DIY zrcadlová dekorace

Jedním ze způsobů, jak dát domu individualitu, je vyzdobit jej nezávisle vyrobenými věcmi.Během dekorace se otevírá široké pole činnosti.Nejběžnější položku lze převést alespoň na originál.Například dekor zrcadla promění obyčejný kus skla ve stylovou a originální věc.

Základní principy zdobení zrcadel

Dekorace pro kutily DIYpoužívat různé materiály, včetně těch, které jsou obvykle zasílány do popelnice, a pokud jsou zakoupeny, stojí to docela dost.Například zkumavky ze starých novin nebo časopisů.V některých případech se používají bez barvení, v jiných jsou malované.Je vhodnější malovat ve formě spreje - nanáší se v rovnoměrné vrstvě, skvrny se vyskytují mnohokrát rychleji než při použití štětce.Můžete také použít rozbitý porcelán, zrcadlo, barevné sklo, skořápky, oblázky, kamínky, skleněné kapky, knoflíky, lana, plastové lahve, větve, dřevěná prkna a hole, plastlžíce a jiné podivné věci.

Můžete si vytvořit svůj vlastní zrcadlový dekor pro jakýkoli styl

Celé toto bohatství je obvykle nalepeno na průhledném silikonu.Je prodáván v železářství a je k dispozici v malých zkumavkách nebo větších kazetách pro konstrukční pistoli.Je pohodlnější pracovat s pistolí - je snazší ovládat sílu a získat správné množství lepidla, což je problematické u běžné trubice.

Upozorňujeme, že silikon je kyselý a neutrální.Kyselina, dokud nezaschne velmi pach octa a můžete s ním pracovat pouze v dobře větrané oblasti.Neutrální silikonový tmel nic necítí, ale stojí víc.Dokonce i kyselé, dokud neztvrdne, může korodovat barvu, která se aplikuje na dekor.Při nákupu věnujte pozornost nastavovacímu času.To je doba, během které můžete stále něco opravit, přesunout.Jakmile lepidlo začne polymerizovat, nedá se nic dělat - je pokryto tvrdým filmem.Průměrná doba tvorby povrchového filmu je 10–20 minut, ale existuje i více „dlouho hrajících“ skladeb.

Můžete použít nejneobvyklejší materiály

Existují dvě dekorační techniky:

  • Výzdoba se nachází mimo zrcadlo.V tomto případě je základna, která je větší než zrcadlo, vyříznuta z tenké dřevovláknité desky nebo silné lepenky.Ve tvaru může být jakýkoli - kulatý, čtvercový, libovolný tvar.Dekor je přilepen k podkladu, po zaschnutí lepidla je do hotového rámu vloženo zrcadlo.
  • Obvazová zrcátka kolem okraje.V tomto případě se lepidlo a všechny fragmenty nanášejí přímo na zrcadlový povrch.

Zdá se, že existují malé rozdíly, ale vzhled různých technik vypadá odlišně.Druhý vám umožní získat prolamované dekor zrcadla, které je zvýrazněno odrazem.

Příklady výzdoby kulatého a oválného zrcátka

Nejprve se pojďme bavit o výzdobě, která je „postavena“ kolem zrcadla.Kruh je krásně zdobený.Z toho můžete udělat slunce, květ, hvězdu atd.Spousta možností.Nejčastěji je výzdoba také postavena ve tvaru kruhu, ale může to být čtverec, vícesměrná hvězda nebo libovolný libovolný tvar.

Příklady výzdoby kulatého zrcátka

Z hůlek nebo papírových zkumavek

Kulaté zrcátko můžete ozdobit čínskými hůlkaminebo trubky zkroucené z listů novin nebo časopisů.Pokud dáte zkumavky z novin, budou muset být natřeny.Vyrobeno z tenkého lesklého papíru, na kterém jsou časopisy potištěny, lze použít bez malování.Hole mohou být také malovány, mohou být ponechány tak, jak jsou.

Při malování vyhledejte akrylovou barvu požadované barvy ve spreji, rozložte zkumavky na kus zbytečného papíru, barvy z jedné strany ve vzdálenosti 20–25 cm.Po zaschnutí otočte všechny zkumavky /tyčinky a naneste barvu na druhou stranu.

Do-it-yourself zrcadlový dekor ve formě slunce

Dále budete potřebovat silikon.Naneste lepidlo na zadní stranu zrcadla.Můžete použít krátký proužek (takže nemáte čas na zmrazení, když jsterozložte paprsky), můžete upustit.Pokud zadní strana zrcátka není chráněna ničím, musí být silikon neutrální.Kyselina rozpustí amalgám a zrcadlo bude poškozeno.Položte paprsky na lepidlo, počkejte, až se lepidlo usadí.Po 24 hodinách můžete bezpečně zavěsit jedinečné zrcadlo na místo.

Ve stejné technice byly použity zmrzlinové tyčinky a větvičky
)
Pokud do paprsků přidáte zrcadlové kapky, dopadne to velmi krásně
U ostatních materiálů je vzhled odlišný

Zrcadlo může být s ráfkem nebo bez něj - podle vašeho výběru.Namísto tyčinek /trubek lze použít pruhy ze skla, dřeva, plastu atd.

Z plastových lžiček

V tomto provedení je kruh s větším průměrem vyříznut z tenké dřevotřísky nebo silné lepenky.co víc - vyberte si sami.Umístěte zrcadlo do středu, zakroužkujte ho tužkou nebo fixem.Dekor by neměl být pro tuto linii.

Vezmeme plastové lžičky, odřízneme od nich kliky a přilepíme lopatky po obvodu zrcadla.Existují tři nebo více takových vrstev.Vypadají jako okvětní lístky. Když je lepíte, zkuste je uspořádat velmi těsně proti sobě, aby substrát nesvítil.Lze je nastavit přímo nebo mírně po jedné ze stran.

Pro lepší účinek mohou být také malovány.Barva může být kovovým efektem, můžete malovat celý dekor v jedné barvě nebo v jiné barvě.

Dekorzrcadla do-it-yourself: použijte plastové lžíce

Poté, co je rám připraven, ve středu na stejném silikonu přilepíme zrcátko a obdivujeme ho.Po zaschnutí lze zavěsit na zeď.

Stejnou technikou můžete zrcadlo ozdobit knoflíky, skořápkami, rozřezanými do kruhů kruhů různých průměrů.Používají se i přívěsy a modely strojů.Jsou malovány v neobvyklé barvě a jsou také uspořádány do kruhu.

Dekorace tohoto zrcadla jsou autíčka
)
Okamžitě nerozumíte, že dekor je vyroben z dřevěných kolíčků na prádlo
Různé verze dvou popsaných technik

Něco podobného lze provést pomocí obdélníkového zrcadla.V každém případě, s větvemi a tlačítky rozřezanými do kruhů, bude to vypadat dobře.Jiné možnosti jsou stěží vhodné.

Variace na téma

Z plastových nebo lepenkových kroužků

Zrcadlo můžete ozdobit pomocí prstenů.Lze je řezat z plastových trubek nebo lepit z lepenky.Velikosti prstenců mohou být stejného průměru nebo různé, jejich šířka je asi centimetr nebo o něco menší.

Další způsob, jak ozdobit zrcadlo

Pokud jsou prsteny vyrobeny z kartonu, potřebujete základnu, na které je upevníme.Pro tyto účely je vhodný plastový kryt mírně menšího průměru než zrcadlo.První řadu přilepíme na boky víkamalé prsteny.Druhý a všechny následující jsou k nim připojeny.Jeden z prstenů první řady je navíc upevněn šroubem s kroužkem.Pak na to zavěsíme zrcadlo.

Poté, co je celá struktura slepena, vezmeme flitry a přilepíme je na konce kroužků.Práce pečlivá, vyžaduje čas a trpělivost.Je snazší držet a pohybovat flitry pinzetou a lépe - pomocí tenkých špiček.Tato zrcadlová výzdoba je univerzální - v zimě je spojována se sněhovou vločkou, v létě - se sluncem.

Varianty s kroužky

S použitím stejné technologie jsou kroužky z plastové trubky lepeny.Nepotřebují však nadaci, protože sami jsou docela tvrdí.Z nich sbíráme kroužek o požadovaném průměru, přilepíme ho.Při výběru lepidla se ujistěte, že je určen pro plasty.Ve skutečnosti je v prutech speciální lepicí pistole a lepidlo.Je pro ně mnohem pohodlnější pracovat, ale můžete si také zvyknout na běžný silikon.

Hrany prstenců se nemusí něčím lepit.Samy vypadají dobře.Ale v tomto případě musí být nejprve ošetřeny rány a otřepy, které zůstanou z pily.Pokud by byly seříznuty speciálními nůžkami, nebudou téměř žádné hrboly, ale okraj bude stále rovný a zaoblený vypadá lépe.Konce jsou zpracovány jemně zrnitým brusným papírem.Poté jsou setřeny z prachu, odmaštěny (omyjte vodou ve saponátech, setřete suchým nebo suchým).Teprve potom můžete začít pracovat s lepidlem.

Z lana

Bereme silné lano.Může být syntetický nebo konopný.VVětší velikosti mohou dokonce použít lano.Z lepenky nebo dřevovláknité desky také vyřízneme základnu, která je větší než velikost zrcadla.Na tuto základnu je nanesena tenká vrstva lepidla, lano je pokládáno kolem dokola.

Dekor zrcadla z lana

V tomto případě může být lepší nejprve přilepit zrcadlo do středu a „navinout“ lana kolem něj.Ukázalo se tedy, že je v rámu zapuštěný.

Výzdoba na zrcadle

Ne vždy chci vytvořit ohraničení kolem zrcadlového povrchu a dekor, který se na zrcadlo aplikuje, je odrazem více objemný.Proto platí v zásadě jiné pravidlo - mezi dekoračními prvky by měl být volný prostor.Tyto techniky umožní zdobit čtvercové nebo kulaté zrcadlo - prakticky žádný rozdíl.Hlavní věc je vybrat ten správný vzor nebo způsob dekorace.

Dekor zrcadla bez rámu

Průhledné kameny

Nejjednodušší technikou je napsat svůj oblíbený dekor a umístit jejokraje zrcadla.Nejprve se můžete rozložit bez lepení - takže máte příležitost opravit, něco přesunout.Pokud jste s výsledkem spokojeni, naneste na každý fragment kapku průhledného silikonu a vraťte jej na své místo.

Přilnavost průhledných a průsvitných kamenů

Zrcadlový design vypadá nejlépe s průhlednými a průsvitnými kameny.Mohou být barevné, průhledné, hladké.

Ručně malované dekorace

Pro tuto práci budete potřebovat speciální materiály.Budete potřebovat:

  • Obrys na skle.Jedná se o průhlednou nebo barevnou kompozici ve zkumavce s ostrým nosem.Nanáší se na sklo a zrcadlo ve formě tenkého pruhu.Obvykle nastíní obrysy obrázku, takže se tomu říká.Skleněná kontura může být vypálena nebo ne.Samozřejmě, že doma je jednodušší používat ty, aniž by vystřelili.
  • Barvy z barevného skla.Od běžných se liší tím, že se po vysušení stanou průhlednými.Nanášejí se štětcem nebo se vytlačují z trubice do obrysu, poté se rozdělí pomocí stejných štětců, tamponů, bavlněných tamponů.
  • Třpytky.Jedná se o lesklé malé fragmenty ve formě šestiúhelníků, pruhů, kruhů atd.používá se při zdobení.Lze je přidat do barev, laků (i na nehty).

Rovněž bude zapotřebí běžných materiálů: alkohol pro odmaštění, vatová vlna, bavlněné pupeny, kartáče (nejlépe s umělými štětinami), párátka.Budete také potřebovat kresbu, kterou chcete přenést do zrcadla, karbonového papíru, lepicí pásky.

Nakreslíme obrys

Na zrcadlo položíme uhlíkovou kopii, nahoře umístíme vzor, ​​upevnímeme páskou a nakreslíme obrys podél obrysu.Opatrně odstraňte papír a uhlíkový papír.Bereme trubku s obrysem a zakroužkujeme nakreslené čáry.Nedaleko jsou rozpouštědla, bavlněné pupeny a párátka.Odstraňují nedostatky, které se objevují během práce.

Zdobení zrcadla barvami z barevného skla

Dále by měl okruh zaschnout.To vyžadujeněkolik dní a proces můžete urychlit pomocí běžného vysoušeče vlasů (ne budovy).Po zaschnutí obrysu vezmeme barvy z barevného skla, naplníme je trochu kontury, rozetřete kartáčky a upravte je párátky tak, aby uvnitř obrysu nebyly žádné nenatřené skvrny.Po zaschnutí barev z barevného skla se stávají průhlednými.Pokud chcete, můžete přidat kouzlo pomocí třpytky - jiskry.

Nejprve se aplikuje kresba, poté se kameny přilepí podél obrysu

Směs dvou popsaných technologií - malování a kameny - vypadá velmi dobře.Jeden příklad na fotografii výše.Práce je pečlivá, ale ukáže se velmi krásná.

Rámování zrcadel z korálků

U této techniky není možné použít hotové kresby - existuje mnoho nehod a není vždy možné předvídat výsledek.Je však důležité mít v hlavě obrázek toho, co uvidíte (nebo fotografii prototypu).Pro tuto práci budete potřebovat transparentní lepidlo (stejný silikon), vícebarevné korálky, kameny a další dekor, který chcete použít.Budete také potřebovat maskovací pásku a kartáče, párátka.

Přilepte na zrcadlo v určité vzdálenosti od okraje pásky.Oddělí povrch od zbytku povrchu.Hranice nemusí být přesně, může mít libovolný tvar.Šířka ozdobného okraje obvykle není příliš velká, protože ten široký vypadá drsně.

Jak aplikovat korálky na zrcadlo

na oddělené plošenaneseme silikon na zrcadlový povrch hadem.Rozetříme malý kousek po jednom - zámek 5 cm. Rychle rozložte lepidlo po celé ploše.To lze provést kouskem plastové láhve.Nalít korálky na list papíru a rozptýlit ho lepidlem.Narovnáme se štětcem, párátky.Prsty nestojí za to - je těžké je prát.Naneste lepidlo dále, pokračující dekorace.Jakmile obešli obvod, odstraňte pásku a nechte uschnout.

Příklad ozdobení korálků

Celková doba schnutí závisí na silikonu, ale obvykle je to 72 hodin nebo více.Pak svou práci ničím nezkazíte, ale můžete ji za jeden den opatrně zavěsit.

Několik příkladů

Několik praktických tipů.Pokud chcete získat diagonálně odsazené pruhy různých barev (jako na fotografii), naneste lepidlo ve stejných oblastech.Takže získáte jasnější oddělení barev a práce bude postupovat rychleji.Pokud mají být okraje rozmazané - hladkým přechodem barev - položte různé barvy korálků na různé kusy papíru, lehce nalijte a třepejte je ze strany na stranu.Ihned po aplikaci můžete vše opravit štětcem nebo párátkem.

Krásný rám pro zrcadlo

Tato metoda zdobení zrcadla již byla popsána - vezmeme dekor a přilepíme ho.Ale ne na samotném povrchu zrcadla, ale na rámu.Rám může být vyroben ze stejného kusu dřevovláknité desky, nebo si můžete koupit zrcadlo v plastovém (například) rámu.

Zdobíme rám pro zrcadlo

mozaiky​​

K vytvoření mozaiky potřebujete kousky mozaiky, můžete použít fragmenty keramického nebo barevného skla, zrcadla.Budete také potřebovat lepidlo (silikon) a zálivku pro švy keramických dlaždic (mohou být bílé, barevné).

Z dřevovláknité desky (karton nebude fungovat, protože ozdoba se ukáže jako těžká), vystřihněte rám zrcadla, umístěte jej do středu, obrys obrysu.Poté na rámeček položíme lepicí proužky, na něj položíme mozaikové dlaždice nebo kousky skla.

Rámeček pro mozaikové zrcadlo

Poté, co je vše rozloženo a lepidlo zaschlo (asi tři dny), vezmou spárovací hmotu, zředí ji na hustou krémovou vrstvu (proporce jsou zapsány na obalu)) S touto kompozicí vyplňte mezery mezi dlaždicemi.Po vyplnění všech mezer je přebytek očištěn vlhkým hadříkem.Aby mozaika nevypadala matně, musíte odstranit celou spárovací hmotu, aby byly dlaždice čisté.A to musí být provedeno před vyschnutím spárovací hmoty.

Domácí mozaikové zrcadlové rámy

Tato zrcadlová výzdoba je ideální pro koupelnu.Dekor lze prát, dobře se hodí k koncepci navrhování koupelny.Takové zrcadlo bude vypadat zvláště dekorativně, pokud je mozaika přizpůsobena tónu dlaždice.

V koupelně to vypadá organicky