DIY kartonový krb

Ne každý v domě, a ještě více v bytě, má krb.A někdy chcete vytvořit slavnostní náladu (kam dát dárky) nebo jen chcete, aby byl pokoj pohodlnější a komornější.V tomto případě můžete vytvořit imitaci.Nejjednodušší možností je kartonový krb.Obvykle používejte obalové krabice z velké techniky.

Falešný krb z kartonu: modely

Falešný krb z kartonu, stejně jako ten pravý, může být stěna a roh.V obou verzích může být portál rovný nebo klenutý.Jak se vám líbí víc.Pokud mluvíme o praktické stránce věcí, přímé je snazší udělat, je snazší dokončit.Zvládne to i začátečník.

Jaký může být kartonový krb

Nástěnný krb je skvělý, pokud existuje slušná volná část zdi.Vypadá skvěle na stěně mezi okny.Pokud jsou všechny stěny obsazené, ale jsou zde rohy, můžete vytvořit úhlový model.

Jaké materiály jsou potřeba

Nejlepším materiálem jsou lepenkové krabice.Nejjednodušší je vyrobit krb z kartonu, pokud je krabice pod velkým monitorem nebo TV.Vše, co potřebujete, je vystřihnout portál a přilepit boční stěny.

Může být vyroben z velké lepenkyboxy nebo nějaké malé

O něco více práce bude, pokud budou existovat pouze malé boxy, jako jsou boxy na boty.Z nich je ale možné sestavit zajímavější model ve formě.

Stále budou zapotřebí:

  • nůžky;
  • administrativní nůž;
  • PVA lepidlo;
  • papírová (maskovací) páska.

    To je prakticky vše, co je potřeba k výrobě falešného krbu z kartonu

To jsou všechny materiály a nástroje, které budou zapotřebí.Z celého seznamu otázek mohou vyvstávat pouze otázky týkající se lepicí pásky.Proč papír?Je to dobré pro jakýkoli povrch.Včetně při barvení.Takže možnost je univerzální.Pokud nechcete malovat krb, můžete použít běžnou lepicí pásku.

Budeme také potřebovat dokončovací materiál, ale budeme o tom mluvit později, protože hodně závisí na způsobu výzdoby.

Možnosti montáže

Pokud existuje velká krabice

Z velké kartonové krabice získáte krb s obdélníkovým portálem.Určete velikost sami, ale optimální výška je asi 80-90 cm, šířka je přibližně stejná, hloubka je 6-15 cm, ale existují modely, které jsou širší a užší, vyšší a nižší.Vše podle vašeho vkusu.Například výkres kartonového falešného krbu s rozměry.

Kreslení krbu z kartonové krabice

Z centrální části začneme sestavovat imitaci krbu z kartonu.První, které tvoří sloupce.Řezání obdélníků na velikost není problém.Problém spočívá v tom, že se na správných místech vytvoří záhyby.Bereme velký pravítko nebo plochý bar a pevnépoložka se zaobleným koncem.Například je vhodné kuličkové pero, můžete si vzít lžíci nebo vidličku a použít pero.Myšlenka je následující - podél linie, kde by měl být záhyb, naneste pravítko /tyč, natáhněte zadní část kuličkového pera nebo rukojeť příborů podél tyče a protlačte karton.Ale pozorně se nedělej.List se snadno ohýbá podél nakreslené čáry.

Části krbu vyrobené z kartonu

Střední část je okamžitě lepena nebo natřena.Pak to bude příliš nepříjemné.Můžete malovat černě, stejně jako na fotografii.Další možností je napodobit zdivo.Vypadá také dobře.

Je vhodné lepit části spolu s lepicí páskou (typ lepicí pásky již byl projednán).Lepíme každé spojení na obou stranách.Nespokojíme Scotta.Tento kartonový krb byl natřen, protože sloupy byly nalepeny tlustým bílým papírem.Můžete použít základní nátěr a nanést na něj nátěr.

Téměř hotovo

Stejnou technologií otočíme polici přes krb z několika kusů kartonu.Pokud plánujete něco dát, je vhodné vyrobit výztuhy - několik oddílů.Pokud je celá struktura pevná a stabilní, můžete si například vyrobit polici z kusu překližky.

Je-li lepenka tenká, lze použít polystyren /pěnu.Prodává se v železářství.Můžete si vzít desky, které jdou dokončit strop.Mají zpracované hrany, na přední povrch se aplikuje kresba.Obecně se to může ukázat zajímavě.

Zbytek je do cíle.V tomto provedenípapíry vhodné barvy řezané "cihly".Navrhli otevření portálu.Zde potřebujete lepidlo PVA.Nezapomeňte nechat švy mezi „cihlami“.V prezentovaném modelu jsou natřeny základní barvou, ale můžete je vyrobit například černou, bílou.

Návrh portálu

Zbytek falešné pokožky je natřen a na horní stranu jsou nalepeny pěnové (polystyrenové) výlisky.

To se stalo

Výlisky mohou být lepeny před lakováním.Řezejte je ostrým úředním nožem.Poté bude řez rovný.Lepí se na PVA nebo speciální lepidlo.Okamžitě setřete zbytky, jinak bude barva ležet nerovnoměrně.

Stejnou konstrukci lze přelepit tapetou „pod cihlou“ nebo divokým kamenem.Je také vhodný samolepicí film.Ale musíte s ním pracovat opatrně - nebude se to odloupávat.

Jsou-li krabice malé

S malými kartonovými krabicemi není obtížnější pracovat.Mohou mít stejnou nebo jinou velikost, tloušťku a šířku.Na základě dostupné sady sestavte design.

Toto je krb vyrobený ze stávajících kartonových krabic

Existují dva způsoby:

  1. Uzavřete otevírací část krabic páskou a poté je slepte k sobě.Lepidlo může používat PVA.Lepené krabice je dobré stlačit k sobě, nechat 8 až 12 hodin zaschnout.
  2. Odřízněte otevírací část a přilepte je spolu s kousky lepicí pásky.

    Lepení krabic spolu s páskou na zadní straně

Druhá možnost zabere méně času, aledesign je nespolehlivý.Při velkých rozměrech se může prohýbat a ohýbat.

U odříznutých víček je struktura chvějící se

Abychom ohniště dostali kartonovou krabici, která bude reprezentativně vypadat, budeme ji malovat „jako cihla“.K tomu přilepte povrch hustým šedavě hnědým papírem.Tato barva bude pozadí.

Pro lakování je vyžadována červeno-hnědá barva a velká pěnová houba.Lze jej rozřezat na velikost cihly - 250 x 65 mm.Nalijte barvu do ploché misky, namočte do ní houbu, naneste ji na papír a lehce ji zatlačte, taháme cihly.

Kreslíme cihly

Při práci musíme zajistit, aby „švy“ mezi „cihlami“ byly stejné šířky.To není snadný úkol - trochu rozptýlení a velikost není stejná.Můžete to udělat snáze - nakrájejte maskovací pásku na úzké proužky, nalepte ji, nakreslete „cihly“.Po zaschnutí barvy odstraňte lepicí pásku.

Zde je krb z kartonu

Horní část se musela zmenšit, protože se ukázalo, že náš krb je příliš roztřesený.Je lepší použít celé krabice.

Krb s kulatým portálem

Jeho montáž je časově náročnější: je nutné dobře přilepit oblouk.Pro tento krb byly zapotřebí 4 velké boxy (jako z TV).

Kresba krbu z kartonu o rozměrech

Samostatně přilepená základna.Na vnitřní straně polystyrenu lepené výztuhy.Hmotnost se ukázala jako pevná a základna se ohýbala bez zisku.Proužky byly nainstalovány asi po 5 cm a byly přilepeny k barvělepicí pásku, pak lepte základnu na všech stranách.

Poté byla vyříznuta přední část a byla navržena zadní stěna.Je lepší jej ihned ozdobit, dokud není lepen.Přeneseme vyklenutý výřez na karton.Vystřihneme „cihly“ z lepenky a přilepíme je tak, aby okraje nepřesahovaly „oblouk“.Když lepidlo zaschne, sbírejte hlavní část portálu.Do portálu také instalujeme několik výztuh - s vysokou výškou může karton „hrát“ a vše dopadá pevně a rigidně.

Proces výroby krbu z kartonu

Dalším krokem je výroba krytu.Je to vícevrstvý - karton, polystyrenová pěna, karton.Všechno je naolejováno lepidlem, zátěž je nainstalována.Po zaschnutí lepidla (po 14 hodinách) bylo víko připevněno ke konstrukci páskou.DALŠÍ - dokončovací práce.

K odstranění nerovností od lepicí pásky lepíme všechny povrchy silným bílým papírem.Můžete si vzít listy formátu A4, můžete - větší velikosti.

Dále je zapotřebí role papírových ručníků a PVA lepidla.Zředíme ji 1: 1 vodou, nalijeme do sprejové láhve.Navlhčte ubrousek, položte jej a trochu stlačte.Mokrý tenký papír sám o sobě poskytuje úlevu, je jen mírně korigován a dosahuje lepšího účinku.Podobným způsobem zpracováváme všechny povrchy, vyjma „cihel“.Čekáme, až to zaschne.

Toto je takový povrch

Vezmeme barvu červeno-hnědé barvy a slonoviny (v tomto případě).Hnědé barvy "cihly", světlo - zbytek povrchu.Kartonový krb je téměř připraven.Zůstaldokončovací dotyk.

Tady je krb z kartonu

Po vysušení projdeme všechno mírně ponořeným štětcem ve zlaté barvě.Kartáč ponořte, vyždímejte a znovu odstraňte zbývající barvu na listu papíru.Pomocí polosuchého štětce míjíme „švy“ mezi cihlami a lehce se dotýkáme samotných „cihel“.Ve stejné technice klademe důraz na povrchovou strukturu.Je důležité neaplikovat příliš mnoho barvy.Nyní vše.Karton je připraven.

Nápady pro zdobení krbu z kartonu ve fotografickém formátu

Napodobení krbu můžete provést z kartonu libovolného tvaru.V této sekci je shromážděno několik nápadů.Už znáte principy montáže, můžete přijít s dekorací sami nebo použít nápady z fotografie.

Pokud použijete dobrou tapetu „jako cihla“, dopadne to velmi přirozeně

Pokud použijete dobrou tapetu „jako cihla, dopadne to velmipřirozeně

Z jedné velké krabice získáte středně velký krb

) Složitější tvar a použité pracovní polyuretanové výlisky

Imitace různých cihel

V procesu ...

Vytvoření vysokého portálu je velmi snadné

HodnotnéMožnost ...

I s komínem