština nebo čínština;
  • Skandinávský.

    Zakázková vize je klíčem k jedinečnému designu

Všechny z nich se vyznačují plynule malovanými stěnami, jasnými liniemi a minimem detailů.To vše bude hrát do rukou v malé místnosti.Přečtěte si více o téměř všech těchto stylech zde.

Výběr barvy

Je již dlouho známo, že světlé barvy vizuálně vylepšují místnosti.Světlo - ne nutně bílá, i když bílá a její odstíny se používají velmi často.Dělají interiér lehčí a beztížnější, zejména v kombinaci se světlými podlahami a stropy.

Pro malou místnost je lepší zvolit světlé barvy stěn

Pokud se rozhodnete barvy obarvit, musíte si pamatovat pravidlo tří.Pokud jde o barevný design, jeho podstatou je, že pro vytvoření harmonického interiéru musí být přítomny tři barvy.První je základní, může jich být mnoho.Dva další mohou být ve velmi malém množství.Pokud mluvíme o designu v malých místnostech, stěny jsou natřeny základní barvou a měly by být světlé.Nábytek - nebo základní barva (možná velmi blízký odstín) nebo jeden z dalších.Doplňky a textilie - doplňkové barvy.

V tomto interiéru jsou k dispozici tři barvy

Pokud se podíváte na ty fotografie, které se vám zdají nejatraktivnější, zjistíte, že mají tři barvy.Může vypadat dobře a sytější s různýmibarvy, ale jen dobrý designér dokáže všechno správně dát dohromady.

Jak si ale vybrat trojici květin?Návrháři používají tabulky kompatibilních barev, ale můžete se soustředit na svůj vlastní vkus nebo nahlédnout na fotografii.Nejatraktivnější kombinace může být realizována ve vašem pokoji.

Stropní dekorace

Strop je nejčastěji bílý.Ne nutně zasněžené bílé, často se používají některé odstíny a tóny.Co byste neměli dělat, je malovat strop v tmavé nebo světlé barvě.To lze použít pouze ve velmi vysoké místnosti s výborným osvětlením a je lepší, když je strop lesklý.Tmavé barvy dělají místnost mnohem nižší.Pokud potřebujete odstranit „efekt dobře“ - je to dobrý způsob.V jiných případech je lepší experimentovat, i když se správným osvětlením to nemusí být špatné, ale také to vyžaduje značné konstrukční zkušenosti.

Tmavý strop je kontroverzní rozhodnutí

V místnostech s nízkými stropy existuje několik způsobů, jak je vizuálně zvýšit pomocí hry barev a světla.První je, aby byl tón světlejší než stěny.Současně se ztratí hranice mezi zdmi a stropem, což vnímáme jako vyšší místnost.

Strop je tón světlejší než stěny, díky čemuž se zdá být vyšší

Druhou metodou je lesklý strop.Prostředí se odráží na povrchu, což opět podvádí náš zrak.V moderních technologiích mají takový účinek pouze natahovací stropy, ale volbaOdstíny a stupně zářivosti a odrazu jsou široké.Pouze s leskem by měla být opatrná.Odráží vše.A co leží také na skříňkách.Proto by v takové místnosti měl být dokonalý řád.

Lesk vizuálně zvyšuje strop

Třetí je osvětlení podél obvodu nebo nasměrované ze stěn do středu.Tato možnost je obvykle implementována na dvouúrovňových nebo víceúrovňových stropech.Takový krok sám o sobě také nějak zvedne strop a díky podsvícení je ještě vylepšen.Jen vymyslet osvětlených stropů, nevytvářet příliš složité struktury pro malé místnosti.Jsou vhodné pro prostorné pokoje, ne pro malé pokoje.

Podsvícení také zvyšuje strop

Všechny tyto metody lze kombinovat, což se často provádí.Je důležité nehrát znovu.

Design podlahy

Volba barvy - světlá nebo tmavá - do značné míry závisí na stylu, ale existují i ​​takové, v nichž jsou oba přijatelné.Co si tedy vybrat?Zaměřte se na své vlastní touhy.Pokud chcete mít pocit stability v místnosti, je vhodnější tmavá podlaha.Pokud je vyžadována lehkost - je vaše volba světlá podlaha.

Tmavá podlaha „přistane“ interiér, ale dává pocit stability

Pomocí designu podlahy můžete také dosáhnout vizuálního zvětšení místnosti, i když podlaha zdesky, laminát nebo parkety.Tradičně jsou položeny paralelně s paprsky světla přicházejícími z okna.K dosažení tohoto účinku potřebujemepoložit kryt pod úhlem vzhledem k předním dveřím.Tím se rozkládá perspektiva a vizuálně se místnost zvětšuje.Ano, tento způsob pokládání je složitější a při použití je více odpadu - ne všechny obložení lze připojit, ale efekt je dobrý.

Úhlový laminát narušuje perspektivu

Nábytek

Malé pokoje vyžadují funkční a pohodlný nábytek, ale vypadají lépe.lakonické tvary s jasnými čarami.Styly také prosazují takovou volbu - všichni potřebují přísné a jednoduché linie.

Nábytek je vybrán v jednoduchých tvarech

Při plánování vyberte nastavení tak, aby vodorovné povrchy byly na různých úrovních.Díky tomu je interiér dynamičtější.Pokud dáte všechno na jednu úroveň, bude to příliš monotónní a ploché.

Horizontální roviny jsou nejlépe umístěny v různých výškách.

Dalším doporučením není zatížení příliš velkého prostoru.V malých místnostech musíte dát, co potřebujete.Současně je vhodné vyhnout se velkému počtu masivních předmětů.Pokud se vám to hodí, položte na kovové nohy nábytek.Zdá se, že zvyšují objekt nad podlahou a vytvářejí zajímavé efekty.

Nábytek, který mění svůj tvar nebo účel, umožňuje zvýšit funkčnost při používání malého prostoru.Nazývá se také „transformátory“.Každý zná rozkládací pohovku, postel pro židle.Používají se po dlouhou dobu, pouze změny vzhledu a mechanismy se stávají vícepohodlné.K dispozici je také šatní postel (lůžko stoupá a skrývá se v případě) a značné množství takových věcí (transformační pohovka na fotografii níže).

Existují velmi zajímavé a funkční možnosti nábytku.Jde o takzvané transformátory - objekty, které mohou změnit svůj tvar a někdy i účel

Použití těchto pravidel není povinné, ale umožní vám vytvořit krásný a harmonický design malé místnosti.

Zde je popsána oprava malého bytu (foto zpráva).

Nápady pro interiér malých místností pro různé účely

Nyní se konkrétně podívejme, jak jsou všechny výše uvedené implementovány při navrhování prostor pro různé účely.Je zřejmé, že mezi designem obývacího pokoje, školky a ložnice je významný rozdíl.

Jediná místnost v bytě

V bytě v jednom pokoji by měla být místnost nadměrně funkční.Koneckonců se používá jako obývací pokoj i jako ložnice.Nejprve byste měli myslet na lůžko.Existuje několik řešení.Nejviditelnější a nejčastější je dát rozkládací pohovku.Existují různé vzory, ale podstata se nemění.Jedinou nevýhodou tohoto řešení je, že stále ještě není postel a spaní na gauči není úplně pohodlné.Toto je však nejběžnější možnost.

Rozkládací pohovka je často umístěna v malé místnosti.

Tato možnost je přijatelná, pokud jedna osoba žije v bytě.Pokud existují dva lidé, není to příliš pohodlné: někdo chcespát, někdo jiný nemůže spát.V tomto případě se snaží ohradit část místnosti průsvitnou přepážkou a za ní umístit postel.Zbytek je zařízen jako mini-obývací pokoj.

Průsvitná přepážka umožňuje průchod dostatečného světla a zároveň odděluje obytnou plochu od ložnice.

Dělící přepážka může být vyrobena z jakéhokoli materiálu.Jedinou podmínkou je, že pokud oplodí oblast poblíž okna, mělo by to umožnit dostatek světla.Na obrázku nahoře je místnost rozdělena průsvitnou skleněnou stěnou.S explicitním oddělením není prostor fragmentován.Zůstane to celé.Další možností je označit oblast sádrokartonovou přepážkou nebo vytvořit přepážku ve formě polic.

Přepážka ve formě polic

Pokud stále chcete více soukromí, existuje možnost s posuvnými přepážkami, které fungují jako dveře v posuvných skříních.

Zde si přečtěte o posuvných dveřích a v si tento článek můžete přečíst o skládacích dveřích s harmonikou a knihou.

Posuvné přepážky

Lze je rozebírat v různých směrech (fotografie napravo) nebo je možné je složit na jedné ze stran.Pokud je takový oddíl vytvořen zrcadleně, rozšíří se také vizuálně prostor.

Stále existují nestandardní možnosti instalace postele v jednom obývacím pokoji.Pokud to například umožňují stropy, můžete si pod stropem vzít kotviště.Chcete-li to provést, postavte pevnou strukturu ve formě skříně nebo pódia a udělejte postel na „střechu“.

Police maskují místo na spaní nahoře
Pro ty, kteří se nebojí výšek
Přeneste kotviště na jakési pódium
[Návrh 125]

S tímto stupněm vítězů existuje další možnost.Na něm vytvořte pracovní nebo obytný prostor a pod podlahou skryjte vysunovací postel.Je obtížné vymyslet racionálnější využití prostoru.

Postel „opouští“ pod pódiem

S designem postele si stále můžete hrát.Mohou spadnout ze stropu, přestrojit se za skříň.Tyto postele jsou již v prodeji a nazývají se šatní skříní.

Skládací šatní postel

Postel je snížena ze stropu

Obecně existuje dostatek řešení.Interiér malé místnosti ve studiovém bytě může být krásný i funkční.

Malá ložnice

I když nemáte jednopokojový byt, malá ložnice není neobvyklá.Pro mnohé jeho plocha nepřesahuje 10 m2.V tomto případě jsou ze situace vynechány pouze nezbytné položky.Povinná postel, noční stolky.Vše ostatní - pokud není interiér malé místnosti příliš přetížen.

Malá ložnice není nic nadbytečného

Bez skříně v ložnici je velmi nepohodlné, ale masivní předmět zabírá příliš mnoho prostoru.Lze jej nahradit šatní skříní nebo šatnou . Ve skutečnosti se liší ve velikosti a velikostináplň.Hloubka skříně by měla být alespoň 1,2 m (abyste mohli jít).V dlouhých a úzkých ložnicích s krátkými vstupními dveřmi můžete oploutit místo hned u vchodu.Díky tomu je místnost pravidelnější ve tvaru - blíže k náměstí a takové pokoje jsou vnímány jako prostornější.

Pokud je vstup do ložnice na dlouhé zdi, můžete vzít jeden z rohů nebo čelní stěny pod šatnu.Vše záleží na konkrétním rozvržení.Pokud existuje nejmenší příležitost, vyberte takové místo.Budete jen ohromeni, kolik věcí se tam vejde, pokud je správně uspořádáno.

Šatna v ložnici řeší mnoho problémů.

Jednou z tradičních možností je obsazení zdi naproti posteli nábytkem.Ale bude to muset být na zakázku - v celé zdi.Ložnice bude mít moderní vzhled.Styl designu této „zdi“ je vybrán na základě obecného stylu.

Nábytek může zabírat jednu ze stěn, ale pouze od okraje k okraji

Další myšlenkou uspořádání malé ložnice je integrovat hlavu postele do stěny nábytku.Z pohledu Feng Shui je to špatně, ale z hlediska racionality - skvělá volba.

Horní část stěny je zabírána skříňkami
Zároveň bylo zorganizováno pracoviště
Bílý nábytek se ztratil na pozadí stejné zdi

Pojďte s něčím jiným v tak úzkém speciálumístnost je obtížná.Hlavním úkolem je správně položit postel a zvolit správné barevné schéma.

Dětský pokoj

Pojem „dětský pokoj“ je poměrně rozšiřitelný.Jedná se o místnost pro děti předškolního a školního věku až po dospívající.Jak víte, design a obsah se výrazně liší, ale nápady jsou podobné.

​​

Hlavním způsobem, jak ušetřit místo, je vytvořit palandu.V tomto případě může být místo na spaní jednopatrové a v „prvním patře“ je vybaveno pracoviště.Toto je možnost, která bude vyhovovat dětem i starším dětem.Velikost lůžek se také příliš neliší: děti rostou příliš rychle, takže většinou kupují dospívající lůžka najednou a přidávají „dětské“ okolí pomocí přehozy na postel, obrázků a dalšího příslušenství.

Postele jsou „zabudovány“ do nábytkové zdi
Spolehlivá možnost.Dobře se hodí do interiéru malé místnosti a šetří prostor
Poschoďová postel s pracovišti pro dva studenty
Kovový rám je velmi spolehlivý
Můžete ušetřit místo v malém dětském pokojidíky dvouúrovňové lůžko
Ve spodní části stolu, shora - postel

) Pokud se bojíte výšek, můžete si vyrobit další typ postele - s výsuvemdruhé lůžko.Také dobrá volba.

Druhá matrace sahá odspodu

Molo, pod nímž jsou postele skryty

Pokud nepotřebujete druhé lůžko,postel může vytvořit krabice na hračky nebo věci.V interiéru malé místnosti je vše podřízeno úkolu optimálního využití celé dostupné plochy a zároveň uvolnění maximálního volného prostoru.

Optimální využití volného prostoru je hlavním mottem návrhu malých místností

U starších dětí používají téměř stejné techniky pouze v jiném designu.

Použijte místo nad postelí k ukládání knih

Teenagerův pokoj

Při navrhování malého dětského pokojepokoje používají výše uvedená pravidla: tři barvy, víceúrovňové povrchy, absence zbytečných detailů.

V tomto článku jsou popsány obecné zásady pro navrhování dětských pokojů.

Obývací pokoj malého náměstí

Bylo by hezké, kdybyste nechtěli nalepit velkou kresbu do malého obývacího pokoje, neměli byste to dělat.Pokud nejsou fragmenty nebo na stejné zdi, použijí principy kombinování tapet dvou druhů, jinak budou „jíst“ prostor a objeví se efekt „boxu“.Téměř se budete cítit ve fyzické rovině, jak na vás vyvíjejí stěny.Nejlepší volbou jsou jednoduché pastelové barevné stěny.

Jedna zeď zdobená dřevem nebo kamenem je jedním z nejnovějších módních trendů

Zde může texturabýt jiný.Může to být dekorativní omítnutá omítka, tapeta s reliéfním vzorem nebo laminát s texturou pro malování.Nyní je velmi módní ozdobit jednu ze zdí dřevem nebo kamenem (kamenné dlaždice nebo dlažební kámen).To vše jsou způsoby, jak diverzifikovat ne příliš velkou sadu nábytku, který je obvykle přítomen v malém obývacím pokoji.Nejčastěji se jedná o pohovku, dvě křesla, konferenční stolek a TV.Zdá se, že to není příliš velká sada, ale existuje mnoho variací.Za prvé, nábytek má různé tvary, styly a barvy.A počet kombinací je velmi vysoký.Některé z nich jsou ve fotogalerii.

Krb v obývacím pokoji je snem mnoha
]
Tento interiér malého obývacího pokoje s lehkým nádechem japonského stylu
Zajímavý design jedné ze stěn, neobvyklý koberec napodlaha a interiér „hráli“
Dřevěný klenutý strop je velmi neobvyklý
)
Pro úsporu místa mohou být dveře posuvné
Možnost územního plánování -pro zvýraznění pracovního prostoru
Černobílé provedenín vždy v trendu
Tradiční barvy neztrácejí svůj význam

) Návrh obývacích pokojů je podrobně popsán zde a můžete si také přečíst výběr tapety pro obývací pokoj a asi prvků a typů záclon. pro tuto místnost.