Hallway Interior Design: Photo Ideas and New Season

Zajištění vstupní haly je zajímavý a obtížný úkol.Jen málo majitelů bytů v domech staré stavby se může pochlubit velkými plochami.Takže musíte postavit svůj mozek: jak umístit vše, co potřebujete, na malou plochu, a dokonce i vypadat stylově.Koneckonců, právě tato místnost vytváří první dojem z bytu nebo domu jako celku.Proto je návrh chodby odpovědným úkolem: vývoj designu interiéru může dobře nastavit tón v designu všech ostatních místností.

Jedna z možností provedení chodby

Úzká chodba

Správné navrhování úzké chodby, mírně řečeno, není snadné.Existuje jen málo řešení, ale stále je na výběr.Prvním způsobem je přijít s jakou stranou si můžete vzít nábytek.Výhodně ten, na kterém jsou dveře umístěny daleko od sebe.U této zdi stojí za to dát si nábytek.

Správné rozhodnutí obsadit nejdelší stěnu pod nábytkem v úzké vstupní hale

Druhou možností je použít dvě přilehlé stěny pod skříňkou a závěsem - krátké a dlouhé.Je to také dobrá volba jak funkčně, tak esteticky.

Dvě sousední stěny v úzké vstupní halelze také použít s cílem

Umístit nábytek podél dvou protilehlých zdí v úzké místnosti je naprosto špatné: musíte mezi nimi manévrovat, neustále narážet do rohů.Chcete-li zabránit tomu, aby druhá stěna vypadala prázdně, můžete na ni upevnit zrcadlo, zavěsit police úzké stěny , na které lze umístit dekorační prvky nebo nějaké drobnosti.

Možnosti uspořádání nábytku v úzké chodbě

Existuje několik tradičních designových technik, které vám umožňují rozšířit vizuální hranice, a nový vývoj v oblasti úložných systémů pomůže uvést vše, co potřebujete, do malého objemu..

Stěny, podlaha, strop

Aby se místnost zvětšila, stěny by měly být světlé, nejlépe s mírným leskem.Například existují texturované barvy nebo omítky s mírným přidáním perleti.Lesklý strop (vhodnější je mírně výrazný lesk) - jedná se obvykle o úsek.Odráží světlo a to, co se děje v místnosti, a tím je prostornější.Ve verzi pro ekonomiku budou mít plastové panely lesklý efekt.

Pokud se vám vůbec nelíbí lesk, můžete se bez něj obejít, ale je lepší neodmítnout barvy světla.A nejčastěji jsou barvy vybírány v teplých odstínech.

Stěny s mírným leskem dávají iluzi většího objemu

Důležitou roli při návrhu chodby hraje světlo.Mělo by to být hodně: chodby jsou téměř vždy bez oken.Vzácné výjimky se vyskytují v prostorných chatkách, a to ne vždy.Protože dálosvětlení chodby věnujeme maximální pozornost.Pro ovládání světla bylo možné z různých míst chodby použít spínače průchozí spínače.

Je žádoucí, aby existovalo jak obecné stropní osvětlení, tak v některých oblastech.Například v blízkosti zrcadla.Zrcadla jsou obecně skvělý způsob, jak vizuálně zvětšit místnost a správně osvětlená, jsou také velmi krásná.

Příklad vícezónového osvětlení chodby

Jedním z trendů posledních let je dekorace stěn dekorativním kamenem.Kromě toho jsou části stěn hladké - obvykle malované a pouze část je zakončena kamenem.Na fotografii nahoře vidíte několik triků najednou, díky nimž malá chodba vypadá prostorněji.Zaprvé, pečlivě navržené schéma osvětlení poskytuje dostatek světla a vytváří příjemnou atmosféru.Za druhé, zrcadlené dveře skříňky, odrážející situaci, posouvají hranice místnosti.Zatřetí, vertikální sloupce surového kamene zvyšují strop, než ve skutečnosti je.Důležitý je také výběr nábytku - lesklý a zrcadlový povrch nevypadá „těžce“, nezatěžuje prostor.Hrudník vybral malou šířku.Neinterferuje s pohybem, ale plní své funkce.

Také si všimněte, že při navrhování malých místností je podlaha zřídka tmavá.Pokud je tomu tak, pak všechno ostatní - stěny, stropy, nábytek - by mělo být velmi světlé.Podrobnosti o tmavší barvě, nejlépe ve stejném odstínu jako podlahová krytina, na nich vypadají skvěle.

Zřídka vytvářejí tmavé podlahy v úzkých chodbách, a pokud ano, všechno ostatní by mělo být světlé

Nábytek pro úzkou chodbu

Pojak bylo rozhodnuto o barvě a struktuře stěn, design chodby pokračuje: nastal čas vybrat si nábytek.Nejlepší volbou je objednávka výroby skříně a věšáku na chodbu.Nábytek bude vyroben tak, aby odpovídal velikosti vašich prostor, a bude vyvíjen individuální obsah (věšáky, police, koše atd.), Aby vyhovoval vašim požadavkům.Ale takové potěšení stojí za to.Ekonomičtější možností je použití modulárního nábytku.Integrální „chodby“ - skříňový nábytek určitých rozměrů - dnes na tento nový typ zařízení stále více ztrácí.Továrna vyvíjí sbírku polic, skříní, skříní, pouzder na tužky, věšáků, nočních stolů, komody, lavic.Všechny jsou vyrobeny ve stejném stylu a barvě.Z takového „konstruktéra“ můžete sestavit, co je pro vaši volbu nejvhodnější.

O kombinaci barev v interiéru si přečtěte zde.

Dvě varianty „montáže“ z jedné kolekce modulárního nábytku pro chodby

Obecně lze použít nejen uzavřené skladovací systémy, ale také otevřené.Pravda, pouze pokud jste připraveni udržovat perfektní pořádek: vše bude v dohledu.Ale sušit svrchní oděv bude lepší v otevřeném nábytku.

Někdy je vstupní hala tak úzká, že ji otevřené dveře skříňky zcela blokují.Výstupem je pak posuvná skříň s posuvnými dveřmi.Téměř neobsazují místa.Ale v tom případěje lepší vyrobit vestavěnou skříň: se stejnou stopou je jeho funkčnost mnohem vyšší.

Posuvná skříň může zabrat celou stěnu v chodbě nebo pouze její část

Tento typ nábytku je stále dobrý, protože může zabírat celou zeď, lze jej kombinovats věšákem nebo otevřenou částí - komoda, stojan na boty, věšák atd.K dispozici jsou také rohové modely - umožňují použít dvě sousední stěny, s nimiž skříň nebo modulární nábytek obvykle nezvládne.Jsou dobré pro lineární chodby.

Pokud to prostor dovolí, můžete vytvořit šatnu.Liší se od vestavěné skříně s větší hloubkou - minimum 1-1,2 m.Jen si nedokážete představit, kolik věcí tam jde a jak pohodlné je použití.

Rohová skříň v chodbě využívá veškerý volný prostor

Měli bychom také hovořit o místě skladování obuvi.K tomu jsou k dispozici speciální obuvi nebo stojany na boty.Mají různé podoby, mohou být zabudovány do chodby nebo samostatně.Police v nich mohou být:

 • Skládací.Věšáky na boty s takovými policemi jsou obvykle úzké a dobře se hodí na malé chodby.
 • Zatahovací.Takový nábytek má velkou hloubku, proto je často umístěn ve čtvercových místnostech nebo se koná v rohu, často za skříní.

  Druhy polic v regálech na boty

Aby se neobsazilo místo pro nic za nic, je sedadlo často vyrobeno na vrcholu samostatného stojanu na boty.Je to současně bota a lavice, na kterépohodlné boty.

Lavička na boty

Existuje další možnost: kulatá otočná polička na boty, rozdělená do sektorů.Kompaktní a pohodlné řešení.

Rotační stojan na boty - nový v úložných systémech

Pokud použijete alespoň několik nápadů, bude design chodby stylový a pohodlný.

Malý vchod: plánovací prvky

Je-li vstupní plocha pouze 4 metry čtvereční.m, nedáte do něj mnoho nábytku, protože většina stěn je obsazena dveřmi vedoucími do ní, jsou tam alespoň dvě nebo tři.Návrh vstupní haly malého prostoru je již z oblasti umění.Musíte použít jakoukoli dostupnou plochu zdi, protože je jich jen velmi málo.A tady je nejlepší způsob, jak objednat výrobu nábytku.Protože zařízení bude malé, nebude mít za následek velké množství, ale bude možné použít každý centimetr.

Příklad chodby z modulárního nábytku

Nejprve musíte najít místo, kam umístit závěs.Podívej se dobře na pokoj, najdi příležitost dát skříň nebo jen závěs a pod ní stojan na boty se sedadlem.

Skříň v rohu je skvělý způsob, jak plně využít dostupné místo.

Chodby jsou 4 čtvereční metry.m - „majetek“ malých bytů typu „Chruščov“.Volný prostor je v nich vzácný: dokonce ani pro jednu osobu toho není moc, ale o rodině není co říci.V každém případě však složení nábytku do značné míry závisí na vašich přáních a také na rozvržení.Tam jeněkterá doporučení, která můžete poslouchat nebo ne.

 1. Použijte všechny dostupné výšky.Pokud skříň, pak ke stropu, pokud věšák, pak nad ním si můžete vytvořit polici - otevřenou nebo zavřenou - vyberte si sami.V horních „podlažích“ můžete skládat nesezónní oblečení nebo můžete například nainstalovat pantograf na oblečení.Jedná se o vodorovnou trubku, kterou lze díky mechanismu spustit ze stropu.

  Pantograf na oděvy vám umožňuje využívat prostor až ke stropu

 2. Vyberte si nábytek s posuvnými dveřmi - například šatní skříň.Zabírají méně místa.
 3. Zrcadlo může být umístěno na zdi, na dveřích (výhodněji na vstupu), nebo může vytvořit jedno nebo více zrcátek dveří kabinetu.
 4. V případě potřeby můžete využít prostor v horní části stěn - nad dveřmi.Jsou zde umístěny mělké skříně.A aby se příliš netlačily, dveře mohou být vyrobeny z matného skla.To je nejlepší volba - takový nábytek je „lehký“.Další možností je, aby byly stejné barvy jako stěny.Pak se sloučí a prakticky nevyčnívají.Dveře se pohodlněji otevírají nahoru nebo posuvně - jako přihrádka.

  Lze také použít prostor nad dveřmi

 5. Mnohem funkčnější není lavička nebo pohovka pro boty, ale stojan na boty se sedadlem.Může to být s uzavřenými policemi nebo s otevřenými.Toto je vaše volba.

Asi Khrushchevova přestavba si přečtěte zde.

Uspořádání vstupní haly v soukromém domě

Je-li chodba prostorná, je úkolem správně uspořádat požadovaný nábytek.Přestože je šatní skříň stále tou nejlepší volbou, jsou možné i její rozměry a umístění.Nejoptimálnější je úhlová.To vám umožní využívat tuto oblast na maximum, zatímco vše je na místě a po ruce.

Pokud si přejete, můžete si samostatně vyrobit věšák - pro „pracovní“ oblečení, ve kterém v chladném období vycházejí ven na dvoře a pod ním je stojan na boty se sedadlem a stejná „pracovní“ obuv.

Správné rozhodnutí umístit „šatnu“ co nejblíže ke dveřím

Nyní o tom, kam umístit skříň nebo věšák.Odpověď je jednoduchá: co nejblíže u vchodu.Takže si můžete svléknout svrchní oděv a boty.Pro tuto oblast je nutné zajistit podlahovou krytinu, která se snadno čistí a současně nedovolí šíření odpadků.Obvykle jsou u vchodu položeny keramické dlaždice nebo podobné předměty a na horní stranu jsou umístěny bláto.

Návrh vstupní haly v soukromém domě může být v jakémkoli stylu, je však žádoucí, aby se shodoval se základním designovým stylem celého domu

Chodba se schodištěm

Pokud se při plánování domu rozhodlo nenafukovat technické místnosti a chodba se ukázala jako malá, a dokonce schodiště opustí, bude problematické umístit vše, co potřebujete.Obzvláště pokud je rodina atletická a potřebujete někde umístit sportovní vybavení - lyže, brusle, brusle, brusle atd.Pokud to konstrukce schodů dovolí, nejrozumnějšímožnost - uspořádat pod ní druh šatníku.

Zásuvky a jednoduše police s dveřmi - lze umístit mnoho věcí
Zatahovací systémy oddělené děliči ok jsou pohodlnější - vše je viditelné a mnohem snazší je vyhledat
Skříň pod schody je vynikajícím východem v malé vstupní hale

V některých domech se tato oblast používá k ukládání vozidel pro velké i malé - kočárky a jízdní kola.Pokud mohou být kola stále ponechána ve stodole nebo v garáži, pak s kočárkem je to jednoduše nemožné.A často je pro toto „vozidlo“ nejvhodnější místo pod schody.

Kola nebo kočárek lze umístit pod schody

Chodba dekorace v různých stylech: foto

Vstupní hala může být vyzdobena v kterémkolistyl: klasika, provence, minimalismus nebo hi-tech.Volba je na vás.Abychom to trochu usnadnili, abychom pochopili, co vám nejlépe vyhovuje, obsahuje tato část fotografie sálů různých stylů.

Množství zrcadel proměnilo malou chodbu v prostornou místnost

Dlouhá chodba je rozdělena do zón podle osvětlení a - tak nevypadá tak nudně amonotónní

Elegantní interiér podtrhuje dobře navržené osvětlení, napodobuje dekorativní omítky

úzká chodbakompenzováno jasným osvětlením, ale přesto interiér působí ponurým dojmem

Dlouho přes zeď - skvělá volba.Aby však „zapadly“ a nemačkaly se masivností, dveře by měly být světlé, nejlépe se zrcadlovými vložkami.Ačkoli vrcholem tohoto interiéru je speciální design dveří - vynikající designový tah

Šťastní majitelé prostorných chodeb a chodeb, které se vejdou i na malou pohovku

Černobílé gama - přísně, ale vždy pravdivě

Neobvyklá podoba kabinetu,měkké tóny béžových a hnědých tónů.Interiér chodby je měkký a klidný

Velmi jednoduchým řešením je uložení oblečení

Hra se světlem a barvami je skvělý způsob, jak udělat z chodby nevšední vzhled

Použití každého dostupného centimetru plochy je rozumným řešením

Minimalismus - na objednávku si zvykne))

Zrcadla v dřevěném rámu- krásný interiér, neobvyklá prezentace

Jemné barvy, polopropustná přepážka, rozdáváníschopnost proniknout do chodby s přirozeným osvětlením

Vady designu lze vždy proměnit v zajímavé nálezy designu

(197]
)

Stylový, krásný, funkční - to je pocit tohoto návrhu chodby.dodává praktičnost bez obětování designu.