Domácí příslušenství a stroje pro kování za studena

Jedním ze způsobů, jak ozdobit oblasti, je použití kovaných výrobků.Ploty, lavičky, altány, zábradlí pro žebřík a další podobné konstrukce vypadají velmi dekorativně.Navíc ve většině případů tyto výrobky nejsou kované v tradičním smyslu.Nejčastěji se to dělo ne v kovárně a ne kladivem a kovadlinou, ale s pomocí některých zařízení, která vám umožní vytvářet širokou škálu vzorů a výrobků z kovových pásů a hranatých tyčí.Pro výrobu těchto výrobků bude vyžadovat stroje kování za studena.Někteří z nich mohou být uděláni sami pro sebe, aby se dali snadno koupit.

Ploty, zábradlí pro schody a balkony - můžete to udělat také sami
Průzor nad verandou pomocí metody kování za studena
Zábradlí pro verandu je dekorace, nikoli výlučně utilitární příslušenství
Lze vyrobit altán a kovaný nábytek
.
Brány vypadají magicky

Jaká zařízení se používají obecně

Prokování za studena se vyznačuje různými kadeřemi, ohyby, kroucenými tyčemi atd.Téměř pro každý druh, na kterém vydělávajísamostatné zařízení - konkrétní stroj.Jejich pohon může být ruční nebo možná elektrický.Pro malé objemy „pro sebe“ použijte ruční stroje kování za studena.Ačkoli to není příliš produktivní, je mnohem snazší vyrobit.Pokud je nutné uvést výrobu „do proudu“, jsou vyrobena podobná zařízení, ale s elektromotory.V tomto případě fyzicky není téměř zapotřebí pracovat, ale složitost výroby zařízení se výrazně zvyšuje.V našem materiálu budeme hovořit o ručních kovacích strojích za studena.

Jaká zařízení se používají:

 • Zkroucení.S jejich pomocí jsou čtyřhranné tyče nebo kovové pásy krouceny v podélném směru.Ukázalo se to zkroucené sloupy, které se také nazývají torzní tyče.

  Takto vypadá torzní tyč a stroj se stejným názvem

 • Svítilna.Na tomto zařízení je tyč také zkroucena v podélném směru, je pouze dodatečně ohnuta v příčném směru.Ukázalo se to jako baterka.Odtud název zařízení.

  Stejně tak "baterku"

 • Twisterů nebo šneků.Vytvoří se ploché kadeře různých průměrů.

  Zařízení pro kování hlemýžďů za studena - pro tvarování kadeří

 • Ohýbací stroje nebo ohyby.Umožňují ohýbat tyče nebo výztuže v požadovaném úhlu kdekoli.

  Pro ohýbání kdekoli a v jakémkoli úhlu - ohyby (ohýbací stroje)

 • Vlna.Ve skutečnosti je to také ohyb, ale složitější konstrukce - umožňuje změnit směr ohybu,mávat detaily.

  Stroj „Wave“ - pro vytvoření vhodného reliéfu

 • Zařízení pro obrábění konců částí - stroje na setrvačné lisování nebo jiná domácí zařízení.

  stroje na tvarování konců tyčí.V tomto případě husí noha

Pro začínajícího mistra je nejvýznamnějším strojem na kování za studena hlemýžď.Pouze s jeho pomocí můžete dělat mnoho zajímavých věcí - od plotu a brány k lavičce a dalším podobným výrobkům.Za druhé, podle stupně nutnosti, torzní stroj.Dodává detaily rozmanitost.Vše, co můžete vylepšit a získat dovednosti, lze získat nebo udělat.

Domácí „hlemýždi“

Ve ​​skutečnosti se jedná o modernizovaný ohýbací stroj (ohýbačka trubek ), ale tato vylepšení usnadňují vytváření zvlnění z poměrně tlustých prutů (průřez až 10 - 12 mm) a opakujte je s vysokou mírou přesnosti.

Jeden z domácích strojů na kování za studena

Existuje několik návrhů pro tyto stroje na kování za studena, ale nejjednodušší možností je implementovat kulatý stůl s centrální nohou.Páka s válečky na ložiscích na konci je pohyblivě připevněna k noze.Usnadňují proces ohýbání.

Povrch stolu může být vyroben z ocelového plechu o tloušťce nejméně 10 mm.Pro nohy můžete použít jakoukoli silnostěnnou kulatou trubku.Je důležité, aby byla struktura stabilní, protože postranníúsilí, proto boční stojany, vzpěry, a také stabilní základ jsou nutné.

Výkres stroje na kování za studena

Páku lze snáze vyrobit ze čtvercového potrubí se silnou stěnou - nejméně 2-3 mm.Průřez potrubí je přibližně 25 x 40 mm.Připevnění páky k noze lze provést na ložisku, nebo stačí vzít malý kus tlustší trubky s větším průměrem, nasadit ji na nohu a přivařit zarážku ze dna tak, aby páka neklesla.Volba ložiska umožňuje snadnější pohyb, ale u maziva je druhá možnost funkční.

Možnost montáže páky

Tvar páky je rovněž důležitý.Páka je dvojitá, horní část je pracovní, spodní je podpůrná.Kdekoli existují sloučeniny, je žádoucí přidat zesílení, protože úsilí je značné.

Páka musí být spolehlivá se zesílením

Na stole je připevněn trn nebo vodič - forma, kterou se ohýbají kadeře.Jsou vyrobeny z různých průměrů - takže mohou být vytvořeny kadeře různých průměrů.Takové trny mohou být prefabrikované - pro vytvoření více ohybů.V každém takovém vzorku by měly být tyče, které jsou nainstalovány v otvorech v tabulce.Tento vzor je tedy opravený.Také jeho tvar by měl být navržen tak, aby konec tyče v něm byl dobře upevněn.

Varianta vodičů pro kochleu

Trny jsou často obráběny z kovového kruhu vhodného průměru pomocí brusky, ale existují možnosti z kovu s navařenými ocelovými deskami,zakřivené odpovídajícím způsobem.

Jak vyrobit podobný stroj kování za studena - v dalším videu.Popisuje také dobrý způsob, jak přivést konce obrobku do slušného stavu - obyčejné hrubé hrany vypadají velmi drsně.Pro jejich zpracování existuje speciální vybavení, ale jak se ukázalo, dokážete zvládnout i bez něj.

Torzní tyč

Jak již tyto stroje na kování za studena již uvedly, mohou být na tyčích vytvořeny podélné ohyby.Jedná se o relativně nekomplikovaný design.Hlavním úkolem je nepohyblivé upevnění jednoho konce tyče, připojení páky ke druhému, pomocí které můžete obrobek kroužit.

Jako základ je vhodný kus profilové trubky se silnou stěnou (nejméně 3 mm).Západka může být svařována ze stejných tyčí, přičemž ponechává čtvercovou vůli požadovaného průměru.Můžete použít kabelovou sponu vhodné velikosti (najdete ji v obchodě s výstrojí).Každá z těchto zarážek je přivařena k základně.

Držák kabelu je vynikající svorka pro tyč

Dále musíte nějakým způsobem zajistit zachycení a kroucení druhé části obrobku.To lze provést pomocí dvou ložiskových jednotek.Uvnitř je vložena trubka vhodného průměru, na jedné straně je k ní přivařena rukojeť - design připomíná písmeno „T“.Na druhé straně je v trubce vytvořena svorka: vyvrtají se čtyři otvory, do nich se přivaří matice pro 12 nebo 14 šroubů.Výsledkem je dobrý ustalovač - šrouby po zasunutí tyče utáhněte.

Ložisková jednotka
Aretace obrobku
Takto vypadá celkový design

Dále je to otázka technologie - pákazašroubujte požadovaný počet otáček.To neznamená, že tato práce je pro wimpy, ale s velkým využitím to není tak obtížné.

Ještě jednodušší kovací stroj za studena pro torzní tyče v dalším videu.

Video o domácích spotřebičích a strojích pro kování za studena