Do-it-yourself panenky nábytek - vybavit panenku

Dávat nebo stavět dům pro svou dceru pro její panenky je jen začátek.Dále bude muset být tento dům zařízen.Jedná se o spoustu hraček, spotřebičů, doplňků.O tom, jak vyrábět nábytek pro panenky vlastníma rukama, bude pojednáno v tomto článku.

Jak určit velikosti

Panenky, jejich domy a zařízení jsou malé kopie nás a našich domovů.A nejspolehlivějším způsobem, jak vyrobit nábytek pro panenky vlastními rukama a neudělat chybu, je změřit skutečné objekty, několikrát je redukovat a poté pracovat se získanými hodnotami.

Nábytek pro panenky - kopie našeho nábytku

Kolik snížit skutečnou velikost závisí na tom, jak malá nebo velká je panenka, protože je od 7 cm do60 cm nebo více.Proto nábytek pro ně potřebuje různé velikosti.Chcete-li určit číslo, kterým chcete rozdělit skutečné dimenze,průměrná výška osoby v centimetrech (170 cm) se dělí výškou panenky.Získejte nějaké číslo.Zde bude nutné do něj rozdělit rozměry skutečného nábytku.

Například výška panenky je 15 cm. Vypočítejte: 170 cm /15 cm = 11,3.Toto je číslo a rozdělte všechny parametry „lidského“ nábytku.Rovněž stojí za to říci, že je to 14-15 cm - nejoblíbenější velikost loutkové populace.Většina hotového nábytku se proto vyrábí v poměru 1:12.Můžeme také použít dostupné rozměry, i když pouze proto, abychom mohli navigovat s měřítkem požadovaných dílů a množstvím materiálů.

Přibližné velikosti nábytku pro loutkové děti

Takže nejběžnější velikosti panenek:

 • pánská panenka 150 mm;
 • dámská panenka - 140 mm;
 • panenky - 75-100 mm;
 • dětská hračka - 65–75 mm.

Pokud potřebujete nábytek pro panenky podobné velikosti, budou jeho parametry následující:

 • Postel:
  • dvojitá - 160 * 130 mm;
  • jednoduché - 160 x 75 mm;

   Rozměry výzdoby závisí na růstu obyvatel

 • Židle - výška s opěradlem 75 mm, výška sedadla - 40 mm;
 • Kabinet nejméně 165 mm;
 • Pohovka, výška sedadla - 40 mm, opěradla, opěrky rukou se mohou lišit;
 • Stůl je funkční, jídelní - výška 65 mm, tvar a šířka /délka se mohou lišit.

Pokud jsou vaše hračky mírně větší /menší, velikost nelze upravit.S velkým rozdílem musíte zvýšit nebo snížit (nebo si ji můžete spočítat sami).

Nábytek pro panenkyz krabiček na zápalky

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit nábytek pro panenky vlastními rukama, je z obyčejných krabiček na zápalky.Jsou slepeny lepidlem PVA, vytvářejí určité vzory, poté lepeny papírem nebo látkou, samolepicí fólií atd.Jako nohy můžete použít dřevěné korálky, kliky pro zásuvky vyrobené z malých knoflíků na nohou nebo z dlouhých korálků.

Jednoduchý domácí nábytek pro panenky z krabiček na zápalky

Z krabiček na zápalky můžete vyrábět židle, stůl, komodu, postel a noční stolek.Další věc je, že nábytek je získáván pro velmi malé panenky, s výškou nepřesahující 10 cm. Přestože můžete použít větší počet krabic jejich lepením do bloků, a vytvořit nábytek pro panenky asi 15 cm vysoké z těchto bloků. Je to také možnost, ale spolupracujte s ostatnímimateriály nejsou o mnoho složitější, ale jsou více plastické a umožňují vám vytvářet produkty elegantnějších tvarů.

Toaletní stolek pro hračky vyrobený z krabiček na zápalky
)
Loutkové loutky pro kutily
Jídelní stůl a židle odkrabičky na zápalky pro domeček pro panenky
Jak přilepit krabice
Několik návrhových technik pro zdobení domácího prádelníku z krabiček

Toto může být vaše první zkušenost s výrobou panenky.nábytek.Později bude možné řešit něco vážnějšího.

Nábytek pro panenky z kartonu

Můžete si vyzkoušet výrobu nábytku pro panenky pomocí kartonu.Materiál je levný, cenově dostupný, bude možné vyzkoušet chyby, opakovat.Karton je obvykle spojen s lepidlem PVA, můžete použít lepicí pistoli nebo jakékoli univerzální lepidlo, které lepí lepenku, látku, dřevo.Jednoduše vyrábíte nábytek pro panenky z vlastních rukou z lepenky, budete tyto materiály stále používat.Pokud mluvíme o pohodlí, pak je výhodnější lepicí pistole - lepí rychle, funguje to pohodlně, spojení je spolehlivé.

Bez výzdoby nevyhovuje nábytek pro panenky vyrobený z lepenky

K výrobě nábytku pro panenky můžete použít běžný karton.Je to levné, ale nábytek z něj je velmi choulostivý.Je nepravděpodobné, že dítě bude mít dost dlouho.Ale jako „první zkušenost“ je to dobrá volba.Spolehlivější jsou kartonové výrobky pro scrapbooking.Je hustší, homogenní, má jinou tloušťku (od 2 mm a více), může to být s texturovaným povrchem, vytlačovaným hladkými vzory, vzorem na jedné nebo obou stranách.Nevýhodou této lepenky je, že ji musíte koupit, a některé typy takové lepenky nejsou příliš levné.

Lepenkové lůžko pro panenku

Toto lůžko pro panenku vyrobenou z lepenky je určeno pro velkou panenku - až do výšky 50 cm.V případě potřeby lze všechny tyto rozměry zmenšit.

Lze provésttakové lepenkové lůžko během několika minut

Tuto možnost lze provést doslova 10–20 minut.Lepidlo ani jiné fixační prostředky nejsou potřeba.Podrobnosti jsou drženy drážkami vyřezanými v kartonu.Šířka drážky se rovná tloušťce kartonu, délka štěrbin a rozměry polotovarů jsou znázorněny na obrázku.

Rozložení postele pro panenky

Zelené a žluté tečky označují odpovídající části.Jsou vloženy jeden do druhého, na kterém končí sestava.Pokud se vám tento model líbí, můžete jej vyrobit z překližky.

Schémata pro výrobu kartonového nábytku pro panenky

Kartonový nábytek pro panenky je v zásadě lepen.Je nepravděpodobné, že z tohoto materiálu bude možné vyrobit něco křehkého nebo velmi komplikovaného, ​​ale výroba jednoduchých modelů nebude trvat příliš dlouho.Pokud máte schéma s dimenzemi, můžete se obejít bez vysvětlení.Všechno je tak jasné.

Schéma židle pro panenky
Takové modely lze provádět „okem“.Bez čalounění vypadají ošklivě, ale po docela slušně
Není těžké si vyrobit postel, ale u kuchyňských skříní musíte být trochu složitější.
Noční stolek s dveřmi a otevřenou policí - jeden okruh, různé provedení
Jiný model nočního stolku pro výrobu lepenky nebo překližky
Hračkový stůl pro panenkyudělej to sámnení problém vytvořit schéma
Stojací lampa pro panenky vyrobené z kartonu

) Schéma nábytku pro panenky lze použít nejen pro výrobu lepenky.Mohou být převedeny na překližku a řezány skládačkou.

Skříň pro panenky z improvizovaných materiálů

Skříň pro hračky může být vyrobena z překližky, malované nebo lepené balicím papírem nebo samolepicí fólií.Pravděpodobně zde nebudou žádné otázky - vše je jasné, a pokud máte otázky, můžete se podívat na jejich řešení v „přirozeném“ skříni.Ale můžete to vyrobit z velmi levných materiálů.Nábytkový nábytek pro panenky je dobrý, protože jeho cena je velmi nízká.

Z lepenkové krabice

Hlavním úkolem je najít lepenkovou krabici vhodné velikosti.Kromě toho bude snazší pracovat, pokud je to obal - se skládacími hranami.Taková skládací část jsou hotové dveře.Zůstane pouze na jeho dokončení - zavěste zrcadlo, připojte pero atd.

Jednou z variant domácího nábytku pro panenky je skříňka

Co je potřeba pro práci

Pro práci potřebujete dobrou lepicí pásku, lépe- na papírové bázi, například jak je potom snadnější lepit povrchovou úpravu.Pokud existuje lepicí pistole nebo stavební sešívačka (velká administrativní) se sponkami, je také dobré.Pokud kromě lepenky a papíru budete používat i jiné materiály, je lepší najít univerzální lepidlo, které lepí papír, lepenku, látku, plast.Bude stále potřebanůžky a kancelářský nůž, pravítko.

Jak vyrobit skříň panenky z lepenkové krabice

Pokud je nalezená krabice příliš velká, lze ji snížit snížením přebytku.Aby se ohyby vyrovnaly, vezmeme pravítko.aplikujeme ji na místo budoucího ohybu, několikrát projdeme dobře po pravítku s matným pevným předmětem (řapík lžičky nebo vidličky).Poté bude snadné karton ohýbat.

Plnění do hračkárenské skříňky

Vyřezáváme police ze zbytků nebo z jiné krabice.Měly by být mírně - 5-8 mm - delší a širší než vnitřní prostor skříně.Přebytek ohýbáme tak, aby se strany vytvořily na všech stranách.V rozích se tvoří rohy, pečlivě je odřízneme.Ohýbáme jednu z částí o 180 ° a nalepujeme ji na samotnou polici.Tato strana police se „podívá do světa“.Další tři části ohýbáme v úhlu 90 °, potřete lepidlem a vložte police do skříně.Fotografie napravo ukazuje, jak jsou police přilepeny.Aby však místa lepení nebyla nápadná, je lepší zabalit strany dolů.

Výroba nábytku pro panenky vlastními rukama není o nic méně zábavná, než si s ní hrát později

Kromě polic můžete také vyrobit příčku pro ramínka.Může být vyrobena z bambusových špejlí, například můžete zkusit šťávu, drát, atd.Ramínka mohou být také zkroucena z barevného drátu nebo řezána z sáčků ze šťávy, z plastových lahví atd.

Dokončení je kreativní proces

Dále je to až do cíle.Lze malovat kartonemakvarelu nebo akrylové (lepší) barvy, lepidlo s balicím papírem, hadřík, plsť.Můžete simulovat zrcadlový povrch - přelepit fólií (například jídlo).Pokud chcete vyrobit „plastový“ povrch, vyhledejte láhve na vodu správné barvy, odřízněte krk a dno a použijte „tělo“ jako dokončovací materiál.

Dokončování je kreativní proces, ale pro začátečníky používejte materiály jednodušší, měkčí a tenčí, je s nimi snadnější pracovat

Kliky mohou být vyrobeny z drátu nebo korálkůdlouhé korálky.U větších skříní na hračky najdete tlačítka nebo tlačítka.Poté, co jsme „skříňovali“ skříňku, nalepili jsme tuto „krásu“.

Novinový šatník pro panenky​​

Budete potřebovat staré noviny, lepidlo PVA se štětcem, lepicí pistoli, pár kousků drátu nebo nitě, balicí papír pro dokončení skříně nebo barvy.

Z novin zatočíme pevné zkumavky, namažeme je podél okraje PVA a necháme je zaschnout.Zkumavky pak mohou být slepeny k sobě.Pro tuto operaci je nejvhodnější lepicí pistole.Existují dva způsoby: Nejprve sestavte velké bloky, poté je rozdělte na fragmenty požadované délky nebo okamžitě ořízněte trubky o požadované délce a okamžitě lepte obrobky podle velikosti.Druhým způsobem je pečlivější, ale méně plýtvání.

Sestavujeme letadla z novinových trubek

Hotové stěny skříně musí být spojeny dohromady.Pro pevné ustavení úhlu 90 ° je lepší použít tenký drát.Nejprve potřete spáry lepidlempřitáhněte stěny k sobě drátem.Pokud dráty ruší, mohou být odstraněny po zaschnutí lepidla.

Držáky lepíme pod police

Spodní, horní a police jsou slepeny stejnou technologií.Dveře bude třeba udělat trochu jinak.Pro jejich otevření jsou z lepicí pásky vyříznuty dva pruhy o šířce asi 1,5 cm, lepicí páska je lepena podél okraje dveří tak, že ve vzduchu visí o něco více než polovina.S touto volnou lepicí páskou přilepíme dveře ke zdi, ale tak, že mezi stěnou a dveřmi je mezera 2-3 mm (existuje pouze páska).To umožní zavřít dveře.Lepené dveře upevňujeme na druhou stranu druhým pruhem lepicí pásky.

Upevnění dveří k drátu

Druhý způsob upevnění dveří je k drátu.Pouze tentokrát by to mělo být dostatečně tuhé a silné.Odřízněte kus, který je o 2 cm delší než výška skříně.Ihned po drátu, na jedné straně, vytvoříme smyčku o délce 1 cm. Ohyb ohneme o 90 ° k drátu.Vyrábíme díry ve dně a na střeše, drát prochází dnem, smyčka zůstává na dně.Dveře jsme dali na drát, místo kloubů jsme použili extrémní trubici.Mírně ohýbáme drát, projdeme jej otvorem ve střeše skříně, ohneme přebytek a upevníme dveře.Stejný postup opakujte s dalšími dveřmi.Pamatujte, že před dokončením kabinetu a drátem je třeba dvířka připevnit na lepicí pásku.

Ready-made skříň pro panenky z novin

Existuje několik drobností, které je třeba říci několika slovy.Nohy aúchyty skříně mohou být také vyrobeny z papírových trubek.Pouze je třeba odkrýt z papíru, kterým dokončíte hračku.Proměňte ji v těsný válec, přilepte okraj lepidlem, rozřežte na kousky požadované délky a přilepte je na správná místa.Místo trubek mohou být dřevěné tyčinky, korálky atd.

Knihovna pro panenky nebo police vyrobená z vládců

Nábytek pro panenky můžete vyrábět z vlastních rukou ze školních dřevěných vládců.Jsou dobré, protože jsou již zpracovány, mají stejnou šířku a tloušťku.V papírnickém obchodě najdete správnou velikost - větší /menší, širší /užší - podle potřeby.Chcete-li například vyrobit knihovnu pro panenky, potřebujete 6 pravítek o délce 15 cm.

Vytvoření knihovny hraček z dřevěných pravítek je jednoduché

K práci potřebujete také skládačku.Pokud existuje elektrický, vynikající, pokud ne, je vhodný i ruční, protože není příliš práce.Potřebujete také brusný papír s jemným zrnem, lepidlem (PVA nebo tesařství) a barvami (akrylové nebo kvaš).

Z pravítek jsme vyřízli segmenty: 4 kusy 6 cm, jeden - 8 cm. Hrany jsou broušeny do vodorovného stavu, odstraníme také označení a čárové kódy.Mezi obě pravítka umístíme police (každá o délce 6 cm), nahoře necháme asi stejnou vzdálenost - pod kryt (délka 8 cm).Spoje natřete lepidlem PVA nebo tesařstvím, spojte a utáhněte maskovací páskou, nechte celý den.Po zaschnutí lepidla nalepte poslední detail - víko nahoře.Ve skutečnosti je police sama připravena, zbývá ji namalovat.

Z vládců je možné vyrobit další kusy nábytku pro panenky

K získání rovnoměrné a světlé barvy je lepší zakrýt strukturu bílou, po vysušení je již natřena správným odstínem.Nábytek pro panenky můžete ozdobit také svými rukama pomocí techniky decoupage .

Nábytek pro panenky: fotografické nápady

Nábytek pro panenky můžete vyrábět z vlastních rukou z nej neočekávanějších materiálů.Jak používat noviny a dřevěné pravítka, které jste již viděli.Můžete si ale vyrobit stoly, židle, křesla, pohovky, postele, police, skříně atd.z tyčinek na zmrzlinu.

Je lepší začít jednoduchým: stolem a židlemi pro panenky z hole na zmrzlinu
Můžete si vyrobit židle a pohovky
Zahradní lavice nebo pohovka - v závislosti na provedení
Téměř stejné provedení s měkkým čalouněním
Výroba takového prádelníku pro panenky = to je již obtížnější úkol
)
Můžete také sestavit kolébku

Co je na tomto materiálu dobré, pravděpodobně jste již pochopili - máZpracované zaoblené hrany, shodné velikosti a dobře ošetřené.Pokud se tyčinky zdají příliš drsné, dokončte je do hladkosti jemným brusným papírem.

Z kolíčků na prádlo se získávají dobré židle a židle.Rozebírají se na poloviny a kombinují sepomocí lepidla na dřevo.Výsledné figurované výrobky za téměř několik desítek minut.

Tato pohovka může být sestavena z dřevěných kolíčků na prádlo
Židle, stůl může být vyroben také z kolíčků na prádlo
Pokud je trochupřidáme díry, dostaneme produkt prolamované
Není těžké vyrobit kulatý stůl pro panenky z kolíčků na prádlo
)
Originální nohy ze tří polovin z kolíčků na prádlo
Houpací křeslo pro panenky
Hračky pro stoličky
Předsedajícípanenka s područkami pro domeček pro panenky

Téměř vždy se k výrobě nábytku pro panenky používají dřevěné kolíčky na prádlo.Ale nikdo nezakazuje brát plastové.Chcete-li s nimi pracovat stejným způsobem, jen obtížné je, že je snazší modifikovat dřevěné změnou tloušťky tvaru atd.Pokud je produkt jednoduchý, nevyžaduje upřesnění, můžete si vzít plasty.Jsou rozmanitější tvarem a velikostí, jsou již natřeny, takže s nimi méně starostí.

S rozvojem řemeslné výroby je možné přejít na složitější materiál - překližku nebo dřevo.Obtížnost spočívá v tom, že soustružení a řezání miniaturních dílů vyžaduje filigránovou přesnost, vytrvalost a vyžaduje hodně času.Ale můžete udělat vše, co jen vychceš.

Nábytek pro panenky můžete vyrábět vlastními rukama jakékoli velikosti, stylu

Několik modelů překližkových židlí

Dětská postel pro panenku

Pro ty, kteří mají propast trpělivosti

Vyřezávaná dřevěná postel pro panenky

Rohová lavice pro panenku .... stejně jako ta současná

Existují různé styly

Nábytek do kuchyně v domově pro panenky

Šatní skříň pro překližkové panenky - přesnostpřehrávání je velmi vysoké

Skříň s náplní

Překližka pro panenky

]

Kuchyňské stoly z překližky pro kutily

Stoličky pro hraní s panenkami