Do-it-yourself dekorativní falešný krb

Můžete pozorovat oheň donekonečna, ale takový luxus v obyčejném bytě není běžně dostupný - je příliš obtížné získat povolení a bude to vyžadovat spoustu peněz.Existuje nízkorozpočtová cesta ven - napodobit krb.Postaví portál podobný tomu skutečnému, uvnitř instalují elektrická zařízení, svíčky nebo biokrby.Tyto struktury se nazývají jinak: umělý, dekorativní nebo falešný krb.Tato myšlenka se v posledních letech stala velmi populární - dekorativní krb můžete vyrobit vlastními rukama za pár dní, můžete to udělat s velmi malým množstvím.

Jedna z možností

Co je portál vyroben z

Je možné vytvořit portál falešného krbu z jakéhokoli materiálu.Skutečně z jakéhokoli - dokonce i ze staré skříňky nebo stolu.Nejčastěji se však používají tyto materiály:

 • Sadrokarton.Univerzální materiál, ze kterého můžete vytvářet rovné i zakřivené povrchy.Nejprve je rám sestaven z profilů, které jsou poté opláštěny sádrokartonem.Falešný sádrokartonový krb lze dokončit cihlovými dlaždicemi, kamenytmel a barva.V případě potřeby můžete ozdobit polyuretanovými ozdobnými prvky.Poté je však třeba provést nastavení portálu s ohledem na tyto podrobnosti.

  Falshkin pro byt je snazší vyrobit ze sádrokartonu

 • Překližka, dřevovláknitá deska, DSP, GVL, OSB.Práce s překližkou a dřevovláknitou deskou je již dlouho zvládnuta a představuje potíže, ale všechny ostatní materiály se z hlediska montáže neliší.Pro takové dekorativní krby z překližky a jiného plošného materiálu se rám obvykle sestavuje z malých dřevěných bloků - asi 30 x 30 mm.Pro dekoraci můžete použít keramické dlaždice s vhodným povrchem, ale je lepší je přilepit na tekuté nehty.Pro zdobení zvýšeného krbu je vhodný také nový materiál - ohebný kámen.

  Portál pro simulaci krbu může být vyroben z jakéhokoli plechového stavebního materiálu

 • Cihla.Chcete-li maximalizovat vzhled dekorativní krbu do současnosti, můžete použít cihlu.Rozložte zeď na podlahu nebo do čtvrtiny cihly.Pro větší pevnost je v každé třetí nebo čtvrté řadě položena výztužná síť.Tato možnost je možná pouze v případě, že podlahové nebo stropní trámy nesou hmotnost jedné nebo dvou stovek cihel, i když nejmenší (jako na obrázku) může být tvořeno padesáti cihel.

  Nejjednodušší falešný krb z cihel

Vyrábějí portály pro falešný krb az plastových panelů, dřeva nebo lepenky.Používají se však mnohem méně často.Můžete dokonce použít sklo a kov, ale práce s nimi je obtížnější.

Co vložit dovnitř

Bez ohledu na to, jak krásný může být krbový portál, bez ohně nebo alespoň napodobovat, má nedokončený vzhled.Existuje několik možností:

 • Kupte si elektrický krb a postavte kolem něj rám.Dobrá volba, zejména proto, že také provádí funkci vytápění (díky vestavěnému ohřívači ventilátoru).Vyžaduje však poměrně značné množství.Zvláště pokud existují možnosti, jako je napodobenina palivového dříví a LED podsvícení.

  Elektrický krb je jednoduchý, ale drahý

 • Vložte dovnitř svíčky.Takové krby se dokonce nazývají svíčkami.Při výrobě portálu pro takový zdroj ohně, to může být mělké - 15-20 cm - to je více než dost.

  Svíčkový krb je jemně dekorativní.Bez funkční zátěže

 • Biokrb (také nazývaný ecofireplace).Jedná se o malou budovu ze skla, ve které speciální biopalivo hoří bez kouře a sazí.Je to naprosto bezpečné a velmi dekorativní.Je to stále živý oheň, i když bez zápachu a zvuku.Jeho minus je cena.U některých modelů je to srovnatelné s náklady na cihlové zařízení s tím rozdílem, že biokrb nevyžaduje povolení.

  Biokrb lze vložit do vyrobeného portálu

 • Chcete-li udělat něco jako oheň z LED lamp červené, teplé bílé a žluté barvy.

Dekorativní překližkový krb: foto zpráva

Byl zakoupen elektrický krb s imitací plamene.Rámování pro něj se rozhodlo vyrobit překližku.Byl použitnábytková překližka o tloušťce 8 mm.Domácí portál byl vytvořen během několika hodin, jeho dekorace trvalo téměř dva dny.

Elektrický krb

Z překližky byl vyříznut rám podle velikosti předního panelu krbu.Ve spodní části je rám 10 cm širší a 7 cm širší na ostatních třech stranách.

Rám je vyříznut

Boční části jsou vyříznuty na vnější rozměry rámu.Obrazovka elektrického krbu by měla být poněkud „zapuštěná“ hluboko do konstrukce a tyto detaily jsou na přední straně portálu.

Vystřihovali jsme boční části portálu

Všechny tři části shromažďujeme do jediného celku.K tomu potřebujete lištu 10 x 20 mm a proužky z překližky široké 7 cm. Z toho všeho shromažďujeme přední stěnu falešného krbu.

Montujeme přední stěnu

Pod stávající přední panel vytváříme zbytek rámu.Pro zajištění tuhosti umístěte propojky nahoře na horní hranu předního panelu.Nainstalujeme také lištu níže.Na ní spočívá plošina pod tělem krbu.Boční stěny zakrýváme kousky překližky nakrájené na míru.

Pohled zezadu na rám

Pohled zepředu

Vlastně dekorativníkrb pro kutily je téměř připraven.Zbývající dokončovací práce.Pro dekoraci byly vybrány dva typy keramických dlaždic - šedá „pod kamenem“ a bílá „pod cihlou“.Začneme lepit na tekuté nehty.Práce postupuje pomalu - musíte se rozřezat na malé kousky.

Začátek cíle

Částečně se ukazuje na řezačce dlaždic, ale často musíte použít brusku a je to zaprášené,Vyžaduje soustředění - nemůžete víc vidět a okraj by měl být rovnoměrný.Hrany oříznutých dlaždic, které zůstávají otevřené, jsou obroušeny.A to je opět čas.Protože tváří v tvář zabere hodně času, je práce zdlouhavá.

Směrem k portálu pro dekorativní krb

Téměř uprostřed práce přišla inspirace: takže roh vykládaný dlaždicí vypadal úhledně, hrany dlaždic by měly být broušeny při 45 °.Je velmi nepohodlné řezat při 45 ° bruskou, je mnohem snazší kroužit (nachází se u sousedů).Pak se získá kloub, pokud není ideální (kvůli čipům), pak mnohem atraktivnější.

Všechny spáry mezi dlaždicemi byly pokryty zálivkou vhodné barvy, spáry začaly vypadat skvěle.Jako horní panel je instalována pracovní deska.Ukázalo se, že jde o falešný krb a současně i televizní stojan.Výsledek byl potěšen.

Kutilství pro kutily

Umělý krb na sádrokartony

Sádrokartony aprofily vám umožňují vytvářet dekorativní krby jakékoli velikosti a konfigurace.Nejprve se musíte rozhodnout, jakou velikost portálu chcete vytvořit, nakreslete jej na kus papíru nebo v jednom z návrhových programů, určete rozměry a přemýšlejte o typu povrchové úpravy.Teprve poté můžete podle dokončeného výkresu začít pracovat.Také udělejte správnou věc.

Výpočet proporcí a přípravné práce

Pro usnadnění odhadování proporcí můžete použít hotový výkres.Můžete také změnit velikost podle svých podmínek.je to nutné - nejedná se o skutečný cihlový krb, ve kterém je nutno při normálním provozu dodržovat všechny rozměry, ale pouze jeho napodobení.Takže odvážně přizpůsobujeme velikosti vlastním nápadům a rozměrům zdroje „ohně“.

Výkres ozdobného krbu s rozměry

Pokud má být do portálu vložen elektrický krb, musí být k této oblasti předem připojeno elektrické vedení.Při pokládání kabelů použijte pravidla pro pokládku: vodiče dejte do vývodu shora, striktně svisle (ne pod úhlem nebo libovolně).V tomto případě se při připevňování profilů pro sádrokartony ke zdi rozhodně nedostanete do vedení, protože je vizuálně snadné určit jeho umístění - nad vývodem.Upevňovací prvky v tomto prostoru prostě nejsou nainstalovány.

Rám

Pokud se chystáte vytvořit portál pro svíčky, mohou být velikosti ještě menší.Jeden z výkresů krbu svíčky na následujícím výkresu.

Přibližné rozměry krbové svíčky

Nejprve nakreslete hlavní čáry portálu na zeď.Poté na ně upevníme výchozí profil, rozřezaný na kousky (v průřezu vypadá jako písmeno „P“ bez polic po stranách).

Profily na zdi označují velikost portálu

Poté podle výkresu vytvoříme trojrozměrný rám pro falešný krb.Okamžitě nastavené vertikální lamely označující velikost portálu.Stejný rám je namontován na podlaze jako na zeď.Rozměry jsou na výkrese, ale bude užitečné je porovnat se skutečnými, aby nedošlo k žádnému zkreslení.Hotový rám je nainstalován ve správné vzdálenosti, pevný pomocí krátkých úseků profilu a vytváří trojrozměrný rámeček.

Sestavení rámu

Poslední sestavení rámu pro malé pódium před „ohništěm“ ozdobného krbu.Pokud to uděláte dříve, bude nepříjemné pracovat.

Vlastnosti práce s GCR

Při vytváření oblouků často vyvstávají otázky.Chcete-li získat zaoblenou čáru, ořízněte boční stěny profilu každých 5 až 6 cm, přičemž „záda“ zůstane nedotčena.V této podobě se snadno ohýbá.Během instalace je každý „okvětní lístek“ připojen k příčce (na obou stranách).

Jak vytvořit zaoblenou čáru z profilu

Poté, co je rám hotový, omítneme ho sádrokartonem.Řezá se běžným úředním nožem.Kromě něj stále potřebujete dlouhé vládce.Na sádrokartonu označíme čáru, po které se musí řezat.Aplikujeme na něj pravítko a podél něj nakreslíme nůž.Hlavním úkolem je proříznout horní vrstvu kartonu, není nutné prořezávat sádrovcem.Pod linií řezu položte nějaký druh tyče a klepejte na list z jedné nebo druhé strany.Sádra se rozbije podél linie řezu, zbývá pouze složit ji a odříznout druhého slona z kartonu.

Zaoblené čáry na sádrokartonu lze vyříznout pomocí skládačky, je-li k dispozici, nebo se může sádra rozbít na malé kousky a pak se okraj srovná s nožem (sádra je dobře brousená).

Jak to opravit

Sádrokartonové desky se připevňují ke speciálním šroubům šroubem na konci.Vzhledem k jejich malé velikostis názvem "blechy".Musí být krouceny tak, aby hlavy byly zapuštěné, ale karton nesmí být protržen.Montážní krok - 15-20 cm v přímých sekcích bez zatížení a 10-15 cm v oblastech s ohyby.Stručně řečeno, toto je veškerá moudrost instalace sádrokartonu.

Za účelem ohýbání archu sádry opláštějícího „ohnivou klenbu“ je na jedné straně řezán pruhy o šířce 5-7 cm. Sádra je rozbita podél řezných linií, ale druhý list kartonu není řezán.Ukazuje se, že pruh sádry visí na této kartonu, proto se pruh dobře ohýbá.Nanáší se na profily tvořící ohyb, upevněné samořeznými šrouby.Při montáži dávejte pozor, abyste spojovací prvky umístili doprostřed proužků - kusy se mohou od okraje odtrhnout.

Rám pro zvýšený krb je obložen sádrokartonem

Povrchová úprava

Poté, co je vyložen portál pro umělý krbsádrokarton, můžete začít dokončovat.Může být broušena a natřena, může být obložena cihel nebo kamene, další možností je umělý obkladový kámen.

Proces obkladu

Je vhodnější nalepit sádrokartonovou desku na tekuté nehty nebo speciální lepidlo pro vybraný materiál.Je důležité pouze to, že lze použít se sádrokartonem.

Aby portál pro umělý krb vypadal objemněji, aby byla hra „plamene“ zajímavější, je část, která jde na zeď, pokryta zrcadlem (pokud není nainstalován elektrický krb).Zrcadlo může být obyčejné, na skle nebo může být ohebné - akrylové.Je to lepší, protože nebije.

Dekorační krb pro kutily

Spáry mezi dlaždicemi jsou uzavřeny spárovací hmotou.Často je vybrána v tmavě šedé barvě podobné řešení.Pak z dálky vypadá portál jako skutečný.

Jak vidíte, výroba dekorativního krbu vlastními rukama není příliš obtížná.Zvláště pro ty, kteří mají alespoň malé zkušenosti s sádrokartony.Složitější verze, se štuky vyrobenými „na místě“, viz video.

Fotografie napodobenin krbu v interiéru

Napodobení krbu v

Portál pro biokrb pro sádrokartony

Simulace krbu se svíčkami - hlavní věcí je vybrat tu správnou ozdobu

Biokrb v kamenném rámu.Nelze odlišit od současnosti

Dekorativní krb se vejde do

Správně navržený elektrický krb zapadá do elegantního prostředí

​​

Další biokrb

Krb ve tvaru svíčky vytváří romantickou atmosféru

Portál lze zdobit mozaikami

Zajímavá možnost - před zapálením)