Instalace dřezu na pračku

Ne všechny koupelny mají dostatečný prostor - instalace jakéhokoli vybavení nebyla zajištěna v domech staré budovy jednoduše proto, že tomu tak nebylo.Tyto domy jsou stále v provozu a majitelé musí řešit složité problémy - jak a kde instalovat domácí spotřebiče.Nejčastěji se vyskytují problémy s pračkou.Je nutné, aby v okolí byla voda a kanalizace, a takové podmínky jsou pouze v koupelně a kuchyni.Za první se považuje koupelna pro instalaci pračky.I když je velmi malý, existuje jedna dobrá možnost umístění - dřez nad pračkou.

Jaké jsou rozdíly

Umyvadlo nad pračkou se liší od obvyklých u menší hloubky mísy, velkých rozměrů a speciálně tvarovaného odtoku.Miska je vyrobena co možná nejrovnější.V průměru je jeho výška spolu s přesahem přesahu asi 20 cm.

Výkres s rozměry dřezu pro instalaci nad pračkou

Současně se zvětší rozměry dřezu -musí stroj zavírat pod ním, bez vlhkosti.Šířka a hloubka praček je obvykle 50-60 cm, menšívzory jsou velmi vzácné.Umyvadla umístěná nad pračkou mají stejné rozměry.Vzhledem k tomuto tvaru - širokému a plochému - se tento typ nazývá také „leknín“.

Druhy dřezu pro umyvadlo leknín

Umyvadlo se také liší.Může být umístěn uprostřed, jako u běžných umyvadel, nebo může být na boku, obvykle vpravo.Malá odbočka klesne o několik centimetrů, pak se náhle vrátí nebo na stranu.K takovému odtoku jsou připojeny speciální sifony.Někdy přicházejí do svazku, někdy musíte koupit zvlášť.

Při výběru sifonu pro praní nad pračkou je vhodné najít model, ke kterému můžete připojit odtok z pračky.V tomto případě bude připojení k kanalizaci velmi jednoduché.Odtokovou hadici bude nutné vložit pouze do příslušné větve.Totéž platí pro faucet na dřezu.Hledejte model s dalším výstupem pro domácí spotřebiče.

Jaké pračky mohou být instalovány pod dřezem

Malé pračky mohou být instalovány pod umyvadlo lilie.Měly by být krátké a mělké.Pro osoby průměrné výšky jsou umyvadla v koupelně instalovány ve výšce 80 cm. Vzhledem k tomu, že umyvadlo má výšku asi 20 cm, měla by být výška pračky asi 60 cm. Pro vysoké lidi je normální výška pro instalaci umyvadla až 100 cm. V tomto případě je mytístroj může být vysoký asi 80 cm.

Příklad výběru pračky pod dřezem ve výšce

Při instalaci nezapomeňte nechat mezeru mezi pouzdrem a sifonem.Během předení může stroj vibrovat, takže se nepřenášejí vibrace a je nutná tato mezera.

Hloubka stroje se také volí na základě velikosti dřezu (nebo naopak, v závislosti na tom, co je již k dispozici).V průměru, je-li velikost dřezu 50 cm nad dřezem, je hloubka praní 32–36 cm a při praní 60 cm až 51 cm.

Při instalaci mějte na paměti, že sifon by se neměl dotýkat těla.Důvod je stejný - vibrace spinu.

Výběr pračky pro hloubkové praní

Mezi tělesem stroje a stěnou zůstává pevná mezera, do které se kanalizační trubka dobře vejde.Je-li jeho průměr větší, může být částečně skryt ve zdi.

Umyvadlo nad pračkou: pohledy

Umyvadlo lilie může mít vypouštěcí otvor uprostřed nebo na boku.Modely s odtokem ve středu mají velkou hloubku - výstupní potrubí vyžaduje prostor.Hloubka takového umyvadla leknínu je v průměru 18–20 cm. Při instalaci mezi spodní a horní kryt stroje je výrazná mezera.Na jedné straně tam můžete ukládat malé věci, na druhé straně - čištění není příliš pohodlné.Ale většina z těchto modelů, protože s takovou strukturou jsou kladeny menší požadavky na vyvážení (stabilitu) pračky - mezera vám nedovolí starat se o vibrace během provozu.

Mezera zůstává

Z hlediska elektrické bezpečnosti není tato možnost nejlepší - v případě úniku sifonu na stroj vyteče voda.V takovém případě je velmi pravděpodobné, že se na ni bude vztahovatživé části, které způsobí poruchu stroje.Při instalaci pračkyproto věnujte zvláštní pozornost utěsnění.Možná, že kromě těsnění a těsnění má smysl použít tmel.Vezměte si akrylové, ale silikonové a lepší - pro akvária.Určitě slouží po dlouhou dobu.

Boční a zadní vypouštění

Boční vypouštění je méně časté.V tomto případě je trubka posunuta dozadu a do strany a je umístěna za tělem stroje.U této konstrukce lze umyvadlo téměř položit na horní kryt.Spodní část je téměř rovná, boky jsou v jedné rovině nebo mohou být dokonce o něco vyšší.Hloubka takových modelů vpředu je menší - asi 10-15 cm a zadní strana, kde je umístěna odtoková trubka, má také výšku asi 20 cm.

Umyvadlo nad pračkou s odtokem na straně a vzadu- PAA CLARO

Existuje jen několik modelů s touto strukturou.V našich obchodech (online obchody) bylo nalezeno pouze několik možností - PAA CLARO lotyšská produkce.Nad odtokem je instalována keramická mýdlová miska.Ve skutečnosti jednoduše zakrývá vypouštěcí otvor a lze jej v případě potřeby odstranit.Obvykle je k dispozici ve skladech v bílé barvě, ale na požádání může být vyroben v barevné verzi - barvy a odstíny více než 20.

K dispozici je klon - běloruský model Belux Idea. Rozdíl v ceně, musím říci, že není příliš velký - 234$ pro pobaltskou verzi a 211 $ pro běloruskou verzi.

V lotyšských obchodech existuje několik dalších možností: STATIO Deja, POLYCERS izlietne Compactino.To je také práce místních firem.Podobný model je k dispozici v ruštiněVýroba - leknín Quattro.

Varianty dřezu leknínu s bočním odtokem

K čemu je tento typ dřezu vhodný?Odtok je posunut zpět, což znamená, že i když dojde k úniku, voda se nedostane na stroj, což znamená, že jej nepoškodí.

Vypouštění zezadu

Existuje o něco známější varianta - odtok je posunut dozadu, ale bez bočních posunů.Všechny výhody tohoto designu jsou stejné, kategorie je o něco početnější - nevypadají tak neobvykle.V této skupině je také nestandardní varianta - model BELUX EURECA (běloruská produkce).V Eureka (na obrázku vpravo) je směšovač posunut na stranu, protože část, která zakrývá odtok, je pro čištění odstranitelná.

Umyvadlo nad pračkou s odsávacím otvorem odsazeným dozadu

Existuje mnoho dalších těchto modelů umyvadel.Tam jsou asi stejné jako jsou švestky ve středu, takže je na výběr.Cenové rozpětí je celkem slušné - od ruského pilota Santek Pilot 50 (rozměry 60 x 50 cm) za 36 $ až po finskou Ido Aniara 1116601101 za 230 $ (velikost 60 * 59 cm).Pokud hledáte, pravděpodobně najdete levnější i dražší.

S pracovní deskou

Pokud poloha s místem v koupelně nebo v koupelně není tak kritická, můžete nainstalovat umyvadlo nad pračku pomocí pracovní desky.Stroj je nainstalován pod pracovní deskou.Tato možnost z hlediska elektrické bezpečnosti je nejvýhodnější.Existuje jedna nevýhoda - dřezy s deskami jsou drahé.

Praní lze umístit pod pracovní desku.

K odstranění nesouladu mezi částí pouzdra aprázdný prostor pod dřezem, dveře jsou připevněny ke druhé části a uvnitř můžete vytvořit police nebo zásuvky pro skladování chemie nebo jiných věcí.

Umyvadlo nad pračkou s pracovní deskou

Existují další modely - rohové, zaoblené atd.Musí být vybrány pro každý konkrétní interiér s vlastními rozměry.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny

Dřezy pro instalaci nad pračkou, stejně jako jakékoli vodovodní armatury, jsou vyrobeny z porcelánu a kameniny.Kamenina je levnější, ale má poréznější strukturu a je sama o sobě hygroskopická.K obcházení těchto nedostatků je povrch potažen glazurou.Díky své vysoce kvalitní aplikaci má produkt dobrý vzhled, nevlhne.Ale po chvíli může námraza prasknout.Trhliny jsou mikroskopické, ale v nich jsou zaneseny nečistoty, povrch získává šedavou barvu a nelze s tím nic dělat.Protože fajáns se musí často změnit.

Mytí aut z porcelánu

Porcelánové dřezy jsou dražší, váží více, ale jsou odolnější.Povrch je hladší, nečistoty se na něm neusazují, je snazší udržovat čistotu.

Často se jedná o dřezy z umělého kamene.Jedná se o směs polymeru s kamenným prachem a třískami.Vysoká plasticita hmoty umožňuje získat jakýkoli tvar, dosáhnout jakýchkoli barev a odstínů.

Umyvadla z umělého kamene vyrábějí podle velikosti zákazníků

Existují společnosti, které jsou připraveny umyvadla přesně podle vaší velikosti.Samozřejmě, individuální produkceStojí to víc, ale dostupná oblast je využívána racionálně.

Další individuální možnost

Instalace umyvadla na pračku

Instalace dřezu nad samotnou pračku je standardní.Rozdíl spočívá v označení výšky pračky a poté zvolte montážní konzolu pro instalaci dřezu tak, aby dno dřezu bylo na správném místě.Jak zvýšit závorky je uvedeno v pasu produktu, je proměnná, kterou má každý model svůj vlastní, a záleží také na typu závorky.Takže se musíte počítat.

Po instalaci držáků můžete vyzkoušet: pověsit umyvadlo a ujistit se, že je v požadované výšce.Poté můžete nainstalovat směšovač a sifon.Sifon, jak si vzpomínáte, by měl být speciální, jehož výstup se okamžitě otočí zpět.Vlnovcová hadice je připojena k plastové trubce, která je připevněna ke zdi (můžete použít plastové svorky).

Sifon pro praní nad pračkou má zvláštní konstrukci

Dále namontujeme dřez na držáky.Některé z nich zahrnují upevnění pomocí šroubů.Nejprve a do konce se neotáčíme, necháme asi 5 mm.Poté na horní stěnu umyvadla naneste vrstvu silikonového tmelu podél horního okraje.Zabrání vniknutí vody do mezery mezi dřezem a stěnou.Potom můžete šrouby utáhnout.

Dále je připojeno k vodovodnímu a kanalizačnímu systému, po kterém je nutné neprodleně zkontrolovatvýkon umyvadla.Pokud je vše v pořádku, můžete stroj připojit a zatlačit na místo.