DIY plot z profesionálního listu: podrobná foto reportáž

Jeden z nejlevnějších plotů pro letní dům nebo soukromý dům je z vlnité lepenky.Má jednoduchou konstrukci - zakořeněné sloupy, ke kterým jsou připojeny příčné klády.K tomuto grilu je připevněn profesionální plech pro samořezné šrouby nebo nýty.Vše je opravdu jednoduché, zejména pokud víte, jak používat svařovací stroj.Přestože existuje technologie bez svařování - na šrouby nebo na dřevěných příčkách.V každém případě si z vlastních vln můžete postavit plot z vlnité lepenky.Veškerou práci můžete provést samostatně, je-li to nutné, ale při instalaci listů je výhodnější pomoc s asistentem.

Konstrukce s kovovými sloupky

Nejjednoduššítovlenie - plot s pilíři kovu, kopané do země.Můžete použít trubky kruhového nebo čtvercového průřezu, ale je výhodnější pracovat se čtyřhrannými profily.

Konstrukce plotu je vyrobena z vlnité lepenky se sloupy

.

Délka sloupků se bere v závislosti na požadované výšce plotu, navíc se pro prohloubení přidá 1 až 1,5 metru.půda.Je nutné kopat do půdy pod hloubkou zamrzání půdy.Pro každou oblast půda zamrzne do různých hloubek, ale ve středním Rusku je to asi 1,2 m. Při určování hloubky, do které budete kopat dýmky, je lepší hrát bezpečně a otvory prohloubit.V opačném případě se síly zimních zvedacích stojanů jednoduše vytlačí a váš plot padne (viz foto).

Nedostatečné prohloubení podpěrných sloupů vedlo k naklonění plotu

Pro sloupy se obvykle používá profilovaná trubka o průřezu 60 x 60 mm s tloušťkou stěny 3 mm.Vzdálenost mezi sloupky je od 2 do 3 metrů.Čím větší je tloušťka profilovaného plechu, tím méně můžete vložit sloupy.Pokud je obtížné kopat půdu, má smysl udělat větší vzdálenosti, jinak můžete ušetřit na nákupu kovu - ředidlo, levnější a výrazný cenový rozdíl.

Protokoly pro sběr profilovaných listů se vyrábějí z profilové trubky 40 x 20 nebo 30 x 20 mm.Druhou možností jsou dřevěné kostky 70 x 40 nebo tak.Při použití dřeva se ušetří značné množství, ale strom zmizí rychleji, navíc je pokřivený z vlhkosti.S největší pravděpodobností budete muset za několik let změnit zpoždění a budou již kovová.Ale jako ekonomická varianta to potrvá několik let.

Plot z vlnité lepenky na dřevěných polenech

Při výrobě plotu z vlnitých lepenek pomocí vlastních dřevěných polen musí být dřevo pečlivě ošetřeno antibakteriální směsí (například Senezh Ultra)..Je lepší to udělat v koupelně - ponořte tyče po dobu 20 minut do roztoku úplně.Takževydrží déle.

Počet zpoždění závisí na výšce plotu.Až 2 metry - stačí dvě, 3 kolejnice od 2,2 do 3,0 metry, ještě vyšší - 4.

Pro podrobnosti o vyberte a postavte základ pro plot, přečtěte si zde.

Způsoby připevňování zpoždění k sloupům

Kovové zpoždění jsou svařovány buď mezi sloupky nebo vpředu.První metoda je časově náročnější a získává se více odpadu: musíte rozřezat potrubí na kousky.Ale s tímto uspořádáním je zpožděná konstrukce rigidnější: každý sloupek slouží jako podpěra plachty a „chodí“ méně, je-li to žádoucí, lze na ni položit několik dalších upevňovacích prvků.

​​

Pokud svařujete trubky před sloupem (ze strany ulice), je méně práce, ale stále musíte odpad odřezávat: je nutné, aby svar dvou sekcí dopadl na sloupek.Pokud uhodnete vzdálenost tak, aby ležely rovně.Potom si materiály kupujete předem a poté spočítejte krok instalace příspěvků.

Existují dva způsoby, jak svařovat kovové klády na sloupech

Pro připevnění dřevěných tvárnic jsou držáky svařovány před nebo po stranách - kovové rohy nebo vodítka ve tvaru písmene U.Poté do nich vyvrtají díry a upevní je šrouby nebo samořeznými šrouby.

Existuje možnost sestavit plot z vlnité lepenky bez svařování.K tomu je k dispozici speciální upevňovací prvek nazvaný X-bracket.Jedná se o křížovou desku se zakřivenými hranami, která je upevněna na samořezných šroubech.

X-držák proplot z profilovaného plechu bez svařování

Takto vypadá vše, když je namontováno

profdlážka plotů

Pro ploty se používá profesionální plachta s označením C - pro ploty a stěny.Stále existuje H a NS, ale nejsou vhodné pro ploty - jedná se o více střešních materiálů.Je vzácné vidět označení A a R, profily A lze použít pro ploty.

V označení za písmenem je číslo - od 8 do 35. Označuje výšku žeber v milimetrech.C8 tedy znamená, že profilovaný plech je určen k plotu a výška vlny je 8 mm.Čím vyšší je výška vlny, tím pevnější bude povrch.Při silném větru vezměte alespoň C10 nebo dokonce C20.

Tloušťka plechu je od 0,4 do 0,8 mm.Nejoptimálnější variantou je tloušťka 0,45 mm nebo 0,5 mm.Jsou vhodné pro vzorkování až do výšky 2,5 m.Pokud potřebujete vyšší, vezměte si alespoň 0,6 mm.

Výška listu je obvykle kolem 2 metrů, najdete 2,5 m. Šířka se může velmi lišit - od 40 cm do 12 metrů.Různé továrny vyrábějí vlnité lepenky různých formátů.

Standardní paleta barev, ve které jsou natřeny plechy z profilovaného kovu

Profilované plechy mohou být galvanizovány, mohou být natřeny (natřeny o 15-25% dražší než pozinkované).Používají se dva typy barev: práškové a polymerové.Práškové lakování je odolnější, ale také dražší.

Na jedné straně jsou natřeny plechy - na druhé straně galvanizované, potažené šedým základním nátěrem, na dvou.Oboustranný nátěr, přirozeně dražší než jednostranný nátěr, ale vzhled je lepší aživotnost je delší.

Toto je pohled z nádvoří plotu s oboustranným malířstvím

Nosné trubky a klády plotu jsou obvykle opatřeny základním nátěrem a poté natřeny.A nějak se stalo, že byly natřeny tmavou barvou.Poté, co k nim připojí profesionální list natřený na jedné straně, získají jasně viditelnou „kostru“ na světle šedém pozadí.V malém prostoru je to rozhodující.Dávejte pozor a postavte si plot z vlnité lepenky svými vlastními rukama, natřete nosný rám světle šedou.Výsledek vás potěší: vypadá to ze dvora mnohem lépe.

Jak upevnit profilovaný plech k rámu

Připevněte plech pomocí šroubů nebo nýtů.Samořezné šrouby pro profilovaný plech jsou pozinkované, jsou lakované.Vyzvedněte je, aby odpovídala barvě plotu.Utáhněte je pomocí šroubováku pomocí trysky.

Krok instalace závisí na vlnové délce a výšce plotu.Čím vyšší je plot, tím častěji je třeba instalovat upevňovací prvky.Normálně platí, pokud je upevněn vlnou ke zvýšení pevnosti, se dvěma zpožděními může být namontován do šachovnicového vzoru a ne nad sebou.

Při montáži je důležité první list svisle odkázat.Poté budou všechny ostatní nainstalovány bez problémů.Při pokládání listů přichází další k již nainstalované jedné vlně.Připojte se ke spodní části vlny.Je nutné instalovat samořezný šroub přísně kolmo.Poté je díra blokována podložkou a srážení nezpůsobí loupání barvy.

O tom, jak lze opravit plot na plotu, se podívejte na video.

Ohrada pro kutily z vlnité lepenky: foto zpráva

Ohrada byla postavena od sousedů afrontální.Celková délka je 50 metrů, výška 2,5 m. Na přední straně byl použit hnědý profilovaný plech, na hranici pozinkováno, tloušťka 0,5 mm, třída C8.

Kromě toho byly zaslány tyto materiály:

  • profilovaná trubka 60 x 60 mm, tloušťka stěny 2 mm, trubky 3 m dlouhé;
  • umístí na sloupky a brány brány 80 x 80 mm se stěnou 3 mm;
  • polena 30 x 30 mm;
  • brána a rám brány 40 x 40 mm;

Jedna osoba postavila hotový plot z vlnité lepenky vlastníma rukama

Plot je instalován na kovových sloupech, mezi nimiž je základna zaplavena.Je to nutné pro majitele, protože se plánuje rozbít květinovou zahradu před plotem (vidíte plot vyrobený pro to).Je také nutné, aby voda nezasypávala loděnice při silných deštích.Plechy nejsou upevněny přímo ze země, ale trochu dozadu.Tuto mezeru uzavírá výsek - páska, která v některých průmyslových odvětvích zůstává.Děje se tak konkrétně proto, aby neblokoval přívod vzduchu, takže Země rychleji schne.

Vnitřní pohled na hotový plot

Příprava kovů

První etapa je příprava trubek.Ze skladu je trubka zrezivělá, takže slouží po dlouhou dobu, musíte ji vyčistit, poté ošetřit „Anti-rez“ a poté ji natřít.Je vhodnější nejprve připravit všechny trubky, základní nátěry a barvy a poté začít s instalací.Rez byl očištěn kovovým kartáčem namontovaným na mlýnku.

Potrubí musí být očištěno od rzi

Potrubí ve skladu byla vysoká pouze 6 metrů.Protože výška plotu je 2,5metrů, musíte pochovat dalších 1,3 metru, celková délka sloupce by měla být 3,8 metru.Aby ušetřili peníze, rozdělili je na polovinu na 3 metry a chybějící chyběly různé druhy kovového šrotu na farmě: rohové výřezy, kování, kousky různých trubek.Potom se očistili, připravili a namalovali.

Instalace sloupů

Jako první byly nainstalovány dva rohové sloupky.Jímky byly vyvrtány obchodně zakoupenou hnědou.Půda je normální, trvalo to asi 20 minut na jednu díru o hloubce 1,3 metru.

Vrtání otvorů pod sloupky

První sloup byl položen vodorovně a zvedl se nad zemí do výšky 2,5 metru.Chcete-li nastavit druhý, bylo nutné porazit výšku.Používá se hladina vody.Je nutné ji vyplnit tak, aby zde nebyly žádné bubliny - z kbelíku, a ne z kohoutku, jinak bude ležet.

Druhý sloup postavte na zbitou značku (položte na tyč, která byla umístěna vedle otvoru) a betonujte.Když byl cement zasazen, bylo mezi sloupy taženo provázko, po kterém byly všechny ostatní vyrovnány.

Standardně se používala technologie odlévání: dvakrát se do díry nainstaloval svinutý střešní materiál.Uvnitř byla umístěna trubka, nalita do betonu (M250) a umístěna svisle.Hladina byla ovládána olovnicí.Je velmi důležité správně nastavit sloupy, jinak bude celý plot zkosený.

Během tohoto procesu se několikrát ukázalo, že beton nebyl nalit uvnitř válcovaného střešního materiálu, ale mezi ním a stěnami jámy.Hrabání odtamtud je trochu potěšení, protože vyčnívající část byla vyříznutaokvětní lístky připnuté k zemi s velkými hřebíky.Problém byl vyřešen.

Takto byl materiál střešní krytiny fixován

Poté, co se beton postavil, vytvořili jsme přenosné bednění z desek pokrytých hustou fólií.S jejich pomocí byla základna zaplavena.Pro zesílení jsou na spodní straně přivařeny tyče výztuže k sloupkům na obou stranách.Kolem nich bylo umístěno bednění.

Bednění pro sokl

Instalace propojek

Vyčištěné, opatřené a natřené trubky pro příčky byly vyříznuty a svařeny.Vařené mezi příspěvky.Je také únavné dát na úroveň, aby bylo snazší opravit.

Vaření překladů

Po ukončení svařování jsou všechna místa svařování očištěna drátěným kartáčem, ošetřena „antikorozní úpravou“ a poté natřena.

Instalace profilovaného plechu

Protože horní můstek prochází podél samotného vrcholu plotu a je přivařen přesně k úrovni, nebyly problémy s vyrovnáním a instalací plechů.Nejprve byly upevněny podél okrajů, poté byly nainstalovány mezilehlé šrouby.Aby je bylo možné vyrovnat rovnoměrněji, vytáhli nit mezi krajními.

Rovnoměrně nainstalované příslušenství je také krásné.

Poté byly brány svařeny a upevněny.Jako poslední dotek - nahoře jsou nainstalovány další prvky - profil ve tvaru U, který zakrývá horní část plotu a zátky na trubkách.

Konečný pohled na plot z profilovaného plechu vytvořeného samostatně

Jak víte, není nic zvláštního složitého.Je důležité zarovnat póly a přivařit rám.To aje tu hlavní úkol.Hodně času - asi 60% je věnováno přípravě dýmek - čištění, základní nátěr, lakování.

Profilovaný plot s cihlovými sloupy

Profesionální plech kombinovaný s cihlovými sloupy vypadá solidně

Samozřejmě,plot s cihlovými sloupy vypadá dekorativní.V případě potřeby to zvládnete, ale zabere to více času.Existují dvě možnosti:

  • Vytvořte základ úplného pruhu.Ale je to dlouhé a drahé.Na dobře odvodněných půdách můžete vytvořit mělký základ, na stoupajících půdách budete muset kopat pod hloubku mrazu půdy.A ačkoli páska nebude široká, je tu spousta práce - kopat příkop po celé délce plotu, dát bednění, pletené vyztužení, nalít a pak dokončit.Položte na vrchol cihlové sloupy.Odolný, spolehlivý, ale drahý.
  • To se provádí podle výše uvedeného schématu: nesení sloupů se základnou.Kolem sloupů ležela cihla.Tato metoda je levnější.Zde si přečtěte asi jak položit sloupy cihel.

Schematický diagram konstrukce plotu s cihlovými sloupy

Celá technologie je stejná, pouze výztuž bude potřebovat pevnější - dva pásy dvou prutůs průměrem 10 až 12 mm.Bude nutné nainstalovat vložené prvky do sloupků, ke kterým budou vodítka připojena.Mohou být k trubce přivařeny (hypotéky), jakmile je odkrytá a zabavená.

Fotografie designu profilovaného plotu

Profilovaný plech je často kombinován s kováním,někdy je rám vařen z profilové trubky, je v něm namontován profesionální plech a to vše zdobí kovové vzory - kované nebo svařované.Další možností, jak učinit plot nestandardním, je instalace vlny ne svisle, ale vodorovně.Malá zdánlivá změna, ale pohled je jiný.Několik nápadů ve fotogalerii níže.

Horizontální plot z profilovaného plechu
Krásná kombinace kamene, kování a červenohnědého plechu
Pilíře zkulatá kovová trubka, k nim jsou na zadní straně přivařeny pásy, k nimž jsou kované plechy
a polykarbonátové vložky
Více variací na téma kování
​​
Zbarvení může být monotónní
Musíte se pohrávat s nelineárním topem
]