Do-it-yourself cihla BBQ trouba: výkresy a objednávky

Kovový gril je rozhodně dobrý.Ale kromě funkčnosti chci také krásu, zejména v oblasti: v zemi nebo v blízkosti domu.Atraktivní výhled bez kompromisů z funkčnosti poskytuje cihlový gril.Existují velmi jednoduché modely, které lze přidat, a to i bez dovedností, za den nebo dva, tam jsou složitější modely - celé komplexy.Nedoporučujeme skládat takové bez zážitku, ale zkuste jednoduchou grilovací troubu nebo jen cihlový gril.Zvládněte zdivo, základní techniky a pak se můžete zabývat vážnějšími projekty.

Grilovací gril - jaký je rozdíl

Mezi grilem a grilem neexistuje přesné oddělení.Hlavní rozdíl spočívá v tom, že na grilu vaří na jehlech a na grilu se berbeku.Ale oba tyto způsoby vaření lze použít i v sázce, takže - pro nás stejně - že grilování, že grilování je jeden design.

Jednoduchý gril nebo cihlový gril v zemi nebo na pozemku lze postavit bez zkušeností.

Lze jej také klasifikovat podle přítomnosti střechy.Brazier je vždy otevřené příslušenství, bez přítomnosti komínu.Při grilování, zejména z cihel, se často vyrábějí komíny, i když jednoduchéExistují také modely.

Jednoduchý cihlový gril

Tento design je velmi jednoduchý, snadno se mění, aby vyhovoval všem potřebám a touhám.Skládá se z cihlových zdí, ve kterých jsou uspořádány výstupky (cihla je položena na okraji).Na tyto výstupky jsou položeny žáruvzdorné plechy (kov atd.), Mříže, špejle.To je výhodné, zejména pokud je v případě srážek nějaká střecha nad hlavou, ale je postavena samostatně a podle přání.

Projekt a fotografie hotového grilu /grilu vyrobeného z cihel

Pro jakoukoli cihlovou konstrukci je nutný základ nebo alespoň připravený základ.Ani tento malý gril z cihel.Vzhledem k tomu, že je málo cihel - zeď je z poloviny cihel, tomuto designu se hodí kompaktní platforma lemovaná nějakým druhem tvrdého povlaku.

Příprava podkladu

V případě potřeby odstraňte úrodnou vrstvu a prohloubte jámu.Hloubka by měla být asi 20-25 cm. Rozměry základny nebo plošiny jsou o 50 cm větší než rozměry pece ve všech směrech.Dno je zarovnané, na něj se nalije drcený kámen střední frakce.Tloušťka drcené kamenné vrstvy je 15 cm, je dobře zhutněná.Je žádoucí - vibrační deska, pokud není, s kovovým nebo dřevěným tamperem.

Další kroky závisí na vybraném základě.Pokud se jedná o jeden z nátěrů - dlažební kameny, dlažební desky a podobné materiály, nalije se vrstva jemnozrnného písku, do které se pokládá vrstva podle úrovně.

Je-li jako základ vybrán deskový základ, je vyztužen tyčí o průměru 10 mm.Skládaný nahoru a dolůzáklad v krocích po 20 cm, na křižovatce je spojen.Pokud nevíte, jak plést pomocí speciálního drátu, můžete jej stáhnout plastovými svorkami.Pro tento model je povoleno vyztužení hotového modelu tlustým drátěným pletivem.Bednění je odkryté podél okrajů a vše je nalito betonem značky M250. Práce může být zahájena za týden, pokud průměrná denní teplota nebyla nižší než + 20 ° C, a ve dvou, pokud byla + 17 ° C.

Objednávání (zednické výkresy) a doporučení pro zdivo

Pro tento cihlový gril se používá pevná keramická cihla M200.Můžete si vzít kamna, ale je to dražší, nemusíte dávat šamot: špatné teploty a příliš miluje vlhkost, aby se při otevřeném grilu cítil normálně.

Zdivo je vedeno do směsi jílu a písku, do které se přidává trochu cementu pro větší pevnost.Pro začátečníky je lepší vzít hotovou směs do pecí, ale ne žáruvzdornou, bez šamotu.Hněte podle pokynů, tloušťka švu je 3 - 5 mm, vydrží přísně.Neustále řídí svislost stěn a vodorovné zdivo.To je důležité pro normální provoz pece.

Objednání grilu z cihel (zednické výkresy)

Jak vidíte, vše je opravdu velmi jednoduché.Každá lichá řada začíná celou cihlou, lichá - polovinou.V 6. a 10. řadě jsou cihly umístěny na lžíci - bokem a rozmístěny přes hlavní zdivo.Pokud provedete grilování - pod roštem - ve stejných řadách je zadní stěna položena z cihel, položena také na lžíce a aby byla zachována tloušťka zdivadát do dvou řad, stejně jako zbytek - s obvazem - posun švů.Pokud máte v úmyslu použít gril na špejle - na zadní stěně, položte na lžíci také cihlu a v této oblasti vytvořte výčnělek.Jako podpěra pro špejle se používá profilová kovová trubka malých sekcí, nařezaná na míru.V něm pod špízem můžete vytvořit vybrání.

Počínaje 7. řadou se zdivo provádí pouze v polovině - vpravo nebo vlevo - jak si přejete, ale toto rozložení je dáno pro smažicí komoru vlevo - je širší a stůl vlevo.Pokud je pro vás naopak výhodnější, udělejte zrcadlový obraz této objednávky.

Cihla je hygroskopický materiál, aby se snížilo množství vlhkosti, kterou „vytáhne“ ze základny a prodlouží se její životnost, v první řadě je zapotřebí hydroizolace.Můžete položit do dvou vrstev roletového materiálu (například střešní krytina nebo hydroizol), procházet po obvodu hydrofobní impregnací.Hydroizolační vrstva mezi první a druhou řadou nebude rušit.

​​

Zde je jedna z variant cihlového grilu bez stolu (pokud jej nepotřebujete, jednoduše tuto část ignorujte)

Poté, co je gril z cihel, je ponecháno zaschnout za teplého počasí po dobu 1-2 dnů, s chladnějším počasím - po dobu 3-5.Poté můžete provést zkušební provoz.Přibližné „vybavení“ je zobrazeno na fotografii hotového grilu.V této verzi se vyrábějí tři řady výstupků: horní pro výrobky, střední pro uhlí, dolní pro sběr spáleného uhlí a popela.

Ke složenému grilu víceméněsloužil po dlouhou dobu, je žádoucí pokrýt ho kompozicí, která snižuje hygroskopicitu.Pro tento případ je nejvhodnější lak KO-85.A bylo by hezké poskytnout nějaký druh krytí: blízko v případě deště a na zimu.

Cihlový gril s komínem: objednávka

Tato varianta grilování je trochu komplikovanější, ale také nejobtížnější.Nejdůležitější je, že spalovací komora má přímý oblouk a je mnohem snazší to udělat s klenbou.Komora na smažení cihel je zvýšena na výšku 90 cm, celková výška - na začátek potrubí - 217,5 cm.

Rozložení cihlového grilovaného zdiva

Vše začíná přípravou základů.Pro tuto grilovací pec je vhodný pouze monolitický vyztužený podstavec (krok vyztužení 15 cm) na zhutněném základu z drceného kamene.Na suchém základu se hydroizolace rozprostře do dvou vrstev a poté začne zdivo.Pokud se grilování provádí v altánu, měla by první řada zdiva začít na úrovni podlahy.Pokud se nadace ukázala níže, položte další řadu (nebo dvě) cihel a pak začněte pokládat podle daného schématu.

Cihlové bbq výkresy

Prvních 9 řádků nevyžaduje zvláštní vysvětlení.Leželi přesně podle schématu, podle pořadí, pomocí polovin a řezaných cihel, pokud je to uvedeno na plánu.Nezapomeňte zkontrolovat svislost výsledných stěn a také kontrolovat tloušťku malty - 8-10 mm a horizontální pokládku každé cihly.

K řízení tloušťky švu lze použít výztužnou tyč s odpovídajícím průměrem.Je položen na hraně, na povrchuřádek naplněný roztokem, přebytek těsně nad lištou řezaný lžící.Po položení a poklepání cihel se získá rovnoměrný šev - tyč zabraňuje pádu cihel níže, než je nutné.Tyč je poté odstraněna a posunuta výše.

Aby bylo možné položit 6. řadu (plnou), položte po položení pátého pásu kovový pás o tloušťce 4–5 mm a šířce 40 mm.Délka - o něco méně než je rozpětí pece - 1450 mm.Jsou zapotřebí 3 proužky - jeden s okrajem, dva přibližně uprostřed každé řady cihel, nebo jak je uvedeno níže (11. řada).

Vytvoření dvou užitkových komor

Rozložení následujících řádků grilu je pochopitelné.Pouze ve 12. řadě věnujte pozornost - je třeba řezat cihly.Rovněž stojí za zmínku, že 12. a 13. řada je větší než spodní - tvoří dekorativní „pás“.

Vytváří se spalovací komora

Šamotová cihla (ША-8) je v těchto řadách označena světlem.Umístili jej na stejné složení jílu a písku (je možné přidat malou frakci cementu).Směsi na bázi šamotu se lépe nepoužívají: pro slinování je třeba velmi vysokých teplot, které jsou při venkovním grilování nedosažitelné.Výsledkem je, že se toto řešení může jednoduše rozpadat.

Vytvoření trezoru komory pece

V této části řádu je vše jasné: začneme tvořit trezoru pece.Překrývá se v 22. řadě, ve které začíná postupné zužování.

Přechod oblouku do potrubí

Pokračuje formování oblouku, který ve 30. řadě přechází dokomín.Dále se střídá 30. a 31. řádek, dokud není dosaženo požadované výšky.

Video

Fotografie z cihlového grilu

Nejprve je několik možností jednodušších.Tyto cihlové grilování si můžete připravit sami.

Tuto pánev lze postavit vlastníma rukama

Jednoduché možnosti grilování z cihel

Je to o něco obtížnější, ale je také možné to udělat sami

Variace na stejné téma - originální dekorace

Několik grilování, které můžetestavět, mít již nějaké zkušenosti, ale je lepší svěřit odborníka (pokud najdete, samozřejmě)