Interiér kuchyně s arkýřem - nápady na design

Kuchyně s arkýřem má dvě atraktivní vlastnosti - větší plochu zasklení a další prostor.Okno arkýře je speciálně uspořádaná vyčnívající část budovy, která je pomocí speciálních konstrukcí nesena mimo zdi.Toho je dosaženo zvětšením plochy kuchyně.Navrhování kuchyně s arkýřem však není snadný úkol.Je nutné zařídit nábytek a uspořádat prostor, aby se zdůraznily a plně využily výhody tohoto prvku interiéru.

Formuláře a velikosti

Bayová okna jsou šesttvary - půlkruh, čtverec, lichoběžník (s různými úhly a počtem ploch), trojúhelníkový.

Neobvyklý tvar arkýře soukromého domu

V soukromých domech se tyto dekorativní prvky obvykle vyrábějí v půlkruhu nebo mnohostranné, ale ve tvaru jsou velmi blízké polokruhu.Velikosti jsou vybírány libovolně - na žádost vlastníků.Ale kuchyně s arkýřovým oknem v soukromém domě se vyrábějí jen zřídka.Tento architektonický „nadbytek“ je obvykle vyhrazen pro obývací pokoj, zřídka pro ložnici a ještě méně často pro kancelář.Je to jen to, že v obývacím pokoji můžete trávit čas díváním se z okna.Je to skutečně velké okno, které je jednou z hlavních výhod tohoto dekorativního prvku.

Standardní formy arkýřových oken

Pokud mluvíme o výškových budovách, pak jsou v domech řady P-44T implementovány kuchyně s arkýřovým oknem.

Reference. Dům P-44T je dalším vývojem řady předchůdců P-44.Vyznačuje se zvýšenou tepelnou izolací vnějších záclonových panelů, vyššími stropy uvnitř bytů (2,7–2,75 m oproti 2,64 m), arkýřovými okny a půlky na fasádě.Vzhledem k nízkým výrobním a instalačním nákladům a současně i rozměrům bytů docela pohodlných pro panelové domy se řada stala velmi rozšířenou a v současné době se staví.

Nejmenší arkýřová okna v domech řady P-44T - u jednopokojových bytů - mají plochu až 13–14 metrů čtverečních.To není vůbec špatné a je tu kam se obrátit.Pro byty se dvěma nebo více pokoji - plocha 16 nebo více čtverců.Takové prostory vám umožní přijít a realizovat zajímavé projekty.

Volný přístup

Nejjednodušším řešením je nechat okno kuchyňské zátoky volné.Zde si můžete dát pár pohodlných židlí a malý stůl, jako je káva.Zavěšením průsvitných záclon na okna nebo instalací rolet nebo římských rolet, rolet, dosáhneme druhu a funkčnosti, který se vám zdá přijatelnější.

Nelze zaplnit prostor ... pokud to oblast umožňuje

Nevýhodou takového řešení je zřejmá - iracionální využití místnosti.Pokud to pro vás není kritické, samotné rozhodnutí není špatné: můžete si užívat výhled.V jiných případech, design kuchyně ssnaží se vyvinout arkýř tak, aby byl nejen krásný, ale také funkční.

Varná oblast v arkýři

Jedním z nejracionálnějších způsobů, jak vybavit kuchyni arkýřovým oknem, je vytvoření pracovního prostoru.V římse jsou pracovní stoly instalovány bez zavěšených skříní a zde nelze instalovat plynová kamna nebo jiná plynová zařízení.Můžete instalovat elektrická zařízení, ale nestojí to za to - tu kapuci nebudete pověsit, je obtížné a nákladné organizovat odstraňování znečištěného vzduchu jinak.Je to dobrý nápad, ale je obtížné jej implementovat.

Je možné instalovat podlahové kuchyňské skříňky do arkýřového okna v kuchyni

Pokud to uspořádání umožňuje, můžete vyjmout stůl u dřezu, ale obvykle musíte vytáhnout vodovodní a kanalizační potrubí -stoupačky jsou daleko.Výsledkem je poměrně dlouhá trasa, která je v zařízení také drahá a během provozu není příliš výhodná: pokud se potrubí ucpá, není čištění nejjednodušší a nejpříjemnější prací.

Uspořádání kuchyně s umyvadlem v arkýři

V kuchyni jsou tedy podlahové skříňky s pracovní deskou v římse.Je hezké pracovat při pohledu z okna.Žádný problém v této oblasti můžete umístit mini ledničku nebo mrazničku až na metr vysoký.V této výšce zapadají pod pracovní desku.Chladicí zařízení této velikosti stačí pro jednu nebo dvě osoby.Tuto možnost lze vidět v bytech odnushki.Obzvláště není kam otočit, a to je možná nejlepší design kuchyně s arkýřovým oknem pro takový případ.

Dobré řešení, ale ne ideální

Existují dvě nevýhody uspořádání pracovní kuchyňské zóny v arkýři.První je, že přístup k oknům je uzavřen.Hlavní výhodou arkýřového okna je širší přehled.Při uspořádání pracovní plochy v okně kuchyňského pole si můžete užívat výhled pouze při práci.Posezení na druhém konci místnosti neuvidíte moc.To také není špatné, ale ...

Druhou nevýhodou je obtížnost při provádění většiny myšlenek, což představuje dodatečné náklady.Dokonce i když jste jen dal nábytek, bude muset být vyroben na objednávku.Pro sestavení nebude fungovat modulární kuchyně - dispozice je nestandardní, jsou zapotřebí rohové skříňky s nestandardními úhly a výplní.Takže jen na objednávku, a to je spousta peněz.

Jídelna

Dalším způsobem, jak vytvořit design kuchyně s arkýřovým oknem funkční, je zde nastavit jídelní kout.Pokud umístíte stůl tak, aby polovina prostoru zůstala volná, bude to pohodlné a krásné.Není nutné umístit tabulku blízko okna, ale pokud je to nutné, můžete tak učinit.

Jídelní kout je dobrou volbou: funkčně i přístup k oknům

Pros - bezplatný přístup k oknům, možnost zónování, snadná implementace.Velikost a tvar stolu bude třeba určit dodatečně, ale je možné najít hotový jídelní stůl.Můžete hledat mezi skládacími /skládacími stoly.V tomto případě bude také možné zvýšit funkčnost.

Barový pult

Pro mládež je posezení u jídelního stolu nudné - můžeteudělejte si bar podél arkýřových oken.Neblokuje pohled z oken a vypadá moderně a jeho funkce je normální.To samozřejmě, pokud chcete sedět na vysokých židlích a pokusit se vtlačit do malého prostoru.

Můžete si vyrobit pult s vysokým barem a dokonce dát jídelní stůl

Pro ty, kteří plánují periodicky sedět u stolu, nejen u baru,existuje skládací nebo skládací jídelní stoly.Když jsou složeny, zabírají velmi málo místa.Existují tabulky ve tvaru obrubníku, jsou dokonce velmi podobné obrázku nebo zrcadlu v rámečku.Obecně existuje prostor pro představivost a slušná velikost.

Mimochodem, je možné kombinovat - postavit se na jednu polovinu arkýře a stůl na druhou.Bude nutné vybrat úrovně, přemýšlet o šířce /hloubce, nezapomenout na bezpečnost (aby nedošlo k bití proti okraji tyče).

Pohovka: pohodlná nebo ne?

Pokud opravdu potřebujete přistýlku, můžete zvážit instalaci pohovky v arkýři.Na první pohled se tato myšlenka jeví jako velmi atraktivní - můžete si užívat výhled z okna, zatímco sedí na gauči.To je plus k tomu, že existuje přistýlka.Je-li pohovka sklopná, lůžka mohou být dvě a tři.

Tato možnost se zdá být výhodná pouze ...

Existují však i nevýhody: v praxi se ukázalo, že to není tak pohodlné - nemůžete se přiblížit k oknům a je tu velkáČást panoramatu je zavřená zády.A pokud k tomu přidáte vysoké náklady na vlastní pohovku a docelamalá pravděpodobnost prodeje z důvodu omezené poptávky, ukáže se, že takový růžový obraz není.

Proto, i když potřebujete kotviště, zkuste navrhnout kuchyň s arkýřem tak, aby alespoň polovina oken byla volná.Protože pohovka, která pokrývá vše, jen zabírá prostor a je nepříjemná.

Dekorace oken v kuchyňském arkýři

Při vývoji kuchyňského designu s arkýřovým oknem se určitě setkáte s problémem dekorace oken. Výběr záclon do kuchyně je standardní, ale záleží na zvoleném způsobu použití arkýřového okna:

 • S volným přístupem k oknům nebo pokud se arkýř v kuchyni používá jako jídelní kout, můžete zavěsit jakékoli záclony vůbecvčetně - dlouhá klasika na podlahu s tylem.
 • Všechny ostatní možnosti jsou omezeny na krátké varianty:
  • stejná klasická kombinace - záclony + tyl - ale délka okenního parapetu nebo pracovní plochy stolu;
  • rolety;
  • žaluzie - vertikální nebo horizontální;
  • Římské závěsy.

   Mnoho lidí si myslí, že rolety jsou nejvhodnější

V každém případě je vhodné zvolit dobře prané textilie.Ale výběr barev, odstínů, textur - to je čistě individuální záležitost a záleží na vybraném stylu kuchyně.

Fotografie zajímavých možností

Pro vlastní vývoj kuchyňského designu s arkýřovým oknem může být jakákoli fotografie zdrojem nápadů.Pro více nápadů jsme v této sekci shromáždili ty nejzajímavějšímožnosti.

Bar v trojúhelníkovém arkýři vyhlazuje roh a dodává funkčnost

Klasický kuchyňský nábytek s neobvyklými závěsy ...

Potřebujete-li sváteční atmosféru

Uspořádání kuchyněs arkýřem - samostatná konverzace

Vlastní řešení jsou vždy zajímavá

Osvětlení v arkýři pomocí vestavěných stropních světel je dobrý a hlavně funkční nápad

Vminimalistický styl - funkčně a pohodlně

Je-li arkýřové okno malé, vejde se na stůl pouze umyvadlo

Zavěšení vodorovných žaluzií na oknech arkýře v kuchyni je pohodlné a funkční

Design kuchyně s velkým arkýřovým oknem:ostrovní kuchyně a pohovka

Římské záclony přicházejí v různých hustotách ...

Zajímavéřešení: není příliš široká pohovka a stůl, který lze posunout téměř blízko skla

Jeden zRianta řešení kuchyň v arkýřem

pro zavěšení záclony arkýřem, použít speciální římsou - flexibilní, stropu nebo stěny