Druhy plotů pro soukromé domy

Přemýšlíte o tom, z čeho postavit plot, nejprve se rozhodněte pro nejdůležitější charakteristiku pro vás.Například, pokud by měl plot zakrýt dvůr před zvědavými očima, kované nebo řídké dřevěné už nebudou padat.Pokud je pro vás prvořadá spolehlivost, pak dřevěné zmizí.Pokud je rozpočet velmi omezený, budete si muset vybrat z nejlevnějších materiálů, a to je dřevo, palubka a břidlice.Dále již z ostatních možností vyberete ploty a bariéry pro dům z estetických nebo praktických důvodů.

Doporučené vzdálenosti SNiPom od plotu k rostlinám

Legislativní požadavky

Instalace plotů a překážek v Rusku je upravena řadou regulačních dokumentůSoudruh: Je SNIP 30/02/97 a 02/31/2001, CH 30-102-99, 441-72, Spolkový 66-F3.Součástí doporučení týkajících se umístění soukromého domu a výsadby na vašem webu je poradní charakter, doporučení týkající se interakce se sousedy jsou povinná.

Takže mezi sousedními úseky by plot neměl být vyšší než 1,5 metru a měl by být průhledný nebo průsvitný.Typloty obrácené k ulici mohou být neprůhledné a mít výšku 1,5 až 2,5 metru.S řadou podlaží domu 3 a vyšších, po dohodě s místními úřady a sousedy, můžete postavit vyšší ploty.

Jedním z kritérií pro výběr plotu je styl domu a pozemku

Druhy plotů pro soukromé domy: popis a fotografie

Nejprve si řekněme o kvalitě materiálu.Bez ohledu na to, jaký typ plotu si vyberete, musíte si koupit materiály nejvyšší kvality.Koneckonců, bude fungovat v nejnáročnějších podmínkách.Pokud budou současně čelit dům a plot jednomu materiálu, ze stejné dávky, bude dům po několika letech jako nový a plot se může proměnit v destruktivní strukturu.To vše proto, že je vystaven počasí ze všech stran.

Aby se alespoň nějak minimalizoval destruktivní účinek, jsou na všech vodorovných površích - sloupech a horních částech profilů žádoucí krycí víčka, která odvádějí srážení a zabraňují absorbování vlhkosti.A pro prodloužení životnosti plotu berou ty nejhustší a nejkvalitnější materiály a ujistěte se, že je zakryjí dobrou ochrannou kompozicí, která odpuzuje vlhkost a zabraňuje destrukci.Toto opatření je důležité zejména na jaře a na podzim, když mokré počasí během dne ustupuje nočním mrazům.

Ploty a bariéry pro domácnost vyžadují ochranu před deštěm

Dřevěné ploty

Ve většině naší zemědřevo je relativně levný stavební materiál.Dřevěné ploty jsou proto považovány za levné.Mohou být průsvitné (desky se po určité vzdálenosti bijí) a hluché.Podpěry jsou vyrobeny ze dřeva, kulatiny malého průměru nebo z kovových trubek kruhového a čtvercového průřezu.Mohou být na základech nebo bez.

Výhody: je rychle postaven, dobře se kombinuje a snadno spolupracuje se všemi ostatními materiály, tupé ploty chrání před větrem, špínou, zvědavýma očima.Nevýhody jsou neméně závažné.Za prvé, dřevěný plot vyžaduje pravidelnou aktualizaci laku (každé 1-3 roky, v závislosti na typu laku).Za druhé, mají malé zásoby objednávkových služeb - 5-7 let.Další nevýhoda: snadno se poškodí: rozbití, zapálení, pila, sekání.Přesto je to dobrá volba, ale ne pokud se musíte chránit před vniknutím.

Dřevěné ploty se také liší:

 • Boardwalk.Desky jsou naskládány blízko sebe, v šachovnicovém vzoru, s přístupem k dolnímu (na základě principu kužele).Mohou být umístěny svisle nebo vodorovně.Existuje mnoho možností pro plot plotu.Jsou velmi jednoduché, jsou velmi krásné.
  Při tomto zařízení bude voda odtékat a plot bude trvat déle, zejména proto, že vrcholy jsou zakryty clonami
  Další možností je plot z desek zakřivených mezi podpěrami, ale tentokrát jsou desky umístěny svisle
  Krásnédřevěný plot se skládá ze smontovaných štítů se složitým geometrickým vzorem
  Dřevěný plot: desky jsou zakřivené mezi sloupy - je to krásné a nespolehlivé
 • Palisade.Plot s kulatinami malého průměru uspořádaný svisle.Vrcholky jsou často broušeny v úhlu 30 ° nebo 45 °, někdy jsou rovné.V každém případě jde o spolehlivou budovu.

  Palisade - klády postavené vzhůru nohama

 • Klády.Při stavbě se používají také klády, ale nejsou umístěny, ale kladeny vodorovně.Chcete-li se připojit, použijte lištu s odstraněnými čtvrtěmi a okraje protokolu jsou zaobleny tak, aby vstoupily do čtvrtiny.Protokolový plot, stejně jako plot s plotem, je nákladným potěšením, které nevyžaduje méně nákladnou údržbu: pro udržení reprezentativního vzhledu je nutný pravidelný lak.

  Z kulatiny - je to spolehlivé a drahé

 • Plot.Relativně nízké ploty jsou tvořeny svislými prkny napuštěnými na příčky namontované na sloupech.Jedná se spíše o dekorativní plot než o skutečnou obranu před jakýmkoli závažným zásahem.Váš web může chránit před některými zvířaty, ale ne před lidmi.Často se používá k instalaci vnitřních plotů - můžete oplout hřiště, zahradu nebo zahradu.

  Ohradní plot je pravděpodobnější variantou pro zahradní nebo vnitřní oplocení

 • Wattle plot.Nejlevnější možností je, pokud je v blízkosti les, můžete řezat mladé stromy a dokud nejsou suché, tkát plot.Pokudaby byly vyrobeny dostatečně silné a spolehlivé stožáry, například kovové roury, ukáže se, že plot je docela spolehlivý.Samozřejmě to může být rozbité, ale dobře tkané, není nižší než pevnost plotu a v některých případech dokonce i desky.

  Vodopád Wattle je jedním z nejlevnějších plotů, zejména pokud lze v sousedním lese stříhat mladé výhonky.

Každý z dřevěných plotů se skládá z rozpětí,které jsou podporovány sloupy.Samotné sloupy mohou být také vyrobeny ze dřeva - ze dřeva, kulatiny malého průměru.Instalovány jsou také kovové trubky nebo podpěry šroubů, jakož i železobetonové sloupy.Při volbě typu podpory je nutné vzít v úvahu typ půdy: na vrstevnatých půdách (jílovitých a jílovitých) ji lze během zimních vrstev jednoduše vytlačit.Proto je pro takové půdy silnější základna vytvořena svařováním výztužných tyčí přilepených na stranu.S větší pravděpodobností budou příspěvky na jaře na místě.Druhou možností pro těžbu zemin je mělká nadace.Bude „chodit“ na výšku, ale v celém rozsahu (je-li dostatečné vyztužení).

Kamenné a cihlové ploty

Ploty a ploty pro zděný dům jsou možná nejdražší.Jak již bylo uvedeno, materiál si musíte vybrat vysoce kvalitní, vysokou hustotu a nejlepší ze všeho - slínku nebo velmi kvalitní obklad.Stojí to hodně - desítky rublů za kus.Tisíce kusů půjdou k plotu.Přesné množství závisí na výšce a délce plotu.A také práce: vyžadujemistr vysoké kvalifikace, protože švy by měly být rovnoměrné a zdivo je ideální: všechno je v dohledu, přední i zadní.

Cihlový plot je spolehlivý a odolný

Avšak cena a dokonce i doba erekce jsou možná jedinou nevýhodou.Spolehlivost - je jedním z vůdců.Pokud jde o estetiku, je navržen ve stejném stylu jako dům, není pochyb.Nadměrná monumentalita může někoho podráždit, ale můžete jej „zředit“ barvou nebo texturou a někteří z nich udělají „krajku“ v horní nebo dolní části - posouvají cihly a zanechávají díry.

Téměř totéž lze říci o kamenném plotu.Ale tady musíte pochopit, že kamenný plot může být drť, a jeho zdivo není snadný úkol, ale může se také potýkat s dlážděným kamenem - tvrdým kamenem pilovaným na desky.Jedná se již o zcela odlišnou strukturu a pouze povrchovou úpravu kamene a uvnitř mohou být použity cihly, tvárnice, skořápky a další materiály.V každém případě kamenný plot s řádným provedením slouží dobře a vypadá stejně.Spolehlivost není nižší než u cihel.

Kamenný plot.Ten je přesně vyroben z kamene a správně ucpaný: mezi kameny je malta, což ukazuje na dobrou kvalitu

Existuje jiný druh kamenného plotu, ale musí být nazýván kamenným kovem.Z baru se vaří mřížka, do které se vylévají balvany.Ukázalo se, že jde o velmi spolehlivý plot, který nelze v žádném případě vyhazovat pomocí buldozeru.

Kamenný plot postavený pomocí „suché“ technologie - bez malty - balvany se nalijí do sítě

Jakýkoli druh kamene nebo cihelného plotu vyžaduje založení: struktura je těžká a je zapotřebí pevný základ.

Ploty vyrobené ze železobetonu

Technologie ve stavebnictví se rychle vyvíjejí.Nové materiály a přísady se objevují téměř denně.Z tohoto důvodu mohou mít výrobky z vyztuženého betonu povrch podobný kameni, cihlám a jiným přírodním a drahým materiálům.Betonové ploty vyrobené z takového materiálu jsou daleko od chudých šedých desek, které byly před několika lety.

Toto je konkrétní plot, i když je velmi podobný kamennému plotu

Pokud potřebujete spolehlivý, neprůhledný, rychle postavený a zároveň levný plot - věnujte pozornostbetonové ploty.Se svým zařízením se můžete obejít bez nadace.Bude nutné dobře vyrovnat a vyrovnat sloupy do štěrbin, o které pak desky klesají.Pokud části plotu nejsou tak velké jako na obrázku výše, ale jsou menší, můžete s ním manipulovat ručně bez zvláštního vybavení.A takový velký nákladní vůz nebo naviják se může zvednout.

Tyto desky jsou menší velikosti.Lze je pokládat ručně

Je-li beton používán v dobré kvalitě, technologie je vyzrálá, pak taková struktura bude stát několik desetiletí.Beton, na rozdíl od jiných materiálů, miluje vlhkost a nakonec jen zesiluje.

Kovové ploty

Ploty a bariéry pro domy z kovu lze svařovat, kované odlitek nebo z profilovaného plechu.Jsou vyráběny různými technologiemi, mají různé náklady, ale všechny mají dlouhou životnost.Normální kovové mrazy, větry a slunce jsou děsivé.Vlhkost, také s dobrým obrazem.Proto lidé někdy utrácejí hodně peněz za kované nebo obsazení ploty.Vypadají skvěle a stojí dlouho.

Kované a svařované ploty vypadají krásně

Nedostatek kování, lití a svařovaného kovového plotu z tyče lze považovat za téměř úplnou transparentnost: nechrání se před větrem, nečistotamia prach, nebudou moci zakrýt před očima kolemjdoucích.Tento problém je vyřešen pomocí moderních materiálů: na kovaný, litý nebo svařovaný plot je připevněn list neprůhledného nebo neprůhledného polykarbonátu.Tato kombinace materiálů je velmi harmonická.Polykarbonát, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, je odolný: některé typy zasklení jsou vyráběny v bankách.Bojí se tedy, že to nic nezlomí.Vyberte si vyztuženou strukturu a bude stát po dlouhou dobu.

Krásný kovaný plot s polykarbonátem

Pokud potřebujete levný plot, je obvykle vyroben z profilovaného plechu.Sloupy jsou instalovány ve vzdálenosti jednoho a půl metru a jsou vybrány tak, aby bylo co nejméně odpadu.K sloupkům jsou připevněny křížové sloupky a k nim jsou připevněny plechy z vlnitého kovu.

Takto vypadá vnitřek plotu z vlnité lepenky

Barva může být velmi odlišná - obyčejná, kamufláž, kámen, cihla atd.Má smysl dát plot ve stejné barvě jakostřecha domu.Pokud je střecha neutrální, nejoblíbenější možností je zelená.V létě se slučuje s plantážemi a v zimě na bílém pozadí také vypadá dobře.

Pokud pevná zeď není příliš příjemná, můžete vytvořit kombinovaný plot.Například společná možnost: cihlové sloupy, mezi nimiž jsou nainstalovány listy vlnité lepenky.Pohled je docela reprezentativní.Náklady samozřejmě vyžadují více, ale názor se shoduje mnohem lépe.Všechno je však záležitostí vkusu.

Profilovaný plech mezi cihlovými sloupy - solidní pohled

Z břidlice

Další ekonomická verze plotu je zbřidlice.Obvykle kopají do kovových tyčí se svorkami nebo příčkami, které jsou k nim přivařeny, jako v případě vlnitého plotu.Listy břidlice jsou k nim připojeny a všechny.Může být plochý, vlnitý azbest, bez azbestu nebo polymer.

Tento břidlicový plot je vyroben z kovových sloupů ve tvaru I.Listy jsou vloženy do rámu a nahoře je přivařen další profil ve tvaru písmene U
Sloupky a příčné vedení jsou uvnitř.Plechy jsou k nim připevněny šrouby se širokým kloboukem a těsněním (ve vyvrtaných otvorech)
Pro zařízení lze použít také břidlici.oplocení z ulice nebo uvnitř nádvoří

Aby břidlice sloužila déle a vypadala lépe, může být malovaná.Tato jednoduchá operace prodlužuje životnost o dvakrát.Povlak bude samozřejmě nutné sledovat - pravidelně malovat.Pokud se vám nelíbí myšlenka malování plotu, ale nechcete, aby to bylo šedé, podívejte se na již natřené listy.Existuje několik.Ale stojí o 40-50% více.Další možností - dát polymer břidlice - na základě skleněných vláken nebo laminátu.

Plot vyrobený z polymerové břidlice

Není tak tuhý jako azbest, je pružnější, proto vyžaduje časté lišty.Pod ním jsou vodítka přivařena k sloupkům v krocích po 50–60 cm, nebo je rám obecně „vařen“ přibližně ve stejné vzdálenosti.

Kombinované ploty

Nejkrásnější ploty a bariéry pro dům jsou získány z nějakého důvodu při použití několika materiálů.Nejčastěji vyrábějí kamenné nebo cihlové sloupy a kované prvky jsou již mezi nimi instalovány, dřevěné nebo dokonce betonové.Ukázalo se to velmi dobře.

Cihlové sloupy a základna v kombinaci s kovovým plotem - krásné a spolehlivé
Známou kombinací je kov a polykarbonát
V tomto prostoru se kombinují současně tři materiály: cihlové, kovové a dřevěné panely.Všechno vypadá hodné
Tento původní plot má suterén potažený kámenem, cihlové sloupy, ke kterým jsou připojeny betonové ozdobné talíře
Na základně cihly akulatiny o malém průměru
buty základna, cihlové sloupy, mezi nimiž jsou upevněny prkenné stěny
)
Tento plot je vyroben z cihel (základny a sloupy) a vlnité lepenky.
Tento krásný plot vyžaduje značné dovednosti - není snadné nakreslit nelineární povrchy
Dobře vytvořené fasety z přírodního kamene kombinované s kováním a polykarbonátem.Krásné a drahé

Osvětlení

Pevné ploty a bariéry pro domácnost chrání soukromí, ale také znemožňují sledovat, co se dějepoblíž dvora.Pokud vám někdo volá u brány, nevíte, kdo je tam.Chcete-li napravit situaci na některých místech, nainstalované kamery.Pracují dobře během dne, ale ve tmě, bez osvětlení, jsou k ničemu (s výjimkou těch, kteří mají infračervený režim, ale stojí to hodně).Naděje na pouliční osvětlení je slabá, protože nejčastěji na sloupech instalují lucerny, které jsou ovládány z palubní desky z domu.Na to se nesmí zapomenout ani při plánování a výstavbě plotu: při konstrukci stožárů je nutné pokládat vodiče dovnitř, které dodávají energii lampám.Je také nutné nainstalovat na štít samostatný stroj pro pouliční osvětlení.