Dvoukřídlé vnitřní křídlové dveře - klady a zápory

Dveře nejsou jen interiérové ​​detaily, jsou také funkční.Při výběru tedy zohledňujeme nejen estetiku, ale také pohodlí.Podívejme se na dvoukřídlé interiérové ​​dveře ze všech úhlů pohledu.Jak pohodlné jsou, kde a kdy je nainstalovat.

Kdy instalovat

Dvoukřídlé dveře se nazývají dveře s dvoudílným dveřním křídlemsjednocený společným dveřním rámem.Obecně platí, že je správné mluvit a psát - mlže, ale mlčky často mluví.Tam je také takové jméno jak oboustranný nebo oboustranný.Toto jméno bylo způsobeno tím, že se skládají ze dvou polovin.Nazývají se také čtyřhra - důvod je také jasný.Je tu další verze názvu - jedno a půl dveří.Jedná se o dvojité dveře s křídly různých šířek.

Dvoukřídlé vnitřní dveře

Kdy jsou dvoukřídlé vnitřní dveře dobré?Koneckonců, nejsou vždy a ne všude vhodné nebo vhodné.

 • Velké dveře jsou dobré v prostorných pokojích.Běžné dveře budou vypadat jako kutsety, i když jsou široké 90 cm. Dvoukřídlé dveře vypadají „dopředu“, takže se perfektně hodí do interiéru obývacího pokoje.
 • Pokud dveře směřují do úzké chodby nebo jsou otevřenézasahovat.Toto je časté neštěstí našich Khrushchevů a moderní uspořádání není vždy v tomto smyslu úspěšné.
 • Pokud jeden křídlo dveří nemá být „připevněno“ a dveře by měly být neustále nebo často otevřené.

Možná instalace vnitřních dvoukřídlých dveří

Obecně nejsou dvoukřídlé vnitřní dveře v úzkém otvoru dobrou volbou.Ve dvou úzkých křídlech nemá smysl, protože do průchodu 40 cm nikdo nevstoupí.To znamená, že funkčně úzké poloviny jsou prostě neopodstatněné.Přesto musíte obě křídla neustále otevírat.Ale stojí víc než jedno plátno stejné šířky a instalace je komplikovanější, zvuková izolace je horší, protože mezi křídly existuje další mezera.Přestože je zakrytá lištou, nedá dokonalé ticho.

Stojí za to umístit dvojité dveře s šířkou otevření větší než jeden metr.Pak je možné alespoň 60 cm otevírací křídlo, které vám umožní běžnou chůzi.Druhá část může být upevněna a použita při zvláštních příležitostech.To znamená, že tato možnost je funkční a oprávněná.Z hlediska provedení je to lepší: příliš široký dveřní křídlo je nepohodlné a zabírá hodně místa.

Sklopné a posuvné dveře

Ale někdy není kam jít - obyčejné sklopné dveře se nedostanou.Pak musíte u dvojitých dveří udělat úzké poloviny.Výhodou je, že je lze udržovat otevřené a neblokují průchod, na straně dveří můžete umístit vnitřní předměty na krátkou vzdálenost.

Velikosti dvoukřídlých dveří

Opakujeme, že dvoukřídlé dveře mohou mít křídla stejné a různé šířky.Možnosti se stejným názvem jsou symetrické, různé - asymetrické (asymetrické).Často můžete najít termín dvojité a jeden a půl dveří, stejně jako rovné a nerovné.Zobrazují také poměr šířek listů.

Bloky dveří mohou být symetrické a asymetrické

Minimální šířka dvoukřídlých dveří je 80 cm. Jedná se o dvě uzávěry 40 cm. Stačí mít na paměti, že otvor musí být10 cm více. To znamená, že minimální velikost dveří pro dvoukřídlé dveře je 90 cm. V extrémních případech to může být 88 cm. Maximální standardní velikost je 180 cm (dveře 190 cm).

Dvoukřídlé interiérové ​​dveře - standardní velikosti

Mějte na paměti, že standardní rozměry rámů pro vnitřní dveře se zvyšují po 20 cm. Standardní šířka křídla se mění o 10 cm: 60cm, 70 cm, 80 cm a 90 cm. Pokud potřebujete stejná křídla, existuje pouze pět možností otvorů:

 • 90 cm;
 • 130 cm;
 • ​​
 • 150 cm;
 • 170 cm;
 • 190 cm.

Dveře mohou být mírně širší než uvedené hodnoty.Je povolen pokles o 1-2 cm, ale ne více.Pokud se stávající průchod do těchto rámečků nevejde, můžete použít ventily různých šířek nebo objednat podle své velikosti.Výška otvoru je také stanovena: standardně by měla být 2,06 - 2,10 m.

Rozměry otvorů pod dveřmi

Mimochodem, najděteúzké dvoukřídlé vnitřní dveře mohou být problematické.Ne všechny továrny vyrábějí dvoukřídlé varianty pod dveřmi 90 cm. Standardní kyvné dveře se zde stávají zcela normální.V tomto případě se můžete pokusit najít úzké poloviny z nerovných sad (se dvěma křídly různé šířky).Ale je velmi pravděpodobné, že budete muset vložit panty a dát krabici na vlastní pěst.

Velké dveře

Pokud bude větší vůle, bude třeba něco opravit.Můžete před instalací dveří, můžete po.Mezera je pokládána lehkým materiálem, poté omítkou a vyrovnána se zbytkem zdi.

Vždy nechci snižovat výšku otvoru.Poté si můžete objednat svislý ozdobný proužek (horní nosník) ve stylu a barvě podobné dveřím.To je rozhodně individuální projekt a zárubeň je složitější.

U vysokých dveří můžete instalovat horní dveře nad dveře

Co udělat, pokud jsou dveře širší?Je-li například širší než dva metry?V moderních plánech to není běžné, ale nikdy to nevíte.Možná máš dům s tak širokými uličkami.Můžete samozřejmě položit další prostor, ale existují i ​​jiné způsoby.Jednou z možností je vytvoření břitových destiček stejného designu.Říká se jim postranní trám.Jsou od funkčních dveří odděleny výkonnými regály a neotevírají se.

Do široko otevřených stacionárních částí stejného provedení mohou být přidány

Boční a horní příčka, častospolečně.Protože vchod je obvykle široký a vysoký.Lze je však použít samostatně.Například v stalinkách jsou velmi vysoké a úzké otvory.Zde buď položili zvláštní výšku, nebo položili horní příčky.Někdo jde opačně - rozšiřuje otvor tak, aby vypadal přiměřeněji.Obecně existují různé způsoby návrhu.

Druhy a odrůdy

Pojďme mluvit o způsobech otevření.Dvoukřídlé vnitřní dveře mohou být:

 • otočné:
  • obyčejné s jednosměrným otevíráním;
  • kyvadlo - s možností otevírání v jakémkoli směru (oboustranné otevírání);

   Houpací dveře a akordeonové dveře - dvě možnosti otevírání z možných

 • posuvné:
  • harmonika ;
  • kniha;
  • posuvné (posuvné nebo posuvné dveře);
 • sklopné sklopné.

Nejčastěji dávají veslo.Za prvé, dveře samotné jsou levnější, snadnější a levnější k instalaci.Za druhé, poskytují dobrou zvukovou izolaci.Mínus výkyvných modelů je každému známo - zabírají místo na volném prostranství.Není vždy možné umístit i křídla 60 cm, možnost otevření v jednom nebo dvou směrech závisí na zvolených závěsech.Pokud si koupíte blok bez rámu, můžete si vybrat podle svého vkusu.

Posuvné dvojité dveře jsou dobré, pokud jde o úsporu místa.Mějte na paměti, že se mohou pohybovat jedním směrem.S dostatečně širokým otvorem je to pohodlné.Přes tyto výhody nejsou příliš populární.První - se zvukovou izolací může býtproblémy.Jsou samozřejmě těsně přiléhající, mají těsnění a vynikající izolaci, ale nepatří k rozpočtovým.Druhou nevýhodou posuvných modelů je, že jsou při pohybu docela hlučné.Ticho jen drahé (opět).Takže pokud potřebujete možnost rozpočtu - raději dejte houpačku.

Různé typy 2 křídlových dveří

K dispozici je také kombinovaná verze - sklopné sklápění.Jedná se o kombinaci otočných dveří a dveří do knih.Jsou dobré pro velmi široké otevření.Každý list se skládá ze dvou nebo více sekcí, které jsou vzájemně pohyblivě spojeny.Otevřením dveří je zatlačíte jako kyvné, použijete pouze část uličky.Pokud je to však nutné, lze je zcela otevřít, stačí jen lehce zatlačit na stranu.Takové dveře jsou dobré v kuchyňském obývacím pokoji, pokud musí být místnost pravidelně ohraničena.

Z nichž materiály

Když už mluvíme o materiálech, kloubové vnitřní dveře jsou vyrobeny z:

 • dřeva;
 • MDF;
 • drátěný model ze dřevovláknitých desek;
 • plast.

Nejpevnější a nejspolehlivější jsou dřevěné dveře.Jak drahé budou záviset na druhu dřeva, ale dobré duby stojí za to.Vnitřní dveře ze dřeva jsou obecně dobré pro každého.A zejména skutečnost, že ve většině případů jsou vyráběny individuálně a lze je přesně přizpůsobit rozměrům dveří.Bez jakýchkoli „standardů“.Samozřejmě si můžete objednat klenuté dveře.

Vnitřní dřevěné klenuté dveře

Vícerozpočtové možnosti - MDF.Ceny nejsou tak vysoké, ale nemusí vypadat horší než ty dřevěné.MDF je dobrý, protože v případě potřeby je možné vlákno dokonce reprodukovat.Pokud jde o výkon, nejsou o nic horší než dřevěné - zvuková izolace ve výšce, trvanlivost.

Dvoukřídlé dveře z MDF

Nejlevnější jsou rámy.Rám je sestaven z borovicových bloků, který je opláštěn na obou stranách dřevovláknité desky.Pro zvýšení zvukově izolačních vlastností je rám vyplněn nějakým druhem sypkého materiálu.V normálním provedení mohou v zásadě dobře sloužit.Jen musíte být opatrní - netolerují rázová zatížení.A je tu problém - najít „normální“ výkon není snadné.

Vnitřní dveře s dvojitým zasklením vyrobené z MDF a rámu mohou být laminovány dýhou nebo speciální fólií napodobující dřevo.Dýhy jsou velmi podobné řadě.Okamžitě nezjistíte, že nejsou z pole.Tento typ je průměrný v ceně.Při výběru dbejte na kvalitu dýhy.Nikde by neměly být náznaky vyčnívajícího lepidla, trhlin nebo jiných vad.I nejmenší nedostatky způsobí stratifikaci a ztrátu vzhledu.

Nejlevnější jsou s filmem.Životnost závisí na kvalitě filmu.Někdy po roce a půl začne mizet.Takže je vezměte i s omezeným rozpočtem za to nestojí.Nebo si kupte pouze ty, které vám doporučil někdo z vašich přátel, který je používá, a vy sami jste viděli, v jakém stavu jsou.Protože„Normální“ je jiné.

Sklo a jiné vložky

Vnitřní dvoukřídlé dveře mohou být plné nebo se skleněnými vložkami.Najdete křídla jsou úplně sklo, tam může být plné sklo s rámem.U modelů s křídly různých velikostí může být menší z nich se sklem nebo bez skla (prázdné).

Nebojte se, že se sklem /sklem je to nebezpečné.Používá se tvrzené sklo, které se musí rozbít, ale musí se snažit velmi tvrdě.A i když se to rozbije, potokuje s partou fragmentů s ostrými hranami nebo zůstane viset na filmu.Záleží na typu skla.

Před dlouhou dobou uvažovali o zdobení sklem

Skleněné dveře a vložky jsou dobré, protože mohou osvětlit chodbu zavřenými dveřmi.Samozřejmě tam můžete vložit snímač pohybu, který zapne světlo, aby nedošlo k chůzi ve tmě.Ale přítomnost denního světla je často mnohem hezčí než umělé osvětlení.Také velmi diverzifikují design.A nemyslete si, že dvojité dveře se sklem jsou pouze v klasickém stylu.Existuje dostatečný počet modelů, které jsou vhodnější pro moderní interiéry než pro klasiku.