Interiér podkroví se sedlovou a šikmou střechou - design vašich snů!

Vytvoření pohodlných, krásných a funkčních podkrovních pokojů není příliš snadné.Mimořádná geometrie - to je to, co způsobuje nejvíce nepříjemností.Návrh podkroví má proto zvláštní přístup: je také nutné zvolit dokončovací materiály s ohledem na možné změny velikosti.

Dokončování stropů

Jedním z nejobtížnějších problémů je výzdoba toku v podkroví.Strop v takových místnostech je buď nakloněný nebo zlomený.Dokončení obou možností není příliš snadné.V zásadě můžete použít jakýkoli materiál, který zdobí stropy v běžných místnostech, ale instalace by měla brát v úvahu možnost přemístění nosných konstrukcí.Nosníky jsou vyrobeny ze dřeva a mění se ve velikosti s měnící se teplotou /vlhkostí, takže tuhé upevnění rámů nebo dokončovacích materiálů může způsobit praskliny.

Můžete jej dokonce spojit pomocí panelů ... pokud chcete

S paprsky nebo bez paprsků

Než začnete s dokončovánímstrop v podkroví, rozhodněte se, zda chcete vidět paprsky.Způsob podání závisí na tom: bude to nutnézavřete paprsky nebo je ponechte v dohledu.První možnost „odvádí“ výšku z místnosti, ale neexistují žádné problémy s izolací a zvukovou izolací - můžete si vybrat bez ohledu na tloušťku.Ve druhém případě bude výška místnosti větší, ale budete muset hledat materiály s minimální tloušťkou - chcete, aby nosníky byly viditelné ...

Některé viditelné nosné konstrukce se považují za nevýhodu, která brání provedení standardního designu.Ale stojí za to zdůraznit „nevýhodu“, protože se stává zajímavým návrhovým rozhodnutím.Pokud mluvíme o stylu, vypadá půda s paprsky mnohem „zajímavější“.Prostor mezi nimi lze sešít deskou, napnout napínáním nebo uzavřít zavěšenými stropy.Kombinují se s jakýmkoli typem povrchové úpravy.Bude nutné zvolit pouze barevné schéma, které odpovídá celkovému designu podkroví nebo konkrétní místnosti.

Tento způsob zdobení stropu - s kontrastním lemováním - je vhodný pro prostorné pokoje.V malých bude jíst objem
Lze použít strečové stropy - chcete-li „neutrální a standardní“ design
Jsou-li paprsky zvýrazněny, stávají se středem kompozice
Mírně tmavší barva umožňuje rozlišit paprsky bez „přetížení“ stropu
) U kontrastních paprsků by měl být zbytek interiéru velmi vysokýklid

Nosné konstrukce dokonale zapadají do moderních stylů, rozšiřují možnosti dekorace a dodávají interiéru individualitu.Lze je zvýraznit nebo malovat stejným tónem.Vizuální vnímání se změní, ale v každém případě vypadají velmi „trendy“.Jediné, čemu je třeba se vyhnout, je lakování paprsků - tento způsob dekorace ztratil svůj význam.V žádném případě byste neměli používat odrůdy, které vytvářejí lesklý povrch "lakování".Pokud je použit, je na vodní bázi, matný nebo polomatný, ale není lesklý.

Sádrokartonová deska na stropě v podkroví

Pokud chcete mít standardní podkrovní design co nejblíže modernímu „neutrálnímu“ stylu, můžete stropem na podkroví ušít sádrovou deskou (sádrokartonovou deskou).Aby se zabránilo prasklinám během rozměrových výkyvů na povrchu a ve spojích listů, jsou všechna vodítka namontována na zavěšení.

Kolejnice jsou připevněny ke střešnímu systému na zavěšení

Druhým trikem není tlačit plachty proti stěnám, čímž zanechávají kompenzační mezery.Spoje jsou jako obvykle slepeny síťovinou a strop je tmel.V místech, kde GCR přiléhá ke stěnám, zůstávají mezery, aby byly uzavřeny, můžete použít polyuretanové lišty nebo dřevěné sokly vhodného tvaru.Mohou být natřeny tak, aby odpovídaly stěnám nebo stropům.Při připevňování této povrchové úpravy ji připevňujeme pouze ke stěnám, ale ne ke stropu.Ani mu to opravdu nepřitiskneme.Je nutné, aby mezera byla uzavřena, alebez pevného držáku.Takže se sezónními pohyby nosných nosníků nebude praskat strop sádrokartonu v podkroví.

Existuje velmi zajímavá možnost použití sádrokartonu na stropě podkroví.Mohou pouze zašít mezery mezi bílkovinami a paprsky nechat v dohledu.Díky většímu kontrastu mezi hladkým povrchem omítnuté plochy a strukturou dřeva jsou tyto interiéry velmi světlé a nezapomenutelné.

Pomocí sádrokartonu lze ušit pouze prostor mezi trámy
Bílý hladký strop - lze to provést také v podkroví
Kulečníková místnost v podkroví
Ani nosné trámy nejsou nevýhodou ... pokud navrhujete půdní patro
]
Zdůrazňují strukturu dřeva s barvou a hladkým bílým povrchem

Tímto způsobem dokončování podkrovístrop mění mnoho spár mezi dřevem agipsokartonnymi listy.Jejich zavírání pomocí lišt je příliš nemotorné.Je rozumné povlak spojovat silikonovým tmelem, který po vysušení zůstává elastický.Protože vzdálenost mezi paprsky není příliš velká, může být mezera pro kompenzaci změn rozměrů ponechána malá - bude snadné ji vyplnit tmelem.To je jen barva, kterou si bude muset vybrat ten, který dokáže a normálně na silikonuvydrž, ale to není takový problém.

Můžete nalepit tapetu

Mimochodem, strop sádrokartonové desky v podkroví lze nejen malovat.Stále můžete tapety, a proto, že design není příliš pestrý nebo přetížený, aby stěny jednobarevné.Existuje druhá možnost - použít stejnou tapetu na strop a stěny, ale může se ukázat jako „krabička“, takže první metoda je výhodnější.

napínací stropy

Napínací stropy s filmem nebo tkaninou lze v podkroví použít bez omezení.Nebojí se malých deformací, takže během provozu se nepředpokládají žádné problémy.Mohou vzniknout pouze ve fázi instalace.Pokud chcete u plátna zpřísnit vzdálenost mezi paprsky, budete potřebovat velké množství okrajových baget.Ale to je vše, neexistují žádné další potíže.

Krása této možnosti spočívá v tom, že dokonale vyrovnáte stropy bez potíží.Chcete lesk - vyberte film.Potřebujeme matné stropy - namontujte látku.

Kombinace lesklé a pololesklé fólie
Mezery mezi paprsky jsou utaženy fólií
Vzory a podsvícení
Vypadá to tak blízko

Všechny vrstvy izolace se dokonale schovají za natahovací stropa zvukové izolace podkroví a je jich mnoho.U světlých filmů stačí obalit vše s bílým materiálem, jinak"Entrails" může prosvítat."Bílý materiál" - jakýkoli.Ačkoli látka, dokonce i netkaný materiál.Můžete jej připevnit pomocí držáků přímo na trámy a bednu.

Pokud mluvíme o designu, pak zde nebudou fungovat objemné víceúrovňové struktury, kromě toho, že celé podkroví, které máte bez příček a výška místnosti, je asi tři metry.Samotná struktura stropu podkroví je rozbitá.Sotva stojí za to ji komplikovat s dalšími prvky, pokud nevyrobíte krabici s podsvícením na boku nejdále od okna.

Prkna, obložení, imitace dřeva nebo kulatiny

Jedním z nejčastějších způsobů zdobení stropu v podkroví je obložení obložení, lemovací desky, imitace dřeva a jiných lišt.Na pozadí paprsků je tento design docela logický, strop zapadá do většiny současných etnických stylů: Provence, Skandinávie.Může být dokonale porazen ve stylu loftů a rustikálních.Najdete možnosti pro moderní interiéry.Každý styl vyžaduje zvláštní povrchovou úpravu dřeva:

 • Pro interiéry v provensálském stylu jsou desky nebo obložení, jako trámy, natřeny jemnými pastelovými barvami, matným nebo polomatným povrchem.Deska pojiva může být široká nebo úzká - není to tak důležité.

  Provensálská ložnice se dobře kombinuje s malovanými deskami

 • Pro skandinávský styl lze použít přírodní barvu dřeva (buďte opatrní se žlutými odstíny), ale buď „ve věku “nebo bělené desky.Pro takové interiéry v podkrovípaprsky mohou být tmavé, pojivo je velmi světlé.

  Ne nutně velmi tmavé ... možná téměř bílé

 • Neexistují žádná pravidla pro podkroví vůbec - vše záleží na myšlence a barvě.Můžete ji nechat v „přirozené“ barvě, můžete značně ztmavnout nebo odbarvit.

  Loft je velmi zajímavý styl

 • Rustikální je zvláštní styl, ve kterém jsou některé prvky záměrně hrubé a „nezpracované“.Pokud narazíte na zakřivené paprsky, jedná se o dar boha pro tento styl.Bude nutné zvýraznit texturu dřeva.K tomu je možné jej „poškrábat“ kovovým štětcem.Měkčí vlákna vypuknou, tvrdá vlákna zůstanou, reliéf se objeví jasněji.Tento proces může být usnadněn průchodem povrchu foukačkou.Při zahřívání bude měkká vlákna hořet, což zrychlí a usnadní zpracování, ale při práci s otevřeným ohněm a dřevěnými konstrukcemi musíte být velmi opatrní.

  Rustikální je hrubý styl, ale velmi umělecký

Existuje jiný styl, který lze v podkroví realizovat se stropem zdobeným dřevem - ruským.Ale v tomto případě, pro dokončení budete muset vybrat imitaci dřeva nebo dřeva.V souladu s tím budete muset vybrat další součásti interiéru.Všechno je zde jednoduché.Jen nedoporučujeme lakovat dřevo lakem nebo jinými sloučeninami žlutými odstíny.Velmi rychle vyplní zuby, i když zpočátku „zahřejí“ a vytvoří slunnou náladu.

Exotické materiály

Podkrovní stropy lze dokončit aneobvyklé materiály.Je důležité nezapomenout, že se konstrukce může zmenšit.Proto musí být povrchová úprava pružná nebo, pokud je pevná, její instalace by měla ponechat schopnost lehkého pohybu.Zde je další způsob, jak vyzdobit podkrovní strop:

 • Bambusová nebo bambusová tapeta.Skvělá volba, zejména pokud je interiér orientální.
 • Tkaniny.Mezery mezi trámy utáhněte hustou tkaninou.A nemusí to nutně být tapiserie nebo jejich moderní protějšky.Experiment - může se to stát zajímavým.

  Tkaniny vytvářejí zvláštní útulnost

 • Stěnové panely.Instalace nosných konstrukcí by měla být provedena podle typu rámu pro sádrokartony, spáry mohou být namazány silikonem a natřeny buď tónem, nebo v kontrastní barvě.

Mohou existovat i jiné možnosti, ale ještě jsme je neviděli.

Možnosti nástěnné dekorace

Jaké jsou nejzajímavější z podkrovních stěn?Skutečnost, že kabinet může skrýt skříňku nebo velkou výklenek, který vede po celé místnosti.Často je to cesta ven, pokud je střecha podkroví sedlová.Použití prostoru u zdi je problematické kvůli nízké výšce stropu.Při opuštění situace se u okna položí postel nebo je oplocena část oblasti.A bylo by nepřiměřené ztratit značné množství, takže skříňky jsou často uspořádány po stranách podkroví.

Stěny podkroví mohou být dokončeny ze stejných materiálů jako v běžných místnostech srubového domu.Začněte upevněním pokožkylistové materiály (na bedně), poté tmel.Poté můžete alespoň malovat, alespoň nanášet dekorativní omítky, nejméně lepicí tapety.Existují také rychlejší možnosti: pokrytí stěnovými panely z MDF, dřeva atd.Konečný materiál je připevněn přímo k přepravce, není nutná žádná úprava.Všechno je v pořádku, ale nebude možné změnit design s trochou krve - stačí znovu odstranit a předělat vše.Pokud tedy chcete interiér často přestavět, není to vaše volba.

Nejzajímavější „falešná okna“ v tomto provedení jsou
)
Pokud jsou paprsky natřeny ve stejné barvě, ukazuje se velmi harmonicky
]
Charakteristickým prvkem podkroví je, že strop lze také tapetovat tapetami
Kulečníková místnost v podkroví je klasickým designem, stěny a strop jsou hladké, bílé
Se stejnými stěnami vypadají tmavé trámy velmi zajímavě
)
Další zvýraznění paprskůrozpustí geometrie

Je-li stropní deska sešita nebo obložení, stejný materiál může být odeslán na zeď, a mohou být kombinovány s barevnými stěnami nebo dekorativní omítky.Ale s druhou kombinací musíte být opatrní: ne všechny kombinace vypadají stejně dobře.Je například lepší experimentovat s Benátčany - není se stromem přátelská,dát jí dokonale hladký strop a žádné paprsky.Špatný styl.

Ale dřevěný strop dokonale koexistuje s cihlou a kamenem.Toto je kombinace win-win.Pokud neexistuje žádný „přírodní“ kámen nebo cihla, můžete použít dekorativní.Je mnohokrát lehčí než obvykle, snadno se instaluje a nevypadá o nic horšího.Existuje další možnost: flexibilní kámen.Je to poněkud připomínající linoleum, ale je určeno pro stěny.Obvykle je namontován „jednou nebo dvakrát“, vypadá docela uvěřitelně.

Dřevo a cihla vypadají skvěle spolu
)
Štítová střecha s velkými okny
A dokonce v téměř klasickéminteriér
Tmavý strop je riskantní

Co je zajímavějšíkombinace dřeva a kamene /cihel, takže je vhodná v jakémkoli účelu.V chodbě to vypadá skvěle, v ložnici.Můžete si vyrobit interiér obývacího pokoje, pouze styl bude půdní nebo skandinávský.Myšlenky v této oblasti jsou však moře a jeden je lepší než ten druhý.Navíc jsou všichni „bez stresu“.

Dekorace oken v podkroví

Jsou-li okna v podkroví svislá, lze je jakýmkoli způsobem zdobit - záclony jakéhokoli typu.Pokud jsou okna vyrobena v rovině střechy, lze je zavřít speciálními závěsy.Mají horní a dolní stahovací šňůrku, ve které je splétán cop nebo elastický pás.Záclony jsou přivázány k západkám připevněným po stranáchokenní rám.

V ložnici je lepší ozdobit okna závěsy
)
Potřebujeme opěrné systémy pro záclony
Bez dalšího upevnění se tkaniny prověšují [
Podkrovní závěsy se závěsy

Takže okna mají více- méně známý vzhled, ale i lehké tkáně mírně klesají.Takže úplné přiblížení k rovině okna nefunguje.Pokud chcete, aby se záclony zavřely méně, můžete je podepřít speciální tyčí.Ale otevírání a zavírání takových záclon není příliš pohodlné.

Další možností, jak navrhnout okna podkroví, jsou rolety nebo římské záclony a rolety - vertikální nebo horizontální.V každém případě budete muset použít modely s vodítky, které drží tkaninu blíže k oknu, ale takové modely jsou dražší a obtížnější je nainstalovat.

Rolety jsou skvělým řešením, které se hodí téměř do každého interiéru
)
Nebude velmi vhodné uzavírat otevřené
Římské záclony - další řešení
Je snazší pracovat se svislými závěsy
Záclony na rámech - dobré řešení
Otevřete stejně auzavíráte velmi zřídka
Závěsné záhyby vypadají divně
Rolety mohou být nejen bílé
Vodítka drží tkaninu v jednomletadla se stěnou
Pokud okna nejsou vysoká, bude možné otevřít /zavřít

Okna, která „dívají se do nebe“, však velmi často zůstávají bez záclon.Není prakticky žádná šance, že někdo půjde na střechu a podívá se z okna.Pokud se však cítíte nepříjemně, můžete si vybrat jednu z navrhovaných možností.

Fotografie zajímavých variant designu

Známou technikou je přízvuková stěna.Skvělý způsob, jak odvrátit pozornost od nedokonalé geometrie

Příprava na zavěšené stropy

Loft je vynikající půdní styl podlahy

Žlutá se může rychle nudit

Moderní design podkroví

Se zajímavými paprsky vypadá vše ještě krásněji

Velmi nepříjemný obyčejný projekt - vyzdobena je i výzdoba

V podkroví je všechno obráceně - na stropě jsou tapety a hladké stěnys

Natřené stěny jsou skvělým prostředím pro jakýkoli styl

) Nosníky jsou dokonce ozdobou

Pokudpodkroví je vybaveno podkrovím, interiér nebude příliš komplikovaný

Krb v podkroví, paprsky ... velmi příjemná atmosféra

Aby nažloutlost dřeva nedráždila, můžete použít šedé, bílé a černé barvy

Panoramatická okna zapnutapodkroví je raritou, ale pohled je nádherný

Benátský štuk v podkroví ... Studie klasického stylu

]

Moderní styl.Trámy a ozdobné prvky zdůrazňují neobvyklý tvar

Krb je skvělá věc

Bílá je nejneutrálnější a „nejlehčí“ barvy

Syrové desky jsou způsobem, jak diverzifikovat i ten nejnudnější interiér

Všude tam je deska mezi paprsky, ale vypadá jinak

Velmi neobvyklé okno nafoto napravo

Pro ty, kteří mají rádi nestandardní interiéry

) Provence nevyžaduje idealitu

Obývací pokoj, ložnice, pracovna, dětský pokoj - toto je seznam pokojů, které jsou vyrobeny v podkroví