Dokončovací svahy s ozdobnými plastovými rohy

Tapety a omítnuté vnější rohy vyžadují ochranu.Tapeta z častého kontaktu je přepsána, tmel je zničen.Tento problém můžete vyřešit pomocí ozdobných rohů.Rohy pro ochranu rohů stěn mohou být vyrobeny z různých materiálů.

Rohy pro ochranu rohů stěn: možnosti výběru

Tato technika zdobení rohů stěn - ochranné rohy - ne každý má rád, ale neexistují žádné zvláštní alternativy.V každém případě je na stěnách nalepených tapetou roh ještě lepší, než vytrhávat a roztrhat plátna.

Existuje pouze jedno řešení integrity tapety bez použití ozdobných rohů - vytvořit ne ostrý úhel uložení, ale zaoblený.V tomto případě nebude problém s jeho výzdobou.Plátno můžete jednoduše zabalit, aniž byste jej ořízli.Ale musíte roh vyvednout dokonale, jinak jej budete muset znovu proříznout, což znamená, že opět vyvstává otázka ochrany spojení tapety na rohu.

Je důležité zvolit správný dekorativní roh tak, aby nevypadal mimozemsky.K tomu jsou speciální triky.

Interiér v odpovídajícím stylu vypadá dobře

Chcete-li zvolit rohy pro ochranu rohů stěn, postupujte podle obecného návrhu místnosti.Existuje několik standardních řešení:

 • V tónu s dekorací na zdi.Je žádoucí úplné přizpůsobení barev, a ještě lépe, je-li struktura podobná.

  , a to buď v tónu omítku, nebo dveře tón

 • V tónu s dveřmi.Je lepší zvolit stejný materiál - dřevo, MDF.A vyzvedněte zbarvení jeden na druhého.Tato technika se často používá v chodbách a chodbách, kam chodí mnoho dveří.V místnostech je vhodnější zvolit tón stěn.
 • V tom s lištami.

  Jedna z možností je zcela logická

 • Použijte jednu z doplňkových barev ( o kombinaci barev v interiéru, přečtěte zde ), která budenejen v rozích, ale také v rámci obrazů nebo čalounění panelů, ozdobných medailonů atd.
 • Stejná barva a textura s podlahou.

Obecně platí, že výběr rohů k ochraně rohů stěn by měl být svázán s designem místnosti.To lze provést již po umístění nábytku a zavěšení textilu.V tomto případě je snazší si představit konečný výsledek.Protože obrázek v našich hlavách se může velmi lišit od reality.

Jeden z průhledných ochranných rohů

Pokud se vám nepodaří vybrat přijatelnou barvu a musíte rohy v bytě chránit, věnujte pozornost průhledným plastovým rohům.Jsou různých typů - tuhé, ohebné, s různou tloušťkou stěny.

Druhy ochranné části: jaké materiály

úhly aplikace jsou externí (vnější) a vnitřní použití.Prozatím si povíme, jak chránit rohy v bytě a domě - uvnitř.Začněte smateriály.Rohy pro ochranu rohů stěn mohou být:

 • Vyrobeny z plastu (PVC).Různé barvy, textury, tam jsou dokonce transparentní.
 • Vyrobeno z kovu.Mosaz, hliník (leštěný a ne), nerezová ocel, s barvou nebo bez barvy.
 • Dřevěné.Z různých druhů dřeva, hladké, s reliéfem.

  Roh oblouku je překryt flexibilním plastovým rohem

 • MDF.S imitací různých druhů dřeva, jednobarevné, s různými vzory.
 • Z korku.Může to být zajímavý tah, pokud přidáte korkovou úpravu nejen v rozích.

  Korkové rohy pro ochranu rohů

 • Guma.Obvykle se používá v nemocnicích nebo školkách.Perfektně chrání rohy v garáži.
 • Pěnový kaučuk.Stejné jako guma, ale měkčí.Vhodné pro ochranu před zraněním příliš aktivních dětí.
 • Dekorativní - s řezbami, kamínky, vzory atd.

Nejběžnější jsou plastové rohy na ochranu rohů stěn.Neměli byste si myslet, že taková ochrana vypadá špatně.V žádném případě ne horší než roztřepené rohy.Jen plast se liší svým vzhledem - leštěný, s kovovým efektem, se saténovým (matným) povrchem, s odlišným reliéfem.Je jasné, že abyste našli něco konkrétního nebo zvláštního, musíte projít hardwarovými obchody a trhy.Ale existuje mnoho typů designu.Jsou-li rohy pro ochranu rohů stěn zvoleny správně, organicky zapadají do designu a absolutně nepřitahují pozornost.Zároveň velmi spolehlivě chrání a zdobí klouby.

Tvary a velikosti

Hotové rohy mají obvykle úhel 90 °.Úhel sám o sobě není vždy ostrý, existují možnosti se zaobleným.Vzhledy jsou rohy pro ochranu rohů stěn rozděleny na:

 • tuhý
  • vnější;
  • domácí;
 • flexibilní (plast, guma)
 • univerzální.

Univerzální roh od MDF

Otázky mohou být pouze univerzální.Jedná se o dva pruhy z plastu nebo MDF, spojené tenkým pruhem pružného materiálu stejné barvy.Díky tomuto propojení můžete udělat matný nebo ostrý roh, vnitřní nebo vnější - bez velkých rozdílů.Ale pokud jde o spolehlivost ochrany, je to horší než ty tvrdé - konec konců je flexibilní část poměrně tenká.

Rovněž stojí za to vědět, že rohy mohou mít police stejných a různých šířek.Společnější s tím samým, ale je docela možné najít ty, v nichž je jeden širší, druhý je užší.

Druhy, tvary, velikosti

Šířka polic se u různých výrobců liší.Například plast může mít police od 10 mm do 50 mm.Rohy MDF jsou vyráběny minimálně se šířkou police 20 mm, kov - od 10 mm, ale maximální délka police je 90 mm (hliník).Je tedy z čeho vybírat.

Na co se připevnit

Volba způsobu upevnění rohů k ochraně rohů stěn závisí na materiálu rohu, na jakém povrchu budou připevněny.Nejčastěji používané lepidlo.Kromě toho jsou vůdci „tekuté nehty“.Jedná se o univerzální kompozici, ale před nákupem se ujistěte, že určitá značka dokáže přilepit potřebné materiály.

Na lepidlo může být vysazen roh, pokud je rovný, bez větších vad.Pokud existují jámy /deprese, je nepravděpodobné, že byste je přilepili.V tomto případě lze použít silikon.Pokud lepíte bílé rohy, silikon může mít bílou barvu.Pod barvou je lepší brát transparentní.Není vždy žádoucí používat kyselinu.I když je levnější, může poškodit kovy nebo barvy.

V obou případech musí být zeď a roh čisté a suché.Kompozice je aplikována na roh, je přitlačena na roh, fixována proužky maskovací pásky.Popadneme ji přes 40-60 cm. Pokud je vše hladké, je možné přes 60 cm, pokud potřebujete formulář opakovat, po 40 cm nebo ještě častěji.

Jak a jakým způsobem připojit roh PVC k tapetě

Ponechejte v tomto stavu, dokud lepidlo nezaschne nebo silikon neztvrdne.Podívejte se na přesný čas na obalu.Potom lze maskovací pásku odstranit.Od běžné lepicí pásky se liší tím, že i u papírových tapet se odlupuje bez poškození povrchu.Ale pro jistotu zkuste lepení a loupání na nenápadném místě.

Pěnový gumový roh - ve tvaru L a univerzální na samolepicí bázi

Existuje další možnost, jak přilepit rohy na zeď tapetou, malbou..Můžete použít oboustrannou pásku.Nalepte ji nejprve do rohu, poté, co odstraníte ochranný povlak, zatlačte ji do rohu.Existují rohy, na které je lepicí páska již nalepena.Některé typy pěnové gumy nebo plastu (obvykle flexibilní nebo univerzální).

Zdobení oblouku

Zdobení oblouku se často stáváproblém.Byt obecně nemá mnoho vnějších rohů, ale jsou povinné na oblouku.A v uličce velmi často bolí.Buď nábytek, pak další náklad nebo obyvatel, který se jednoduše nevejde do otvoru.A protože neexistuje žádná přímá otázka, zaoblená část může být problémem.

A nejen ve dveřích může být klenutý oblouk

Obecně lze pro oblouk použít univerzální rohy.Jsou flexibilní, což je velmi výhodné.Existují flexibilní neuniverzální - plastové, vyrobené ze speciálního polymeru se zvýšenou elasticitou.

Obecně se však k dekoraci oblouků používají rohy s různými šířkami polic.Jsou dokonce nazývány klenutými.Mají jednu polici 10 mm (vnější), druhou - vnitřní - 30 mm nebo více.Snadno se ohýbají.Nezkroucujte se v bagelu, ale není obtížné získat oblouk jakéhokoli zakřivení.Během sušení lepidla bude nutné použít pouze spolehlivou fixaci.

Toto je klenutý plastový roh

Pokud chcete ohnout pravidelný roh, můžete to provést zahřátím plastu.Pro tuto práci potřebujete stavební fén.Normální - pro vlasy - nebude fungovat, protože jeho teplota je příliš nízká.Potřebujeme také šablonu, pomocí které ohneme plastový roh.Vezměte kousek dřevovláknité desky, otočte šrouby nebo kladivo do hřebíků a vytvořte požadovaný profil.

Takže můžete uspořádat rohy oblouku ochrannými rohy

Začnou se ohýbat od středu.Zahřejte místo, neustále tlačte doprostřed a pohybujte fénem od středu k okrajům.Takže musíte uvést roh dopravazakřivení a nechte v této poloze vychladnout.Aby se nevyrovnal, paralelně s množstvím šroubů jsou vytvořeny otvory pro druhou řadu.Vzdálenost mezi řadami se rovná šířce rohové police.Poté, co je plast ohnutý, vložte a lehce otočte šrouby.Po ochlazení plastu je odstraníme.

Jak řezat dokončovací rohy

Téměř vždy musí být vyříznuty rohy, které chrání rohy stěn.Prodávají se s popruhy od 2 do 3 metrů.Řezný nástroj je vybrán v závislosti na druhu materiálu.U dřeva a kovu, tlustého plastu je vyžadována pila, pouze plátno je jiné - na dřevo as malým zubem na kov nebo tlustý plast.

Tenký plast lze řezat stavebním nebo kancelářským nožem s ostrými nůžkami.Pokud potřebujete odříznout kolmo, je jednodušší použít nůžky.Řezali jsme je pod úhlem na obou stranách, ohýbali roh a zbylé milimetry řezali úředním nožem.Pokud se vyskytnou vady, lze je snadno opravit stejným nožem nebo brusným papírem s velmi jemným zrnem (leštění).

Jak řezat ochranný plastový roh (PVC)

Potřebujete-li řezat plastový roh podél záhybu, odřízneme jej podél vnitřního rohu úředním nožem.Proříznutí celé tloušťky nedává smysl.Je pouze nutné nechat viditelný proužek.Potom ohněte díl, který chcete vyjmout.Vyjde na místě řezu.Nepravidelnosti jsou odstraněny nožem nebo brusným papírem.