Domácí vodorovný pruh udělej si sám: kresby, diagramy, fotografie

K udržení fyzické zdatnosti nemá každý přístup do posilovny, ale cvičení lze provádět doma.Pro posílení svalů paží, zpět a stisknutí, můžete pro dům vytvořit vodorovnou lištu.Existují různé vzory - nejjednodušší a složitější.

Typy vodorovných prutů

K udržení atletického tvaru je vhodné mít doma sportovní vybavení.Nejjednodušší z nich je vodorovná lišta.Jedná se o jeden nebo několik malých příčných nosníků, které vám umožňují trénovat svaly paží, hrudníku, abs a zpět.Je pouze potřeba najít vhodnou sadu cvičení.

Jedna z nejjednodušších možností

Pro dům (byt)

V domě je obvykle snazší najít místo pro vodorovnou lištu.To je obvykle obtížnější udělat v bytě, takže mnoho lidí hledá možnosti, které zabírají málo místa, jsou snadno odstraněny a nainstalovány: takže můžete ukládat, řekněme, ve skříni a pověsit jej pouze po dobu trvání tříd.Pro vnitřní použití existují tyto modely:

 • Nástěnné .Existují různé velikosti a provedení - od jednoduchého příčného nosníku v rozích po složitější návrhy pro různé úchopy a různé svalové skupiny.Mají společný typ připoutání: silné úhly, které se připevňujípřímo ke zdi.
 • Roh .Jedna z odrůd zdi.Rozdíl je zřejmý z názvu - jsou připevněny ke dvěma sousedním stěnám, které tvoří úhel.
 • Ve dveřích .Vyžaduje to minimum času na výrobu, a dokonce může být odstranitelný.Existují dvě možnosti:
  • Instalované ve dveřích.To je obvykle jen jeden příčník.Tady složitější stavbu tu stejně nemůžete posílit.
  • Namontované nad dveřmi.Trochu složitější design, který vám umožní diverzifikovat aktivity.
  Dvě malé vodorovné vodorovné tyče: jeden pro vytahování, druhý pro lisování a „roh“
  Model 3 v 1
  Ve dveřích nebo v úzké chodbě
  Způsoby upevnění odnímatelné vodorovné lišty ve dveřích
  ]
  Stropní držák
 • Mezi dvěmastěny v úzké chodbě .Jedná se o typ vodorovné lišty nainstalované ve dveřích.Má jen větší délku.
 • Strop .Typ instalace je jiný: struktura je namontována na strop.

Jaký typ zvolit, záleží na sadě cvičení, která plánujete provést.Pro běžné tahy stačí i obyčejná tyč ve dveřích.Na něm můžete nastavit šířku úchopu v rámci šířky dveří.U složitějších komplexů bude zapotřebí něco vážnějšího.

Na ulici

Ulicevodorovný pruh, obvykle složitější struktura.Minimálně - dva stojany vykopané hluboko do země, k nimž lze kromě příčníku svařovat i nosníky a /nebo příčku.Může zde být také šikmá lavička.Toto je minimum pro ty, kteří se vážně zabývají svou formou.

Existují velmi jednoduché vodorovné vodorovné tyče - dva stojany s příčkou, celé komplexy
Univerzální varianta - se švédskou stěnou a zařízením pro čerpání všech svalových skupin
Mini-sportovní areál ve dvoře

Obecně můžete zavěsit vodorovnou lištu na vnější stěně domu - možnost letního tréninku.

Výběr materiálů

Obvyklá domácí vodorovná lišta je vyrobena z kovových trubek.Jsou kulaté a obdélníkové (čtvercové).Obdélník se stejným průřezem (průměr a úhlopříčka) a tloušťkou stěny mají větší tuhost, vydrží velké zatížení.Pokud se však trubka zhroutí, je pravoúhlá ostře lomená a kulatá se pomalu ohne.Abyste tomu zabránili, zvolte silnější stěny (od 2,5 mm a více).Vodorovná lišta bude těžší, ale bude spolehlivější a bude schopna odolat těžkým nákladům.

Pokud to stěny dovolí, můžete zavěsit těžké konstrukce

Stále si pro pohodlí musíte vybrat trubky pro vodorovnou lištu.Pokud mluvíme o vykořisťování, je výhodnější dát si do ruky kulatý.Obdélníkový se však snadněji vaří, protože kulatý vyžaduje vícevysoký stupeň dovednosti.Dokonce i obdélníkový lépe „leží“ na zdi, oblast podpory je větší.To je důležité pro návrhy stěn.Proto jsou rámy a stojany domácích vodorovných tyčí zjevně vyrobeny ze čtvercových (profilovaných) trubek a příčky jsou kruhové.

Průměr horizontální tyče je zpravidla mezi 27 mm a 32 mm.

Stále vodorovné tyče pro dům jsou vyrobeny ze dřeva.Ale protože dřevo je heterogenní, je obtížné předpovědět jeho chování při zatížení.Pokud se domníváte, že pohyby mohou být trhané, je pravděpodobné, že dřevěná příčka praskne.Pokud tedy chcete vytvořit vodorovnou lištu, je lepší nepoužívat dřevo.

Spolehlivost je nejdůležitější.Jak v konstrukci, tak v upevňovacích prvcích

Pár slov o druhu oceli, která může a měla by být použita.Horizontální lištu pro svůj domov si můžete vytvořit z běžné trubky - ze železného kovu.Po svařování je vyčištěn na čistý kov, ošetřen zeminou a natřen.To je dost pro použití v domě nebo bytě.U vodorovných vodorovných pruhů je lepší ošetření antikorozní směsí po odstranění, po použití půdy a poté malovat ve dvou nebo třech vrstvách.Pokud je to možné, naneste práškovou barvu.Má nerovný povrch, neklouže po ruce.Některé typy kladivových barev mohou mít stejný povrch.Poskytují také neobvyklý účinek: nerovnoměrné zbarvení.Na kovových věcech to vypadá docela dobře.

Upevnění musí být také spolehlivé

Můžete také vytvořit vodorovnou lištu pro dům nebo ulici znerezová ocel.Přenášení drahého materiálu na rám není obtížné, ale příčky mohou být také vyrobeny z nerezové oceli.Jen neberte potrubí z potravinářské nerezové oceli - jsou vyrobeny z tenkých stěn, takže často nevydrží a neohýbají se.Vezměte si dobrou slitinovou konstrukční ocel.Nerezavěje a vydrží těžké náklady.Ale je tu ještě jeden bod: potrubí může být příliš hladké, což je nepohodlné.S úchopem mohou ruce sklouznout.

Schémata a rozměry

Schémata vodorovných čar - to je to, co je důležité.Průměry trubek, tloušťka stěny jsou důležité.To je opravdu důležité a rozměry jsou přibližné.Mohou se lišit v závislosti na výšce a velikosti osoby.Obvykle jsou uváděny pro „průměrný“ růst a průměrnou velikost hrudníku.Pokud máte více parametrů než průměr, zvětšete velikost tak, aby vám vyhovovala.

Tento model se nazývá tři v jednom (3 v 1), protože umožňuje trénovat téměř všechny svaly

Nástěnné modely

Jednou z nejpohodlnějších a nejfunkčnějších jsou vodorovné vodorovné pruty.Jsou objemnější a složitější, jsou velmi jednoduché.Začněme těmi těžšími.

Na obrázku je vodorovný pruh, na kterém můžete trénovat ve dvou pozicích.Na obrázku vpravo - pozice pro vypracování tisku, vlevo - pro vypracování paží, zad a prsních svalů.Zadaný design lze vylepšit.Na obrázku vpravo jsou dva příčky, které se používají pro práci s úzkým úchopem.Můžete nastavit další příčky pro střed a extrémpoužít pro "normální".Tyčinky vyčnívající po stranách zajišťují širokou přilnavost.Je výhodnější, pokud mají sklon řádově 30 °.

Dvě schémata nástěnné vodorovné lišty pro různé uchopení.Různé velikosti, podobné provedení

Otočení vodorovné lišty není vždy vhodné, takže byl vynalezen jiný design - s držadly na přední tyči.Je méně masivní, vyžaduje méně trubek.Ale budete muset pumpovat tisk na jiném simulátoru.To neposkytuje takovou příležitost.

Schéma a rozměry převzaté z hotové vodorovné stěny stěny

Navzdory nedostatkům se výše uvedená konstrukce mnohokrát opakuje.Je to jednoduché, spolehlivé, zabírá málo místa a je proto populární.Rozměry jsou mírně upraveny, přičemž průměry trubek a tloušťka rohů zůstávají nezměněny nebo se zvyšuje tloušťka stěn.Příklad je na níže uvedené fotografii.

Toto je provizorní verze vyrobená podle továrního modelu.

Existuje ještě jednodušší konstrukce.Toto je pouze jeden příčník, na kterém se můžete pouze zvednout.Ale tento design je jedním z nejkompaktnějších.Může se zavěsit nad dveřmi a nebude zasahovat, nebude přitahovat pozornost.Má smysl vytvořit vodorovnou lištu tohoto designu, pokud není místo pro vážnější projektil nebo je-li k dispozici švédská zeď.

Rozměry - pro malou postavu

Konstrukce dveří jsou jednou z nejkompaktnějších.Méně místa zabírají pouze ti, kteří jsou instalovaní ve dveřích nebo mezi dvěmablízké stěny (zde obecně je potřeba pouze trubka, pod kterou se vyrábějí speciální upevňovací prvky).

Vodorovné lišty pro loděnice

Ve dvoře jsou obvykle instalovány složitější struktury: není třeba šetřit místo, proto činí model co nejpohodlnějším.V tomto případě se vyplatí pečlivě přistoupit k problému: pro zajištění spolehlivosti vodorovné lišty potřebujete trubky s pevnou tloušťkou stěny a nejsou levné.Jakmile tedy budete mít stojany a příčky, můžete si vyrobit švédskou zeď a namontovat se na houpačku - aby si děti mohly hrát a dospělí mohli trénovat.

Vodorovná lišta pro ulici: kresba s rozměry

Upozorňujeme, že stojany jsou spárovány s propojkami.Jumper je pohřben v zemi a slouží ke stabilizaci situace při bočním zatížení.Čemu jinému věnovat pozornost - hloubce, do které jsou sloupy pohřbeny.Pokud je země náchylná k hýření (hlína a hlína), je vhodné kopat pod hloubku mrazu.Ve střední zóně Ruska je to asi 120 - 130 cm, aby bylo možné postavit svisle, mohou být kousky trubek svarovány k podzemní části kolmo.To komplikuje instalaci, ale póly se rozhodně neuvolní.

Jak si vyrobit vodorovnou lištu pro byt vlastníma rukama - foto report

I pro nejsložitější model zdi stačí 2–2,5 metru profilové trubky a asi 1,5 metru kulaté.Chcete-li vytvořit vodorovnou lištu pro domácnost vlastníma rukama, byl předtím vytištěn list s vybraným modelem a velikostí.Pro rám se použila profilovaná kovová trubka 20 x 30 x 3 mm, pro příčku a"Pera" - zbývající část opony pro závěsy sovětských časů.Potrubí je tenké, ale stále vydrží.Pro začátek se pomocí mlýnku rozřezala profilová trubka na kousky požadované délky.

Start - trubky rozdělíme na kusy požadované délky, zkrátíme úhel dorazů

Na obrázku nejsou žádné rohové zarážky, jsou vyrobeny „okem“.Úhel je asi 50 °.Pak je jen na maličkosti - vařit.Použití invertorového svařovacího stroje není příliš obtížné.Trubka má navíc silnou stěnu: 3 mm se vaří normálně.

Ukázaly se dvě poloviny rámu ve tvaru písmene „G“ - musí být spojeny propojkami.Pro rámové stojany byly rovnoběžné, používáme obložení, které upevňuje součásti ve stejné vzdálenosti.Současně svařujeme úchyty ze zbytků trubek z nerezové oceli dole, na které se při čerpání lisu budeme držet.

Aby bylo zajištěno, že vzdálenost mezi stojkami je stejná, použijte kolejnice

Pro těsné přilehnutí kulaté a pravoúhlé trubky se v polici vyřízne půlkruh bruskou.Musel jsem soubor upravit, ale přizpůsobení je velmi dobré.Zbývá opařit.

Návrh opěry kulaté a obdélníkové trubky

Abychom přivařili držadla pro úzkou přilnavost k kulaté trubce, vytváříme také vybrání v trubkových segmentech.Je obtížnější je vařit - tloušťka trubky je mnohem menší.Obecně se pro svařování nerezové oceli používají jiné elektrody.Kvůli nedostatku zkušeností byly švy ošklivé, ale bez zjevného manželství.

Dále musíte ohýbat potrubí na okrajích.Za tímto účelem do potrubívložíme tyč menšího průměru, vezmeme plynový hořák, ohřejeme místo ohybu, trochu se ohneme.Je nutné ohnout o 30 °.K tomu nakreslil křídou na podlahu roh, ohybem byl zkontrolován podél nakreslených čar.

Přidáváme „držáky“ pro úzké uchopení, ohnutí a lze je natřít

Na brusku vložíme smirkové kolo, vyčistíme svářecí místa.Poté, kolem s menším zrnem, odstraníme povlak z celé struktury a dodatečně vyleštíme švy.Dokončeno pro malování.Barvu ve spreji lze nanášet ve třech vrstvách.

Háčky pro zavěšení vodorovné tyče byly také vyrobeny ručně.

Pro připevnění na zeď byly háčky vyrobeny z kovového pásu 15 x 4 mm.Nebylo snadné ohnout - držet celý kus v kleští, bylo možné ohnout ze dvou stran.Hotové háčky byly nařezány na požadovanou délku a vyvrtány otvory pro hmoždinky.Použitý vrták o průměru 8 mm, vyvrtaný 12 mm pod uzávěry víka.Háčky jsou oříznuty a natřeny stejnou barvou.

Před vytvořením vodorovné lišty se rozhodněte, kde ji zavěsíte.Ne všichni manželé tuto inovaci klidně přijmou ... Domácí vodorovná lišta 3 v 1 na zdi ve dvou pracovních pozicích

Téměř vše je připraveno.Zbývá vyrobit polštáře pod rameny.Na základnu byly odebrány kousky překližky - tenká nábytková pěna ve dvou vrstvách, potažená ekologickou kůží otvory.K fixaci koženky byly použity konzoly a stavební sešívačka, ale pokud není sešívačka, můžete použít také nábytkové hřebíky.

Výroba polštářů pod rameny

Na základě provozních zkušeností: Háčky na zdi by měly být delší, nejméně pod třemi hmoždinkami.A ještě jedna věc: design byl dokončen - úchyty pro úzké uchopení ve verzi, která je na obrázku, jsou nepohodlné, takže další příčka je svařena.

Byla přidána příčka

. Ukázalo se, že domácí vodorovná lišta byla těžká - 19,8 kg, ale v této formě je výhodnější.

Závěrem lze říci, že malý zábavný videozáznam s názvem „Dědeček trestá turnikety“.Buďte zdraví!