DIY řemesla pro domov: nápady na výzdobu a interiér

Každá milenka a majitel chce, aby byl jejich dům krásný a pohodlný.Tento článek obsahuje řadu nápadů pro domácnost, které vám umožňují dosáhnout tohoto výsledku malou investicí času, peněz a úsilí.

Zdobíme stěny

V poslední době jsou malované nebo pasty velmi populárníobyčejný tapetový papír.Ano, slouží jako skvělé pozadí pro doplňky, nábytek atd.Velké prázdné prostory však vyžadují nějaké doplnění.Jak vyzdobit prázdnou zeď?Existuje mnoho způsobů, stačí si vybrat ten správný.

Pokud víte, jak kreslit, můžete školku proměnit ve večerních hodin v báječné místo.Existují pouze speciální fluorescenční barvy

Geografické mapy na stěnách

Extrémně jednoduchý a velmi efektivní nápad pro domov, který pomáhá řešit problém prázdných stěn - nalepte geografickou mapu.Není vhodný do žádného pokoje ani do jakéhokoli interiéru, ale do dětského pokoje, pracovny, balkonu nebo lodžie av některých případech i do ložnice nebo obývacího pokoje najdete možnosti.Je důležité vybrat tu správnou kartu pro interiér a nejsou pouze „obyčejné“ - geografické.Existují starověké, navigační, stylizované atd.

Pokud můžete čerpat
)
To je vhodné nejen pro školku, ale také pro obývací pokoj
Pro stylminimalismus má také možnosti pro zdobení stěn geografickou mapou
Obvyklá zeměpisná mapa vypadá skvěle
Strop lze také zachytit
Pro nestandardníinteriéry nestandardní přístup
Také zajímavá možnost
)
Digitalizace ve všem
Stylizované mapy lze nalézt pod jakýmkoli (téměř) interiérem
V modrých tónech

Kde najdu podobné karty?Geografické mapy najdete v knihkupectvích nebo kancelářských potřebách.Nenajdete zde stylizované ani starožitné.Některé možnosti najdete v obchodech s tapetou.Tam jsou ve formě fotografických tapet.Mnoho různých na milované mnoha Aliexpress, můžete hledat v jiných online obchodech.Existuje však i jiná možnost: najděte si mapu, která se vám líbí na internetu, uložte ji na média a vytiskněte ji ve společnostech zabývajících se venkovní reklamou.Jediným požadavkem je karta velkého formátu.Budou to samozřejmě moci zvýšit, ale ne do nekonečna.Původní obrázek by tedy měl být vysoce kvalitní a velký.

Vyrábíme modulární obrazy

Myšlenka domu - obrazy a fotografie na stěnách - není nová a plná mnoha.Ano, je to klasika, ale chci něco nového a neobvyklého.Jednou z možností jsou modulární obrazy.Toto je jeden obrázek rozdělený na různý počet fragmentů.Fragmenty mohou mít různou nebo stejnou velikost.Tyto „kousky obrázků“ se často nazývají „moduly“, odtud název „modulární obrázek“.

Rozdělte obrázek na fragmenty modulu

Jako objekt můžete vzít jakýkoli plakát, plakát, fotografickou tapetu.Svůj oblíbený obrázek můžete znovu vytisknout v reklamní agentuře.V takovém případě můžete dokonce pořídit fotografii nebo blízké přátele, svou oblíbenou krajinu atd.Na základě složení obrázku je rozdělen do několika částí, řezaných.Rámy vytvářejí rámy.Rozměry rámečků by měly být o 3-5 cm menší než úlomky, aby bylo možné modul zabalit a upevnit na záda.

Příroda je jedním z nejpopulárnějších motivů
Rozbijte vzor v závislosti na složení
Ne méněrelevantní jsou městské krajiny
Zapadající slunce na moři - což může být romantičtější
)
Pláž, slunce, léto ...
Nápadypro domov: neobvyklá dekorace na zdi pomocí modulárních obrazů
Při výběru obrázku se řiďte existujícím prostředím
A opět květiny ...
Nejlepšíokamžiky života
Je také možné symetrické rozdělení
Fantasy - možnost pro dospívající
A to je pro milovníka Spider-Mana
)
Geografické mapy lze použít v této podobě

Rámy mohou být vyrobeny z dřevěných prken, pokrytých tenkou překližkou neboDřevovláknitá deska.Nejjednodušší je však vzít pěnu dostatečné hustoty (300 - 350 g /m3) o tloušťce 4–5 mm nebo více.Trochu to stojí, můžete jej řezat pomocí jakékoli pily, nepoškodí papír, váží pouhou maličkost, takže můžete moduly připojit i na oboustrannou pásku.Obrázky můžete k tabletům připojit pomocí lepidla (najít tu správnou) nebo sešívačkou a sponkami.

Dekorativní zrcadla

Myšlenky pro domácí zrcadla nejsou nové.První vzorky tohoto magického skla se objevily před naší dobou a byly extrémně drahé a vzácné.A není divu.Samotné zrcadlo je skvělým doplňkem a pokud má neobvyklý tvar nebo úžasný rám, stane se určitě interiérovou dekorací.

Z zrcadla můžete vyřezávat nápisy, ozdobné předměty nebo jejich obrázky
Neobvyklý rám mění obyčejné zrcadlo na ozdobu
Je to tak jednoduché- kruhy ze zrcadel a interiér je transformován
Zrcadlový květ
Nápady pro dům: zdobí stěny ozdobnými zrcadly
Ze souboru malých kulatýchsamolepící zrcátka, můžete udělat jakýkoli vzor na zdi
Motýli ze zrcadla - zajímavý nápad
Pokud dokončíte police, komodu, noční stolek ve stejném stylu ...
]
Z obdélníků můžete sestavit ozdobný panel
Geometrické vzory ze zrcadla učiní interiér jedinečným

Takové kompozice mohou být vyrobeny nejen z obyčejného zrcadlem potaženého skla.Na trhu je akrylové zrcadlo.Je to flexibilní a absolutně bezpečný materiál.Neníposkytuje ideální odraz jako „normální“ zrcadlo, ale pro tyto podmínky to není nutné.Potřebujete plastový materiál, se kterým se snadno pracuje.Prodávají sady fragmentů různých tvarů a velikostí, na jejichž zadní stranu je vložena oboustranná páska.Montáž takového zrcadla je jednoduchá: odstraňte ochrannou fólii z lepicí pásky, naneste a stiskněte.To je vše.

Vyrábíme doplňky pro výzdobu domu

Mnoho nápadů pro dům se týká vytvoření jedinečných autorských řemesel, díky nimž je náš domov nezapomenutelný a pohodlný.Atmosféru domu vytvářejí právě tyto věci.Navíc není nutné utrácet neuvěřitelné množství času a peněz na jejich vytvoření.Existují velmi jednoduché nápady, které používají ty všední a někdy i nezdravé věci.

Nápady pro domov jsou celé moře příležitostí ke zlepšení interiéru nebo pohodlnějšího života ... a někdy i oba

Dekorace vázya lahvičky z krajky

Úžasné transformace mohou trvat velmi málo času.Například z obyčejné vázy, láhve nebo plechovky můžete vytvořit vázu jedinečné krásy.Navíc samotný proces bude trvat 10-15 minut.To je, pokud máte vše po ruce.A kromě dekoračních předmětů potřebujeme pouze krajky, PVA lepidlo, nůžky a kartáč.

Všechno je přesně tak, jak jste si mysleli.Jednoduše zabalte nádobu do krajky, ořízněte ji na míru, přilepte ji a počkejte, až zaschne.To je vše.Ale výsledek vás potěší.

Pletená krajka může mít jakýkoli tvar
Nádherné vázy se vyrábějí z běžných lahví
]
Kdo řekl, že krajka by měla být bílá ...
Vypadá to velmi něžně i na vulgárních bankách

Krajky lze koupit nebo svázat.Druhá možnost umožňuje zdobit vázy složitých tvarů, které mohou být běžné krajky zdobeny s velkými obtížemi.Pokud nevíte, jak plést, ale chcete ozdobit vázu neobvyklého tvaru, podívejte se na úsek.Existuje takové a v poměrně širokém rozsahu.S pomocí roztahování prolamované, většina problémů je odstraněna.

Zen Garden

Pokud hledáte originální domácí nápady, zvažte mini Zen Garden.Je to snadné, vypadá skvěle a může vám také pomoci relaxovat a uklidnit se po náročném dni v práci.Pouze toto příslušenství není určeno pro rodiny s malými dětmi ....Budete rozumět proč.

Původní zenová zahrada je poměrně komplikovaný systém, ale stylizace mohou být vyrobeny z průhledného kulatého obalu nebo dokonce ze skleněné cukrovinky, vázy nebo malého akvária.Budete potřebovat více písku pro návrh krajiny, terária nebo akvária a hustou rostlinu nebo kaktus.

Proces vytvoření miniaturní stolní japonské zahrady je jednoduchý
Několik dalších možností
Hlavní myšlenky: po brázděJaponecZenové zahrady
Takové bytové dekorace by se měly vyrábět na krátkou dobu, ale vypadají skvěle

Nejprve se budeme zabývat tím, jak zacházet s rostlinou.to může být zasazeno v malém hrnci, a pochovat to v písku.Místo hrnce můžete použít ponožku s půdou (uvázat ponožku).Některé rostliny (kaktusy) lze zasadit přímo do písku.Obecně platí, že si vyberete jakoukoli metodu, ale s přímým přistáním v písku se musíte postarat o normální drenáž - oblázky dejte na dno.

Do nádoby se nalije písek, umístí se nádoba s rostlinou nebo její kořeny a to vše se do určité míry pokryje pískem.Všechno je připraveno.Nyní je povrch písku vyrovnán a na něj jsou aplikovány výkresy.Pro kreslení je k dispozici speciální kovová hůl, ale pro začátek je vhodná i dřevěná.

Pokud se chcete přiblížit k originálu, můžete si vyrobit stolní verzi japonské zahrady z malé zásuvky.Rám krabičky je složen z dřevěných bloků nebo bambusových kmenů, spodní část je obvykle vyrobena z překližky nebo dobře osazených a zpracovaných dřevěných prken.Stále si můžete udělat nohy.

Kapacita mini-zenu v procesu vytváření
)
Vyplňte výběr
Nejjednodušší možnost
Pro relaxaci a zklidnění
Vytváření reliéfů bude musetuklidnit se
Další možný základ pro miniaturní stolní japonskou zahradu
]

Výsledná nádoba je také naplněna jemným pískem, ale co ještě přidat je vaše firma.Můžete zasadit několik rostlin, položit kameny, oblázky, dát svíčky, figurku Buddhy.Obecně platí, že zde každý již vytváří svůj vlastní zen)]

(3201)Mini zahrada v domě

Existují dva typy miniaturních zahrad, které lze vyrobit pro výzdobu interiéru domu nebo bytu:otevřené a napůl uzavřené.Otevřená mini-zahrada se vyrábí ve velkých plochých nádobách, paletách.Můžete použít miniaturní rostliny, jako jsou "bonsaje", sukulenty a malé kaktusy.

Otevřená mini-zahrada v bytě nebo domě

Při výběru rostlin věnujte pozornost nejen velikosti, ale také půdě, ve které rostliny rostou.Při dostatečně velké ploše mini-zahrady ji lze rozdělit na zóny s různou kyselostí půdy, ale bude to vyžadovat fyzickou separaci a demarkaci pomocí fyzických příček z plastu, aby se půda nemíchala.

Polouzavřené stolní zahrady vypadají úžasně

Tato vnitřní výzdoba vytváří skutečnou zahradu.S cestami, lavicemi, skalkami atd.Můžete si dát dům hraček, vytvořit rybník.Všechno, co vám řekne vaše fantazie.

Polouzavřené mini zahrady se vyrábějí ve skleněných nádobách.Kulatý vzhled velmi zajímavý: akvária, vázy.Vylévají půdu nebokameny, sázené rostliny.V takovém omezeném objemu je však třeba rostliny vybírat nejen podle typu půdy, ale také podle stupně osvětlení, zavlažovacího režimu atd.Různé způsoby, jak pečovat o rostliny v bance, nebudou fungovat.

Jako půda lze použít oblázky různých velikostí, skořápky, písek a samotnou zeminu
)
Nejmenší zahrady ...
Neskutečná krása v takovém objemu
A pak - zahrada mechu ... kousek pohádky

V takových kontejnerechMůžete pěstovat různé odrůdy mechu.Ve skutečnosti jsou velmi krásné a pouze v takových miniaturních zahradách a můžete je vidět do nejmenších detailů.Některé z nich připomínají stromy nebo keře, jiné jsou spíše jako bylinné rostliny.Od oblázků a mechů vytvořte širokou škálu kompozic, které reprodukují skutečné krajiny nebo nás přenesou do pohádkové země.

Polštáře na pohovky pro kutily

Když se podíváte na fotografie interiérů, všimnete si, že ve většině z nich polštáře dodávají interiéru zvláštní nádech.S jejich pomocí se nudný interiér promění v živý a nezapomenutelný.Kromě toho vám velké množství polštářů umožňuje pohodlný odpočinek.Takový nápad pro dům vám umožňuje rychle změnit „náladu interiéru“ a přidat pohodlí domova.

V případě použití tkanin je vše jasné - vybíráme barvu a strukturu interiéru.Existují však domácí polštáře, z nichž foukápohodlí.Pozoruhodným příkladem jsou pletené polštáře.Různé vzory, barvy, tvary.Ale je tu jen jeden výsledek - opravdu je chci obejmout a zmáčknout.Oni se velmi netradičně smějí.

Ze starých cyklistických pyžam a svetrů
]
A tyto staré džíny se promění v originální povlak na polštář ... potřebujete pouze látku s přilnavou podložkou
Ze starého úpletunakrájené na proužky, můžete tyto polštáře plést do dekorativních polštářů
Se vzory
Pletený zázrak - velmi pohodlný
Krajka na polštáře- musí být vybrán styl
Shaggy fabric - jednoduchý a účinný

Co mám dělat, když nevím, jak plést?Na tom nezáleží.Koneckonců, tam jsou staré svetry.Vaše nebo dětské.Dělají velmi zajímavé a elegantní polštáře.Vystřihněte staré pletené výrobky podél rukávů, vložte polštář do polotovaru s polštáři a přišijte na obou stranách.Všechno, designový polštář je připraven.

Stále můžete používat krajky, vlněné tkaniny, staré džíny, dokonce i pyžamo.Všechno se hýbe.A čím cizí zbarvení, tím zajímavější výsledek.

Nápady pro dům: různé drobnosti vlastníma rukama

Atmosféru a pohodlí v domě vytvářejí nejen globální věci.Spousta malých věcíkteré lze vyrobit z improvizovaných materiálů, přinášejí neméně a někdy i větší potěšení a užitek.Často je používáte.Ale po měsíci se ani nedíváte na stejné obrázky nebo zrcadla.V této sekci bylo shromážděno několik nápadů, jak z domu udělat útulné a pohodlné místo.

Příležitosti - moře

Podnos na boty s oblázky

Majitelé soukromých domů musí jít do dvora bez ohledu na počasí.Obuv proto vždy nezáří čistotou.Mnoho lidí se dostane ze situace umístěním gumové rohože poblíž dveří nebo vložením gumové podložky.Ano, špína se nešíří, ale pohled není nejatraktivnější.Situaci výrazně zlepšíte pouhým nalitím oblázků do palety.Voda teče dolů kameny, kapání na nich není vidět, nečistoty.Pravidelně bude nutné namočit kamínky do vody a opláchnout - odstranit nahromaděné nečistoty, ale kamínky jsou opakovaně použitelným materiálem a nelze je jednoduše „vymazat“.

Nápady pro uložení obuvi v domě

Pokud není pryžová paleta, můžete svrhnout dřevěnou bednu o výšce asi 10 cm. Na břehu řeky, moře atd. Se nacházejí oblázky..d.V extrémních případech je najdete v obchodech designérů nebo tam, kde se prodávají předměty pro akvária.Ale nákup tohoto „kouzla“ je drahý.

Skladování šátků

Šály, šátky a jiné podobné předměty jsou obvykle v každé rodině četné.Jak je uložit, aby nezabíraly mnoho meta, jsou vždy po ruce, a dokonce ani nejsou pomačkané?Existuje několik životních hackůcož můžete snadno udělat sami.

První.Připevňujeme kovové kroužky k běžnému závěsu.Prsteny mohou být plastové nebo kovové.Oba lze nalézt v odděleních prodávajících záclonové tyče.Jsou tam jen ty, co do tvaru, velikosti a materiálu.Prsteny lze přibít na dřevěné věšáky /věšáky /trempely, připevněné sponkami ze sešívačky, k plastovým lepidlům nebo svázané nitěmi.A to je vše, máte šátek úložiště.

Nápady pro domácnost: jak ukládat šátky

Situace s druhým zařízením je o něco složitější.Budete potřebovat zpracovanou desku a tucet nebo dvě kolíčky na prádlo.Připevněte kolíčky na prádlo k baru na jedné straně.Mohou být přibity, přišroubovány, přilepeny.K upevnění samotné struktury ke zdi budou stále zapotřebí smyčky.

Další domácí ramínko

Oba domácí nápady jsou praktické, vyžadují minimum peněz a trochu času.A zhodnoťte přínos sami.Zejména na jaře a na podzim, kdy je na polici spousta šátků, šátků, květináčů.

Namísto poličky

Poličky jsou dobrá věc, ale ne všude, kde jsou vhodné, a dobré kopie stojí hodně.Knihy však musí být někde uloženy.Výstupem jsou kovové svorky.Když jsou nainstalovány, spodní kniha podporuje 4-5 kusů, které se na ni jednoduše vejdou.

Držák na knihy - všechno geniální je jednoduché

Nevýhoda je zřejmá - spodní kniha není k dispozici.Cesta ven je položit ty nepopulární nebo neten pravý.

Držáky klíčů a další drobné věci

Jedním z největších problémů je to, kde zavěsit klíče, aby je bylo možné rychle najít, a dokonce okamžitě zavěsit nebo odstranit.Jednou z dobrých možností je magnetická deska, ale kde ji hledat, je otázkou.Ale můžete si udělat legrační držáky míče pro tenis.Jsou rozřezány na asi třetinu průměru.To je vše.Držák je připraven.Je třeba to někde opravit.Na zeď můžete pomocí hřebíků připevnit několik kusů na samostatnou desku a již samotnou desku připevnit na zeď, skříňku atd.

Místo držáku klíče, roztomilé tváře

Takového držáku můžete vyrobit pro malé věci během několika sekund.Podívejte se na tenisové míče déle.A aby to bylo ještě zajímavější, jsou na míč nalepeny oči.Ukázalo se, že takový vtipný smajlík.

Košík z plastových vaniček a kolíčků na prádlo

Čelo farmy je plné plastových nádob na potraviny, ale nápady pro dům s jejich účastí nejsou běžné.Našli jsme jednu takovou možnost, kdy hrdina je literární kapacita majonézy.V zásadě to zvládne každá nádoba s velkým průměrem a malou výškou.V opačném případě bude používání „koše“ nevhodné.

Odpad v příjmu - koš z plastové nádoby

Pomocí univerzálního lepidla lepíme nádobu pomocí špendlíků na prádlo.Když lepidlo zaschne, zakryjte povrch lakem nebo dřevěným olejem.Uvnitř zavíráme kryt z bavlny nebo lnu.Děláme to trochu déle, než je nutné,takže můžete skrýt ošklivou hranu za klopou.

Rukojeť je vyrobena z ocelového drátu o průměru 3–4 mm.Z toho ohýbáme oblouk.Na jednom konci vytvoříme smyčku, v boční stěně pomocí hřebíku zahřátého na oheň, uděláme dva diagonálně umístěné otvory (jeden naproti druhému).Jedním otvorem vytvoříme smyčku na rukojeti.Ohýbáme drát na druhé straně, provlékneme jej skrz druhou díru a vytvoříme smyčku.Rukojeť zdobíme konopným lanem.Z toho můžete vyrobit šperky pro koš.Pokud víte, jak tkát makrely - úžasné, ne - půjde také obyčejný cop, tkaný z několika vláken.

Stojan na pohovku nebo židli pod šálky /skleničky /noviny

Šálek čaje ve vaší oblíbené židli je skvělý nápad.Ale není kam dát pohár, telefon vždy padá mezi sedadlo a „minulost“.Loketní opěrky moderních modelů jsou měkké, nemůžete na ně nic položit.Chytří lidé přišli se stojanem na poháry /brýle (na obrázku).Mimořádně jednoduchá a velmi pohodlná věc.Několik domácích nápadů vám přinese příjemnější chvíle.

Velmi pohodlná věc.Stojan na křeslo nebo pohovku na pohár nebo sklenici

Budou zapotřebí tři prkna o šířce nejméně 25 cm, které se srazí do tvaru písmene „P“ (spojení lze zesílit pomocí truhlářských rohů).Výška překladu je o něco vyšší než výška loketní opěrky, stůl by neměl vyčnívat více než 1/3 šířky sedadla, jinak prostě nebudete sedět na židli.Konstrukce je umístěna do strany, spodní část je tlačenapod židlí.Slouží jako zarážka a neumožňuje převrácení návrhu.Pro jistotu vytvořte spodní část mnohem déle než „stůl“.Také pro mobilitu můžete instalovat kola, ale nezapomeňte, že nohy moderního nábytku jsou nízké a kola jsou malá a budete je muset připevnit ze strany.V opačném případě stojan jednoduše nespadne pod židli.

Kam schovat misky pro psy

Majitelé psů vědí, jak obtížné je najít místo pro psí misky.Psi žijící v bytě nebo domě se obvykle krmí v kuchyni.Tam dali misky.Jsou však potřeba půl hodiny denně a pak jsou celý den zmatení pod nohama na podlaze.Můžete problém vyřešit elegantně.Nainstalujeme misky do jedné ze zásuvek.Potřebujeme to - otevřeli krabici, nalili jídlo.Krmení je u konce - misky se umývají, nasazují, zásuvka se zatlačí zpět.Všechno je perfektní a nikoho neobtěžuje.

Kam umístit misky pro psa

Tato myšlenka bude vyžadovat malou modernizaci krabičky.Kolem obvodu je zabalena malá sekce nebo roh.Obdélník požadované velikosti je vyříznut z překližky, dřevotřískové desky nebo jiného plošného materiálu.Vyřízneme v něm díry pod miskami a poté namalujeme (je-li to nutné).To je vše, nápad je implementován.Zbývá trénovat domácí zvířata.

Myšlenka skladování pantoflů

V každém domě nebo bytě s populací dvou nebo více lidí jsou pantofle vždy ztraceny, zmateny a někde zmizí.Jedním ze zajímavých nápadů pro řešení problému jsou takové trubky /držáky pro pantofle.Pod každou dvojicívlastní potrubí.Objednávka je zaručena.

Trubky mohou být z nerezové oceli, mohou být odříznuty z plastových trubek velkého průměru.Bude jen nutné nakládat s plátkem dobře - aby bylo pohodlné a krásné.