Falešný strop z hliníkových lišt

Technické prostory je obtížné uklidit: v konečných materiálech musí být kombinovány příliš protichůdné požadavky.Měly by být praktické a krásné, aniž by se bály vody, vysoké vlhkosti.A je také velmi žádoucí, aby byly jednoduše namontovány a byly levné.Musíte uznat, že není snadné najít materiál vhodný pro tyto požadavky.Jednou z možností je hliníkový roštový strop.Pokud potřebujete aktualizovat strop v koupelně, WC, chodbě, na balkoně nebo kuchyni, podívejte se na tento systém.

Uspořádání stropu stojanu a jeho typů

Stejně jako u jakéhokoli zavěšeného systému je strop hliníkových stojanů namontován pod úrovní stropu, a proto není počáteční stav tahu stropu důležitý.Skládá se ze závěsného systému, ke kterému jsou připojeny nosné profily.Na těchto profilech jsou speciální vybrání pro upevnění hliníkových pásů, které tvoří přední povrch stropu.

Stropní podhled je jednou z možností levných oprav

Vzhled hliníkového stropu závisí na typu prken.Jsou vyrobeny z tenkostěnného hliníku a poté natřeny ochrannou vrstvou laku.Barva - jakákoli z paletRALNejběžnější je bílá a její odstíny, béžová.Obvykle jsou k dispozici, jiné barvy jsou k dispozici na vyžádání.Při výběru barvy můžete také zvolit typ povrchu - matný, pololesklý, lesklý.

Hliníkový strop zábradlí: zařízení

Reiki může mít různou šířku a tvar.Šířka - od 90 mm do 200 mm.Přední povrch prkna může být rovný (německý a ruský), zaoblený (italský).V průřezu jsou také trojúhelníkové průřezy, v apartmánech se však používají jen zřídka.Samostatně stojí za zmínku perforovaná prkna.Jsou dobré pro větrání, ale výhled je příliš oficiální pro byt nebo dům.

Formy kolejnic pro hliníkový zavěšený strop

Podle způsobu upevnění je hliníkový zavěšený strop:

 • Otevřeno.V tomto případě jsou kolejnice namontovány tak, aby mezi nimi byla určitá vzdálenost.Mezeru lze uzavřít speciálním štěrbinovým profilem (nejčastěji se jedná o jinou barvu).
 • Uzavřeno.Prkna jsou připevněna těsně vedle sebe.

  Vypadá to jako stojanový podhled

Nejběžnější otevřená verze.Mezery jsou pokryty lamelami jiné barvy, ale můžete si vybrat stejnou.Existuje ještě jedna možnost - úroveň s tabulí.Při jejich použití jsou mezery okamžitě uzavřeny.V soukromých domech a bytech jsou tyto stropy součástí koupelny, toalety a kuchyně.

Komponentní systémy

Hliníkový strop se skládá z:

 • Stěnový profil.Může být ve tvaru písmene L nebo ve tvaru písmene U.Spárovaný tón s lamelami nebo drážkovým profilem.
 • Stringer (nosný profil).Jedná se o profil vyrobený z nerezové nebo pozinkované oceli se speciálními vybráními pro připevnění proužků.Pro přizpůsobení šířky proužků.

  Prvky stojanu zavěšeného stropu

 • Zavěšení.Odpružení lze použít pro falešné stropy.Nejoblíbenější se dvěma čepy, protože jsou levné, snadno se instalují a umožňují rychle upravit výšku.Místo zavěšení můžete použít dlouhý samořezný šroub (pokud je strop lemován deskou nebo dřevěným stropem) nebo hmoždinky (instalované do betonu).Tato možnost umožňuje „vybrat“ minimální výšku z místnosti, a to i těsně připojit.

  Pérování může být libovolné

 • Hliníkové kolejnice vybrané šířky a tvaru.Tloušťka kovu je od 0,3 mm do 0,6 mm.Dokonce i nejtenčí je vhodný pro instalaci stropu stojanu v kuchyni nebo v koupelně - kvůli ztuhnutí se v malých místnostech neklesne.
 • Drážkovaný profil (vložit) - uzavřít mezeru mezi lamelami.Instaluje se po upevnění kolejnic, drží se na úkor zakřivené hrany

V koupelně nebo kuchyni je možné za několik hodin namontovat hliníkový strop do stojanu.Je to jednoduché, nejsložitější operace - instalace upevňovacích prvků, řezacích kolejnic a profilů do segmentů požadované délky.

Kromě těchto součástí bude třeba dbát na osvětlení.Nejčastěji používají reflektory.V lamelách jsou pod nimi řezány otvory.Lze použít alustry, ale budete muset přemýšlet skrz horu sami.

Formy výroby a ceny

Existují dvě formy výroby stropů z hliníkových pásů: všechny komponenty jsou samostatné nebo v sadě.Sada je navržena pro konkrétní velikosti, sada obsahuje vše, co potřebujete.Odpružení nemusí být k dispozici, protože výška stropu se může lišit.Pokud chcete vyrobit kovový podhled v typické koupelně nebo kuchyni, můžete si najít sadu, kterou potřebujete.Nevýhodou tohoto řešení je malý výběr barev.

Účel a velikost Značka Šířka kolejnice Barva Cena
Universal Kit 2500 * 1500 Cesal 100 mm světle růžová 2800 rub
Koupelnová souprava 1700 * 1700 Cesal 150 mm bílý mramor 3000 rub
Koupelnová souprava 1700 * 1700 Cesal 150 mm mozaika 3600rub
Sada roštových podhledů pro toaletu 1330 * 900 Motospotki 85 mm matná bílá 1800 rublů

Pokud si koupíte příslušenství pro stojanový stropní stojanvaše elf, výběr je mnohem širší.Standardní délka kolejnice je 6 m, ale nacházejí se čtyři a pět metrů.Cena závisí na šířce pásu, typu profilu, tloušťce kovu, délce a barvě.Nejlevnější jsou bílé.Stojí od 45 rublů na lineární metr (se šířkou 100 mm).Cena malovaného "dřeva" - od 100 rublů /m šířky 100 mm.Nejdražší jsou chromované.Pro ně bude nutné uvést 260 rublů /m nebo více (se stejnou šířkou).

Zbývající komponenty stojí docela dost:

 • vodítka - 150-180 rublů za 4 m;
 • insert - od 56 do 360 rublů po dobu 4 m;

Obecně platí, že pokud potřebujete způsob, jak rychle a levně uspořádat strop v koupelně nebo kuchyni - potřebujete strop z hliníkového stojanu.

Nástroje pro montáž

Pro instalaci stropu z kovového stojanu jsou potřebné jednoduché nástroje:

 • Vrták se sadou vrtáků a korunkou pro řezání otvorů pro instalace bodových světel.
 • Nůžky na kovové nebo úhlové brusky s malými diamantovými lamelami a profily.
 • Šroubovák nebo šroubovák.
 • Hladina nebo hladina vody - pro označení úrovně zavěšeného stropu.
 • Plstěné pero nebo tužka.Na dlaždici je lepší čerpat perem z tmavé plsti.Je lépe vidět a snadněji se mýt.Na natřené zdi je nejlepší použít jednoduchou tužku nebo bílou pastelku.
 • Ruleta.

  Kovový roštový strop je vynikající volbou pro koupelnu nebo kuchyň

Několik objasnění nástroje.Pro instalaci hmoždinek je nutné vrtáky, případně vybrat velikost.Pokud jsou stěny obkládány, je třeba na dlaždice vyvrtat vrtáky.Po vytvoření děr v keramice je třeba vrták vyměnit - za ten, který je určen pro konkrétní práci.

Koruna je volitelný nástroj, ale s ním se snáze pracuje.Pokud není koruna vhodné velikosti, můžete vyříznout otvor s nůžkami na kov: nejprve udělejte malou díru ve středu, pak ji vyřízněte ve spirálesprávná velikost.

Postup instalace

Nejprve je třeba určit úroveň zavěšeného stropu.Pokud neexistují žádná další omezení, zvažte výšku zapuštěných přípravků, které chcete nainstalovat: výšku lampy + 3 - 5 cm. Poté začne skutečná instalace.

Instalace stěnového profilu

Začneme montovat strop z hliníkových lamel označením stěn - musíme nakreslit čáru, podél níž se lamely vyrovná.Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít stavitel (rovinu) laserové roviny, pokud tam není, budete muset posouvat značku hladinou vody.

Bude nutné upevnit profil stěny podél plánované linie.Existují dva typy - ve tvaru L a ve tvaru U.Je snazší pracovat s prvním a při instalaci druhého bude možné strunu pevně fixovat díky polštářkům.Takže volba je na vás.

Některé momenty instalace profilů a kolejnic

Stěnový profil je rozřezán na kousky požadované délky - šířku a délku toalety, vany nebo kuchyně.Vyříznutý kus se aplikuje na nakreslenou čáru, na které označíme umístění upevňovacích prvků.Položili jsme jeden hmoždinka na okraje, pak po 40-50 cm. Pokud je na stěnách dlaždice, měly by být spojovací prvky uprostřed, takže se více soustředíme na to, ne na vzdálenost.

Vyvrtáme díry do lišty podle značek, opět použijeme profil na místě.Tentokrát skrz otvory uděláme stopy na zdi.Vrtáme, instalujeme plastové hmoždinky.Musí být na jednomvodorovně s povrchem stěny.Chcete-li zabránit poškození dlaždic při jízdě, můžete kladivo zatloukat přes dřevěný blok.Po instalaci hmoždinek upevníme profil stěny.Rohy pečlivě ořízneme.Může být provedeno při 45 °, ale může být provedeno pečlivě pod přímkou.

Upevňovací výztuhy

Řetězce (vodítka) jsou namontovány tak, aby jejich okraje zapadly do nainstalovaného stěnového profilu.Na délku jsou o 1 cm kratší než vzdálenost mezi stěnami - aby se neotíraly a vrhaly.Stěnový profil nebude nést žádné zatížení.Suspenze a míchačky budou mít veškerou váhu.

Vzdálenost mezi kolejnicemi není větší než 1,2 m, instalace závěsů je 30 cm od stěny, mezi závěsy 120 cm. Doplňujeme strunu v profilu, vezmeme zvolený systém odpružení a nastavíme je zvolenou vzdáleností.

Možnosti připevnění kolejnice ke stropu

Na výše uvedeném obrázku jsou uvedeny některé způsoby připevnění sprinkeru ke stropu.Gimbal může být nejen tento - ten, který si vyberete.První možnost je vhodná, pokud potřebujete snížit strop do značné výšky.V tomto případě se výška nastavuje pomocí pružiny.Ve druhém a třetím případě se výška nastavuje šroubováním /odšroubováním samořezného šroubu nebo hmoždinky.Je zřejmé, že nastavovací limit bude mnohem menší, ale záleží na délce šroubu (můžete si vybrat dlouhý).

Je-li kolejnice instalována ve stěnovém profilu ve tvaru U, měla by se na ní vyříznout malá část horní police a ohnout se.Jinakstringer prostě nebude.Při použití profilu ve tvaru L takový problém neexistuje.

Instalace nosníku do profilu ve tvaru písmene U

Instalované kolejnice by měly být přibližně ve stejné úrovni.Pokud je k seřízení použita pružina, je nutné v této fázi nastavit rovinu, pokud jsou po instalaci kolejnic možné samořezné šrouby nebo hmoždinky.Letadlo je řízeno úrovní nebo úrovní vytváření bublin.

Instalace lišt

Pak vlastně začneme sestavovat hliníkové lišty.Uvolňujeme proužky z ochranné fólie (může být bílá nebo průhledná a poté si to nevšimnete), nařezané na kusy požadované délky.Délka - 0,5-0,8 cm menší než vzdálenost mezi stěnami.Řezání mnoha proužků za to nestojí - pokoje s perfektní geometrií jsou vzácné.Můžete stříhat 2-3-4 kousky najednou.

Můžete řezat nůžkami na kov nebo diamantovou čepelí na brusce.Pokud pracujete s nůžkami, odřízněte lištu podle značky od okrajů, nakreslete něco ostrého podél linie řezu, ohněte se podél této linie.Kolejnice se obvykle zlomí.Zároveň však není hrana příliš plynulá.Pokud bude řezán nůžkami nebo bruskou, bude to plynulejší.

Montujeme hliníkový strop stojanu;instalace kolejnic

První kolejnice je obvykle umístěna u dveří naproti vchodu.Jeden konec je veden do profilu stěny, mírně nasazen, druhý je veden na druhé straně.Přejděte na místo instalace.Současně musí být mírně stažen dolů, aby se drážky na strunách nelepily.Po zatlačení na místo se tyč posune nahoru, dokud neuslyší cvaknutí.Zkontrolujte všechna připojení.Stejným způsobem vkládáme i další kolejnice, obvykle se musí řezat pouze poslední lišta.Můžete nakreslit čáru, řezy kolmo na ni a nařezat na kousky.Je to jednodušší.

Instalace vložek

Po instalaci všech kolejnic můžete zkontrolovat rovinu stropu (pokud jste tak neučinili při instalaci kolejnic a použít dlouhé šrouby).Dělají to pomocí šroubováku, vloženého do mezery mezi proužky - pro zašroubování /vyjmutí šroubů.Poslední fáze instalace stropu z hliníkového stojanu - instalace vložek (štěrbinový profil).Řezá se na kousky stejné délky jako lamely a hrany se přivedou do profilu stěny.Poté jedna hrana vede do drážky.Současně s výstupkem přiléhá vložka k okraji tyče.Druhá hrana se pouze stlačí, dokud nezaklapne.Zkontrolujte připojení po celé délce, je-li to nutné - správné.