Instalace zámku do vnitřních dveří provedete sami

Nasazení západky na dveře nebo vložení zámku není tak obtížné.Pokud máte nástroj (není třeba nic extra nebo neobvyklého), můžete to zvládnout za 30-40 minut.A to je bez zkušeností.Budeme mluvit o tom, jak vložit zámek do vnitřních dveří a jak nainstalovat západku.

Nástroje pro vkládání zámků a zámků

Není obtížné vyříznout zámek do vnitřních dveří, ale pro práci bude zapotřebí nářadí:

 • Vrták s korunkou 25 mm a /nebo vrták do pera22-23 mm (existují prvkymkov a menší rozměry, takže to může trvat pero /koruna 20 mm).Pomocí tohoto nástroje vyřízněte otvory zámku v křídle dveří.
 • Vrták do pera 16 mm - pro vytvoření zářezu na hraně dveří a spárování v ostění.

  Je lepší pracovat s korunou s dřevěnými dveřmi

 • Paličkou a dlátem (nejlépe palcem).S jejich pomocí „prohloubí“ západku západkou a deskou na protikusu.
 • Vrták o průměru 1 mm - vyvrtané otvory pro instalaci samořezných šroubů, které zajišťují samotný zámek a překryvy.
 • Šroubovák - utáhněte šrouby.
 • Stále bude zapotřebí ruleta nebo dlouhé pravítko (více než metr)délka), tužka, trojúhelník (tesařství je lepší, ale obyčejná škola to udělá).

Ne tak drahý a vzácný nástroj.Pokud nemáte vrták a korunku, můžete si koupit v jakémkoli stavebním supermarketu nebo na trhu.Protože nebudeme vrtat kámen, nemusíme kupovat příliš drahé - obyčejné korunky nebo vrtáky do dřeva.

Hotová sada pro zasunutí zámků do vnitřních dveří (dřevo): péřová vrtačka, držák, korunka

Několik slov, o kterých je lepší - korunka nebopeří vrták.Řezání otvoru zámku ve dveřích je snazší a rychlejší s korunou s menším počtem třísek.Nakonec však práce s korunou zdaleka není pohodlná a díra se ukáže víc, než je nutné.Vrtání perem trochu déle a více čipů, ale je snazší řídit tento proces.Obecně není velký rozdíl, ale nejčastěji je díra v plátně vyrobena s korunou a na konci s peřím.Pero ale můžete použít všude.

Bez dláta se neobejdete

Další bod: standardní korunka má průměr 25 mm a pro zámek je vyžadován otvor 22–23 mm.Dodatečné 2 mm lze snadno blokovat ozdobnými krycími vrstvami, ale s velmi úzkými dveřmi se tyto milimetry mohou stát kritickými.

Jak vložit zámek do vnitřních dveří: fotografie krok za krokem

Před instalací zámku nebo západky musíte určit výšku, ve které budou kliky umístěny.Doporučená výška je 90 - 110 cm. V této mezeře je obvykle umístěn zámek nebo západka.Při vkládání zámku do dveří MDF však zámek neumisťujte nad metr.Faktem ježe v rozpočtových modelech má dřevěné prkno, ve kterém je zámek nainstalován, výšku 1 metr.Nahoře bude pouze prázdnota a budete muset vyvrtat díru a přijít na to, jak uzavřít vytvořenou díru.Jakmile jsme se rozhodli pro výšku, můžeme zahájit instalaci.

Vnitřní dveře mají obvykle zámky, které se zamykají bez klíče

Vybrání pro část zámku

Předvložte zámek do vnitřních dveří a vyznačte na dveřích vybranou výšku.Usnadněte si to s ruletou.Na konec jsme položili značku, přenesli se pomocí čtverce nebo budovy po obou stranách křídla dveří.

 1. Bereme zámek /západku, aplikujeme ji na konec dveří tak, aby střed zámku padl na nakreslenou čáru.Zaznamenáváme šířku kovové zámkové části a úroveň, ve které končí překrytí.
 2. Bereme peří 16 mm, aplikujeme ji na část zámku, která bude zasunuta do křídla dveří.Pomocí značky nebo maskovací pásky, kusu elektrické pásky, vytvořte na vrtáku značku.Tato značka by měla být o něco dále než zámek.Na něm budeme vedeni, do jaké hloubky by měly být vytvořeny díry.To je zvláště důležité, pokud je zámek nainstalován naproti sklu.Jinak můžete vrtat příliš hluboko a poškodit sklo.

  Na vrták do pera jsme položili značku - tímto způsobem budeme řídit hloubku vrtání

 3. Po instalaci vrtáku do pera vytvoříme několik děr pod sebou a vytvoříme pro zámek vybrání.Počet otvorů závisí na velikosti zámku.U některých modelů stačí 4-6, u jiných to bude 8-10.
 4. Hrany u otvorů byly nerovnoměrné a dřevo místy rostlo.Vezmeme dláto a odstraníme lepicí dřevěná vlákna z okrajů, mírně do hloubky měsíčního svitu (ale nenecháme se příliš unášet).

  Ukázalo se, že hrany jsou nerovnoměrné, vyčnívající vlákna odstraníme sekáčem

 5. Bereme běžný vrták o průměru 16 mm a vložíme ho do vrtáku.Slouží k zarovnání okrajů vytvořeného otvoru.Abychom toho dosáhli, uvedeme ji nahoru a dolů, mírně přitlačíme na jednu nebo druhou stranu vybrání.Tato operace je nutná k urychlení procesu, ale vrták musí být přísně řízen.Pokud si nejste jisti, lépe zarovnejte zářez s dlátem a paličkou.

  Vrtejte rychleji pomocí vrtáku

 6. Vložte zámek do otvoru.Obvykle je o něco větší, takže zde nejsou žádné problémy.V případě potřeby je možné jej sekáčem nebo vrtákem zvětšit na požadovanou velikost.
 7. Vystavujeme zámek do požadované polohy a dva šrouby (jeden nahoře a druhý dole) upevněte na dveřní křídlo.

  Jak vložit zámek do vnitřních dveří: upravit zářez

 8. Pomocí tužky nebo úředního nože zakroužkujte blokovací podložku po obvodu.Sejmeme zámek, vezmeme sekáč a odstraníme 1-2 mm dřeva, MDF nebo dýhy uvnitř značení.

Hloubka vybrání pro blokovací část závisí na tloušťce ozdobného proužku.Obvykle se snaží, aby bar zapadlkonec dveří, ale může trochu vyčnívat.Při práci střílejte chvíli - je snazší upřesnit, než se pokusit snímek obnovit.

Vložte kliky

K dokončení instalace zámku do vnitřních dveří je třeba vyvrtat otvory pro instalaci kliky.Práce je mnohem menší než ta, která již byla provedena, ale je nutná přesnost.Chyby nejsou příliš kritické, i když je lepší se pokusit je nečinit.

Spolu s klikami jsou samořezné šrouby pro dřevěné dveře a spojovací šrouby pro instalaci do kovových dveří.Je lepší vyměnit samořezné šrouby ze sady - obvykle jsou vyrobeny z měkkého kovu.Pokud jste si nekoupili značkovou zahraniční zácpu, ve které jsou šrouby velmi horké.A tak si kupte několik dobrých samořezných šroubů o průměru 1,5 - 2 mm a délce asi 1 cm.

 1. Bereme zámek a aplikujeme ho na boční povrch dveří, které se výškově kombinují.
 2. Tužkou, fixem nebo šnekem, skrz štěrbiny pro nastavení per, jsme dali značky.

  Značky na obou stranách dveří

 3. Opakujte postup na druhé straně křídla dveří.
 4. Na vrták instalujeme korunku nebo péřový vrták vhodného průměru.Nastavte střed vrtáku /korunky do značek, vytvořte otvory.Důležitý bod: nejezdíme přímo skrz, ale ze dvou stran, k sobě.To znamená, že jakmile vrták spadne do vybrání pod zámkem, zastavíme práci a začneme z druhé strany.
 5. Vyjmeme z výklenku pod zámkem třísek, nasaďte blokovací desku na místo a upevněte ji šrouby.
 6. Na držadlech povolte upínací šrouby - uprostředtyč by měla volně „chodit“ a instalovat na místo.

  Nasadíme a upevníme kliky

 7. Zarovnáme a upevníme šrouby.U dýhovaných dveří je lepší předvrtat otvory.
 8. Stačí pouze utáhnout upevňovací šroub, který spojuje obě rukojeti a blokovací válec.Obvykle se nacházejí na spodní straně držadla.Vezmeme šroubovák a utáhneme šrouby na obou držadlech.

  Instalujeme ozdobné krycí vrstvy

Některé modely mají ozdobné krycí vrstvy.Zarovnáme je se čtvercem.

Instalace zámkové západky

Zámky pro vnitřní dveře mají obvykle otočný zámek (šroubovák) na jedné straně, který zámek zámku, na druhé straně je pouze překrytí se štěrbinou.To znamená, že nemůžete otevřít dveře venku - potřebujete speciální klíč.Instalace této části hradu trvá jen pár minut, ale existují nuance.

 1. Bereme centrální část, která je vložena do hradu.Strana, kde není štěrbina, zasuňte do krycí desky bez držadla a vložte ji do spodního otvoru zvnějšku.

  Jak vložit zámek do vnitřních dveří: instalace zámku zámku

 2. Z boku místnosti jsme položili kolík s obalem na kolík.
 3. Utáhněte upínací šroub (před jeho zajištěním samořeznými šrouby).
 4. Upevňujeme pomocí samořezných šroubů, pokud to umožňuje provedení, vkládáme ozdobné krycí vrstvy.

Všechno, zámek zámku na vnitřních dveřích je téměř hotový, zbývá zkontrolovat práci.

Vložení protikusu

Protikus musí být namontován zřetelně, aby se dveře nepřehrály a nedocházelo k problémům se zavíráním.Proto se snažíme označit co nejpřesněji a vzít naostřenou tužku.

 1. Zavíráme dveře tak, aby západkový jazýček spočíval na zárubni.Polohu západky označíme tužkou (nad a pod).
 2. Nakreslíme vodorovné čáry podél značek s trojúhelníkem.
 3. Měříme přesně vzdálenost od okraje křídla dveří do středu zámku.Uprostřed zámku je střed jazyka nebo střed montážního otvoru.

  Uprostřed hradu je snadné najít

 4. Na liniích označujících polohu jazyka odložíme změřenou vzdálenost (změříme ji z tyče, do které křídlo dveří).Těmito dvěma body nakreslíme čáru.Toto je označení pro instalaci mate z hradu.
 5. Vezmeme vrták nebo péřové 14 mm, vyvrtáme otvor do čelisti na určených značkách.Hloubka díry je o něco větší než délka jazyka.
 6. Pomocí sekáče zarovnejte otvor.

  Podle značek zkontrolujeme díry, dokončíme je dlátem

 7. Zavřeme dveře a zkontrolujeme, zda jazyk vstupuje normálně.Pokud zatáhnete zavřené dveře směrem k sobě, měla by existovat mírná vůle - pár milimetrů - pro instalaci seřizovacího jazýčku na krycí desce.V případě potřeby upravte otvor.
 8. Zavedli jsme vzájemnou úroveň, upevňujeme se.
 9. Zavřeme dveře a zkontrolujeme, zda nedošlo k nějaké hře.Pokud je, je pomocí karty pro nastavení tato hra odstraněna.V blízkosti tohoto jazykapod šroubovákem je štěrbina.Do této díry jsme vložili šroubovák a trochu jej dotáhli.Zavřete dveře, zkontrolujte.Opakujeme, dokud vůle nezmizí.

  Odstraňujeme vůli zavřených dveří

Vše, co víte, jak vložit zámek na vnitřní dveře.Popis zabírá hodně místa, proces sám zabere 25-30 minut, pokud to děláte poprvé.Bude-li díra vyrovnána sekáčem, spíše než vrtáním, bude zapotřebí více času.Celková doba trvání však nepřesáhne hodinu.

Vlastnosti instalace západky

Plnohodnotný zámek ve vnitřních dveřích není nastaven příliš často.Častěji musíte zastrčit západku - rukojeť s jazykem.Je menší a vkládá jej mnohem rychleji a snadněji.

 1. Zaznamenáváme montážní výšku západky na konci dveří, přenášejte značky na obou stranách křídla dveří.
 2. Pomocí čtverce změřte vzdálenost od začátku tyče ke středu otvoru pro instalaci centrálního čepu (čtvercový průřez).Pomocí čtverce převeďte tuto vzdálenost ke značkám.Existuje druhá možnost - připevnit západkové pouzdro ke dveřím tak, aby se střed díry shodoval s nakreslenou čarou, označte tužkou skrz otvor.

  Změřte vzdálenost od začátku desky ke středu otvoru

 3. Pomocí pera 23 mm nebo 25 korunky vytvořte otvory na konci dveří nastavením vrcholu vrtáku do středu značky (abyste se nepohybovali, můžete nastínit awl).Hloubka otvoru se rovná délce pouzdra západky + 2-4 mm.

  Druhý způsob označení prutukliky

 4. Změníme vrták o 20 mm, z obou stran vytvoříme díry v dveřním křídle a nastavíme vrchol v určených bodech.

  Na konci dveří vyvrtejte otvorem pro západku otvor

 5. Vložte larvu západky na místo a upevněte ji.
 6. Instalujeme úchyty a překryvy, jako v předchozí verzi.

Nasazení západky na vnitřní dveře je ještě rychlejší a snazší než zámek.Práce je velmi malá.Zvládnete to za 20 minut.A to je zcela bez zkušeností.