Do-it-yourself gate z profesionálního listu: foto report + video

Vrata a branky z vlnité lepenky patří do rozpočtové kategorie: jejich výrobou není tolik času a materiálů.Pravda, pokud zvolíte model konvenčních kyvných bran bez uměleckých doplňků.Existují také možnosti s kovacími prvky, zde je složitost práce větší, náklady jsou mnohem vyšší.I houpací amatér může z vlnité lepenky vyrobit vlastní křídla jednoduchými kývavými branami: existuje jen málo švů, jsou jednoduché.

Návrh křídla

I v tak jednoduchém provedení, jako je křídlo brány nebo brána, to můžete udělat jinak, a existuje mnoho možností.Zaprvé, umístění můstků je odlišné:

  • šikmo;
  • vodorovně;
  • napříč.

Každá metoda je testována a funguje, což poskytuje dostatečnou míru tuhosti.Zde si vyberete, co se vám zdá správnější nebo spolehlivější.

Konstrukce bran z kovového profilu s výložníky

Existuje rozdíl v konstrukci bran samotných - s pevným rámem (horní příčka) nebo bez.S rámem jsou brány stabilnější, ale pak jsou zde výšková omezení: vysoká auta - kamiony nebo speciální vozidla - se nemohou dostat do dvora.S příslušným vyztužením sloupků a normálně vyrobených křídel (se zesílením v rozích) budou také spolehlivé brány bez rámu.

Konstrukce brány v horním příčníku a příčných propojkách

Při instalaci brány s rámem je spotřeba kovu větší o délku mostu, ale navíc nemůžete posílit sloupky: zatížení na nich je menší.

Křížové propojky na kovových profilových branách

Aby bylo vhodnější upevnit profilovaný plech, je zvenčí (vnějších, jako na obrázku výše) svařen tenkostěnný kov.profil 1 cm široký. Toto je třeba vzít v úvahu při určování rozměrů mezer pro křídla.

Aby byla konstrukce co možná nejpevnější, aby nešlapala a vydávala hluk ve větru, jsou v rozích provedeny zesílení.A opět dvěma způsoby.Prvním je svařování rohů řezaných z plechu.

Zesílení letáků kovovými deskami

Druhým je vložení krátkých úhlů z téže trubky, která vařila kostru letáku.

Druhý způsob, jak posílit křídla vrat

Během montáže je rozdíl: od spojů trubek jsou spojeny v úhlu 45 ° nebo jen na tupo.Profesionálnější - při 45 °, snadnější - zadek.Některé způsoby montáže obvykle neposkytují možnost připojení pod úhlem (pokud jsou oba listy neporušené a pouze ty zavěšené na sloupech jsou rozřezány na dvě části).

Různé způsoby spojování potrubí

Další jemnost, která závisí na množství sněhu v zimě.Jak vidíte na fotografii, spodní tyč křídla je zvednuta do různých výšek od země - někde centimetry někde, někde20 cm a více.Závisí na výšce sněhové pokrývky v zimě: pokud nalévá sníh a brány jsou ze samotné země, neotevřete je.Aby se zabránilo tomu, že v létě vlétne do této mezery jakýkoli živý tvor, poté, co se sníh roztaví, je tyč přišroubována, na konci podzimu je znovu odstraněna.

Automatika může být instalována na výkyvné brány.Pak je můžete ovládat z dálkového ovladače a jít ven pod sníh a déšť není nutný.

Materiály

Pro sloupy obvykle používají profilovanou svařovanou trubku 80 x 80 mm, s tloušťkou stěny 3 mm.Jsou vykopány pod hloubkou zamrznutí půdy, striktně svisle a zalévány betonovou maltou.Práce na instalaci vrat začnou poté, co beton získá asi 50% pevnosti.Pokud venkovní teplota není nižší než + 20 ° C, bude trvat 5-6 dní, pokud je chladnější - až dva týdny.

Pro ventily se používá profilové potrubí různých sekcí: v závislosti na síle větru a průchodu brány: existuje možnost 60 x 40 mm, je zde 40 x 20 mm.Vyberte si na základě vlastních podmínek.Na překladech použijte buď stejnou trubku, nebo mírně menší průřez, až 20 x 20 mm.Všechny tyto trubky lze odebírat s tloušťkou stěny 2 mm, plechovkou 3 mm.Silnější jsou dražší (prodávají se za kilogram) - jsou těžší, ale svařování kovů o průměru 3 mm je snazší, což je důležité pro začátečníky při svařování.

Upravený kov

Přečteno zde asi svařování tenkých kovů.

Materiál brány je stejný jako u plotu z profilovaného plechu, je upevněn na stejných šroubech.Před zahájením práce musí být kov připraven: odstraňte veškerou rzi (bruska s kovem)štětcem), naneste „Antirust“ a barvy.Po vysušení můžete začít pracovat.

Foto reportáž o výrobě a instalaci bran

Toto je jedna z možností, jak vyrobit brány z vlnité lepenky vlastními rukama.Tato technologie není nejlepší, ale nejhorší: vše funguje bez problémů za posledních šest let.

Smyčky jsou přivařeny k instalovaným sloupům 80–80 mm, protipóly jsou svařovány v požadované vzdálenosti na svislých částech sloupků od trubky 40 x 40 mm - vpravo a vlevo.Závěsné stojany zavěsíme na závěsy na sloupku, vložíme mezi ně vrstvu a sloupy požadované tloušťky a zafixujeme svorkou.

Závěsné stojany zavěšujeme na kloubech přivařených na sloupcích

Změříme požadovanou výšku a přeřízneme přebytek, shora shora na stojany, nikoli na sloupy, svaříme příčník ze stejné trubky 40* 40 mm.Na kvalitě svařování v této fázi nezáleží.Chytíme detaily prozatím, nestaráme se o důkladnost stehu - pak to vrátíme zpět do normálu.Hlavní věc je, že vše by mělo být hladké a udržet pohromadě.Proto chytíme body na několika místech.

Příčný nosník je přivařen ke stojanům límců

Podobně uchopíme trubku podél dna.

Svařte spodní trubku

Najděte střed příčných nosníků.Ze středu na obou stranách jsme odsunuli stranou 3 mm.Děláme jasné známky.Měříme vzdálenost mezi horním a dolním nosníkem, odřízneme dva segmenty, svaříme podle značek (mezi oběma svislými trubkami by měla být mezera 6 mm).

Uprostřed s mezerou 6 mmsvařujeme dvě svislé trubky

Měříme vzdálenost mezi dvěma sloupky jedné poloviny brány.Měly by být stejné, ale je lepší měřit samostatně.Řezejte trubky na požadovanou délku a uchopte je ve správné výšce.Pokud potřebujete více příček, nainstalujte je také.

Svařované příčné nosníky pro zesílení tuhosti

Použitím brusky označené nahoře a dole provedeme výřezy a rozdělíme bránu na dvě poloviny.Tak velmi jednoduché, dostali jsme bránu, která se otevře a zavře bez problémů.

Dělené poloviny branky

Rám křídla dveří je připraven.Odstraňujeme ji, položíme ji na rovný vodorovný povrch a švy dobře vaříme.Zde je důležitá kvalita svařování, sledujeme plnost lázně, snažíme se nespalovat otvory.Hotové švy jsou vyčištěny, opatřeny základním nátěrem a natřeny.

Poté, co jsme křídlo položili na rovnou vodorovnou plochu, přivařili jsme všechny švy

Pokračujeme v montáži podpěry pro připevnění profilového listu.Aby se snížilo vinutí, bylo rozřezáno na dvě části, takže fólie není pevná, ale řezaná.K tomu používáme profilovanou trubku 20 x 20 mm.Řezáme ji na kousky požadované délky, takže ji lze upevnit podél vnitřního obvodu.

Řezáme trubku 20 x 20 mm a upevňujeme ji podél vnitřního obvodu

Vystavujeme je ve stejné rovině jako vnější část - plech se zašroubuje dovnitř.Připevněte ke šroubům předvrtané otvory požadovaného průměru.

Jakoupevněte lišty pro profilovaný plech

Takto vypadá vzhled rámu dokončeného křídla dveří

Hotový rám natíráme - uvnitř světle šedou barvou, venku červenohnědou barvou,aby odpovídala barvě vlnité lepenky.Nechte zaschnout.

Natřený rám

Pokračujeme v instalaci profilovaného plechu na bránu.Řez je o něco menší než hlavní rám - po obvodu by měl být odsazen 2-3 mm.Položují se na připravené podpěry a zevnitř se upevňují po obvodu k samořezným šroubům.

Montáž profilovaného plechu na bránu

Můžete si vzít speciální s klobouky a těsněními, ale nasadíte je na obvyklé.

K úspoře peněz byly použity běžné kovové šrouby

Můžeme říci, že brány jsou připraveny.

Téměř připraveno

Zbývá určit zácpu.Můžete samozřejmě vložit zámek a rukojeť, ale kvalita levných je velmi nízká a pořizování drahých je v současné době nepřípustným luxusem.Proto jsou šrouby přivařeny ke zbytkům trubek a tvarovek.Pracují přesně za jakýchkoli podmínek.

Domácí šrouby

Jeden (horní) je nasazen na samořezných šroubech s protilehlou částí na křídlech, dva spodní jsou připevněny k stojanům.Na zemi se vyvrtaly malé díry na správných místech, kde se betonují části kruhových trubek, jejichž průměr je větší než průměr tyče.Brána se vyrábí stejným způsobem, je v ní zabudován pouze zámek.

Vrata z vlnité lepenky na míru

S touto technologií pro výrobu křídla dveří je zaručeno,otevřít a zavřít.Pokud při instalaci pólů došlo k určitému zkreslení, jsou brány v úvahu.V postupné prezentaci nevypadá celý proces komplikovaně, ale je.Pokud vaříte všechny části samostatně, měla by být geometrie dokonalá a stále musíte zajistit, aby potrubí během svařování nevedlo.Několik různých technologií pro výrobu vlnitých bran naleznete v další části pro video návody.

Z profilovaného listu můžete vyrobit posuvná vrata a vybavit je automatizací.

Jak si vyrobit bránu z vlnité lepenky: videonávody

Pokud je práce nová, mohou se vyskytnout i otázky po fotografické zprávě.Někteří z nich mohou vysvětlit videonávody na toto téma.Začněme opakováním výše popsané technologie: sestavíme rám přímo na nainstalované sloupy.

Stejná technologie v sekvenci fotografií.

Druhé video o tom, jak správně vařit rám, když se spojují trubky pod úhlem 45 °.Přístup je profesionální.

Ti, kteří se dosud nesetkali se svařovacími branami nebo dvířky, mohou mít otázky, jak svařovat panty.Není to tak snadné, jak se zdá.Podívejte se na další video tutoriál.

Pro přesnější vysvětlení toho, jaké pohyby je třeba provést při svařování kování dveří, kam směřovat elektrodu a další nuance, viz následující video.