Domácí míchačky na beton: ruční, elektrické

Pro zlepšení místa často vyžaduje řešení, pak konkrétní.Ruční hnětení je tvrdé a dlouhé a kvalita řešení zdaleka není nejlepší: dosažení uniformity je obtížné.Ne každý chce koupit míchačku betonu pro své pravidelné používání.Dobrou cestou ven je míchačka na beton s vlastními rukama.Peníze jsou potřeba trochu, co se týče výkonu, domácí jednotky nejsou o nic horší než ty čínské a někdy dokonce lepší.

Ruční míchačka na beton

Zapnutoprvní tři ne vždy mají elektřinu, a velké množství malty a betonu, také není vždy nutné.Cesta ven je vyrobit míchačku malého objemu, který se bude otáčet ručně (s ručním pohonem).Konstrukce těchto modelů jsou jednoduché a přímé.

Z mléčné baňky

Nejjednodušší ruční míchač betonu lze vyrobit pomocí běžné kovové baňky (v takovýchto mlécích se prodávalo).Stále potřebujete ořezávání potrubí nebo jiný kovový šrot.Konstrukce je jednoduchá, taková míchačka betonuruce prodané za pár hodin.Hlavní věcí je svařování rámu.Montáž samotné míchačky betonu bude trvat několik desítek minut.

Návrh ruční míchačky betonu z mléčné baňky

Vytvořte postel, ohněte držadlo z kulaté trubky.V horní části postele svařujete například dvě vodovodní armatury.Jejich vnitřní průměr je o něco větší než průměr trubky použité pro držadlo.Potrubí prochází baňkou přivařenou k tělu.

Jak najít těžiště

Aby se hlaveň mohla snadno otáčet, musíte najít těžiště.Chcete-li to provést, můžete jej umístit na nějaký tenký objekt a pohybovat jej dopředu /dozadu, najděte toto centrum.Přes to budete muset pero přeskočit.Po vynechání kliky je připevněna ke stěnám krytu.Zde mohou nastat potíže: sklenice jsou obvykle vyrobeny ze slitiny hliníku a rukojeť může být vyrobena z oceli.Připojení pomocí svařování selže.Jedinou cestou ven je svařování za studena.Je pro sebe docela reálný.Jiné režimy - u bimetalových těsnění nebo svařování argonovým obloukem doma nejsou implementovány.Dalším způsobem je přivaření desek na držadle, které jsou nýtovány po stranách baňky.

Aby se zabránilo příliš velkému uvolnění držadla a vypadnutí během provozu, jsou k němu na obou stranách spojky přivařeny matice.

Obecně se jedná o výrobu ruční míchačky betonu.Pro jednu dávku ve 40 litrech můžete získat 2,5-3 kbelíky řešení.Pro použití v zemi nebo na pozemku v blízkosti domu (bez výstavby) je více než dost.

Pokudne, můžete přizpůsobit hlaveň (silnostěnné).Potom problém se svařováním rukojeti zmizí, ale musíte přijít se systémem pro upevnění krytu.Můžete udělat něco podobného tomu, které má.

Ve videu je příklad ručně vyráběné míchačky betonu vyrobené z mléčné baňky.Konstrukce je trochu jiná, ale ne příliš odlišná.Existuje zajímavý nápad - děliče jsou přivařeny k potrubí uvnitř nádrže, což urychluje míchání.

Z hlavně (manuální a elektrické)

Autor nazval tuto konstrukci „opilým barelem“ kvůli zvláštní trajektorii pohybu.Celý bod spočívá v tom, že osa otáčení prochází skrz nádrž diagonálně.Z tohoto důvodu se řešení přenáší z jedné stěny na druhou.Konstrukce je také jednoduchá a efektivní.Co je důležité - neexistují žádné problémy se svařováním různých kovů.Výkres ruční míchačky betonu z hlavně je uveden níže.

Výkres ruční improvizované míchačky betonu z hlavně

V horní části rámu jsou uložena ložiska ve středu, do kterého je vložena rukojeť.Díky nim se snadno otočí 200 litrový sud.Stačí si vybrat kontejner s tlustými stěnami - vydrží déle.Uvnitř nejsou svařovány žádné nože: zpožďují pouze komponenty, narušují míchání a komplikují vykládku.

V původním provedení je nakládací /vykládací poklop umístěn dole.Jedná se o odříznutou část (asi 1/3), připevněnou ke dnu smyčkami, po obvodu opatřenou těsnící gumou a uzavřenou dvěma zámky.Při nakládání se válec otáčí tak, abypoklop byl nahoře.Při vykládce - dolů.Roztok se pohybuje gravitačně do nahrazeného kontejneru a přilnutí může být odstraněno klepnutím na pouzdro kladivem nebo kladivem.

Vylepšená domácí míchačka betonu z hlavně

Tato konstrukce sloužila autorovi po dobu 10 let, i když byla vytvořena pro jednorázovou práci, ale ukázalo se, že je velmi úspěšná: pro 20–30rpm dobře promíchané 2,5 kbelíku malty.Během této doby to zopakovali a vylepšili sousedé a přátelé.Většina změn se týkala poklopu.Experimentálně odhalil jeho nejúspěšnější design - podobný tomu, který se používá v mléčné baňce.Takový „krk“ je přivařen k tělu hlavně z jedné strany (viz výše uvedená fotografie).Také vyrábějí kliky na obou stranách - pro možnost spolupráce.

Mechanizace v akci: ruční míchačka na beton se změní na elektrickou

Tato konstrukce se snadno promění v elektrickou domácí míchačku na beton.Je nainstalován málo výkonný motor - stačí 1 kW za barel o objemu 200 litrů, k jeho ose je připojena malá hvězdička, k ose potrubí je přivařena větší hvězdička (pro snížení rychlosti), jsou připojeny pomocí řetězu (například z koloběžky).

Do-it-yourself elektro-míchačka na beton z hlavně a motoru pračky

Toto je míchačka betonu s ozubeným kolem.K vytvoření tohoto modelu jsme potřebovali:

  • barel z galvanizované oceli na 180 litrů (průměr 560 mm, výška - 720 mm);
  • motor pračky - 180 W, 1450 ot /min;
  • setrvačník a startovací zařízení od Moskvich 412;
  • dvě kladky z pračky o průměru 300 mm a 60 mm;
  • kola ze zahradního vozíku;
  • kovový šrot pro rám.

Ozubená kola, kola - všechno je staré, všechno bylo v garáži

nový

Nejprve ze všeho očistíme od rzi vše, ošetřete jej pomocí převaděče rzi a zakryjeme jej půdou.

Zpracováváme části

Vaříme rám z trubek, kanál.Rohy rámu zpevňujeme svařováním kovových desek.Všechno by mělo být těžké a spolehlivé.Děláme příčku vážně: barel řešení na ní „visí“ a všechno bude vibrovat a točit.

Rám je základem struktury.Trubky jsou téměř nové))

Svařujeme čepy, sedlo pro převody převodovky.Vyčistíme ji od rzi, upravíme ji pomocí převaděče rzi a uzemním.

Obráběný rám

Upevněte kola z vozíku.Vyplatili se také se širokými běhouny: tažení míchačky betonu není obtížné ani přímo po místě.

Připojená kola

Z trubek, které vaříme, stále ještě navrhujeme zastavení a instalaci celé „náplně“.

Dvě další trojúhelníkové konstrukce

Také je připevňujeme k rámu

Druhý - pro větší stabilitu

Začneme sestavovat pohon.Nejprve nasaďte velké ozubené kolo na dříve svařovaný čep.

Umístěte velký převodový stupeň

na sedadlonainstalujte sestavu - malý převodový stupeň připojený k kolu pro řemenový pohon.

Převod z velkého rychlostního stupně

K dříve svařované desce upevňujeme motor.

Zavěsíme motor

Zavěsíme ho tak, aby obě kola řemenového pohonu byla na stejné úrovni.Rovněž je nutné zajistit normální napnutí řemenu.

Motor je nainstalován

Zbývá připojit hlaveň.V jeho středu vytvoříme otvor pro velkou kladku, vyvrtáme otvor pro upevňovací prvky.Umístěte na místo.

Vyrábíme díry ve spodní části hlavně.Během instalace nezapomeňte na gumové pásy

Takže to vypadá na rámu

Další pohled

Převodovka blíže

Zbývá pouze elektrická část.Kabel propojujeme přes startér s tlačítkem.

Kabel propojujeme pomocí spouštěče tlačítkem

Několik fotografií z hlavních uzlů.Možná se někdo musí podívat blíž.

Upevnění převodovky a hlavně

Upevnění motoru na desce tlumí většinu vibrací

Z jiného úhlu

Druhá možnost přenosu je z pohonu automobilu

Barel 200-litr, jeho okraje byly nařezány, ohnuty a svařeny a vytvořily obvyklou "hrušku".

Z hlaveň byla vyrobena „hruška“

Auto bylo přišroubováno ke dnu (pomocí gumových těsnění).Byl zvednut takpro vytvoření vybrání pro přenos řemene.K disku byl dříve připojen náboj.

Pro pásový převod

Uvnitř hlavně byly čepele svařeny pro účinnější míchání roztoku.

Čepele uvnitř

Celá tato domácnost byla připevněna k rámu.

Na rám byla namontována hlaveň a řemenový pohon

Tam, kde je deska svařovaná, místo pro motor.Vystavujeme to tak, aby pás šel hladce.Napájení bylo dodáváno pomocí přepínače, časovač z pračky, se kterým byl motor odstraněn, byl postupně zapnut.

Pohled zezadu.Pod plechem, motor

Obecně byla rychlost rotace 35-40 otáček za minutu.To by mělo stačit.

Celý program vypadá takto

Boční pohled

Domácí míchačky ve video verzi

​​

Pokud rozumíte obecnému principu, jak vyrobit míchačku vlastními rukama, můžete jej upgradovat a přetvořit a přizpůsobit stávajícím částem.Nápověda k tomuto videu, shromážděná v této sekci.

Typ korunky

Další možnost, ale ne typ převodu, ale typ korunky.Koruna, mimochodem, lze koupit (litina nebo plast) a nainstalovat na hlaveň.

S válečky jako podpěra

Skládací míchačka z hlavně

První strana

Kresba míchačky betonu

Popis práce

Specifikace

Fotografie domácích jednotekmíchačky na beton (může být užitečné)

Každý nebo téměř každý vlastní míchač na beton má nějaké originální řešení.Jen málo lidí opakuje design zcela bez jakýchkoli změn - musíte se přizpůsobit dostupným částem a sestavám.Některá zajímavá řešení jsou na fotografii.

Pokud necháte dno obyčejného hlavně bez vyztužení, tenký kov (3–4 mm) nemusí odolat zatížení a pouze jej otočit.Proto je lepší svařovat rohy nebo půjčovnu ve tvaru písmene U

Organizace převodovky pomocí řetězu pro motocykly a druhého řemenu

Tvar lopatek je složitá věc.Je nutné, aby zlepšily míchání a nezdržovaly beton v pádu

Jak učinit nádrž pohyblivou tak, aby ji bylo možné otočit

Další způsob, jak pohnout kloubem

Opět čepele

Válečky mohou být nastavitelné

Takže obyčejná hlaveň se změní na hrušku

]