Do-it-yourself branka: dřevěné, kovové

Musí být vstup do jakéhokoli plotu.Brány jsou vyrobeny pro vstup aut, brány pro vstup osob.Jsou vyráběny na rámu ze dřeva nebo kovu, výplň je vybrána stejně jako u plotu nebo něco originálního.Pokud je vstup mezi dvěma cihlovými zdmi, můžete si vybrat náplň podle svých představ.A udělat bránu vlastními rukama není tak obtížné, v každém případě, některé jednoduché možnosti.

Zařízení

Branka se skládá z opěrných sloupků a dveřního křídlana rámu, který je připevněn k sloupkům pomocí pantů.Sloupy mohou být z cihel (kamene), dřevěné nebo kovové.Ve zdivu během zdiva jsou zděné malé kousky tlustého kovu nebo tlusté kovové tyče, na které je rám následně svařen.

Neobvyklé brány s dřevěným rámem a původní výplní

Kovové sloupy jsou vyrobeny z kulatých nebo profilovaných trubek se silnými stěnami.Kulaté trubky se používají stále méně: je obtížnější je k nim svařovat, něco upevnit.Profilovanépotrubí se stejným průřezem (úhlopříčka ve srovnání s průměrem) a tloušťkou stěny vydrží velké zatížení větrem, je snazší svařovat nebo připevňovat k plochým plochám šrouby, šrouby.Právě proto se stále více používá při stavbě bran.Další možností je přivaření kovového rohu k rámu z profilové trubky.V tomto případě se vyplnění ukáže jako v rámu.

Uspořádání bran s dřevěným a kovovým rámem je stejné

Dřevěné stožáry se obvykle používají, pokud dřevěný plot.Sloupy jsou nejčastěji borovicovým paprskem ošetřeným ochrannou impregnací.Zabraňují (nebo zpomalují) ničení dřeva.Existují však i případy, kdy jsou položeny kovové sloupky a brána a plot jsou dřevěné.Je to proto, že dřevo v zemi rychle hnije, a to i po ochranném ošetření.

Trochu o konstrukci nosného rámu.Mohou to být jen dva sloupy vykopané do země - volba je vhodná, pokud půda není náchylná k prohrabávání (písky, písčitá hlína, úrodná, ale nikoli jílovitá půda).

Sloupy vedly.Pokud jsou nahoře a dole propojky (v tomto případě můžete vytvořit oblouk nahoře), pravděpodobnost takového obtěžování se výrazně sníží

Pro těžící půdy (jílovité, hlinité) je žádoucí, aby sloupky byly připojeny nahoře a dole.V tomto případě je pravděpodobnost zkosení brány po zimě velmi malá.Pokud si nepřejete stanovit prahovou hodnotu v otvoru, lze spodní můstek snížit pod úroveň země (bajonet a půl).Bude muset být pečlivě zakrytoantikorozní kompozice, připraveno a natřeno v několika vrstvách.A aby se předešlo zkosení, je nutné sloupy zasunout pod bod mrazu nejméně o 15–20 cm.

Rám brány je vyroben z kovové trubky nebo dřevěných tyčí.Dřevo se používá na dřevěné ploty, kovové - ve všech ostatních případech.

S rámem z profilové trubky s profilovaným plechem, kovem ...

Nejvíce univerzální verzí brány je možná rám s profilovou trubkou nebo kovovým rohem.K kovové základně lze připojit jakýkoli výplňový materiál: dřevo, plech, vlnitá lepenka, kovový plot, ploché břidlice, polykarbonát, síťovina, kovové tyče, kované nebo ohnuté prvky ... vytvářejí kombinaci několika materiálů.Existuje mnoho možností, pokud chcete vytvořit bránu, obvykle to znamená čtvercovou trubku a design je vybrán ve stejném stylu jako plot.

Rám z profilové trubky.Výplně - kování za studena a dřevo

Rozměry a materiály

Pro brány s kontinuálním plněním (dřevo, plechy, profilované plechy atd.), Prosloupy mají profilovanou trubku o průřezu 60 x 60 x 3 mm.Silnější stěny lze vzít, tenčí - lépe ne.Pro rám se obvykle používá pravoúhlá trubka 40 x 20 x 2,5 mm.Pevnost této trubky je dostatečná pro střední zatížení větrem.Při malém zatížení větrem si můžete vzít zeď 2 mm, ale vaření bude obtížnější. Všechno tenčí než 2,5–3 mm musí být svařováno speciálněrežimu a není ani zdaleka snadné.Pokud je vítr silnější, můžete buď zvětšit tloušťku stěny, nebo použít větší válcovanou část: 40 * 30 nebo 40 * 40, dokonce 40 * 60.

Výška branky s horním příčným nosníkem je obvykle asi dva metry bez příčky - od 1,2 m. Nízká se obvykle vyrábí ve vnitřních ohradách, vymezujících místo nebo v průsvitných nízkých venkovních plotech.Pro hluché vysoké ploty z profilovaného plechu je charakterističtější dřevo, ploché břidlice, výška na úrovni plotu.Šířka brány je minimálně 90 cm, optimálně 100 - 110 cm.

Za zmínku také stojí hloubka, do které mají být sloupy zakopány.Standardní roztok je15–20 cm pod hloubkou mrazu .Na základě tohoto počtu a výšky brány jsou vyrobeny sloupy.

Další výložníky zvyšují tuhost

Použitím šneku se v zemi vytvoří otvor, na jehož dno je zakrytá kbelík suti střední frakce.Poté je nainstalován sloup, postavený svisle, pokrytý sutí (můžete použít rozbité cihly a další stavební odpad), zhutněné, vylité betonovou maltou.Když roztok získá alespoň 50% síly (po 7 dnech při teplotě + 20 ° C), můžete rám připojit k sloupkům.Pokud chcete bránu upravit, udělejte to.

Příklad vlastní výroby: fotoreportáž s vysvětlením

Oplocení - z profilovaného listu s cihelnými sloupky, a brankou z profilovaného listu.Během konstrukce byly kovové desky přivařeny k tyčíms trubkou uprostřed.Bylo rozhodnuto vytvořit bránu s dalšími výložníky - tak, aby byl profilovaný plech pevněji připevněn, a také posílit oblast upevnění zámku.Zámek je zatím starý, je možná výměna.

Konečný výsledek

Svařovací rám svařujeme pomocí invertorového svařovacího stroje z profilové trubky 40 * 20 * 3 mm.Zavedeme „na místo“, přivaříme k hypotékám.Odřízli jsme mezery:

  • dva příčníky z jednoho sloupce do druhého (108 cm se ukázalo),
  • dva stojany - 185 cm vysoké.

) Vaříme rám

Nerezové příčky nesvařujeme, ale pouze je „uchopíme“ k vloženým talířům, aby se přidržely.Doslova dva body svařování k bodu připojení.Před svařováním druhé strany zkontrolujte vodorovnou příčku.Stavíme úroveň budovy, upravíme polohu a poté uchopíme.Ukazuje se tedy, že v otvoru jsou dva vodorovné propojky.

Chytáme příčníky k hypotéce se dvěma body

S nainstalovanými příčníky svařujeme svislé sloupky.Měly by být svislé - na křižovatce s propojkami je úhel striktně 90 °.Během připojení zkontrolujeme, v případě potřeby upravíme.Další: šev by měl být dobrý, odolný, opařený na všech stranách, po obvodu potrubí.

A na druhé straně

Výsledkem byl rám uchopený za sloupky.Ještě jednou zkontrolujeme úhly, jinak by se mohla překlopit, brána se zastaví /otevře.

Položte smyčky

Dále, nejzodpovědnějšímoment - musíte přivařit smyčku.Vzali standardní kovové závěsy pro otočné brány, které jsou plné v jakémkoli železářství a na trhu.Musí být instalovány přísně svisle, a to i na stejnou osu.Jinak se brána neotevře.

Svařujte smyčky.

Branka s rámem z profilového potrubí - zařízení a rozměry

Nejprve svaříme spodní smyčku a mnohokrát zkontrolujeme její svislost s úrovní.Pokusíme se nainstalovat druhý na stejnou osu.Nejprve se chytíme na hypotéku, zkontrolujeme a teprve tehdy, pokud se vše shoduje, pečlivě svaříme šev.Pokud je vše vypočítáno správně, smyčka přiléhá k trubce rámu, takže svařování nebude obtížné.

Závěs je přivařen k brance

Když jsou pánty nainstalovány, odstraňte „připevňovací prvek“, který drží branku.Magicky se nyní otevírá /zavírá.Pak je jen na maličkosti - přivařit výložníky.Práce je elementární: řezáme kousky trubek stejné délky, aplikujeme na navrhované místo instalace, křídou označíme, jak řezat.Bereme brusku s divokým řezem na kov, odřízneme ji, zkontrolujeme ji, v případě potřeby ji upravíme (pomocí brusky nebo pilníku - v závislosti na velikosti „ostění“).Když se výložník „stal“, svařujeme ho.

Je snadné svařovat výložníky

Podobně svařujeme výztuž k zámku na bráně.Chcete-li nainstalovat starý kovový zámek nahoře, bylo nutné přivařit kus rohu, jinak jej nelze opravit.

Dělat branku jetaké svařovat zámek (pokud je natřeno, bude to vypadat lépe)

Nedávné svářečské práce - je nutné uzavřít otevřené potrubí, které je nasměrováno nahoru a do stran.Pokud nejsou zavřeny, spadne do nich dešťová voda a sníh, roury začnou zevnitř rzi, což urychlí smrt rámu.Svařování v této fázi je volitelné, můžete ho utěsnit silikonem nebo najít plastové kryty vhodné velikosti.

Dokončovací práce

To je vše.Brána byla téměř hotová.Další - standardní práce na kov - broušení, základní nátěr, malování rámu a poslední krok - stanovení výplně.V tomto případě se neliší od montáže profilované fólie na plot.

Na úhlovou brusku (brusku) jsme na kov nasadili smirkové kolo, vyčistili jsme všechny svářecí body, odstranili rez, atd.Mimochodem, vše, co děláte, je pohodlnější, když je brána na místě.Pokud ji odstraníte, nebude to tak pohodlné pracovat, budete ji muset obracet, chodit kolem ní v kruzích ...

Brána za primerem

Aby se rám brány dlouho neodlupoval,budeme to zpracovávat s převodníkem rezu, pak s primerem.Poté můžete připojit profesionální list.Musí to být nařezáno, zkuste to.

A to je konečný výsledek: rozhodli jsme se vyrobit bránu, udělali to ...

Rozhodně ji musíme někde odříznout, aby se vše otevřelo.Proto pro začátek připojujeme řezaný list k doslova čtyřem samořezným šroubům - v rozích použijte značky - kde řezat, odstraňovat, řezat, zkuste to znovu.Když dosáhnete normálního provozu, můžete jej připojitstoletí. “

Dřevěná brána pro letní sídlo

Ploty v letních chatkách jsou zřídka neproniknutelnou bariérou.Obvykle se nejedná o příliš vysoké dřevěné ploty.Pro takový plot má smysl vyrobit bránu ze dřeva.Je to velmi jednoduché, bez přemýšlení.Bude zapotřebí pouze suchých desek (za předpokladu, že již existují póly).

Nejsou-li k dispozici žádné dřevoobráběcí stroje (hoblovka, fréza), je snazší koupit řezanou desku nezbytných parametrů.Šířka /tloušťka desek je libovolná, stejně jako vzdálenosti mezi lamelami.Nejčastěji používají borovicovou desku o šířce 6-10 cm a tloušťce asi 2 cm, vzdálenost mezi prkny je 2-6 cm. Je to možné více či méně - záleží na požadovaném stupni "průhlednosti".

Jedna z nejběžnějších možností

Je žádoucí mít suché desky.Sotva kdokoli bude používat sušící komoru, ale zrání po dobu několika let nebo alespoň šest měsíců až rok (vlhkost asi 25%) je již vynikající.Aby se dřevo nezhoršovalo déle, musí být ošetřeno ochrannou impregnací.Nyní existují sloučeniny, které chrání i dřevo ležící na zemi (ochranná impregnace pro strom v přímém kontaktu se zemí).Někteří z nich však dávají dřevu cizí odstín (nejčastěji nazelenalý, olivový).Pokud se chystáte malovat bránu, není to děsivé.Pokud se chystáte použít světlý lak, věnujte pozornost tomuto bodu.

Jednoduchá zahradní brána

Toto je nejjednodušší brána, kterou může běžný člověk udělat, ne tesař.Pokud jstevíte, jak to vidět, držet kladivo v ruce, kladivo hřebíky, všechno bude fungovat.Nemusíte dělat nic složitějšího.

Vezměte dvě lamely nebo dva paprsky (parametry závisí na hmotnosti branky).Na délku se rovnají šířce budoucí brány.Tyto tyče jsou položeny napříč.Vzdálenost mezi nimi je o něco menší než výška brány.Má smysl umístit je ve stejné vzdálenosti jako bowstrings na sousedním plotu (jako na fotografii nahoře).Pak bude brána vypadat jako součást souboru.

Zařízení dřevěné brány

Ošetřené a sušené desky-shtaketin se šíří v dané vzdálenosti na příčných tyčích.Pro udržení vzdálenosti bylo snazší, můžete použít ořezy stejné délky, kterým je mezi deskami (můžete také matchbox, pokud jste spokojeni s jeho velikostí).Vezmeme hřebíky (dva na prutu nahoře a dva na dně) a připevníme desky ke každému příčníku.

Poté, co jsou všechna prkna přibita, převrátíme křídlo dveří, vyzkoušíme výložník a nakreslíme čáru, po které musí být výložník řezán.Odřízněte přebytek, vložte jej na místo, upevněte - dva nebo tři hřebíky na obou stranách.Nyní připojujeme každou desku k sečení.To dává bráně další tuhost.

Jak vyrobit jednoduchou branku ze stromu pro letní rezidenci

Vybíráme kovové panty, můžeme si vybrat koše.Jsou malé velikosti, jen pro brány do země.Je-li to žádoucí, jsou připevněny k přední straně brány - dávají určitou chuť.Se stejným úspěchem mohou být upevněny na zádech.

Jak na tobranka z desek: správný design

Výše ​​je popsána jednoduchá varianta pro zahradu a chalupu, ale existuje složitější a spolehlivější konstrukce.Zde budou vyžadovány minimální truhlářské dovednosti: ona se připojí ke hrotu /drážce.Tato dřevěná brána se skládá ze dvou lišt s vazbou větší tloušťky, dvou příčných nosníků (horní a dolní) a vzpěry.Tloušťka horních příček a shtaketinu (svislých lamel) je stejná a tloušťka páskovacích kolejnic je třikrát větší (tlustší plechovka, tenčí - ne).Například shtaketin, příčné nosníky a sklon mají tloušťku 20 mm, páskovací kolejnice - 60 mm.

Jak vyrobit dřevěnou bránu s rámem

V páskovacích lištách je vyříznuta drážka, na koncích příčníků je vyříznuta špička.Spoj je potažen lepidlem na dřevo, které je upnuto ve svěráku.Sekání lze také nastavit - na hrot a drážku, ale ukázalo se, že je složité, pokud jde o spojení.Proto se častěji připevňuje na nehty - je to snazší.Po sestavení rámu se přibije shtaketin.Mohou být přibity z nádvoří nebo z ulice.Místo hřebíků můžete použít šroubové spoje, v tomto případě slouží jako ozdoba také upevňovací prvek.Dává smysl dávat nerezové nebo bronzové nýty.

Fotografie krásných bran

Výroba branky není obyčejná, ale krásná - není to tak obtížné.A zdaleka to vždy vyžaduje drahé materiály.To, co je vždy nutné, je fantazie.Pak dokonce i kolo, lopata, závěs nebo pick - materiál pro exkluzivní design.

Pro domácí zvířata))

Pro domy v moderním stylu potřebují branky vhodné

Z různých materiálů ... dokonce i z uzlů

Dřevo a kované prvky jsou kombinací win-win

Hlavní složkou je fantazie

Šablona mění i nejjednodušší plot

Udělejte několik výřezů v deskách ... původní dřevěná brána je připravena!

Hostující pohádky

​​

Jízdní kolo, kola,lopata - všechny materiály pro výrobu bran

K

Malý fragment je kočka z překližky ...

Původní design ... ze strany loděnice

Dokonce i branka z profesionální podlahy může být originální