DIY zdivo

Jedním z módních trendů ve výzdobě prostor je cihlová zeď.Dobré pro ty, kteří mají zděný dům.Vše, co je pro ně potřeba, je odrazit omítku a lehce „zahrát“, co je k dispozici.Ale co zbytek?Existují tapety a cihlové dlaždice, ale ne všechny jsou uvěřitelné a dobré jsou téměř jako přírodní cihlová zeď.Nejlepší možností v tomto případě je vlastní imitace cihel pro vnitřní výzdobu.Navíc „cihlové dlaždice“ mohou být provedeny samostatně, nebo můžete - navrhnout celou zeď najednou.

Jak napodobit cihlovou zeď: krátký seznam metod

Nejjednodušší je, pokud máte pod omítkou ukryté zdivo.Naneste omítku, očistěte švy, základní nátěr a barvu.Ukázalo se, že přírodní cihlová zeď.A ona bude vypadat dost"Staré" a vintage.Ti méně šťastní budou muset toto zdivo napodobit.Dobrou zprávou je, že existuje mnoho způsobů, jak jsou dostupné levné materiály, můžete udělat „cihlovou zeď“ na beton, sádrokarton, překližku ... na více či méně odolný povrch.Mimochodem, většina technik trvá trochu.Zde je návod, jak si můžete udělat imitaci cihly pro vnitřní výzdobu:

 • Vydělejte „cihlové dlaždice“ rozřezáním pravidelné cihly na talíře.
 • Kreslení akrylovými barvami.
 • Vytiskněte obrázek a použijte jej jako tapetu pro fotografie.

  Je jasné, proč byly „cihlové“ stěny v poslední době tak populární

 • Vytvořte si silikonovou formu s potiskem krásných cihel a vrhněte do ní omítkovou dlaždici napodobující cihlu..
 • Napodobujte zdivo pomocí omítky, lepidla na dlaždice, ozdobné omítky.Stehů:
  • pomocí pásky;
  • řezání a odstraňování přebytku;
  • vytlačování stehů se vzorem.
 • Řezané z tenké pěny.
 • Vyříznuté ze sádrokartonu.
 • ​​
 • Vytvořte rám z tenkých prken.Prkna jsou švy, mezi nimi vyplňují prostor řešením.Bude to cihla.

  Rám pro napodobování cihlové zdi

Toto je pouze krátký seznam.V každém bodě existuje několik technologických rozdílů.Imitace cihel pro vnitřní výzdobu lze tedy provést nejméně tuctem způsobů.Pojďme si o něčem promluvit podrobněji.

Řezání cihel

Zdá se to rozumnéCílem je nahradit drahé dlaždice z cihel maltou cihlami rozloženými na deskách.Cihla je však potřebována v dobré kvalitě, bez dutin, heterogenit, spálených nebo spálených míst.Obecně je cihla potřebná drahá.Nebo ten starý.

Příklad řezaných cihel ... ale jedná se o dvě „krásné“ části

Je lepší pilu s kotoučovou pilou s chlazením vodou.Získejte dekorativní cihlové dlaždice v přirozené barvě.Tloušťka dlaždic - ne méně než 8-10 mm.Výhody jsou jasné: nízká cena, není třeba malovat - je zde přirozená barva.Tato domácí cihlová dlaždice se potom přilepí ke stěnám pomocí běžného lepidla na dlaždice.

Z řezaných cihel vyložíme jakoukoli texturu
)
Pro výraznější barvu můžete přikrýt matný lak
- navrhnout vnější rohy

Ale existují i ​​nevýhody: potřebujete cihlu dobré kvality, ale stále ji musíte najít.Při řezání se desky mohou zlomit.Pouze dva z nich jsou získány s krásným povrchem - ty extrémní.Zbytek bude muset být upraven ručně, čímž vytvoříte úlevu.Je to otřesné, zaprášené, dlouhé, obtížné a ne skutečnost, že se napodobování cihel bude skutečně učit „na úrovni“.

Se všemi nevýhodami se používá tato metoda.A to je snad jediná možnost domácí imitace zdiva, kteroulze použít pro vnější výzdobu .Pro tyto účely (dokončení fasády budovy) můžete mimochodem vidět cihlu na dvěpolovina.Všechno je levnější než nákup dlaždic.

Jak nakreslit zdivo na zdi

Pokud „mokrá“ nebo „prašná“ práce není váš kůň, ale můžete trochu nakreslit, můžete nakreslit cihlovou zeď.Budete potřebovat akrylové barvy, štětce, pár přírodních hub, maskovací pásku, silné papírové desky pro míchání barev.Při ředění barev pamatujte na to, že po zaschnutí akrylové barvy ztmavnou.A ještě jedna věc: rychle schnou, ale čerstvě nanesené lze očistit čistou handrou namočenou ve vodě.

Celý proces na postupných fotografiích

Nejprve připravíme pracoviště: uzavřete lištu a přilehlou podlahu polyethylenem nebo starou tapetu (je lepší ji upevnit na pásku).Maskovací páskou ohraničujeme hranice - nahoře, po stranách.Ve spodní části je omezovač základní deska, i když ji můžete odstranit, abyste se neznečistili.

Na zeď nakreslíme cihly

Dále, krok za krokem:

 1. Natíráme zeď bílou pololesklou akrylovou barvou.Nechte zaschnout.
 2. Připravte barvu pozadí.V jedné z papírových desek smícháme 1/6 tmavé barvy, 1/6 černé barvy a 4/6 titanové bílé.Okamžitě připravte trochu barvy, naneste na zeď houbou jednoduše nanesením povrchu namočeného v barvě na zeď.Nesnažte se vytvořit pevné pozadí - mělo by být roztrhané, texturované.Na některých místech jsme dali hustší barvu, dvakrát prošli, někde v průhlednější vrstvě.

  Připravte pozadí: nemělo by být homogenní

 3. Na suchém pozadí ručně, nikoli na pravítku, nakresleteněkolik řad cihel.Zaměřujeme se na standard pro zdivo: 25 x 6,5 cm, tloušťka švu je 0,8-1,2 cm. Při značení si uvědomte, že pomocí této technologie je jednodušší udělat šev trochu užší, malovat na něj, než se ho pak snažit rozšířit.
 4. Aby se obarvily „cihly“, musí být okr a sienna smíchány v různých poměrech, aby se získaly různé odstíny „cihlových“ barev - od žlutooranžové do nahnědlé.Mám nějaký stín, namaloval několik „cihel“ na náhodných místech.Smíchali jsme novou porci, namalovanou přes jiné cihly.Nátěr nanášíme štětcem, nesnažíme se získat jednotný povrch nebo hustou vrstvu barvy - vrstva pozadí je průsvitná.Okraje „cihel“ by neměly být rovné.
 5. K tradiční červenohnědé barvě přidejte do sienny a červeného okru trochu světlého okru, trochu bílou.V této barvě můžete malovat několik cihel v řadě.

  Postupně natírejte cihly různými odstíny

 6. Další odstín - do výše uvedeného složení přidejte hnědé mars a trochu vody.Naneste štětcem nebo houbou - podle potřeby.
 7. Přidáme-li bílou a pálenou siennu k okru a sienně, dostaneme další barvu.
 8. S těmito odstíny v náhodném pořadí natíráme všechny cihly.
 9. Pěstujeme bílé a trochu okrové, přidejte vodu.Aplikujeme kompozici houbou, která působí jako tampon.
 10. Vezměte starý zubní kartáček a vypálte kostní barvu.Namočte štětiny do barvy a stříkejte na zeď, simulujte heterogenitu a strukturu hliněných cihel.

  Konečnéstupně

 11. Dejte objem cihel: tenký kartáč namočený ve směsi tmavé a bílé.Přinášíme všechny cihly zdola, zprava nebo zleva.Vše na jedné straně, v závislosti na tom, kde je okno umístěno (na opačné straně od okna).Tloušťka vložky je odlišná, protože zdivo a cihly samotné nemohou být ideální.

Popis je mnohem delší, než dělat všechno.Začátečník může za den nakreslit asi 30 čtverečků imitace zdiva.Pro maximální důvěryhodnost existuje několik tajemství, o nichž budeme diskutovat níže.

Závěrečné úpravy

Aby byla cihla natřená na zdi co nejblíže přirozenému stavu, existuje několik malých tajemství:

 • Jsou-li stíny v blízkosti cihelUkázalo se, že jsou příliš ostré, mohou být zastíněny zubním kartáčkem (jiným) namočeným ve směsi bílé a přírodní sieny, silně zředěné vodou.

  Triky, bez kterých nebude důvěryhodnost

 • Po nanesení barvy na cihlu nečekejte, dokud nezaschne.Vezměte si vápno, přidejte trochu zatmění, namočte houbu a „rozbijte“ uniformitu barvy tím, že simulujete drsný povrch.K tomu se dotkneme cihly houbou.
 • Na talíři vedle hlavní šarže vytlačte trochu jiné barvy.V průběhu barvení mění barvu.Cihla nebude monofonní.Má hladkou a ne příliš přechodnou barvu.

  Imitace cihel pro vnitřní výzdobu: výsledek uměleckého úsilí

 • Rozměry cihel, jejich okraje, švy - všenemusí to být dokonalé.

S určitou schopností a pečlivostí je možné, aby malované zdivo vypadalo přirozeně.Hlavní pravidlo: neideálnost a heterogenita.

Imitace cihly pro vnitřní výzdobu ze štukové malty

Obecná myšlenka je jednoduchá: na zeď se nanáší vrstva sádry nebo lepidla na dlaždice, přes ni se prořízne /stlačí šev.Po zpracování okrajů „cihel“ a švů, malování se získá zdání zdiva různého stupně věrohodnosti.Všechno je jednoduché, ale existují značné rozdíly a nuance.

Imitace cihly pro vnitřní výzdobu místností z malty, omítky (pravidelné a ozdobné)

Co a jak vyrobit maltu

První otázka, která vyvstává: jaké řešení a co je třeba?Existuje mnoho receptů.Zde je několik možností:

 • Obvyklá směs cementu a písku: pro 1 díl cementu (běžný portlandský cement je vhodný, ale pokud chcete hledat růžovou nebo bílou), vezměte 3 díly prosévaného jemného písku, smíchejte s vodou.
 • Směs sádry a lepidlo na dlaždice (přibližně 1 až 1).
 • Texturovaná sádra vhodné barvy, do které se přidává váleček (jako kůrovec, písek) podobné barvy, ale s odlišným odstínem.Míchají se jen nepatrně, takže složení zůstává heterogenní.

  Jedná se o směs „obyčejné“ texturované omítky a válečku.Docela věrohodná imitace cihel pro vnitřní výzdobu

 • Hotová omítka (suchá) +tmel, zředěný PVA (nejlepší volba pro dokončování překližky, OSB, GKL).

Bez ohledu na to, z čeho připravujete řešení, mělo by být polosuché a nikdy by nemělo unikat.Nebude nutné vyrovnávat, proto vám nezáleží na jeho plasticitě a přilnavost zajistí aditiva - lepidlo na dlaždice a PVA.Chcete-li zvolit konzistenci, přidejte vodu po malých porcích.

Příprava povrchu

Stěna, na které budeme napodobovat zdivo, nemusí být rovná.Neměl by obsahovat prach a nečistoty, drobící se fragmenty a částice.To končí požadavky.

Proces přípravy stěny je důkladný přístup: nejprve udělejte značky

Před zahájením prací je lepší připravit zeď.Typ primeru závisí na substrátu.Pokud je zeď betonová nebo uvolněná, projděte „betonovým kontaktem“.Vázá rozpadající se částice, vytvoří adhezivní povrch, na kterém každá kompozice dokonale sedí.Pokud zdobíme překližku, sádrokartonovou desku nebo jiný podobný materiál, můžete to udělat bez základního nátěru nebo můžete natřít zředěným PVA.

Technologie č. 1. K kreslení spár používáme tenkou lepicí pásku

Nejprve natříme zeď barvou spár mezi cihlami.Někdo plánuje šedohnědou, někdo bílošedou.Stěnu zakryjeme barvou vhodného stínu.Na připravený podklad s úzkou maskovací páskou (1 cm nebo mírně méně /více) naneste označení.Lepicí páska označí švy mezi cihlami, takže je naleptevodorovně, ve vzdálenosti asi 6-6,5 cm od sebe.Po vložení vodorovných čar přilepte krátké svislé čáry.Jsou od sebe ve vzdálenosti 23-25 ​​cm - to je délka standardní cihly, ale dekorativní mohou být kratší.

Nyní vezmeme řešení a položíme na zeď.Vrstvy nejsou stejné, tloušťka je 0,3 - 0,5 cm. Aplikujeme ji podle typu „jak to funguje“, aniž bychom dosáhli hladkého povrchu, hladkých přechodů ... Jak se to stalo, ať to tak je.Nepovolujeme pouze zjevná plešatá místa, skrz která svítí zeď.Naplnili oblast, vzali rovnou lžíci (struhadlo), mírně vyhladili, co se stalo.Odejdeme, dokud mírně nezaschne: takže když stisknete prstem, bude kompozice mírně stlačena.

Řešení aplikujeme bez obav o krásu a stejnou tloušťku

Kousky konců vodorovně lepených pásků pásky nalepte kdekoli (nalepte, nechte „ocasy“), zatáhnětevzlétá spolu s roztokem nalepeným na pásku.Odstraňte celou mřížku.Hrany „cihel“ jsou v tomto případě roztrhané nerovnoměrně.To je normální.Dokonce i dobré.

Bereme zubní kartáček nebo štětec s poměrně tuhou štětinou.Procházíme švy zubním kartáčkem a odstraňujeme zbytky roztoku.Současně jsou okraje cihel zaoblené.Potom vezmeme širší štětec a projdeme s ním povrch, přidáme přirozenost a odstraníme příliš ostré hrany.Nechejte zaschnout při pokojové teplotě po dobu asi 48–72 hodin.Není možné vynutit nasucho - praskání.I když, pokud chcete mít praskliny ... Pokud kompozice nebyla malovaná ve velkém, je to jen na malování.

Technologie č. 2: prořízli jsme „švy“

Tento způsob napodobování cihly pro výzdobu interiéru vyžaduje méně času: není nutná žádná lepicí páska.Aplikujeme řešení na povrch stěny.Vše je přesně stejné, jak je popsáno výše, pouze vrstva může být silnější - až 0,8-1 cm. Po vyčkávání, až se roztok trochu chytne, označíme švy.Zde jsou opět možnosti:

 • Napínáme řetězec, podél kterého bude vodorovný „šev“ ozdobného zdiva.Pomocí nože jsme ořízli dvě linie.Nepoužívejte pravítko řezané rukou.
 • Vezmeme pruh požadované šířky - 0,8 - 1,2 cm, zatlačíme na správné místo, aby se mírně tisklo.Na plánovaných liniích s nožem jsme řezané aplikované řešení.

  Podstata procesu na pěti fotografiích

Druhá možnost je přesnější.Musíme však zajistit, aby to nebylo příliš plynulé.Přestože se ruka třese, šev mírně „chodí“, což dává věrohodnější pohled.

Poté, co jsme provedli vodorovné švy, pokračujeme ve stříhání vertikálních - také ručně.Šířka cihel je asi 6 cm, délka je kolem 23-25 ​​cm. Po dokončení čekáme 12-14 hodin.Dokud kompozice dostatečně nepochopí, aby mohla být vyzvednuta.Když se beton začne rozpadat se silným tlakem, vezmeme široký šroubovák (obvykle ten, který je „špachtlí“) a s ním vybereme řešení mezi řezanými proužky.

V procesu ...

Když jsou švy vyčištěny, vezměte tuhý kartáč nebo štětec, odstraňte zbytky roztoku, drobky.Štětiny na kartáčku by měly být dostatečně tuhé.Pokud je roztok suchý, můžete vyzkoušet drastickější opatření - kovový kartáč.

Technologie č. 3: švy s pilou

Tento způsob, jak napodobit zdivo pro vnitřní výzdobu, se liší pouze v tom, že místo nože bereme starou pilovou čepel.

Poté, co jsme čekali na maltu, aby se usadila a plazila, označíme hranice švů pilou.Poté vyberte jednu z výše popsaných metod.Ale už nemusíte čekat: malá pila maluje trochu švů.Je rychlé vytvářet dlouhé vodorovné švy, ale svislé švy nejsou příliš pohodlné, protože plátno není příliš přizpůsobeno na malé vzdálenosti.

Z dálky nebudete rozumět, že se jedná pouze o napodobení cihly

​​

Tato metoda je dobrá, protože nehrozí nebezpečí „přesušení“ řešení.„Rámování“ můžete provést, jakmile řešení trochu ztvrdne.V tomto stavu je snazší obtočit okraje cihel a dát jim přirozený „stáří“.Mínus - musíte si na to zvyknout, jinak můžete dělat věci.

Vyrábíme formu pro lití cihelných omítkových dlaždic

Lze obsadit další imitaci cihel pro vnitřní výzdobu v bytě nebo domě: sádrové dlaždice si můžete sami vyrobit ve formě cihel.K tomu se vytvoří dojem ze zajímavých vzorků cihel (forma je vyrobena tak, aby vytvořila umělý dokončovací kámen), poté se do ní nalije sádra.Výsledná dlaždice se používá pro dekoraci zdi.Tato technologie je dobrá v tom, že vám umožňuje připravit několik forem, ve kterých můžete vyrobit různé cihlybarvy pro různé místnosti.

Najdeme zajímavé cihly ve tvaru a některé jsou téměř běžné, ale s odlišnými drobnými vadami.Použijeme je pro odlévání forem.Je žádoucí, aby tam bylo alespoň tucet a lépe - více.Rozmanitější bude „umělé zdivo“.

Výsledek může být velmi podobný skutečnému zdivu

Na straně, kterou „propagujeme“, aplikujeme tuhý olej nebo zahřátý vosk smíchaný s petrolejem.Je nutné, aby silikon nelepil na povrch.Když všechno zaschne, naneste na ošetřenou stranu vrstvu silikonového tmelu.Tloušťka vrstvy je 1-1,5 cm. Ponecháváme ji až do polymerace silikonu (doba závisí na typu, je zapsána na obalu).

Můžete také vytvořit takové formy: napodobení cihly mořskými motivy

Když silikon ztvrdne, vezmeme montážní pěnu a povlakujeme formu, aniž bychom ji z cihel odstranili.Poté, co pěna ztvrdne, vyjměte cihlu, vyhlaďte dno formy tak, aby stála rovnoměrně.Lze použít vyplněním sádrovou maltou.Rychle se nastaví, za přítomnosti desítek forem za 2-3 dny, můžete udělat dlaždice do několika čtverců imitace cihlové zdi.Mimochodem, sádrovou maltu lze malovat hromadně.Pak nezáleží na nových prasklinách a štěpkách - jako cihla.

Jak a co malovat

V poslední době se stala módní stěna bílá cihlová zeď.Pokud se chystáte udělat jen to, nejsou žádné problémy: s kartáčem, švy, povrch válečkem.Pokud nechcete mít příliš monofonní, základní složení zbarvenípřidat malý odstín - šedá, hnědá, žlutá ... ano i růžová nebo modrá.Malování touto barvou.Ke zbytku přidejte více bílé a s touto lehčí kompozicí přidejte oslnění pomocí polosuchého válečku, houby, štětce.V případě potřeby můžete horní „stín“ aplikovat stříbrem, bronzem a přidat trochu zlata.Zde se vám líbí více.

Imitace cihly v ložnici - vypadá to velmi stylově

Pokud mají být švy v imitaci cihlového zavazadla tmavší, nejprve je projeďte kartáčem.Poté válečkem s krátkým nebo středním vlasem natřete povrch cihel.Pokud vezmete válec s ještě kratší hromádkou, ponořte jej do barvy jiného odstínu (světlejší nebo tmavší - takto to je), do bronzu, stříbra, zlacení atd.a s tímto válečkem rychle, lehce dotýkajícím se, malovat na nejvíce vystupující části, bude dosaženo ještě zajímavějšího účinku.Obecně můžete experimentovat.Díky tomuto přístupu se imitace cihel stává designovým objektem a hlavní výzdobou interiéru.