Do-it-yourself cihly plot příspěvky

Značka spolehlivé a poměrně nenákladné oplocení části mohou být kombinovány s použitím plotu - Sloupy z cihel, a plnění (rozpětí) a žádné světlo materiál - dřevo profilovaný plech, kovaných plotů.Pohled je solidní a cena je mnohem nižší než „čistý“ cihlový plot.Kromě toho není kladení sloupů nejobtížnější, ale ziskové.Před dvěma lety požádali mistři od 2000 rublů za sloup a dnes se ceny více než zdvojnásobily.Můžete přidat cihlové sloupy pro plot vlastními rukama bez dovedností zedníka.Je důležité dodržovat tuto technologii a vše bude fungovat.

Založení plotu s zděné pilíře

Výběr typu základu pro cihlymateriál závisí na tom, jaký materiál bude náplň a na typu půdy.Pokud bude rozpětí plotu z lehkého materiálu (vlnitá lepenka, dřevo), můžete pro každý sloup vyrobit hromadu základů.Hloubka, do které je nutné hromadu /zkroucení piloty, závisí na typu půdy a výšce podzemní vody.Pokud jsou půdy náchylnézimní těžba (hlína nebo hlína) s vysoce umístěnými podzemními vodami, je nutné kopat 15-20 cm pod hloubku zamrzání půdy.Na dobře odvodněných půdách (písčitá a písčitá hlína) stačí kopat do 80 cm.

Hromadný základ pod cihlovým sloupem pro plot se snadným vyplněním

Hromadný základ pod cihlousloupek je vyroben podle standardní technologie:

  • vyvrtejte otvor požadované hloubky (průměr 25-35 cm);
  • do dna se nalije kbelík nebo dva štěrky;
  • kondenzovat;
  • položit trubku, kolem které následně položí sloupek (na stoupající zeminy je k zakopané části často přivařeno několik kusů kovových tyčí, pásek, rohů) pro větší stabilitu);
  • potrubí je vystaveno přísně svisle, pevné;
  • pro těžbu zeminy, pokud kovové kusy nebyly přivařeny k trubce, lze do otvoru vložit několik výztužných tyčí, pro velmi složité půdy lze připojit kostru;
  • lití vysoce kvalitního betonu - M300 nebo vyšší (značky a složení viz zde ).

Délka trubek se skládá ze dvou množství: od části, která je zděná do betonu, a části, která bude vyčnívat shora.Horní část trubky navíc nemusí být v tomto případě až na samotnou horní část kolony.Může být o 40-50 cm kratší.Výjimkou jsou sloupy, na kterých budou zavěšeny brány a /nebo brána.Zde by měla být vnitřní výztuž téměř na samém vrcholu.

Pokud je plot plánován zcela v cihel nebo je region velkýzatížení větrem, s největší pravděpodobností budete muset provést úplnou základových pasech.Další možností - hromádka spojené melkozaglublennoy pásku.

Stavba plotu s cihlovými sloupy na monolitickém železobetonovém základu

Více informací o typech základů pro různé druhy plotů viz článek „ Základ pro plot: jaknepřebírejte peníze navíc. ““

Malta a cihla pro sloupy

Malta je vyrobena z cementového písku v poměru 1: 5 (nebo 1: 6).Je lepší brát písek v malých frakcích, vysoce kvalitní cement - ne nižší než M400.Pro plasticitu můžete přidat trochu tekutého mýdla na ruce nebo saponátu na nádobí (20-30 gramů. Pro standardní dávku - 1 kbelík).

Je důležité při přípravě roztoku, aby se získala požadovaná tekutost.Nemělo by být suché, ale je nevhodné pracovat s kapalinou, protože voda se přidává postupně po konzistenci roztoku.Požadovaný stav lze ovládat následujícím způsobem: na určité povrchy položte určité množství roztoku, k tomu jej použijte stěrkou.Pak označený prostor na stěrkou a po kříž, neměl „jít.“

Optimální konzistence malty pro sloupy zděných cihel

Je-li to žádoucí, lze získat černou maltu: přidejte do ní saze.Prodává se ve stavebnictví v taškách.Přidejte malou část sazí a získat ozdobné švy bez lakování.

Černá malta dodává dekorativnost

Cihla pro sloupy používají jakékoli, pouzevěnujte pozornost počtu cyklů odmrazování a zmrazování (čím více, tím lépe) a geometrii.V ideálním případě by odchylky ve velikosti neměly být větší než několik milimetrů.Potom bude pro vás snadné pracovat.Pokud je šarže smíchána, pečlivě se řaďte podle velikosti tak, aby v jednom sloupci měly cihly minimální rozpor.

Zděné oplocení: technologie

Ve většině případů se oplocení vyrábí z 1,5 nebo 2 cihel, část 380 x 380 mm, respektive 510 x 510 mm.výška - až 3 metry.

Zdivo se provádí obvazem (posunutí) - šev ve spodní řadě se překrývá „tělem“ cihly ležící nahoře.Šev je standardní - 8-10 mm.Rozložení zděných sloupů na jedné a půl a dvou cihel na fotografii níže.

Cihlové sloupy z 1,5 a 2 cihel

Zednické sloupy: pracovní postup

Na hotovém základuvodotěsnost proti rozptýlení.Může to být střešní krytina ve dvou vrstvách, ale hydroizol na bitumenovém tmelu je lepší.Tato vrstva je nezbytná, aby cihla „nevyčerpávala“ vlhkost z půdy.Pokud vlhká cihla zamrzne, rychle začne praskat a drobit se.Protože je nezbytná hydroizolace.Válcovaná hydroizolace může být nahrazena - dvakrát, aby se nadace potřela bituminózním tmelem, a v oblastech s vysokou vlhkostí je lepší provést dvojitou hydroizolaci - natřít se tmelem a poté také položit Hydroizol.

Podle rozměrů kolony se na hydroizolaci nanáší roztok o něco více než 1 cm. Podle schématu se na ni kladou cihly.Jsou zarovnány ve svislé a vodorovné polozeletadla, klepání speciální gumovou paličkou.Mistři mohou použít držadlo stěrky, ale v tomto případě mohou zbytky malty létat z roviny stěrky, špinavé ruce a cihly, a to je špatně setřeno z cementu.

Keramická cihla absorbuje vlhkost velmi rychle, takže po malém váhání bude pro vás obtížné ji „nasadit“.Aby byla plasticita udržena déle, je cihla před položením ponořena na několik sekund do vody.Stejný manévr usnadňuje otření roztoku z povrchu (okamžitě se odstraní suchým hadříkem).

Srazíme kladivem

Rovněž položíme druhou řadu: malta je rozložena na cihlech, cihly jsou položeny na ni, ale s obvazem - rozkládáním tak, aby byl šev uzavřen.Zarovnat znovu.Poté provedou měření pásky a zkontrolují velikost naskládaných řádků.Je vyloučen i nepatrný posun 1-2 mm.Klepněte na konec cihly (tzv. „Hrabat“) a posuňte cihly blíže.Pokud boční plochy nejsou rozmazané, vyplňte svislé švy.Všechny následující řádky jsou uspořádány podobně.

Pokud mezi vnitřní výztužnou trubkou a zdivem existuje mezera, vyplní se.Pokud je vzdálenost malá, můžete použít zdicí maltu, pokud je dutina značná, abyste ušetřili prostor, můžete vyplnit sutinu, kompaktní a poté rozlit tekutou cementovou maltou.

Zdivo pod lištou

Zdivo výše popsaných sloupů bylo testováno po dlouhou dobu, ale pro začátečníky je obtížné dosáhnout rovnoměrného švu, pokud jsou vyrobeny sami.Další problém -řešení vychází ze švu, špinavého povrchu.Ukázalo se, že to není moc krásné.Pro usnadnění práce vymysleli zdivo pro bar.Berou čtvercovou kovovou tyč se stranou 8-10 mm, rozřezanou na kousky, o 10-15 cm delší, než jsou rozměry sloupu.

Rozvržení tyče

Po položení první řady se na ni položí tyč podél okraje cihly.Místo je vyplněno roztokem s malým okrajem a blíže k potrubí je vrstva zvětšena.Poté, vedoucí hladítkem podél tyče, odstraňte přebytek a vyčistěte tyč od roztoku.Současně je však zachován sklon řešení.Vložili cihlu, vyrovnali ji po úrovni.Současně ho tyč nedává příliš usazovací a poloha druhého konce je ovládána hladinou.

Umístěte roztok pod tyč na boční plochu

Poté vezměte krátkou délku tyče asi 10 cm (pro svislý šev), položte ji podél zadku, naneste maltu stěrkouna straně naskládaných cihel a také odstranění přebytku na liště.Druhá cihla se položí a vyrovná.Po nastavení úrovně se šev přitlačí na hladinu stěrkou a svislá lišta se odstraní.

Vytáhneme lištu a přidržíme hladítkem stěrkou

Takže všechny cihly jsou uspořádány v řadě.Poté jsou pruhy odstraněny a pokračujte k dalšímu řádku.Tato technologie zděného pilíře vám umožňuje ovládat švy a udržovat je elegantní.Takže i začínající amatérský zedník si může rukama složit sloup.Je důležité pouze v tomto procesu kontrolovat parametry každého řádku (aby sloupec v sekci měl stejnou velikost).

Videonávody


Je zašroubována sofistikovanější verze cihlového sloupu

Vlastnosti práce s keramickými cihlami

Možné problémy a jejichřešení

Hlavní problémy, které mohou nastat při pokládání sloupků rukama, jsou změna velikosti a „kroucení“.Obě vady jsou způsobeny nedostatečnou kontrolou.

Když se sloupy pokládají rukama, často se horní řady stanou mnohem širšími než spodní.K tomu dochází postupně, je přidán milimetr nebo méně, ale téměř v každém řádku.Výsledkem je, že ve výšce 2 m je šířka sloupce 400 mm nebo více.Je to místo 380 mm.Oprava této chyby je řídit velikost každého řádku.

Řízení rozměrů sloupu samotnou úrovní budovy nestačí.Nejčastěji používané nářadí pro domácnost (žluté) a má dostatečně velkou chybu. A pokud má hladina délku 60-80 cm, jednoduše neuvidíte malé odchylky ve svislé poloze.Proto navíc používají ruletu - měří každou řadu.Chcete-li zkrátit dobu potřebnou k ovládání, můžete vytvořit šablonu (například z plochých pruhů), aby se vešly do sloupce a zkontrolovat odchylky.

Položení sloupů pro oplocení se provádí kolem kovové výztužné trubky, po položení každého řádku se kontroluje svislost

Samonavádění sloupů bez zkušeností s podobnou prací může vést k další chybě.: okraje sloupce se mohou pohybovat, zatímco sloupec se krouží kolemjeho osa.Tento nedostatek je mnohem nepříjemnější: zkuste k těmto sloupům připojit rozpětí.Bude zde mnoho problémů.Proto při pokládání každé řady je nutné přísně sledovat, aby rohy byly umístěny přísně nad sebou.

Úkol může být usnadněn dvěma úhly přišroubovanými k protilehlým rohům.Jsou dočasně připevněny ke spodním řadám (šrouby nebo šrouby ve švu) a poté použity jako vodítko, přičemž cihly jsou striktně umístěny v rohu.

Hypotéky a upevnění bran

Při pokládání cihlových sloupů je třeba zvážit, jak k nim připojíte rozpětí.Aby bylo možné opravit vodorovné vodítka tak, aby vyplňovaly plot, jsou hypotéky předem přivařeny k trubkám umístěným ve středu sloupu.Mohou to být rohy, sponky do vlasů, „uši“ pro připevnění dřevěných prken atd.Jsou svařovány ve stejné výšce, takže připojené příčné nosníky jsou přísně vodorovné.

Jedna z možností je vhodná pro upevnění vlnité lepenky, oplocení

Možnosti hypotéky se mohou lišit.Někdo dělá z rohu, někdo má dost sponky.Vše záleží na typu vyplnění plotu (z čeho budou rozpětí vyrobeny) nebo na hmotnosti křídla brány.

Hypoteční opce ve zděných sloupech

Pro různé hmotnosti je třeba různých výkonových prvků

Pod branounebo branky vyžadují alespoň tři kovové části s tloušťkou kovu alespoň 3 mm (s výhodou 4 mm nebo více).

Příklad umístění hypotéky navýkyvná vrata

Zde je popsáno zařízení pro kutilství a instalace posuvných bran .O , jak automatizovat kyvné brány, si přečtěte zde.

Vyrábíme čepici na cihlovém sloupu

Aby byla cihla chráněna před vlhkostí, je horní část sloupku zakryta čepicí.Prodávají se ve velkém množství, jsou kovové, betonové nebo kompozitní.V případě potřeby lze kapotu na střešním sloupku vyrobit vlastními rukama.Níže je schéma.Musíte pouze nahradit rozměry a pak ohnout listogib podél vyznačených čar na .Upevňují výrobek speciálními nýty, ale bude možné použít samořezné šrouby.Pouze bude nutné předvrtat otvory, namazat je antikorozní úpravou a poté natřít.

Kreslení čepice na cihlovém sloupu

Fotorecepty plotů s cihlovými sloupy

Nejoblíbenější možností je plot z vlnité lepenky s cihelnými sloupky

Kování vždy vypadá dobře

Oplocený kámen a ploty - kombinovaný plot

Dřevěná výplň může být pevná

Ozdobné sloupy z cihel zdobí plot

Burgundská barva vlnité lepenky nejoblíbenější na plotě

V kombinaci s eurohromou

Zkroucené sloupy pro pokročilé zedníky