Instalace interiérových dveří pro kutily: fotografie, video

Dříve nebo později je nutné vyměnit vnitřní dveře.Postup není tak komplikovaný, že je nutné najmout odborníka.Pokud máte alespoň nějaké dovednosti v manipulaci s pilou, ve vodorovné poloze a v olověném potrubí, můžete několik šroubů otočit - udělejte to sami.Při výměně musí být před instalací vnitřních dveří demontovány staré dveře.A existují i ​​funkce.O všech složitostech - na fotografii a videu s podrobnými pokyny.

Vnitřní dveře se liší nejen designem, ale také je vyrobí z různých materiálů

Vnitřní dveře jsou vyrobeny z různých materiálů.Materiál a dveřní křídlo a rám jsou navíc odlišné.Křídlo dveří se stane:

 • Z dřevovláknité desky.To jsou nejlevnější dveře.Jsou to dřevěný rám, ke kterému je připevněna laminovaná dřevovláknitá deska.Liší se nízkou zvukovou izolací, obávají se zvýšené vlhkosti, snadno se poškodí.
 • Z MDF.Stojí to mnohem víc, ale kvalitativní vlastnosti jsou mnohem vyšší.Jsou lepší ve zvukové izolaci, nebojí se vlhkosti, jsou silnější a trvanlivější.
 • Dřevo.Nejdražší dveře.Jsou vyráběny z různých druhů dřeva - od borovice po dub nebo více exotických druhů.

Rámy dveří jsou vyrobeny ze stejných materiálů.Nejhorší volbou jsou bedny z dřevovláknité desky, dokonce se ohýbají pod svou hmotností a zavěšení křídla dveří na ně je skutečné jídlo.Zkuste tedy vzít buď MDF, nebo dřevěný.Existuje další materiál: vrstvené dřevo.Dobrá věc je, že nemusíte zpracovávat a malovat, ale životnost závisí na kvalitě filmu.

Rozměry a zařízení

Vnitřní dveře jsou k dispozici ve standardních velikostech, je jen škoda, že normy v různých zemích se liší.Například v naší zemi jsou otočné dveře vyráběny se šířkou 600 - 900 mm v krocích po 100 mm.V některých zemích EU jsou pravidla stejná - vGNěmecku, Itálii a Španělsku.Ve Francii jsou ostatní standardní.Zde jsou nejužší dveře 690 mm a dále v krocích po 100 mm.

Je rozdíl tak důležitý?Pokud chcete změnit pouze dveřní křídlo bez krabice, je důležité - musíte si vybrat ze svého segmentu nebo úplně změnit spolu s krabicí.Vnitřní dveře takové úrovně jako v naší zemi, výběr je mnohem větší, jako ve Francii - mnohokrát méně.

Doporučená šířka křídla dveří pro různé velikosti zárubně

Jaká šířka dveří potřebujete, záleží na tom, kam se chystáte je umístit.Pokud mluvíme o normách, doporučujeme následující hodnoty:

 • v šířce obývacího pokoje od 60 do 120 cm, výška 2 m;
 • koupelna - šířka je od 60 cm, výška je 1,9 - 2 m;
 • do kuchyně, šířka křídla dveří je nejméně 70 cm, výška je 2 m.

Pokud vpři výměně dveří bylo rozhodnuto zvětšit /zmenšit otvor, toto povolení není nutné, ale je nutné zůstat v mezích stanovených pro každou místnost.

Jak tedy zjistit, jakou šířku koupit dveře?Změřte dostupné dveřní křídlo a budete vědět, co potřebujete.Pokud neexistují žádné dveře, změřením zjistěte úzký profil v otvoru a zjistěte, jak široký je blok dveří.Toto je dveřní křídlo + zárubeň.Vnější rozměry rámu dveří musí být tedy menší než naměřená hodnota.Například dostanete 780 mm, hledejte blok s parametry 700 mm.Širší v tomto otvoru nelze vložit.

​​

Nejkompletnější zařízení pro vnitřní dveře - s krabicí, nástavci a příčníky

Při výběru dveří věnujte pozornost vybavení.Existují tři typy montáže:

 • Křídlo dveří.Kupte si krabici zvlášť.
 • Dveře s krabicí.Všechno je kompletní, ale krabička je ve formě jednotlivých desek.Budeme muset odříznout rohy a spojit se, zavěsit smyčky sami.
 • Blok dveří.Jedná se o dveře připravené k instalaci - skříň je smontovaná, závěsy jsou zavěšeny.Boční stěny střihejte pouze na výšku, vyrovnejte a rovnoměrně upevněte.

Při stejné kvalitě dveřního křídla se ceny těchto sad výrazně liší.Ale rozdíl v čase, který strávíte instalací, je slušný.

Postupná instalace vnitřních dveří

Obecně existuje mnoho jemností.Pokusíme se popsat a ilustrovat nejběžnější okamžiky na fotografii nebo videu.

Krok1: Sestavení dveřního rámu

Pokud jste nezakoupili dveřní jednotku v sestavě, prvním krokem je sestavení dveřního rámu.Skládá se ze dvou dlouhých stojanů umístěných po stranách a jedné kratší lišty nahoře - překladu.

Způsoby připojení

Existují nejméně dvě možnosti, jak tyto prkna spojit:

 • Pod 45 °.Tato možnost je nejpřesnější z hlediska estetiky, ale nejobtížnější je provést.Vyžadují se vysoce přesné řezy, aby nedošlo k mezerám.S obratností můžete také odřezat pomocí tesaře tesaře, ale musíte to udělat opatrně.Druhý bod - pokud jste viděli laminovaný materiál s pilou, zůstaly na něm čipy.Cesta ven je použít dobře uzemněný nástroj.

  Jeden způsob, jak spojit zárubeň

 • Nainstalujte jeden na druhý při 90 °.Tato metoda je jednodušší - je zde méně místa pro chyby, ale je nutné odstranit část výčnělku na křižovatce stojek a překladů.Abychom toho dosáhli, položili jsme segment pro překladu překladu s pevným okrajem do rohu.Tužkou sledujeme část, která ruší spojení.Pomocí sekáče odstraňte přebytek.Když jsme se několikrát pokusili, připojíme se, přesně nastavíme úhel, sledujeme shodnost reliéfu.V této poloze vyvrtáme otvory pro šrouby.Průměr vrtáku je o 1-2 mm menší než průměr upevňovače.Poté připojíme tento uzel, neustále sledujeme 90 ° a přesnost reliéfu.

  Jak spojit zárubeň

Bez ohledu na to, jakým způsobem jste sestaviliPro spojení prvků dveřního rámu je první, co dělají, umytí stojany a překlady na jedné straně.Poté se vloží do krabice na podlaze a zkontrolují připojení.Dále musíte určit výšku bočních částí rámu dveří.

Určujeme rozměry

Po složení je požadovaná délka měřena na vnitřní straně stojanu.Regály ne vždy dělají totéž: podlaha je často nerovnoměrná, a to je třeba vzít v úvahu.Chcete-li to provést, vezměte hladinu a zkontrolujte, jak je podlaha rovná.Pokud je dokonale plochý, stojany budou stejné.Pokud se jedná o odchylku, je třeba ji vzít v úvahu: prodlužte jeden z stojanů.Obvykle je to několik milimetrů, ale i to stačí k pokřivení dveří.

Při výpočtu výšky musí být sloupky o 1-2 cm delší než křídlo dveří (s ohledem na řezy).Pod dveřmi se vytvoří mezera 1 cm, pokud není zamýšleno položit pod ni rohož.Pokud existuje koberec /koberec /koberec, je lepší udělat více.Nebojte se nechat mezery.Jsou nezbytné pro normální větrání v místnosti.Opět věnujeme pozornost: výška se měří podél vnitřku dveřního rámu - od spodního okraje k pilovému řezu.Po odříznutí zkuste na stojanech ve dveřích.

Vzdálenosti při montáži vnitřních dveří

Nyní je nutné překrýt překlad po celé délce a, je-li to nutné, odříznout jej z druhé strany (pokud je spoj pod 45 °).Délka překladu by měla být taková, aby při skládání byla vzdálenost mezi sloupy větší než šířka křídla dveří.Minimummezera je 7 mm, ale často činí více.7-8 mm jsou rozděleny následovně: 2 mm - na smyčkách a 2,5 - 3 mm na vyrovnávacích vůlích.Jakékoli vnitřní dveře - MDF, sololit, dřevo - mění své rozměry v závislosti na vlhkosti.Aby se tyto změny a mezery zohlednily, jsou nutné.A 5-6 mm - to nestačí, zejména ve vlhkých místnostech.Ponechte trochu více do koupelny, jinak by mohlo být obtížné otevřít, když je vysoká vlhkost.

Při instalaci vnitřních dveří jsme se tedy rozhodli pro minimální mezery:

 • na kloubech - 5-6 mm;
 • nahoře, dole a po stranách - 3 mm;
 • odspodu - 1–2 cm.

Poté, co jste odřízli všechny části a provedli řezy, sklopte krabici na podlahu.Pokud si někde všimnete v doku nedostatky, odstraňte je pomocí štěrbinového papíru připojeného k liště.Čím přesnější bude shoda, tím menší bude mezera.

Sestava

Bez ohledu na materiál krabice a způsob připojení jsou otvory pro upevňovací prvky vyvrtány otvory, aby se materiál neroztrhl.Průměr vrtáku je o 1 mm menší než průměr šroubu.

Sklopte krabici a nastavte úhly na 90 °.Když držíte stojan a překlad v této poloze, vyvrtejte otvory.Pokud existuje asistent, může to vydržet.Pokud pracujete sami, dočasně upevněte správně exponovanou krabici pomocí dvou příčných tyčí - blíže k horní a dolní části.Pomůže to nedělat chybu a navázat správné spojení.

Jak spojit zárubeň v rozích

Při připojení pod úhlem 45 ° se na každé straně vytvoří tři otvory.Dva nahoře - ustupující centimetr od okraje a jeden na straně - ve středu.Součet pro každé připojení vyžaduje tři šrouby.Směr instalace šroubů je kolmý na spojovací vedení.

Jak připojit dveřní rám

Je-li připojeno v úhlu 90 °, je vše jednodušší.Vyvrtejte dva otvory shora, nasměrujte vrták přesně dolů.

Krok 2: Vložení pantů

Nejčastěji jsou na vnitřní dveře instalovány 2 panty, ale je to také možné 3. Jsou umístěny zpět 200 až 250 mm od okraje dveříplátna.Pokud jsou krabice a dveřní křídlo vyrobeny ze dřeva, vyberte místo, aby nebyly uzly.Nejprve připevněte závěsy k dveřnímu křídlu.Pořadí operací je následující:

 • Na vybraná místa aplikujeme smyčky, nastíníme obrysy.Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je s jemně honovanou tužkou, ale odborníci doporučují - s čepelí nože.Toto je přesnější a menší mezery zůstávají.
 • Pokud existuje router , pracujte s ním, pokud ne, vezměte sekáč a vyberte materiál pro tloušťku smyčky.Nemusíte dělat více vzorků, pouze pro tloušťku kovu.
 • V připravené prohlubni je nastavena smyčka.Jeho rovina by měla být zarovnána s povrchem plátna.
 • Exponovaná smyčka je upevněna samořeznými šrouby.

Poté, co byly upevněny dva závěsy, vložte dveřní křídlo do smontované krabice a nastavte správné vůle: od kloubů - 5-6 mm, 3 mm od protilehlé strany a shora.Po odhalení těchto mezer je plátno upevněno klíny.Exponujte přesně v horizontální a vertikální rovině (můžetev případě potřeby použijte obložení).

Po expozici označte umístění párovacích částí smyček.Někdy je výhodnější odstranit již nainstalovanou smyčku a poté ji nainstalovat na místě.Označením také vytvoří zářez.Hloubka - takže povrch závěsu je zarovnán s povrchem dveřního rámu.

Dveřní závěs je podrobně popsán ve videu.

Krok 3: Montáž dveřního rámu

Sestavený rám musí být správně zasunut do otvoru.To je velmi zodpovědný úkol.Před instalací vnitřních dveří srazte vše, co může v otvoru spadnout.Pokud je zeď příliš volná, povrch je ošetřen základním nátěrem s hlubokým pronikáním s adstringentním efektem.Pokud jsou příliš velké díry, jsou pokryty omítkou, jsou vytlačeny velmi velké výčnělky.Je jednodušší vložit vnitřní dveře do připraveného otvoru.Pokud to děláte poprvé sami, usnadněte si práci.

Krabice bez dveřního křídla je odkrytá.Je orientován striktně svisle.Svislost se kontroluje nejen úrovní, ale také olovnicí.Úroveň často dává chybu, proto je spolehlivější zkontrolovat pomocí olovnice.

Zkontrolujte vložené vnitřní dveře pomocí olovnice

Abyste zabránili skosení krabice během instalace, nainstalujtevíce časových rozpěrek na podlahu a prořízněte v rozích, které poskytují vysokou míru tuhosti.Aby se dveře otevřely, vkládají se do stejné roviny se stěnou.Pouze tak se to otevřeúplně.Pokud je zeď nerovná, nepokládejte krabici na zeď, ale svisle.Jinak dojde k problémům s otevřením nebo zavřením dveří.

Jak vložit vnitřní dveře vlastníma rukama - ve stejné rovině jako zeď

Jakmile je pozice vybrána, můžete ji opravit.Dělají to pomocí montážních klínů - trojúhelníkových dřevěných nebo plastových tyčí.Nejprve jsou klíny umístěny na obou stranách překladu - příčný nosník, poté nad sloupky.Tím je vybrána a pevná poloha krabice vzhledem ke dveřím.Dále se opět zkontroluje vertikální poloha stojanů.Jsou kontrolovány ve dvou rovinách - tak, aby nebyly nakloněny dopředu ani dozadu.

Jak nainstalovat vnitřní dveře vlastními rukama: zaklínit krabici

Poté namontujte klíny níže, poté asi po 50–60 cm, přičemž se ujistěte, že stojany jsou přesně ve vodorovné poloze.Příčka je dodatečně zaklínovaná uprostřed.Zkontrolujte, zda jsou prvky krabice někde ohnuty, v případě potřeby je opravte.Můžete začít připojovat.

Krok 4: Upevnění krabice ke dveřím

Existují také dva způsoby, jak ji upevnit: přímo skrz zeď a montážní desky.Pokud to zeď dovolí a nebojíte se uzávěrů uzávěrů v krabici, můžete ji připojit skrz a skrz.Je to spolehlivé.

K instalaci vnitřních dveří stačí přišroubovat dva samořezné šrouby do výřezů pod závěsy a na druhé straně pod desku protilehlé části zámku.Vyvrtaný ve výklencíchdalší otvory.Jsou vyrobeny tak, aby se nedostaly do otvorů pro připojení smyček nebo spárů.Ujistěte se, že hlava šroubů je zapuštěná a nebrání instalaci smyček a destiček.

Instalace vnitřních dveří podle tohoto schématu je zobrazena ve videu.Existuje několik zajímavých nuancí o nastavení rámu dveří.

Pokud se takové množství spojovacích prostředků zdá být nespolehlivé, vyvrtají se a zakryjí otvory ozdobnými podložkami přizpůsobenými k sobě.Nebo existuje také speciální výlisek MDF s odnímatelnými kryty.Upevňovací prvky se instalují do připravené drážky a poté se uzavírají lištou.

Speciální boxy pro vnitřní dveře z MDF

Druhá metoda je tajná, upevňovací prvky nejsou viditelné.Nejprve jsou montážní desky připevněny k zadní části krabice.V zásadě jej lze použít pro sádrokartony, ale existují speciální, které jsou tlustší, i když sádrokarton je dostačující pro instalaci vnitřních dveří.

Krok 5: Pěnění

Po nastavení všech mezer a instalaci klínu jsou trhliny mezi krabicí a stěnou vyplněny montážní pěnou.Pro nejlepší polymeraci je zeď smáčena vodou z rozprašovací láhve.Po vymačkání pěny naplňte maximálně 2/3.Příliš mnoho pěny může způsobit vyfukování krabice.Nepřehánějte to.

Vyplňte mezeru nejvýše 2/3 mezery.

Umístěte rozpěrky tak, aby nebyly zajištěny deformace dveří.Ale pokud nepřehánějte to pěnou, nemělo by se nic stát.

Rozpěrky pro upevnění boxu - při instalaci vnitřních dveří by box měl stát rovně

Po polymeraci pěny (přesný čas je vyznačen na válci) se rozpěrky odstraníZavěste křídlo dveří a zkontrolujte funkci dveří.Dále jsou dokončovací práce: sjezdovky a platbové pásky, pokud je to nutné - další materiály.

Víte, jak instalovat vnitřní dveře vlastními rukama.Není nic super komplikovaného, ​​ale pokusili jsme se popsat hlavní nuance.Ve videu je hodně užitečnosti - to jsou doporučení odborníků.