Interiér jednopokojového bytu: funkčně a krásně

Design interiéru není nejjednodušší věc.V malých oblastech je to komplikované potřebou hledat nejen krásná stylová řešení, ale také nezapomenout na funkčnost a kompaktnost.Proto ne všichni profesionálové se zabývají návrhem jednopokojového bytu: je tu hodně problémů, není moc peněz.Majitel může v zásadě také rozvinout interiér svého 1-pokojového bytu - každý zná sadu pravidel, designové techniky v zásadě také nejsou tajemstvím.Co chcete od vlastního bydlení víte, takže žádný problém.Snažíme se uspořádat odnushka samostatně.

Stanoveno stylistikou

Jednopokojové byty, samozřejmě,přicházejí v různých velikostech ... pro některé je to asi 20 čtverců a pro někoho je to 50 nebo více, ale v každém případě vyžadují stručnost.Je nepravděpodobné, že by v takové místnosti byly rozměrné těžké dřevěné skříňky nebo obrovské pohovky, četné závěsy nebo svěží límce na záclonách.To vše vyžaduje prostor, který malý, a tím menší, jednopokojový byt jednoduše nemůže dát.

Při vývoji designu jednopokojového bytu se snaží použít minimum nábytku a doplňků

Ideálním stylem pro dekoraci jsou směry, ve kterých jsou linie přísné a jasné, bezhojnost malých věcí.Jedná se především o minimalismus, hi-tech, některé oblasti etnických stylů - například skandinávské nebo japonsko-čínské.Vzhledem k tomu, že malé byty kupují hlavně mladí lidé - svobodné nebo mladé páry bez dětí - tyto styly jim vyhovují.Pro kreativní lidi může být art deco zajímavý, ale konzervativnější je pravděpodobně blíže klasice.Klasika v čistém projevu však stále vyžaduje více prostoru, než obvykle poskytuje byt v jedné místnosti, i když některé její prvky se úspěšně vejdou do malých prostor.

Barevné schéma

Nejvýhodnější barvy v designu každé malé místnosti jsou světlo.Jednopokojový byt není výjimkou.Stěny i nábytek používají světlé barvy.Pokud opravdu chcete tmavý nábytek, měly by být stěny, podlaha a textilie velmi světlé.Při vývoji barevného schématu můžete použít standardní paletu kompatibilních barev, vybíráme pouze ty palety, v nichž převládají světlé tóny a používáme je jako hlavní, více nasycené budou jako barevné akcenty - s malými vměstky.

Tabulka kompatibilních barev

Pro ty, kteří s tabulkou nejsou obeznámeni, řekněte, že výběrem své oblíbené palety můžete použít pouze část barev, které se vám zdají nejatraktivnější.

Je vhodnější použít jinou tabulku k výběru barvy nábytku a textilu.Na něm si můžete vybrat hlavní barvu stávajícího nábytku, nebo naopak - podzvolenou barvu stěn, abyste vybrali správnou barvu nábytku.

Tabulka pro výběr barev při vývoji dekorů

Jak vidíte, vše je celkem jednoduché.Barevné kombinace win-win si můžete vyzvednout sami.Nyní je úkolem najít požadovanou barvu povrchových materiálů a také přemýšlet o tom, co a kam dát.

Rozložení

Rozhodování o gamutu není vše.Musíme přemýšlet o rozvržení.Ne „přesouvat zdi“, ale ve smyslu - co-kam dát.Pravděpodobně budete muset začít umístěním lůžka.Existují dvě možnosti - rozkládací rozkládací pohovka nebo standardní postel.

Jak umístit postel

Začněme složitější otázkou: kam umístit postel v jednom pokoji.Málokdo to chce nechat na dohled, protože na dovolené chcete soukromí a soukromí.Závěr naznačuje sám sebe - něčím uzavřít.Pokud to oblast umožňuje, vložtesádrokarton .Může se zavřít pouze částečně - aby nedošlo k rozdělení místnosti, ale to už stačí: pocit samostatného rohu již byl vytvořen.

Malá přepážka nerozděluje prostor, ale vytváří samostatný roh pro relaxaci

Jednou z variant této metody je instalace nábytku, který zakrývá postel.Může to být knihovna, police atd.

​​

Rozdělujeme odpočívadlo s věšákem nebo skříní

Je-li to možné, je část místnosti oddělena a vytváří samostatnou ložnici.To lze provést pomocí posuvných dveří.Pokud se dveře příliš dostanou do cesty, můžetezávěsné závěsy - příze nebo japonština vytvářejí iluzi oddělené místnosti a v případě potřeby se od sebe vzdálí.

Lehké posuvné přepážky - téměř obrazovky - nezabírají mnoho místa
Oddělte oblast vláknovými závěsy: snadno se provádí, vypadá dobře
Benátské rolety jsou také variantou přepážky
Japonské motivy jsou průsvitné posuvné dveře s tmavou rámovou vazbou
]
Stylový a krásný - béžovo-černý design s bílými detaily
)
Toto je další aspekt předchozího interiéru - vnitřní pohled
)
Veselým a veselým designem jednopokojového bytu jsou rovné stěny a světlá podlaha a důraz je kladen na přepážku ze svislých žaluzií a textilu

Pokud je plocha zcelamalé, ale stropy jsou vysoké (nejméně 2,7 m), aby nedošlo ke sdílení malého pokoje, postel lze vyjmout „do druhého patra“.Dvě možnosti - na fotografii.

Postel na skříni je schody na straně.Mimochodem, lze také vytvořit zásuvky pro ukládání věcí na schodech

Způsob, jak ušetřit místo v jednom pokoji pro mladé

Další nestandardní řešení jevytvořit vzestupnou postel.Odpoledne to vypadá jako obyčejná skříň a večer klesá a stává se z postele.Zajímavé a praktické řešení,okamžité řešení mnoha problémů.Navíc dnes existuje více než jedna možnost - existují různé systémy a typy, objevili se také domácí výrobci.

Padající postel vypadá jako skříň odpoledne ... je tu dokonce police
Tato postel je doslova skrytá ve skříni.Dveře se otevírají, matrace klesá
Další verze skříňového lůžka

Stejná myšlenka byla uplatněna v projektech ruského výrobce.Video ukazuje možnosti transformace lůžek z nich.

Budeme organizovat pracovní prostor

Druhou obtížnou otázkou, kterou je třeba při přípravě návrhu jednopokojového bytu vyřešit, je, jak a kde uspořádat pracoviště.Pokud to dříve bylo důležité pro studenty a lidi určitých profesí (například učitelé), dnes se bez pracovní zóny neobejdete: je třeba někde umístit počítač nebo notebook.

Možnost číslo jedna.Rozbalte parapet.Pokud se k této záležitosti přistupujete správně - položte širokou parapetní desku a zvedněte vysokou židli nebo židli - bude to pohodlně.

Pokud rozbalíte parapet, stane se z něj notebook

Možnost číslo dvě.Uspořádejte druhé patro.Pokud je strop v bytě 270 cm a výše, je to možné.Například jako na fotografii.

Přesuňte stůl do „druhého patra“

Nejúspornější možností je zkombinovat pracoviště a ložnici.Jak?Vytvořte pódium, na něm je pracoviště a pod ním- Postel na kolech.

Jednou z nestandardních řešení je lůžko, které vychází z pódia.

Tradiční a opuštěné pracovní plochy lze považovat za skládací části stolu.Tato technika je již dlouho známa a je široce používána.

Opuštění pracovní desky je již klasickým trikem v boji o volný prostor

Existují praktická řešení, která lze realizovat, pokud je nábytek vyroben na zakázku: můžetenavrhněte jej tak, aby část pracovní desky visela nad spodními částmi.Shora je možné umístit pluky.Pohodlné a praktické.

Stolová deska visící nad jinými nábytkovými prvky nezasahuje, ale místo je ušetřeno

Klasický design bytu s jedním pokojem také připouští takový trik

Uspořádání nábytku

Poté, co jste zjistili, kde bude postel a pracovní plocha, můžete přistoupit k uspořádání zbytku nábytku.Nezbytně stále potřebujete skříň - musíte někde ukládat oblečení.Bylo by hezké dát si pohovku nebo alespoň jedno nebo dvě křesla a vedle nich u stolu nebude bolet.

Ne všichni odnushki se hodí k této sadě.Dozvíte se to v plánu bytu.Nakreslete jej na stupnici, ve stejném měřítku, vystřihněte svůj stávající nebo plánovaný nábytek z barevné lepenky a sedněte si u stolu s tímto dobrým.V plánu musíte stínovat ty oblasti, do kterých nebudete moci dát cokoli - u dveří nebo dveří kabinetu.okno - je také málo co dát.Po hraní tímto způsobem se rozhodujete, jaké a jaké velikosti potřebujete.

Nejvýhodnější je zařídit nábytek na plánu - nemusíte ho nosit

Pokud existuje nebo bude skládací nábytek, podívejte se na plán tak, aby se také rozložil.vejde do volného prostoru.

Pokud to podmínky dovolí, nechte vestavěnou skříňku.Může to být cokoli - od žehlicí prkna po cestovní koše, police, spřádací zásuvky, padající zpod stropu.To vše vám umožňuje používat každý centimetr objemu ke stropu.Ale všechny tyto mechanismy nejsou levné.A to natolik, že plnění může být téměř dražší než v případě.Zde se každý sám rozhodne, zda to potřebuje nebo ne.Ale i jen vestavěná skříň s běžnými policemi a zásuvkami je již několik metrů prostoru.Proč?Protože jeho dveře jsou posuvné a on stále používá místo lépe než obvykle.

Pokud existuje vestavěná skříň, objednejte dveře, pokud to umožňují finance, se zrcadlovými vložkami - díky odrazu zvětší prostor.Pokud je zrcadlo příliš drahé, nechte dveře lehké a lesklé.Důvod je stejný: vizuálně zvětšuje místnost.

Posuvná skříň obsahuje mnoho věcí a díky odrazu také rozšiřuje prostor

Osvětlení

Světlamělo by toho být hodně a mělo by být zónováno.To znamená, že kromě všeobecného osvětlení na stropě by bylo velmi příjemné instalovatlampy nad postelí, v pracovním prostoru, v blízkosti pohovky atd.Zpravidla pak jen zřídka používají stropní světlo, častěji zapínají místní osvětlení.Je to pohodlnější, působí dojmem velkého prostoru - jste v osvětleném kruhu a za ním nejsou téměř žádné viditelné tmy a stěny, zejména pokud jsou světlé.

Osvětlení by mělo být obecné a také zóna

Dalším způsobem, jak rozšířit hranice pomocí osvětlení, je vytvořit lesklý strop.Lesk může být jen úlomky, daleko od všech naprosto brilantních stropních potěšení, ale jeho prvky skutečně rozkládají prostor od sebe.Přetěžování podrobnostmi také nestojí za to, ale dobře zdůrazněné oblasti a vhodné osvětlení mohou dát celému interiéru jediný zvuk.

Návrh jednopokojového bytu v béžových a hnědých tónech.Prostor s dobrým provedením, prázdný a tmavý, vizuálně činí místnost prostornou