Fotografie zděných domů a chalup - vyberte fasádu

Cihlové domy jsou dobré, protože mohou být v jakémkoli stylu, a jsou „po staletí“ a nejedná se o přehánění.Pouze fasáda může být položena z cihel a schovává se za ní jiným materiálem odolným vůči povětrnostním vlivům.A přesně se rozhodnout, jak bude budova vypadat, pomohou fotografie zděných domů.Možná pochopíte, jaký druh vzhledu je vám blíže.

Výhody a nevýhody

Stejně jako každý stavební materiál má i cihla své klady a zápory.Dříve neexistovaly žádné zvláštní alternativy.Také bylo možné postavit dřevěný dům ze skořápky (vápence), vápence a jiného přírodního materiálu, z tvárnic.Všechno, neexistovaly žádné jiné technologie.Proti všem ostatním byly cihlové domy prioritou: nejodolnější, bezúdržbové po celá desetiletí.A materiál je všudypřítomný, ne jako mušle nebo vápenec.

Dnes se situace změnila, objevily se další materiály.Také nejsou bez nedostatků, ale leží v jiné rovině.Cihla přesto zůstává populárním materiálem, objevují se nové barvy a textury, díky nimž jsou fasády stále rozmanitější.Fotografie z cihlových domů to potvrdit.

Fotografie domu zcihla s podkrovím

Pros

Začněme s příjemnou - vezměte v úvahu pozitivní aspekty technologie a materiálu:

 • Odolnost vůči povětrnostním vlivům: namočit, zmrazit.
  • Hygroskopičnost: křemičitan - ne vyšší než 15% (nedoporučuje se pro použití v oblastech s vysokou vlhkostí), keramika - 6-14% (optimálně 8-9%).
  • Odolnost proti zmrazení /zmrazení.Je to popsáno počtem cyklů, které materiál vydrží bez známek destrukce.F35 je nejmenší hodnota pro nejdražší materiál.F50-60 je považován za normální, ale je zde 80-90 a vyšší.
 • Nehořlavý, nepodporuje spalování.
 • Vysoký stupeň zvukové izolace.

  Tento cihlový dům je téměř 150 let starý a existuje mnoho struktur tohoto věku

 • Vysoká pevnost v tlaku.Závisí to na typu cihly (pevná, dutá, počet a velikost dutin), ale průměrný ukazatel je M100-M125, který vám umožňuje stavět vícepodlažní budovy.
 • Vysoká variabilita.Můžete vytvořit rovné i zakřivené stěny, oblouky, sloupy, sloupy.
 • Rozmanitý vzhled, možnost použití zvláštního zdiva, cihly různých barev, textury.Můžete kombinovat zdivo s dalšími dokončovacími materiály: dlaždice, porcelánové kameniny, dokončovací kameny, omítky atd.To vše umožňuje se stejným designem a rozvržením získat zcela individuální vzhled.
 • Šetrnost k životnímu prostředí.Při výrobě se používají pouze přírodní komponenty.

Jsou to tyto vlastnosticihlové domy jsou některé z nejpopulárnějších.Po celá desetiletí a století si zachovávají svůj původní vzhled a téměř nevyžadují údržbu a opravy.Takový dům tak může přecházet z generace na generaci, aniž by se navenek změnil.

Nevýhody

Zděné domy však mají některé závažné nedostatky.Mnoho z nich přemýšlí o použití alternativních materiálů a technologií.Zde jsou nevýhody zděných budov:

 • Malá velikost cihel, a to je spousta práce při stavbě zdí a příček.
 • Teplotní limit během výstavby.Zednické práce se provádějí na cementové maltě obsahující vodu.Práce při nízkých teplotách (pod + 5 ° C) je proto nemožná nebo extrémně nežádoucí.
 • Vysoká tepelná vodivost.Chcete-li udržet dům v teple, musíte vytvořit stěnu značné tloušťky (80 cm nebo více, v závislosti na klimatické zóně).Cesta ven je použití moderních technologií: izolace, zdivo.
 • Velká hmotnost.Tato nevýhoda vede jednak ke zvýšení nákladů na dopravu, a jednak ke zvýšení nákladů nadace - potřebuje silnou.

  Hlavní nevýhody jsou vysoká cena a potřeba izolace nebo široké stěny

 • Vysoká tepelná kapacita a v důsledku toho vysoká tepelná setrvačnost.Cihlové domy jsou vytápěny po dlouhou dobu, což zvyšuje náklady na vytápění.Proto postavit zděný dům má smysl pouze pro trvalý pobyt.Toto není možnost letní chaty.
 • Dlouhé obdobísmršťování.Díky značné hmotnosti se nadace zmenšuje.Množství smrštění je malé, ale je.Je vhodné začít dokončovat jeden nebo dva roky po výstavbě krabice.
 • Potřeba vnitřní výzdoby.
 • Vysoké náklady.Výstavba zděných domů je nákladná.Materiál i práce jsou drahé.

Kombinace těchto nedostatků nás nutí hledat alternativu.Kromě toho se objevily nové technologie a materiály, které umožňují získat dům s podobnými provozními charakteristikami při nižších nákladech a době výstavby.

Doporučujeme, abyste si přečetli následující články:

  Fasády zděných domů:architektonické styly

  Jedna z hlavních výhod cihel: schopnost získat struktury, které jsou zcela odlišného vzhledu ze stejného materiálu.Malé velikosti umožňují složit téměř cihlové krajky.I když je dnes trendem přísnější linie a styly, které by také neměly být ignorovány.A styly v architektuře nejsou jen mnohé, ale velmi mnoho.A každý má své vlastní trendy ... V článku budeme hovořit o nejpopulárnějších dnes.

  Vzory lze rozložit z cihel

  Evropský styl

  Jeden z nejoblíbenějších stavebních stylů v poslední doběsoukromé domy - evropské.Laconic tvar - čtverecnebo obrázek blízko náměstí, s možnými rozšířeními arkýřových oken.Čtverec je nejvhodnější formulář pro plánování, takže domy tohoto stylu s malými rozměry vám umožní pojmout vše, co potřebujete.V tomto stylu vypadají dobře dvoupodlažní domy i domy s podkrovími.

  Fasáda domu ze žlutých cihel má všechny atributy evropského stylu
  Tento projekt evropského domu se liší materiálem: první patro je zděné bez povrchové úpravy, druhé patro je zakončeno deskou nebo obkladem
  Existuje směs evropského a feuchtruckovského stylu
  ) Vyčnívající arkýř umožňuje vytvořit ve druhém patře otevřenou terasu se sloupy a velkým balkonem
  ,Existuje mnoho podobných fasád
  Fasáda dvoupatrového domu z červených cihel s charakteristickými rysy moderního stylu, ale odlišného individuálního charakteru
  Fotografie ukazuje žlutý cihlový dům s tmavě hnědým povrchem.Často nalezená kombinace

  Když se podíváte na fotografii zděných domů v evropském stylu, sokl zdobený dlaždicemi nebo kameny, stávkuje střecha se dvěma nebo čtyřmi stromy.Tradiční střešní krytina je přírodní taška, v posledních letech byla aktivněposunutý kovovou dlaždicí.Okna jsou obvykle malá, obdélníkového tvaru, někdy se zaobleným vrcholem.Dveře a okenní rámy jsou vyráběny v kontrastu s barvou stěn.

  Cihlový dům v moderním stylu má velmi často dva vchody.Přední dveře lze vzhledem k hlavním stěnám posunout dopředu, nad nimi je terasa.Pokud je vchod „zapuštěný“, nad ním se vytvoří balkon.Kované výrobky jsou často přítomny v designu, ale jejich formy jsou lakonické.

  Minimalismus

  Styl vznikl ve druhé polovině minulého století, od té doby je stále populárnější.Hlavní myšlenka: absence nepotřebných částí, stručné formy, striktní linie, pokud je to možné, univerzálnost částí.Vzhledem k tomu, že „ozdoba“ vůbec neexistuje, je hlavní důraz kladen na materiál, jeho vzhled, vlastnosti a vlastnosti.Při stavbě domů ve stylu minimalismu se v zásadě používá kámen, dřevo, kov, mramor, sklo.V tomto stylu jsou také cihlové domy, protože cihla je přírodní materiál.Pouze cihla je obvykle vysoce kvalitní - slínku, tmavé nebo světlé barvy, často s kontrastním povrchem.

  Sloupce mají podobu typickou pro tento styl
  Velký význam je přikládán struktuře a kvalitě materiálů
  minimalistický projekt zastřešení cihlového domu má přesahy
  Bílé cihly a kov - několikfuturistický vzhled
  Klasické kontrasty hnědé a bílé jsou vždy v trendu
  Laconic design, přísné formy: fotografie zděného domu v minimalistickém stylu

  Na fotografii domů z cihel ve stylu minimalismu jespolečné vlastnosti: více oken - od podlahy ke stropu nebo téměř.Vázání oken je jednoduché - obvykle bez podvodů.Střecha je plochá nebo šikmá s minimálními přesahy, ale nejčastěji bez nich.Může existovat několik různých úrovní plochých nebo pultových střech.Fasáda může být zdobena pravoúhlými sloupy, z nichž nejcharakterističtější jsou ve tvaru písmene G.

  Moderní

  Pokud máte rádi velká panoramatická okna, měli byste věnovat pozornost fotografiicihlové domy v moderním stylu.Panoramatická nebo francouzská okna jsou charakteristickým znakem tohoto trendu.Dispozice zahrnuje prostorné multifunkční pokoje: jídelna-obývací pokoj nebo kuchyň-jídelna.Ze společných prostor je často přístup na terasu.

  Kovová dlaždice je moderní materiál
  Je zřejmá určitá směs stylů, dům je však zajímavý
  Střechy střechy se mění vbaldachýny
  ​​
  Kámen a sklo - kombinace klasického, ale moderního vzhledu
  Velká okna jsou jedním z charakteristických rysů stylu
  z bílých cihel v moderním stylu.Kontrastní úprava dává fasádě jas

  Pokud mluvíme o charakteristických vlastnostech - jedná se o absenci čistě dekorativních detailů, skutečných řešení využívajících nové materiály a technologie.Okna jsou velká, oddělena širokými podvodníky.Střechy jsou převážně štíty, ale mohou být víceúrovňové nebo více štíty.Převisy jsou velké, často tak, aby se staly baldachýny.Střešní materiál - kovová taška, měkká taška.A dávejte pozor, barva střešní krytiny v barevném schématu blízké barvě stěn.Vázání oken a dveří však také.

  Secese

  Na rozdíl od všeho výše uvedeného může být cihlový dům v secesním stylu zdoben dekorativními prvky.Navíc jsou obvykle kulaté, oválného tvaru, opakující se přirozené linie.Fasáda cihlového domu v secesním stylu může být vyzdobena různými druhy dekorativních prvků, štukováním atd.Zvláštní pozornost je věnována oknům a jejich designu - jsou hlavně klenutá, se složitými vazbami lze použít okna z barevného skla.

  Jeden z klasických zástupců secesního stylu
  Projekt dvoupatrového domu ze žlutého cihel, secesního stylu
  Třípodlažnícihlový venkovský dům.Absolutní asymetrie
  Pro ty, kteří mají sklon ke stručnějším fasádám
  Ve výstavbě
  Bez arkýřových oken, ale sdoplňky
  Pokud okny obepnete, získáte propracovanější fasádu
  )
  Jednopatrový cihlový dům neznamená nudnou čtvercovou krabici
  U takových různých tvarů nemůže být střecha jednoduše jednoduchá
  Toto je fotografie zděného domu v St.E modern lze považovat za průvodce stylem ...

  Jedním z principů secesního stylu je možnost symetrie, tedy asymetrická arkýřová okna (navíc mohou mít v jedné budově několik různých velikostí /tvarů), římsy, prodloužení - to je jeden z charakteristických znaků stylu.Pokud jde o budování spotového náměstí nebo jeho blízkosti, protože je narušeno všemi architektonickými „excesy“.

  Střecha je složitá, kleště, protože je nutné harmonicky navrhnout existující nádheru tvarů.To vše - složité rozmanité formy - vede ke skutečnosti, že náklady na realizaci projektů takových domů jsou vysoké.Proto jsou foto domy vyrobeny z cihel, které nelze nazvat sídlami.Střešní materiál je z hlíny nebo měkkých tašek, protože jsou vzhledem ke své malé velikosti ideální pro komplexní střechy a vypadají vhodně.

  Fotografie krásných zděných domů

  Architektonické styly a jejich pohyby jsou složitou záležitostí.Pro nezasvěcené je pochopení všech jemností a nuancí velmi, velmi obtížnou záležitostí.Často to není nutné.Musíte najít fotografii cihlového domu, která se vám líbí.Na základě toho si můžete vytvořit svůj vlastní projekt nebo ukázat, co chcete architektovi.Dále je úkolem technologie koordinovat náklady projektu.Zároveň si však uvědomte, že rozpočet s největší pravděpodobností opustíte o 35–50%.

  Jednopatrový cihlový dům ve tvaru písmene G je vysoká cena za metr čtvereční, ale ve dvoře velmi útulný

  ) Tento styl v architektuře se nazývá „Provence“.Charakteristické střechy, okna ...

  Celý bytový komplex přesto vypadá organicky

  ) Velký dvoupatrový cihlový dům se dvěma otevřenými terasami s secesními prvky

  Cihla dokonale prolíná kámen.Na fotografii - dům z bílých cihel s obložením z divokého kamene

  Etnické trendy - způsob, jak vyniknout

  Metody jsou stejné, pohled je odlišný - dva směry jsou jasně viditelné - vrchol feicht a německý styl

  Tento styl se obvykle nazývá Američan v architektuře ...

  Červenohnědé cihly, bílé švy a bílá štuková úprava ... velmi nezapomenutelný vzhled

  )

  Cihlový dům v anglickém stylu.Kompaktnífunkčně

  Pokud je web velký a není třeba šetřit prostor

  Zajímavé rozšíření.Dům sám je příliš jednoduchý ve tvaru ...

  Chcete fotku neobvyklého cihlového domu?Toto je jeden z nejneobvyklejších

  Další příklad anglických cihelných domů

  Minimalismus je rozpoznatelný.Žádné kudrlinky, stručnost a praktičnost

  Šedá cihla ... ponurá, ale nestandardní

  Kdo potřebuje malé příměstské sídlo?Jako základ můžete vzít tento projekt

  Červené cihly různých barev a tmavě hnědé trámy, sedlová střecha s obytnými místnostmi ...

  Na pozadí tmavě hnědých cihel vypadají bílá okna a prvky obložení velmi elegantně