Do-it-yourself Doghouse: dvě foto zprávy + video

Když se pes objeví v domě, okamžitě vyvstává otázka ustájení: někde musí spát a schovat se před deštěm.Ne každý chce a může je nechat v domě, takže je vyžadována chovatelská stanice.Do jednoho dne je postavena psí bouda pro psa, která je pro psa připravena, a to i bez dovedností.Není nic složitého, ale existují funkce.

Při stavbě stánku se musíte soustředit na velikost psa

Určete velikost a design

Správná psí bouda pro psa je postavena nejen takto: musíte vědět, jaká velikost je potřeba, kde a jakou velikost udělat díru, co lépe udělata jak izolovat.

Nejprve první, určeno velikostí psí boudy.Nejjednodušší způsob, jak se zaměřit na rozměry vašeho psa.Na výšku by psí bouda měla být 5-6 cm vyšší než domácí zvíře, na šířku /hloubku je přibližně stejná jako délka těla plus 10-20 cm na délku pro schopnost prodloužení nohou.Obecně platí, že psovodé mají doporučení ohledně velikosti psí chovatelské stanice.Doporučují výrobu stánků v závislosti na velikosti plemene.Údaje jsou uvedeny v tabulce (šířka /délka /výška psí boudy jsou uvedeny v centimetrech):

Rozměry plemene Šířka, cm Je dlouhý, viz Výška, viz
Pro velké psy (chovatelské stanice pro alabae,pastevecký pes) 120 100 100
Střední plemena (husky, husky, labrador) 100 80 100
Malí psi 80 60 80

Pokud vaše zvíře nepřekročí průměrnou velikost svého plemene, neměli byste zvětšit stánek: v zimě bude obtížné jej zahřát.Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o vnitřní rozměry, pokud je plánováno pokovování, rozměry se zvětšují o tloušťku stěny.

Určení velikosti psí boudy

Jaká je šířka otvoru

Existují doporučení týkající se šířky otvoru.Je to určeno šířkou hrudníku psa.Změřte, přidejte 5 cm, získejte šířku díry.Výška závisí na výšce kohoutku: k naměřené hodnotě přidejte 5 cm, u štěněte nejdříve udělají malou díru - o něco více, než je nutné, protože se zvětšuje.

Šachta v boudě není umístěna ve středu, ale blíže k jedné ze zdí.S touto strukturou se pes bude moci schovat před srážkami nebo větrem za pevnou stěnou, stočenou v chráněné části.Často se navrhuje, aby kabina byla rozdělena přepážkou, čímž se vytvoří jakýsi „vestibul“ a spací plocha.Pes se však skrývá v oploceném prostoru a nemůže ovládat, co se děje na svěřeném území.Mnoho svědomitých strážců tam nerad chodí.Někteří, dokonce i v těch nejsilnějších mrazech, leží naproti vchodu a nechtějí opustit místo.Takže možnost s posunutým otvorem na fotografii je optimální.

Další bod: u vstupu do psůkabina by měla mít výšku parapetu 10-15 cm. Chrání psa ležícího před vchodem před větrem a deštěm a zabraňuje zanášení sněhu a deště uvnitř.

Je lepší, aby střecha byla sklopná

Typ střechy

Střecha v domě pro psy může být jednostranná nebo sedlová.Slingu, je to lepší: ne příliš velká zvířata by na něm ráda seděla /ležela.Takže mohou ovládat velkou oblast.

Další bod: jelikož v kabině nedochází k žádnému ohřevu, v zimě se vzduch v ní zahřívá z tepla generovaného tělem.Čím větší je objem, tím delší bude chovatelská stanice.Štítová střecha na chalupě tento objem pouze výrazně zvyšuje, aniž by přinesla jakékoli další výhody.Pokud chcete, aby se váš pes cítil dobře, udělejte si pultovou střechu.

Pokud se vám vůbec nelíbí z hlediska estetiky, udělejte strop a na samotnou střechu.Kromě toho je žádoucí, aby byl na kloubech odnímatelný nebo skládací.Bude tedy vhodnější provádět pravidelné čištění a dezinfekci: organické zbytky jsou zaneseny v mezeře, ve které se blechy chovají.Zde je nutné čas od času zpracovat chovatelskou stanici.

Psí bouda musí mít nad zemí zvýšenou podlahu.Za tímto účelem udělejte nohy vysoké alespoň několik centimetrů nebo srazte rám, na kterém jsou již položeny podlahové desky.

Obecně, pokud je to možné, psi raději tráví čas venku.Proto by bylo hezké vytvořit baldachýn před domem nebo na jeho boku.A tak pod ním byla příležitostsedět /lehnout si - udělat podlahu.

Vidím všechno, slyším všechno))

Tato kabina nemá sklopnou střechu, ale přední stěnu, která je také vhodná ke zpracování.

Zde je uvedena konstrukce zimního slepičího koše.

Co se má stavět a jak se izolovat

Nejčastěji je chata vyrobena ze dřeva nebo dřevěných materiálů.Dřevo je lepší - v létě chladí a v zimě teplo.V tom bude pes docela pohodlně přežít zimu, pokud se desky pevně vejdou, nedochází k prasklinám, a to ani u jediné zdi, dřevěný stánek je teplý.Mimochodem, kabina pro psa dopadla bez trhlin, použijte trimovací desku, někdy dokonce rýhovanou.

Betonové a cihlové kabiny nejsou tou nejlepší volbou: dobře vedou teplo, v létě jsou příliš horké a v zimě velmi chladné.Proto psi často raději spí na čerstvém vzduchu než v cihlové chovatelské stanici.

Pokud je dřevo příliš drahé, použijte pro rám desky a vše ostatní může být vyrobeno z OSB, dřevovláknité desky, překližky.Používáte-li materiál z listového dřeva, možná budete potřebovat dvě jeho vrstvy: je stále mnohem tenčí než dřevo a díky přítomnosti pojiva má lepší tepelnou vodivost (udržuje horší teplo).Proto v tomto případě můžete uvažovat o zahřívání kabin na zimu.

Domek z překližky: příklad izolace

Můžete izolovat jakýmkoli vhodným materiálem.Můžete použít zbytky z výstavby domů, vil, koupelen.Může to být minerální vlna (jako na fotografii), polystyren nebo jiný materiál.Když se zahřívá polystyrenovou pěnou, nepřehánějte ji: nepropouští vzduch a pokud zavěsíte závoj na díru, pes přestane sedět v kabině: nebude mít dostatek vzduchu.Proto buď zanechte malé mezery, nebo zajistěte nějaký druh přívodu vzduchu.

Pokud zateplíme, pak také podlaha a střecha.Vyrábějí se také dvojitě a pokládají se stejnou izolací.Příliš velká vrstva izolace by se neměla provádět: pes sám se může dobře zahřát, navíc má slušný kabát.A co je horší pro ni je častá prudká změna teploty než konstantní zima.Pokud chcete, aby byl pes teplý, naplňte chovatelskou stanici slámou na zimu: v případě potřeby ji pošlape a přebytek bude vyhozen.Takový vrh by se měl během zimy vyměnit dvakrát.

V zimě je hustá tkáň přibita přes díru a nakrájena na poměrně silné proužky.Dva řezané nudlové panely jsou upevněny posunem řezů.Ukazuje se tedy, že vítr nevejde do psí boudy a vstup /výstup je volný.Ale někteří psi si na tuto inovaci hned zvyknou a někdy odmítnou jít dovnitř.

Kabina může být natřena venku, ale ne uvnitř.Baldachýn a zeď před větrem (nejlépe jedna prázdná) jsou ošetřeny antiseptiky.Nemá smysl je malovat.Hlavní věc je, aby střecha byla bez mezer, aby nepronikla dovnitř ani nevyfukovala.

Baldachýn na palivové dřevo nebo dřevorubce lze snadno vyrobit vlastními rukama.Jak číst zde.

Do-it-yourself-warmed dog box

Pokud mluvíme o kresbách, ale zvíře nepotřebuje žádné „zvonky a píšťalky“ a příliš velké.Pro ně je to díra a onapodle definice nemůže být velký a v zimě je obtížné zahřát nadbytečné objemy.Stánek byl vyroben se dvěma větruvzdornými stěnami a malým baldachýnem.

Hotová psí chovatelská stanice

Nejprve byly vyrobeny dvě palety ve velikosti s podpěrami na čtyřech hranatých nosnících, poté byly spojeny dohromady.Výsledkem bylo pódium, na kterém byly upevněny podlahové desky.Nohy v konstrukci jsou žádoucí - podlaha nezmokne.

Hotová podlaha pro stánek

Tyče byly upevněny v rozích.Na křižovatce se ukázalo šest kusů: čtyři na samotné chovatelské stanici, dva vpředu na větruvzdorné stěny.Nejprve vytvořili vnitřní podšívku, ke které připevnili 7 cm pěny, a poté obložili vnější stranu.Aby se zabránilo proudění vody do stěn mezi deskami, byla mezera uzavřena tyčí vhodné šířky shora.

Stěny v kabině s izolací

Když vnější plášť stěny sousedí s větruvzdornou stěnou, byly použity celé desky - konstrukce je tak rigidnější.

Laz a vyhřívaná odnímatelná střecha

Nejdelší roztavená střecha.Nechtěl jsem, aby byl úplně plochý, protože jsme vytvořili přísně izolovaný štít, který byl připevněn k mírně zaoblené střeše z naskládaných latí.Ačkoli to dopadalo bez sklonu, ale kvůli sklonu, voda teče bez problémů.Protože to ještě nefungovalo, aby bylo hermeticky uzavřeno, byl pod obložení umístěn film.

Stánek ze dřeva pro alabai ze dřeva

Okamžitě řekněte, že z materiálů, které zůstaly po výstavbě lázně, byla postavena chata.Také to řeknipoblíž, protože vzhledem by se měla podobat samotnému lázeňskému domu.

Základem tohoto stánku pro psa byl výkres s rozměry stánku pro alabai.Ale protože pes není Alabai, je velikost skromnější.Úprava byla také provedena v designu: pro prohlížení bylo v boční stěně provedeno okno a v zadní části byly provedeny dveře pro čištění.

Chovatelská stanice ze dřeva pro velkého psa

Nejprve byla postavena a natřena plošina - ze zbytků kulatiny, které byly zaobleny a složeny.Pak začalo samotné sestavování psí kabiny.Zpočátku byla dílna naplánována, vyřezána a dokončená budova byla vyjmuta a nainstalována na místě - poblíž lázeňského domu.

První koruna byla položena celá.Tvoří parapet a slouží jako podpora pro celou strukturu.Potom bylo dřevo vyříznuto podle schématu.Vzhledem k tomu, že pracovní zkušenosti již byly (lázeňský dům byl postaven), práce šla rychle.

První dvě koruny jsou složené

Stěny jsou připraveny

Protožemělo to udělat ze střechy „dům“, jako v nedaleké koupelně, aby byl pes teplý a byl vyroben strop.K tomu byla použita překližka.Ve dřevě bylo vytvořeno hmoždinky, na které byl položen výřez tlusté překližky.Poté sestavili a nainstalovali střešní štíty.

Strop v chalupě

Nebyly sestaveny podle pravidel - střešní systém nebyl vyroben.Protože je střecha dekorativní, shromáždili štíty, obalili je zbytky měkkých tašek (také zůstali z konstrukce vany), pak byli spojeni a opláštěni pedály.

Střecha nebyla vyrobena podle pravidel

Poté deskypláště pochvy.Otvory byly uzavřeny deskami.Pes je připraven.Udělejte to sami za půl dne.

Nejsme úplně Alabai a ne běloši, ale také nejsme velmi malí psi

Taková struktura pro psa této velikosti bude stále velká.Tento stánek je určen pro větší psy.Situaci lze uložit pouze oddílem nainstalovaným uvnitř, což zmenšuje šířku.

Další psí bouda pro vlastní potřebu vyrobená z OSB, pokrytá profilovanými plechy (plánuje se tepelná izolace a vnitřní obložení).Proces montáže je filmován na videu.