Druhy a instalace stropního armstrongu

Atraktivní strop je jednou z podmínek pro dobrý vzhled místnosti.Proto je při opravě tohoto problému věnována velká pozornost.Ale aby byl strop atraktivnější než stěny - obtížnější pracovní podmínky.Pokud potřebujete rychle, levně přinést tuto část místnosti v pořádku - výběr je strop Armstrong.Jedná se o systém rychlého zavěšení, který vám dává spoustu příležitostí.

Návrh systému

Visutý strop Armstrong se skládá ze systému profilů používajících závěsy připojené k stropu tahu.Tyto profily tvoří čtvercové nebo pravoúhlé buňky, ve kterých jsou instalovány přípravky a desky.To vše dohromady je stropní systém Armstrong.

Strop Armstrong je jednou z možností

Profily jsou uloženy (vodítka).Jsou to prostřednictvím zavěšení, která jsou připojena k stropnímu stropu a nesou hlavní zatížení.Celková hmotnost celého systému je malá, proto jsou vodítka instalována po 120 cm, závěsy jsou upevněny podél vyznačených čar v přírůstcích 50 cm.Ve spodní části jsou háčky a ve vedení jsou otvory.Vodítka jsou jednoduše zavěšena na háčcích.Poté jsme dostali rovnoběžné vodiče s rozestupem 120 cm od sebe.

Armstrong stropní zařízení

Mezi nimi se vytvoří příčný profil se stejným krokem - 120 cm.Výsledkem je klec o rozměrech 120 cm x 120 cm. Desky Armstrong se zavěšenými stropy mají velikost 60 x 60 cm (přesněji pak 598 mm * 598 mm).Pro jejich instalaci jsou rámové profily stále připojeny - takže je získána buňka s požadovanými rozměry.Poté zůstane pouze namontovat příslušenství a nainstalovat do buněk desky.

Výhody a nevýhody

Armstrong stropy byly původně vyvinuty pro použití v průmyslových, kancelářských a veřejných budovách.Ale řada vynikajících vlastností vedla k tomu, že se používají také v soukromých domech a bytech.Zde je seznam vlastností podhledů Armstrong:

 • Nízká cena.To je nejlevnější způsob, jak zařídit podhledy.
 • Velké množství možností pro desky a profily.Desky mohou být nejen matně bílé.Jsou kovové, malované v různých barvách s různým stupněm lesku.Sklo, zrcadlo, vložené filmem „pod stromeček“ atd.Navíc jsou tyto desky snadno vyrobitelné samy o sobě, mají jedinečný design.
 • Snadná instalace.Všechny operace během instalace jsou základní, je vyžadován minimální čas.

  Tato možnost je vhodná pro domácnost

 • Vysoká údržba.Pokud je kamna poškozená, jednoduše ji vytáhnou a vloží novou.Proto při nákupu součástí berte desky s okrajem.
 • Přívěsnéstrop dokonale zakrývá veškerou komunikaci a umožňuje organizovat vynikající větrání - desky mají často perforace.I když je monolitický, jednoduše leží na rámu, není tu žádná těsnost a ventilace stropního prostoru je dobrá.
 • Systém je lehký - profily jsou vyrobeny z hliníkové slitiny, desky jsou vyrobeny z lisovaného papírového odpadu různé tloušťky nebo z lehké slitiny.

Armstrong Ceiling je opravdu skvělý produkt.Pravděpodobně proto, že měl tak rád majitele kanceláří, nákupních center, kin, atd.Existují však i nevýhody.První z nich je, že vzhled takového stropu je ideální pro kanceláře nebo veřejné prostory, ale v soukromých místnostech je ne každý vnímá.Ale to je záležitost vkusu.Druhým je zavěšený systém a „sní“ výšku stropů, s nimiž má mnoho lidí již problémy.Pokud jsou však stropy víceméně normální, lze tento systém nainstalovat.To je všechno nevýhody.

Prvky systému

Stropní systém Armstrong se skládá ze sady prvků, které jsou snadno vzájemně spojitelné.Jednou z jeho výhod je jeho modularita, která vám umožní získat strop libovolné velikosti a konfigurace.Problém je pouze u nelineárních forem - nejsou poskytovány a neexistují žádná standardní řešení.Proto se tento typ zavěšeného stropu používá pouze ve čtvercových a obdélníkových místnostech.

Toto je smíšená verze stropu Armstrong

Profily

Stropní profily Armstrong jsou vyrobeny z lehké hliníkové slitiny.Nahořečást profilů je perforovaná, pomocí které jsou připojeny k zavěšení a spojeny dohromady.Spodní část profilů - ta, která je viditelná z místnosti - může mít stříbrnou barvu, ale častěji - bílou.K dispozici jsou také černá a zlatá, můžete najít další barvy, ale musí být již hledány.

Nejčastěji jsou profily natřeny bíle

Délka profilů je 600 mm, 1200 mm, 3600 mm.Ložiskové profily musí být integrální (v případě potřeby mohou být spojeny), proto volíme délku tak, aby profil nebyl kratší než místnost.Je nařezán na úseky požadované délky.

Křížíte příčné profily, zčásti 120 cm dlouhé, zčásti 60 cm dlouhé. Musíte zvážit, kolik musíte ve vašem případě vytvořit jakýkoli druh zavěšení.Řezání nebude fungovat - římsy se vytvářejí kolem okrajů, pomocí kterých jsou spojeny s nosiči.

Schéma instalace stropu armstrong a jeho součástí

Ložiskové a příčné profily mají dvě velikosti - pro různé typy desek: s policí 15 mm a 24 mm.„Zpět“ je také odlišný - pro různé tloušťky plechů (19 mm, 24 mm a 29 mm).

Stále existují profily stěn.Jsou vyrobeny ve tvaru rohu, upevněné po obvodu místnosti.Extrémní desky na nich spočívají.Mají také police různých velikostí - 19 mm a 24 mm.

Desky

Desky pro podhledy Armstrong se dodávají ve dvou velikostech - 120 cm * 60 cm a 60 cm * 60 cm. Druhá možnost je běžnější, pravděpodobně proto, že čtvercelépe vnímané než obdélníky.Existují také různé tloušťky - od 6 mm do 19 mm.Více nežtloušťka, tím větší je úroveň zvukové izolace, která má takový strop, ale v mnoha ohledech tato vlastnost závisí na materiálu, ze kterého jsou desky vyrobeny.A existuje několik typů:

 • Třída Economy.Nejlevnější ze všech, mají vysokou hygroskopičnost a netolerují vysokou vlhkost.Absorbují vlhkost na čele - ve formě kapaliny, když jsou zaplaveni sousedi shora nebo ze vzduchu.Když nasycené vlhkostí, začnou být těžké, začnou měnit tvar - ohýbat, což kazí vzhled.Obecně je možnost levná, ale v místnostech s klimatizací a konstantní vlhkostí se cítí dobře.Tato skupina zahrnuje Oasis (Oasis) a, Oasis +, Cortega (Gortega), Tatra (Tatra), Bajkal (Baikal).

  Stropní desky Pokladní pokladna Armstrong Economy

 • Prima třída.Jedná se o dražší panely, ale jejich vlastnosti jsou mnohem lepší.Za prvé, jsou odolnější, mají zvýšenou odolnost proti vlhkosti (85% oproti 65% v ekonomické třídě).Jsou lepší, pokud jde o zvukovou izolaci a vzhled.Tato skupina zahrnuje sbírky Adria (Adria), Casa (Casa), Cirrus (Cirrus), Plain (Plain), Duna + (Dune Plus).

  Desky třídy Prima

 • Odolné proti vlhkosti.Tento typ desky pro zavěšený strop lze použít ve vlhkých místnostech nebo ve vysoké vlhkosti.Existují dva typy Mylar (Mular), Newtone Residence (Newton Residence).

  Stropní desky odolné vůči vlhkosti Armstrong

 • Akustické.Mají zlepšené charakteristiky pohlcování zvuku.Vhodné pro instalaci do obchodních podlah, kanceláří.K dispozici ve dvou formách: Neeva (Niiva), Frekvence(Freakvens).
 • Hygienické.Tyto desky jsou dobře umyté, určené pro zdravotnická zařízení a podniky potravinářského průmyslu.Existuje pouze jeden pohled - Bioguard (Bioguard).

  Akustické a hygienické - pro specifické aplikace

 • Návrhář.Tyto stropní desky Armstrong se výrazně liší od ostatních.Používají se při navrhování klubů, restaurací, barů.Mají reprezentativní a někdy luxusní vzhled, ale už to stálo hodně.Existuje několik úprav: Visual (Visual), Cellio (Cellio), Graphis Lineární (Graphis Liner), Cirrus Image (Cirrus Image).

  Návrhář.Toto jsou jen hlavní. Existují možnosti

Výše ​​uvedená diskuse se týkala autentických štítků, které vyrábí Armstrong.Existují i ​​jiné typy a typy vytvořené jinými kampaněmi.Název a vzhled se mohou lišit, ale rozdělení do kategorií je přibližně stejné.

Některé druhy jiných materiálů a v jiném stylu

Například existují kovové desky - bílé, z plného plechu as perforacemi různých velikostí a tvarů, existujímalované v různých barvách, jsou vyrobeny z plastu - průsvitné as fotografickým potiskem.Obecně jsou do tohoto systému zabudovány různé desky.

Druhy profilů a desek

Další bod: desky na stropě Armstrong mají na okrajích římsu.Tento výstupek má různé šířky a hloubky.Typ profilu je vybrán podle rozměrů tohoto výčnělku.Může to být naopak, ale musí se ukotvit.

Odpružení a způsob jejich nahrazení

Odpružení stropů Armstrong mánahoře je otvor pro instalaci upevňovacích prvků a na spodní straně háček, který drží profil.Horní část je připevněna ke stropu pomocí hmoždinek nebo jiných upevňovacích prvků (v závislosti na materiálech stropu).

Odpružení jsou různého provedení

Ze všech těchto variant se nejčastěji používá varianta se dvěma sponkami do vlasů (na fotografii nahoře - třetí napravo a na fotografii níže).Tato zavěšení jsou levná, rychle sestavitelná a usnadňují nastavení výšky stropu, když je nutné jej vystavit v jedné rovině.

Jak používat zavěšení při instalaci stropu Armstrong

Ale tato zavěšení mají minimální výšku 25 cm. To je hodně iv některých kancelářích, dokonce i v domech a bytecha ještě více.Cesta ven je zkrátit cvočky (jako na horní fotografii vpravo) nebo použít improvizované materiály.Nejvhodnější jsou ocelové svorníky s kroužkem na konci a kusem elastického ocelového drátu.Nevýhodou tohoto držáku je to, že je obtížné nastavit výšku zavěšení.Musíte je vyrobit přesně tak, jak jsou potřebné.

Jak mohu vyměnit závěsy

Vhodné jsou také hmoždinky s háčky na koncích.Ale i zde budou zapotřebí další háčky vyrobené z drátu, protože příliš malá vzdálenost od stropu neumožňuje pokládku desek - potřebujete manévrovací prostor.Minimální vzdálenost mezi hlavním a falešným stropem je 25 mm a to bude velmi nepohodlné.Je žádoucí mít alespoň 50 mm.Ale to je pouze v případě, že strop není nainstalovánpříslušenství nebo fanoušci.

Lampy a mřížky ventilace

Běžné lampy a mřížky ventilace nejsou špatné pro kanceláře, obchodní patra, veřejné a lékařskéinstituce.Jsou stejné velikosti jako desky a jednoduše se instalují na vybrané místo.S připojovacími lampami nejsou žádné problémy - rozsáhlý stropní prostor umožňuje bezproblémové přivést dráty požadovaného průřezu.Jsou umístěny v kovových vaničkách připevněných ke stropu nebo kabelovým kanálům.

Příklad použití lamp a ventilačních roštů v kanceláři

V bytech a domech vypadají standardní lampy přinejmenším podivně a výkon je zjevně více než nezbytný.V tomto případě se obvykle používají zapuštěné bodové reflektory.Je lepší brát s LED - téměř se nezahřívají a spotřebovávají jen málo elektřiny a dávají dostatek světla.

Použití větracích sítí v domech a bytech je spíše výjimečný případ.Samotný systém je netěsný, mnoho desek s perforací, což zajišťuje dostatečný stupeň větrání stropního prostoru.Pokud jsou přesto nutné další otvory, můžete použít standardní mřížku nebo vestavět menší tím, že odříznete vhodný otvor v desce.

Montáž stropu Armstrong

Montáž stropu Armstrong je jednoduchá: potřebujete vrták, vhodné upevňovací prvky (hmoždinky nebo šrouby v závislosti na materiálu stropu), je hezké mít laserová hladina,, ale voda a bubliny mohou být vypuštěny.Pro řezání profilů můžete použít kovové nůžky, nebo můžete použít brusku s řezacím kotoučem nebo pilku s kovovou čepelí.

Technologie pro instalaci zavěšeného stropu Armstrong v krocích vypadá takto:

 1. Na stěnách označíme úroveň, ve které bude zavěšený strop umístěn.Je snazší to provést s úrovní, obtížnější s úrovní bublin.
 2. Upevňujeme profil stěny podél plánované linie.Existují profily s různou šířkou polic, během instalace se nezaměňujte - police by měla mít stejnou velikost jako profily.

  Upevnění stěnových profilů

 3. Po připojení profilů stěn změřte požadovanou délku nosného profilu a odřízněte požadovaný počet kusů.Zároveň si uvědomte, že daleko od vždy jsou rozměry místnosti získány v násobcích 60 cm. Ve většině případů musí být krajní desky řezány.To není velký problém, ale musíte správně vytvořit plán pro umístění desek na strop - „podříznutí“ musí být rozptýleno na obou stranách.To však musí být provedeno tak, aby se na okrajích neobjevily úzké pruhy (viz obrázek).

  Lepší nakreslete plán a poté pokračujte v instalaci

 4. Na stropě označíme linie upevnění vodicích profilů.Jsou instalovány po 120 cm, to znamená, že nosné profily budou menší než buňky.Po těchto liniích instalujeme zavěšení každých 50 cm.

  Instalace zavěšení

 5. Zapnutoinstalované závěsy zavěšujeme nosné profily rozřezané na segmenty požadované délky.V profilech je perforace.Do jednoho z otvorů jsme vložili háček a utáhli jej tak, aby pevně držel.Hrany nosných profilů vnášíme do již nainstalované stěny.

  Ložiskové profily zavěsíme a upevníme na háčky

 6. Bereme příčné profily 120 cm dlouhé, instalujeme je vložením výstupků na okrajích do výřezů na nosném profilu.Výsledkem je mřížka obdélníkových buněk 120 x 60 cm.
 7. Bereme krátké příčné profily 60 cm a vložíme je tak, aby se získala mřížka s buňkou 60 x 60 cm. Upevnění je stejné - výstupek začíná do zářezu.

  Mřížku sestavujeme z profilů

 8. Všechny závěsy jsme nastavili tak, aby strop byl v jedné rovině.Zde opět může pomoci úroveň (laserová úroveň), ale můžete to udělat s obvyklou konstrukcí.
 9. Do výsledného systému vkládáme desky.Rozložíme je do strany, jemně začneme a potom je spustíme na místo.Musíte pracovat s čistými rukama - desky se zašpiní.V případě potřeby se řežou běžným úředním nožem (položí se na rovný čistý povrch, nanese se pravítko podél řezné čáry nebo pravítka, natáhne se s kancelářským nožem a dobře se na něj přitlačí).

  Instalace desek v zavěšeném stropním systému Armstrong

Zde je postupná instrukce pro instalaci Armstrongu.Všechno je opravdu jednoduché.Je třeba jen přemýšlet o plánu rozmístění desek a zjistit, kde, v jaké vzdálenosti od zdíložiskové profily projdou.Pak všechno jde jako konstruktér.

Fotografie stropů Armtsrong v interiéru

Jedná se o desky z konstrukční řady

Zrcadlové plochy na stropě v koupelně

Mléčné sklo s podsvícením za stropem poskytuje měkké rozptýlenésvětlo

Dokonce i dlouhá chodba vypadá matně

Velké desky monolitického polykarbonátu s fototiskem

Dynamická, světlá

Diagonální provedení je složitější

)

Kombinace cekovové desky a obyčejná bílá

Možnost pro kavárnu, ale stejná nebo podobná, bude vypadat dobře v moderním interiéru

]

Toto je již velmi komplikovaná verze - autorova