Herní dům pro děti: fotografie krok za krokem, schémata, kresby

Z pohledu psychologů potřebuje každý člověk a zejména děti své vlastní území.Ne nadarmo, protože mají touhu po stavbě chat, halabudů, základen a dalších budov z jakéhokoli vhodného a ne velmi materiálu.Pokud máte vlastní dvůr nebo dítě, které v zemi tráví hodně času, postavte mu dětský dům.Nejjednodušší způsob je použití technologie drátových modelů.Příklady stavby dřevěných herních domků pro letní chaty ve fotografických zprávách.

Dům pro letní chaty s pískovištěm níže

Přivezené dřevo 100 *100 mm hladký.Můžete hoblovat, můžete - vrták s pevným brusným papírem.Nejprve hrubé zrno, pak - v pořádku.Poté, co zpracujeme hnilobu ochrannou kompozicí, namalujeme.Zatímco sloupky suší, vyvrtáme díry (máme průměr 23 cm, hloubku 60 cm).V nich usneme ke dnu poblíž lopaty suti.Postavili jsme sloupy, postavili je ve svislé poloze, vyplnili je štěrkem, zhutnili a betonili.

Připravujeme sloupy, impregnujeme, vsazujeme a betonujeme

Exponované sloupce trimujeme všechny na jedné úrovni.Zhora upevňujeme stejnou tyč 100 x 100 mm.Také se pečlivě zpracovává: takže nedochází k třískám.Spojujeme se v polovině stromu: na konci rozřezáváme výklenky na polovinu tloušťky dřeva.Pro paprsek 100 x 100 mm, řezy o hloubce 50 mm a na ploše 100 - 100 mm: rovnoměrněpoložte řezanou hranu další lišty.

Upevňujeme horní nosník.Shromážděny jsou tři, zatímco čtvrté lži.

Bezpečně upevněte: na horní 2 dlouhé hřebíky (200 mm), v bočních rozích na šroubech.

Rohy na obou stranách

Upevňujeme další paprsek podél dlouhé strany.Pod ním uprostřed - nad pultem - jsme prořízli vybrání také na polovinu tloušťky dřeva - 50 mm.Již není nutné, aby dřevo neprasklo.Řezejte naskládané dřevo na koncích i ty, které jdou po obvodu: na půl stromu.Zapadá do připraveného umytého.

Vyřízli jsme sedadlo pod příčným paprskem

Sirotčinec musí mít solidní bezpečnost.Proto jsme v každé složce zajištěni.Pro zajištění stability konstrukce při bočním zatížení jsme kladli výložníky.Odřízli jsme je z tyče 50 x 50 mm, konce jsme ořízli při 45 °.

Připravujeme sečení

Nastavili jsme to překvapením a dobře ho stiskli.

Instalace výložníků

Po instalaci výložníků položíme desku.Bude to podlaha domu.

Bez asistenta, nic

Podlahu jsme odřízli od prken.Je pohodlnější pracovat s skládačkou, ale můžete také použít pilu.

Odřízli jsme přebytečné desky a zarovnali dřevo

Na hotové podlaze sestavujeme rámeček pro děti.Používáme tyč 50 x 50 mm.Tyče jsou nastaveny přísně svisle, nejprve připevníme hřebíky - dva na obou stranách, pak vyztužíme rohy na šroubech (také na obou stranách).

Montáž rámu domu ve druhém patře

Zvyšování tuhostinávrhy instalací výložníků.Pak přibijeme vázání druhého patra.Tyto tyče jsou jednoduše přibity mezi sloupky.Musí být odříznuty s velkou přesností, aby se budova nekřivila.Posílíme spoje rohy poté, co položíme výložníky.

Položíme výložníky níže, poté sbíráme horní postroj

Na místě, kde bude vstup výložníků, neházejte.

Hlavní rám je smontován

Dále položíme meziprostory pro vytváření oken.Způsob montáže je stejný: dva hřebíky nahoře /dole, pak dva rohy.

Připraveno k opláštění

Opláštěná deskou zbývající z obalu zařízení.Můžete ji použít z palety, koupit palcovou desku (tloušťka 12-13 mm), opláštit ji obložením nebo imitací dřeva, polen, obklady.

Opláštění je rychlé

Když je opláštění téměř hotové, začneme sestavovat krokvový systém.Je samozřejmě snazší vyrobit šikmou střechu - udělat jednu zeď výš a bez problémů.Vypadá to však lépe, i když obtížněji proveditelné.

U krokevního systému položte dvě hrany na okraj, připojte nahoře a odřízněte rohy.Stoupání závisí na přání a množství sněhu.Pokud je hodně sněhu, zvedněte brusle výše.Pokud ne, můžete asi metr nebo méně.Srazíme hřebíky, pak posílíme spojení s patch deskami.

Sestavujeme krokvový systém

Při stavbě domů sem stavěli buď kovovou desku, nebo kus desky.Rozhodli jsme se použít desku.

Překryvná výztuž

Dále je třeba vytvořit mezerutakže výsledný trojúhelník spočívá na horním paprsku.Dali jsme to, označili jsme místo a zhruba to vyřízli.Pak jsme se přizpůsobit tak, aby krokve "sednout" pevně.

Je důležité správně umístit krokve

Ostatní krokve označíme podle hotového vzorku.Vystřihněte, srazte pod dva krokve v úhlu (všechny by měly být stejné jako kopie).Při instalaci na horní část domu zkontrolujte svislost.Pak jsme hřebíky s dvěma hřebíky na obou stranách a dát rohy.

Krovy stojí

Nyní jsou na krokve položeny přepravky.Střešní materiál bude ondulin.Desku jsme vložili 11 x 100 mm s krokem 30 cm.

Lišta byla připevněna

Na základě tloušťky desky (11 mm) bereme 25 mm šrouby pro připevnění ondulinu (aby to bylo dobré)Pod klobouky vkládáme gumová těsnění, aby nedošlo k úniku.

Dokončení pokládky střešní krytiny na střechu sirotčince

Dále dokončovací práce a ostraha - zábradlí.

Začátek lakování

Zábradlí vyrobená z hotových, broušených desek, přišroubovaných na silné šrouby 90 mm, dva do spodního nosníku - jeden do obkladové desky.

Na „verandě“ domu je instalováno zábradlí

Výkonné tři samořezné šrouby pro každou prkno

Na vrcholu zábradlí jsou spojeny paprsky 30 x 30 mm, na které se deska přibije.- zábradlí

Téměř dokončeno

Zábradlí připraveno k natírání

Bylo rozhodnuto umístit na dno pískoviště.snadné: osm desek na spojených stěnáchv rozích pomocí tyčí je boční deska přibitá shora.Poté je karanténa vymalována. Zde si přečtěte, jak vyrábět karantény.

Malování pískoviště ve čtyřech rukou

Instalováno na místě

Konečná verze (prozatím)

Stavba takového domu pro děti s vlastní silou, kterou děláte sami, je dokonce „ne pro stavitele“.Nejsou žádné zvlášť složité práce, nástroj lze provést pomocí elementárního.

Několik variací ze stejné série na níže uvedené fotografii.Dva - domy se skluzavkou a jednou jednopatrovou variantou, vhodnější pro dívky.

S kopcem

Sportovní koutek dole

Dětská chata se skluzavkou

Jednopatrová „otevřená“ varianta

Zde je popsána nezávislá výroba hřiště.

Jak vyrobit dětský dům z OSb a překližky (technologie rámů)

Bylo rozhodnuto o tom, že dům bude postaven pomocí technologie rámů - základ desky, pokovování OSB.Rozměry v plánu jsou 3 x 2 m, výška zdí je 1,5 m, v hřebeni 2,2 m. Pro rám byly zakoupeny desky 50 x 100 mm, palcová deska (100 x 12 mm) pro hrubou podlahu, OSB 9 mm pro podlahu a vnější plášť, pro vnitřní - leštěné překližky FSF 6 mm, polystyren pro izolaci o tloušťce 100 mm.

Přípravné práce - montáž panelů pro sirotčinec - byly provedeny v garáži: je stále zima.Jakmile bude dům teplejší, přestěhuje se do země, do místa trvalého pobytu.

Prvním krokem je výroba podlahového rámu.Srazíme obdélník o stranách 3 x 2 m, porazíme příčné desky(podlahové kulatiny) v krocích po 50 cm.

Podlahový rám je připraven

Podlaha bude izolována pěnou.Děti rádi sedí na podlaze, protože se dobře zahřejeme - s pěnou 100 mm.Tenké proužky pod ním plníme ze spodní strany - abychom nezklamali.Vložte pěnu.Sloty mohou být vyplněny montážní pěnou.

Instalace polystyrenu

Je dobré, že budova je malá.Položili jsme ji na bok a dolním okrajem tabule.Bude to drsná podlaha.Po otočení šijeme OSB.

Připravujeme platformu pro dětský dům

Později, když byl dům odvezen do chaty, byla zjištěna chyba instalace.Byl přibitý blízko.Ve vlhkém vzduchu byl materiál oteklý a listy se na některých místech kroužily.Proto při instalaci plošného materiálu ponechte mezeru 8-10 mm.

Dále sestavíme rám stěn.Postavili jsme regály s krokem 1 metr, zdvojené pod okny a dveřmi.Protože horní část bude na jedné straně zabalena OSB a na druhé straně překližka, bude struktura pevná.Želatiny nedáváme.Jsou zapotřebí, pokud bude existovat dětský dům pokrytý podšívkou nebo jiným materiálem stojanu.

Montáž rámu stěn

Montáž zdí na podlahu

Práce byly převedeny na chatu.Jako základ byly použity tři staré záznamy.Jsou oříznuté, zarovnané vrcholy.Protokoly jsou nastaveny na úroveň, na ně je připevněna deska, na kterou bude platforma nainstalována.Šířka domu je 2 metry a kmeny jsou 3 m dlouhé.Zbývající část bude vyzdobena jako terasa nebo veranda.

Základ pro sirotčinec

platforma.Je připojen k protokolům s velkými čepy, které spojují protokol a platformu.Začali jsme stavět rám stěn.Musí být umístěny přesně svisle.K opravě použili dočasné řezy - přibili je deskami na boku.

Položili jsme první stěnu

Boční pohled

Upevněné na vnější straně (na této fotografii jsou viditelné spojovací konzoly)

Když jsme odhalili a zkontrolovali, zda je zeď ve vodorovné poloze, přibili jsme ji na plošinu dlouhými hřebíky.Hřebík je dlouhý, takže alespoň dosáhne středu rámové desky.

Boční stěny jsou vloženy

Celý rám sirotčince je na svém místě

]

Dále začíná montáž krokvového systému.Nejprve dáme koně - desku doprostřed, která bude tvořit střechu.

Připojíme brusle k domu

Poté začíná montáž: musíte rohy pod krokvemi správně odříznout tak, aby ležely rovně na prknech.Nejprve jsme vystřihli přibližně a postupně jsme zajistili, že neexistují žádné mezery.

Snažíme se „vytvořit“ krokve

Zkusíme a opravíme

Další perspektiva

Když je tvar řezů jasný, převedeme jej na jiné desky pomocí naostřené tužky.Vystřihovali jsme vše rovnoměrně (pomocí skládačky, je-li k dispozici, nebo pomocí ruční pily).Poté přibijeme všechny desky k rámu.Mezi krokvemi vyplňujeme příčné desky - ondulin na nich spočine.Ukázalo se, žetakový dům.

Střecha je téměř smontovaná

Výstavba domu pro děti v venkovském domě se blíží dokončení

Po výstavbě příhradového systému zůstává pouze obklad - uvnitř a vně.Venku děláme OSB.Takže, aby klouby padaly na stojany.Hřebík, můžete použít vruty do dřeva.Pro koho je to výhodnější.

​​

Podšívka mimo OSB

Malé zbytky

Ondulin byl položen na střechu

Pak jde o vnitřní výzdobu a izolaci.Nejprve se naplní větruvzdorná membrána (takže není chladná), poté se připojí čedičová vatová vlna (10 cm tlustá, takže se stane přesně hloubkou desky).

Izolace domu uvnitř je minerální (čedičová vlna)

Všechno je přibíjeno shora překližkou. A to je vše. Je to hotovo - malování a může být uvedeno do provozu)))

Pomocí stejné technologie můžete postavit stromeček.Bude nutné opravit web a vše ostatní je velmi podobné.

Výkresy a schémata

Každý domácí dětský dům má jinou velikost.Na základě toho, kolik „obyvatel“ v ní je plánováno.Pokud dítě hraje samo, pak 1,5 * 1,5 m je více než dost.Pokud existují dvě děti, jsou již zapotřebí velké velikosti.Nejméně 2 * 2 m. Rozhodněte se také sami.Ale méně než 1,5 m je lepší nedělat.

Přibližné rozměry domu pro dětské hry

Kreslení a rozvržení s rozměry

Hut Lodge

Dům desek a překližky se střechou

Dům pro děti se skluzavkou

Fáze výstavby dětského domu se střechou ve formě kopce

Materiály pro stavbu dětského domu

Útulníkpro hry

Chata s dětským hřištěm ve druhém patře

Stupně výstavby