Funkce uspořádání koupelny 2-3 metrů čtverečních

Ne každý se může pochlubit velkou koupelnou.Ve starých domech se schoulí spousta lidí a tam jsou všechny technické místnosti upřímně malé.Proto je obtížné vytvořit 2metrový design koupelny: je nutné nainstalovat veškerý potřebný vodovodní a nábytkový nábytek a to vše by mělo být pohodlné a krásné.

Hlavní věc je barva a světlo

Při navrhování koupelny o rozloze 2-3 metrů čtverečních byste měli začít výběrem barvypalety a schémata osvětlení osvětlení.Konec konců, naše vnímání výrazně ovlivňuje barva a osvětlení.Aby se malý pokoj zdál větší, měl by být vyzdoben v jasných barvách.Barva může být libovolná, ale stín je velmi světlý.

Nejčastěji používanými teplými odstíny bílé jsou krémové, krémové atd.Velmi zajímavý efekt je dán dlaždicemi s metalizovaným povlakem.Perleťový povrch vytváří další objem.

Přidejte barvy tak, aby koupelna nevypadala jako operační sál

Aby koupelna nevypadala příliš sterilní, barva světla se zředí jasnými prvky.Existuje několik možností - ohraničení tmavších dlaždic, tmavá spodní část stěny (přibližně- spodní třetina).Pokud je spodní část stěny tmavá, podlaha je vyrobena ze stejné barvy nebo velmi blízko, pokud nemůžete najít dlaždice stejného tónu.

Modernější možností jsou akcenty.Jedna stěna může být tmavá, několik svislých pruhů různé šířky a jsou rozmístěny nerovnoměrně po celé ploše, čímž vznikne asymetrie.Tato technika pomůže opravit nedokonalou geometrii, pokud existuje.

Návrh dvoumetrové koupelny může být v moderním stylu

Aby se hranice posunuly ještě dále, mělo by tam být hodně světla.Podle nejnovějších trendů se jedná obvykle o zapuštěná stropní světla.Pro takovou oblast je podle norem vyžadována jedna středně výkonná žárovka, ale je lepší dát dvě nebo více a také podsvícení blízko zrcadla.

Výběr vodovodního potrubí a jeho umístění

V koupelně o rozloze dvou metrů čtverečních se obvykle instalují nestandardní a /nebo drobné instalace.Pokud existuje prostor pro nábytek, obvykle se vyrábí na zakázku.Rozměry jsou velmi skromné ​​a nelze najít hotové kopie.

Standardní řešení zde nestačí

Sprchovací kabina

Nejprve je třeba se rozhodnout, zda navrhnout koupelnu 2metrů, které potřebujete s vanou nebo sprchou.Pokud se jen zřídka vykoupáte, vyplatí se nainstalovat nebo vyrobit sprchovou kabinu.V tomto případě je lepší to udělat, protože hotové, i ty nejmenší, jsou příliš objemné a zabírají většinu dostupného prostoru.Domácí sprcha je sprchapaleta vyrobená z cihel a zakončená dlaždicemi (mozaiky) nebo vyrobená z akrylu nebo oceli, ke které jsou připevněny dveře nebo pouze sprchový závěs.

Různé verze sprchových kabin pro koupelny malých rozměrů

Sprchové dveře zabudované pod omítku skládací plast (jako je harmonika).Po uzavření téměř nezabírají prostor.Můžete také nainstalovat posuvné sklo, ale toto je nákladná možnost se složitou instalací.Houpání sklem je levnější, ale musíte vypočítat rozměry dobře, aby se nedotýkaly stěn a je vhodné je používat.

Pokud se rozhodnete nainstalovat hotovou sprchu, do takové místnosti se vejde pouze malý rohový roh.Do zbývajícího volného prostoru lze nainstalovat pouze malé umyvadlo.

Koupel

Pokud se bez koupele nemůžete obejít, existuje několik možností.První z nich je umístit koupel naproti vchodu, výběr velikosti od zdi ke zdi.Před koupelnou bude nějaký volný prostor.Do tohoto prostoru můžete umístit malé umyvadlo.Navíc může být instalován tak, že je zcela nebo částečně nad vanou.Pokud je dřez umístěn v oblasti, kde je nainstalován faucet ,

Vana ze zdi na zeď, na zbývajícím místě - dřez

Pokud jsou dveře v koupelně umístěny asymetricky - blíže k jedné zdi, najdete koupelnu nestandardního tvaru a velikosti, která se vejde do široké zdi.Na jedné straně může být užší a na druhé širší.Takžeoblast bude racionálně využívána, aniž by bylo ohroženo pohodlí používání koupelny.U tohoto uspořádání jsou umyvadlo a zrcadlo umístěny naproti dveřím, což vizuálně rozšiřuje místnost.

V koupelně o rozloze dvou metrů čtverečních se používají převážně nestandardní sanitární výrobky

Další možností je instalace sedací lázně.Nemohou se natáhnout do plné výšky, ale relaxace v poloze sezení také není špatná.V tomto případě najdete místo pro instalaci malé pračky - pod dřezem.

Toaleta

Navrhování koupelny o délce 2 metry s toaletou je ještě extrémnější činností.Koneckonců musíte najít místo k instalaci jiného objektu, což je v této oblasti obtížné.Je vhodné instalovat toalety s instalací (zavěšením) nevypadají tak objemně, ačkoli instalace je poněkud komplikovanější a cena je vyšší.Zabírají však méně místa, což je v tomto případě priorita.

Jedním z řešení na výše uvedené fotografii je přemístit umyvadlo na stranu vany a umístit sanitární mísu na volné místo.Tato varianta je vhodná pro úzké a dlouhé místnosti.Pokud mají stěny přibližně stejnou délku, v rohu je stále umístěna malá rohová vana nebo sprchový kout a na konsolidované části na stěnách jsou umístěny umyvadlo a záchodová mísa.

Umístění toalety v koupelně o rozloze 2 metrů čtverečních.m.

Existuje jen málo možností - stačí se přesunout z jednoho rohu do druhého a vyměnit si místa, což je u takových rozměrů jasné.

Pračka - hledejte místo k instalaci

Beznemůžeme se obejít bez pračky, proto v žádném, i ve velmi malém bytě, hledáme místo.Někdy je jen jedna cesta ven - dát ji do koupelny, i když je tak malá.Pro tyto účely jsou nad strojem instalovány dokonce speciální dřezy.Mnohé se dokonce prodávají ve dvojicích - takže nemusíte hledat a vybírat velikosti.

Pomocí speciálního vodovodu můžete ušetřit místo

Pouze v tomto případě můžete na dva čtverce prostoru umístit psací stroj, záchodovou mísu a vanu s umyvadlem.Je možné najít model, který je zavěšen na zdi nad záchodem, ale je to drahá exotika.

Nestandardní možnosti umístění pračky v koupelně

Na přání umístěte police na stejnou záchodovou mísu na výkonné držáky a nainstalujte do ní vybavení.Ušetřete místo, ale budete potřebovat model s dobrou stabilizací - abyste během odstřeďovacího cyklu neskočili.

Není to nejzábavnější možnost, ale nejzřetelnější

Návrh 2metrové koupelny bez toalety, ale s podložkou se neliší: vanou nebo sprchou,volné skvrny na umyvadle a v pračce.Alespoň pro techniku ​​existují různé formáty: úzká a vysoká nebo malá hloubka.Obecně si můžete vybrat velikost, kterou potřebujete.

Nábytek

Bez ohledu na to, jak malá je koupelna, stále má alespoň nějaký nábytek:někde k ukládání krémů, šamponů, domácích chemikálií.Nejběžnější možností je skříňka pod dřezem.a zrcadlo s policemi po stranách.Taková souprava často postačuje k tomu, aby zařídila vše, co potřebujete.

Skříň pod dřezem a zrcadlo s policemi nad ním

Existují i ​​jiné možnosti.Pokud najdete místo pro toaletu nebo pračku, přejde nad nimi dobrý prostor.Můžete to vzít tak, že vytvoříte skříňku ve velikosti.

V takové oblasti by měl být prospěšný každý centimetr.

Další myšlenkou jsou police pod stropem.Mohou být otevřené nebo zavřené (s dveřmi).Můžete zde skladovat zásoby domácích chemikálií, ručníků atd.

Každý volný centimetr lze v přítomnosti fantazie a touhy použít
Různé možnosti police
Béžováředí monotónnost designu

Pod policemi lze použít i nejmenší volné prostory.Není jich mnoho - je tu ještě co dát.

Designové triky

Při navrhování 2metrové koupelny můžete použít některé triky, které vizuálně zvětšují místnost.Už znáte dva principy - hojnost světla a převládající odstíny světla.

Dlaždice se dodávají ve dvou typech povrchů - matné a lesklé.Lesklý, díky hře odlesku, dělá místnost světlejší a prostornější, ale může připomínat operační sál.Místnost je zakončena matnými dlaždicemi nebo jinými materiály.Vypadá pohodlněji.Rovněž nevybírejte velké dlaždice.Střední nebo malý je v tomto případě lepší, protože velké fragmenty zdůrazní pouze malé rozměry.V tomto ohledu perfektní mozaika s lesklým povrchem.Vzhledem ke své struktuře to vypadá velmi dobře.

Mozaika - vynikající volba

Vizuálně zvyšte hlasitost pomocí zrcadel.Je vhodné umístit je naproti dveřím a protáhnout je k celé nebo téměř celé zdi.Efekt bude pak maximální.Často z toho odpuzují při plánování interiéru koupelny: zrcadlo by mělo být naproti vchodu, a pak je vše uspořádáno a vybráno.

Pokud se rozhodnete vyrobit police nebo instalovat přepážky, které obklopují vanu nebo sprchu, vyrobte je z tvrzeného skla.Jsou téměř neviditelní a vykonávají své funkce.Jakékoli jiné police a příčky „načtou“ interiér a změní malou místnost do krabice.

Skleněné příčky a instalatérské práce

Dalším způsobem, jak „uvolnit“ interiér a dát mu kroucení, je použití skleněného dřezu.Nevytváří dojem masivity, i když co do velikosti jsou stejné jako porcelán a kamenina a někdy i více.

Fotografie interiérů pro inspiraci

Někdy obrázek toho, jak, v jaké barvě může být vše vyzdobeno, nefunguje v mé hlavě.Vzhledem k malé ploše je design 2metrové koupelny ještě komplikovanější - méně možností, jak opravit chybu s určitým nesprávným výpočtem.Pomoc v tomto "smutku" můžepouze vizualizace - vizuální obrázek.

Perfektní výběr obkladů a sanitární keramiky.Jedná se o koupelnu o rozloze 2,7 čtverce

Vzhledem k osvětlení a hře světel na lesklých dlaždicích vypadá místnost více

Úspora místa díky sprchové kabině s kachlovými vaničkami

Pokud jsou přepážky vyrobeny ze skla neboprůhledný polykarbonát

Příklad rozvržení a rozvržení dlaždic v moderním stylu - kombinace několika typů v jednom barevném schématu

Ekonomická varianta - sprchové závěsy.Stěny, mimochodem, mohou být

Černobílý gamut vždy vyhrává, ale styl je velmi odlišný: vertikální pruhy vizuálně „zvyšují“ stropy

Akrylátové vany jsou dobré, protože mají různé tvary a velikosti

Zelená mozaiková stěna v malé koupelně obnovuje interiér

Lesklé dlaždice se díky oslnění rozšiřují